Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

M-am hotarat.............adoptie(55)


194 raspunsuri la acest subiect

#191
sabineta

sabineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 20:49

Si noi am facut un an de cand ne-am reunit, pe 6 decembrie, de Mos Nicolae. Simtim oricum ca parca a trecut o vesnicie si chiar nu ne mai amintim cum era viata noastra fara Rares. Tare plictiseala trebuie sa fi fost...
Anul trecut noi am avut parte de cel mai frumos cadou din lume, iar anul asta... el a primit o camera numai a lui si muuulte jucarii.
E clar insa ca a gresit mami ceva pentru ca nu-i place lui Rares sa doarma singur acolo. Si dupa ce a avut o tentativa de a dormi cu noi in pat, am ajuns la un compromis: el revine in patutul lui, iar noi il mai gazdium pentru un timp in dormitorul nostru.
Va invit sa revedeti clipul din semnatura mea, facut in primele 2 saptamani de "trai comun" si promit sa reusesc in curand sa-i fac si un album online.
Si albumul va fi public, pentru ca decizia este definitiva si irevocabila, in sfarsit.
Nu vreau sa sune a bilant de sfarsit de an, dar vreau sa va multumesc tuturor celor care m-au sustinut [pup] si sa le urez succes celor aflate la inceput.



mami lui rares
http://www.onetrueme...medium=text_url

#192
luiza1318

luiza1318

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 22:32

buna seara fetelor,

asi, da, azi am avut procesul, a fost ok, tot azi am depus cerere pentru certificatul de grefa, care v-a iesi luni.
Si tot luni, o sa il avem pe David acasa (oricum l-am luat acasa aproape in fiecare zi in ultima saptamana, dar era crunt cand venea seara si trebuia sa-l duc[bang])...in sfarsit[olala][olala], am niste emotiii cat casa poporului[alcool]..

sabineta, e minunat Rares[pup]

maruta007, iti doresc ca Dumnezeu sa va ajute sa luati decizia cea mai buna![pup] Noi ne-am dorit ffff mult o fetita pana intr-un an, si iata-ne parinti mandri de baietzel!!!

crisis81[pup]

Tzuni, e o scumpete Meri![pup]

va pup si va doresc o seara frumoasa

iza

#193
Tzuni

Tzuni

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.104 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 23:12

Multumim pt aprecieri, fetelor! [flo]



Asi, da, in octombrie am cunoscut-o, in 11 noiembrie am botezat-o si pe 18 ianuarie o aveam de tot acasa. Daca nu schimbau legea, in aprilie definitivam adoptia. Asa...s-a intamplat in septembrie! A trecut timpul....[pk]



Si tot in noiembrie "am sarbatorit"[:D] un an de cand parintii mei nu mi-au mai vorbit si nu ma mai primesc acasa. Motivul: Meri a mea. Dar...e alegerea lor. Raman cu durerea in suflet...dar e mica durerea in comparatie cu fericirea pe care mi-a adus-o fetita mea!

Mama, tata, daca intamplarea va aduce aici, si cititi, sa stiti ca va iubesc si nu va invinovatesc ca nu ati fost de acord cu alegerea mea si nu m-ati acceptat in familie cu copilul. E alegerea voastra. Pierderea...e tot a voastra! Dar, spre deosebire de voi, eu va respect decizia! [asia][asia][asia]



__________________________________________________________

Tzuni [sofer] mic si drag si scump si pisicos si fericit [pk]

#194
Tzuni

Tzuni

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.104 mesaje

Postat 12 decembrie 2008 - 23:16

Citat:
citat din mesajul lui maruta007
Tzuni, multumesc. Te-am intrebat pt ca ni s-a propus sa vedem o fetita de vre-o 2 ani si 7 luni si tare suntem pe ganduri. Am vrea un copilas mai micut. Fetelor voi ati vazut mai multi copii sau din prima ati stiut care este al vostru? [olala]. Ultimele 3 zile au fost foarte grele, am vazut 2 copii aflati la polul opus al "cerintelor" noastre fiecare in alt sens (unul ca varsta, altul ca etnie) si ne-au placut amandoi. Imi fac griji si nu stiu daca este normal sa simtim astfel.Asi, poate ma ajuti tu cu sfaturi, esti trecuta prin astea.Cris [pup]
Uite, citeste si aici ce s-a mai scris despre prima intalnire cu micutzii:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=100103__________________________________________________________Tzuni [sofer] mic si drag si scump si pisicos si fericit [pk]


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -