Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(29)


195 raspunsuri la acest subiect

#191
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 26 ianuarie 2009 - 16:41

Ana-Maria, cunosc senzatia si stiu cum e sa iti incepi ziua in felul acesta. De fapt asta e unul din motivele pentru care azi sunt intoarsa pe dos. Aveam o usoar a stare e ameteala de cand m-am trezit, de regula de accentuata din cauza aglomeratiei si a mirosurilor din metrou. Int-o dimineata am si lesinat in metrou, abia cand era sa cad s-a ridicat tot o d-na si nici nu era cea din fata mea...iar azi eram cat pe ce sa repet figura



[zz] [baietel] mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)



si a cui o mai vrea sa vina [gravi] 18



MINUNEA MEA







Ajutati-l si pe Darius!



#192
CarlaV

CarlaV

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.938 mesaje

Postat 26 ianuarie 2009 - 17:24

Multumesc mult de tot tuturor celor care ne-ati urat de bine cu viroza, a functionat!!! A fost mai usor ca data trecuta, la Saby a tinut 2 zile, mie inca nu-mi trecuse complet cea veche asa ca a fost mai rau, dar astazi sunt spre bine, am fost pe afara, am cutreierat orasul cu treburi si inca mi-e bine. Va pup pe toate [pup].



Dicirstea, Ana-Maria, este incredibil ce se intampla la noi cu transportul in comun, va tin pumnii sa nu se intample des [flo] [flo]

Oanaalex, multa sanatate puiutului, ti-au spus bine fetele, nu trebuie neaparat sa manance, mai mult sa bea, sa nu se deshidrateze.

Lauraa, [pup].

Andreea, bafta la vizionari! Este bine ca au scazut preturile acum, noi cand ne cautam apartament aveam in ianuarie bani de 4 camere si abia am reusit sa ne atingem de 2 camere in decembrie, si atunci cu mare noroc, a fost o perioada in care cresteau preturile saptamanal din cauza creditelor ipotecare.





Carla, [gravi] s.19 si mama Sabinei din 07/07/07



Saby in burtica *******poze 15-18 luni*******poze 12-15 luni

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

#193
Ramona.P

Ramona.P

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 643 mesaje

Postat 26 ianuarie 2009 - 17:29

Salutare burtici![pup]
Oana imi pare rau pentru puiul tau [flo]...sper sa se faca repede bine!
anamariacs,eu nu inteleg de ce mai miri ca asa sunt astia in varsta...asa ne educa pe noi...
Sa va povestesc ca am patit eu azi ... am fost azi la eco....la al 4-lea din sarcina... dar alt dr... pana acum am fost la cabinet particular iar acum am fost prin cineva la o dr in spital...Am mai fost la un eco pe 9 ianuarie si dr meu a zis ca nu imi zice ca e prea mic...peste vreo luna-doua imi zice sexul... si m-am suparat si am cautat alt dr...Si,in fine,azi ma duc pregatita sa aflu ce ascunde burtica mea si...surpriza:bebele meu era fff agitat si nu a stat locului nici o secunda,de s-a chinuit dr sa il masoare si debea a reusit.Al nostru bebe incontinuu dadea din manute din picioruse,mai ducea o manuta pe la frunte(ca si cum se stergea de tranpiratie),se mai intorcea putin si tot asa.La un moment dat,ca sa puna capac,se intinde pe spate,duce o mana sub cap,una pe burtica,iar picioarele le aseaza unul peste altul....si uite asa statea al meu ca un sef/sefa si probabil radea de noi de mama focului... ce-o fi zis el...."de jumate de ora va chinuiti sa vedeti ce ascund intre picioare si nu intelegeti ca nu vreau sa va arat... daca ma pun in pozitia asta...sper sa ma lasati in pace" [:D] Si pana la urma s-a lasat dr pagubasa si a zis ca...nu vrea si nu vrea sa arate...data viitoare poate e mai intelegator si ne va lasa.
Mai e ceva de zis?!Daca de la 20 de saptamani isi face de cap... ma gandesc cu "groaza" la cum ma va dresa cand oi naste... cica ai copilul asa cum ti-l cresti.Nu cred... el te educa pe tine[bang]
Dar hai ca iar ma lungesc cu vorbaria... [pup]

Ramona [gravi] 19+

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://community.web...569750415cfoFqH

#194
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 26 ianuarie 2009 - 17:50

Am uitat sa raspund...la M&S din Mall Vitan am luat body-uri si pijamale la preturi de ma frecam la ochi. Am luat doar pentru Matei, adica de 2 ani, ca ma ambitionez sa sper ca albinuta mea va fi fata. [:D]. Pentru varste mici aveau cu mai multe imprimeuri/modele, de varsta lui Matei nu prea aveam de unde alege.





[zz] [baietel] mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)



si a cui o mai vrea sa vina [gravi] 18



MINUNEA MEA







Ajutati-l si pe Darius!



#195
mai.iunie09

mai.iunie09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 26 ianuarie 2009 - 17:55

Va invit cu drag sa inauguram Capitolul30


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -