Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1995-1998(27)


197 raspunsuri la acest subiect

#21
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 21:58

Ana vai de tine, ce sperietura trebuie sa fii tras. [pup] Sanatate, si speram ca nu e nimica grav la umarul tau. Bravo tie ca nu l-ai luat la carpeala pe copilu ala cu capul in nori. Dar din cate scrii tu - geaca rupta, si mancarea facuta "varza" te-a tavalit bine.

Mara vad ca si tu ai aventuri. Tare faza cu aspiratorul, scuze, dar pe mine m-a apucat rasul, ca am si vazut bucata de perete cazuta... [:D]

Agho dar nu ne scrii care e baiul la tine?

MqqM grea e hotararea cu scoala. Eu as opta pentru latina, ca spaniola o poate face suplimentar sau la facultate. Latina e buna de stiut ca dezvolta repede vocabularul. Mai face pian suplimentar? Grea decizia, dar o sa ia Dedi o hotarare. La voi asa e clasa a 8 a, cu cursuri de ales? La noi incepe balamucul asta numa din liceu.

Fetelor, la mine saptamana trecuta a fost in stilul asta. Marti am avut si eu o zi...plina de benzina [bang] In primul rand ca nu mi-a iesit o pasenta cu Air France, in ziua aceea si mi-au dublat pretul la biletul meu de avion pentru Ro, din cauza unor taxe de benzina. La pranz am mers la sala, unde nu am putut face nimica, ca intrau vapori de benzina, si era toxic aerul. Cand am mers acasa am oprit sa pun benzina. Cand se termina plinul, sare tot manerul ala de la pompa din rezervor, pe mine, si ma face fleasca in benzina. Am facut eu urat la indianul de la statia de benzina, dar nu am ajuns nicaieri, ca el vroia sa-mi dea lectie cum sa pun benzina in rezervor....[bang] Pana acasa am mers cu capul pe geam, ca un caine... Acasa mai rade si sotul de mine, ca miros a mecanic. Am stat in bae doua ore, si tot nu-mi iesea mirosul de benzina din nas...

[pup] si va doresc o zi mai buna.

#22
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 22:31

va multumesc ca m-ati primit si pe mine in randul vostru si pentru ca am sesizat inca vreo doua mihaele,mie imi puteti spune umflatel,doar este nick meu..

andreea este un copil bun in general,invata destul de bine(a patra din clasa,nu ca nu s-ar putea si mai bine,dar....),este sufletista,insa uneori este un pic rebela,desi cred ca-i cam mult spus..are o personalitate ...mama mama,de berbeaca...insa cred ca asa vrea sa o bagam mai mult in seama,de vreo 3 ani,de cand cu problemele cu mihaitza,ce-i drept a cam fost neglijata si pusa pe locul doi,desi i s-a explicat motivul si i-am spus ca o iubim la fel de mult,dar pana la urma este si ea doar un copil...

ana,multa sanatate si ai grija de tine!



MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

Blogul lui Mihaita

Despre noi,aici!

#23
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 22:35

[:-)))][:-)))][:-)))] Sanco, hai ca m-ai prapadit!

D e a 8-a, alegem cursuri pt la anul, adica a 9-a, cred ca-i ca la voi.



Ei, a aflat tuaaataa lumea ce-i in aer: benzina!Voila![:D]




Common sense is not so common...[Voltaire]
[cit]Mom & [hippi]DJ, 13, inside - out, stuff 'n [:-@]...


#24
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 22:42

Citat:
citat din mesajul lui umflatel
va multumesc ca m-ati primit si pe mine in randul vostru si pentru ca am sesizat inca vreo doua mihaele,mie imi puteti spune umflatel,doar este nick meu..andreea este un copil bun in general,invata destul de bine(a patra din clasa,nu ca nu s-ar putea si mai bine,dar....),este sufletista,insa uneori este un pic rebela,desi cred ca-i cam mult spus..are o personalitate ...mama mama,de berbeaca...insa cred ca asa vrea sa o bagam mai mult in seama,de vreo 3 ani,de cand cu problemele cu mihaitza,ce-i drept a cam fost neglijata si pusa pe locul doi,desi i s-a explicat motivul si i-am spus ca o iubim la fel de mult,dar pana la urma este si ea doar un copil...ana,multa sanatate si ai grija de tine!MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui MihaitaDespre noi,aici!
umflatel, am postat in acelasi timp, acum c-ai zis am intrat pe blogul vostru, o sa citesc azi. Mihaita e un scump! Si voi la fel de speciali ca el.[pup] revin...
Common sense is not so common...[Voltaire]
[cit]Mom & [hippi]DJ, 13, inside - out, stuff 'n [:-@]...


#25
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 23:13

mQQm ,ce te gandisi tu sa nu someze saraca barza pana-i Miha disponibila [:D]?Apai si asa-mi pusesera astia gand rau , cica am impresia ca scap fara sa ma taie ? Si asta acu 11 ani ... Nici nu vreau sa ma gandesc ce le-ar da prin cap acum [:D]

Anca,hai ma ca n-a cazut peretele [:-)))].De tot ...Da pot sa mi te imaginez cum iti falfaiau urechile pe geam in drum spre casa ?[:-)))][:-)))]

Uite cum se uita TB nedumerit la mine in timp ce rad singura in fata tastaturii ...



The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#26
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 22 ianuarie 2009 - 03:47

Doamne ca nebuna sunt ,rad ca proasta in bucatarie la ora 1 jumate noaptea ca peste cateva minute sa mi se umple ochii de lacrimi, asta numai pe DC se poate intampla.





Cum banuiati m-am amuzat de pataniile voastre Sanca si Mara,astea da zile nebune insa daca va consoleaza aflati ca Edutzu m-a aranjat si pe mine acum cateva saptamani cu un apirator nou,nu stiu daca v-am zis ca a aspirat apa din galeata cu el,evident ca a murit aspiratoru' asa ca am aspirator nou.[:D]



Ana bine ca ai scapat doar cu atat ,te admir pt cum ai procedat cu soferul,DOAMNE Doamne te-a scos in calea lui,oricum radiografie si tot ce-i necesar sa faci sa te faci bine[pup]si mai voiam sa te rog ceva transmite-i un pupic si Emei eu n-am curaj sa scriu,mi se pare ca ori ce as spune suna banal si sec.



Mqqm va descurcati voi cu alesul materiilor, Dedi e fata desteapta si o sa stie cum e mai bine,pana la urma [:D] dar eu as opta arta si lb latina,caci am inteles ca muzica oricum o face,ehh dau si eu cu presupusu; nu te superi,nuu?!



Umflatzel daca tot a zis Mqqm ca a intrat pe blog hop si eu,asa ca lacrimile i se datoreaza lui Mihaitza,m-a intristat povestea lui ,e un copil asa de dragalas,insa fruntea sus o sa reusiti,ai sa vezi[pup].

O imteleg pe Andreea ,e normal sa fie asa,un pic mai geloasa,si cand ma gandesc ca ai mei se gelozesc fara motiv,numa' ca pe Edy il tin pe genunchi prea mult,ba ca de ce am stat 2 ore cu Robert sa fac lectii,Maria mi-a interzis sa intru sa fac baie cu ta-su ca asta inseamna ca n-o iubesc,etc ,orice la ei e motiv de gelozie si de rebeliune[:D]



EEEE si acum despre noi in primul rand multumesc pt urarile de sanatate tare-s folositoare,mama se simte un picutz mai bine,oricum s-a ridicat din pat de mai multe ori pe zi si vad ca a inceput sa manance nu stiu acum daca din cauza ca stau ca un uliu pe capul ei sau pt ca are pofta de mancare insa ma bucur.

Azi a predat Robert un portofoliu la tehnologie ,ce rahat de materie o fi si asta inca nu m-am lamurit,cert este ca taaare ne-a chinuit si pe mine si pe tata-sau cu portofoliu lui peste,oricum am ajuns la concluzia ca profa nu are toate tiglele pe casa si azi mi-am intarit convingerea cand mi-a zis Robert ce l-a intrebat profa cand i-a vazut portofoliu,printre altele trebuia,pardon printre muuuulte altele trebuia sa puna si o poza cu familia lui,ok o gaseste baiatu cu greu ca deh deobicei unu e ascuns mereu in spatele aparatului si o pune,la care profa"Asta-i familia ta sau ai luat poza de pe undeva?" la care fii-miu interzis ii zice:"nu doamna asta-i familia mea,tata,mama fratele meu si sora mea,dar de ce ma intrebati?" ea:"pt ca e prea perfecta"[wow]



Frateee asta-i intrebare de om sanatos???? In fine i-a dat 10 ceea ce pt ea e enorm.

La olimpiada de tehnologie a luat 8 si merge pe sector,la aia de romana a luat 8.90 si nu merge niciunde[:D]dar nu-i bai pt ca avand in vedere "talentul" sau la compuneri eu nu ma asteptam la asa o nota

A crescut inima in el cand profesoara de romana i-a spus ca nu regreta ca la selectionat si ca i-a placut in mod deosebit compunerea lui[alcool],deci sa poate daca se vrea,asta am concluzionat eu.



Va puuuup pe toate!



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

#27
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 22 ianuarie 2009 - 12:41

ralualexandrei [pup]...si noi vrem sa credem ca vom reusi!

asa sunt copiii..nazdravani si gelosi unul pe altul,ba chiar si pe tati...sanatosi sa fie,restul nu mia conteaza!

andreea e suparata foc,avea ceva de scos la imprimanta pt la scoal,dar ghinion,s-a terminat tusul...si s-a pus pe un [q] un plas,ca ea ce face acum?in momentul asta chiar nu pot iesi din casa,mihaitza este in terapie,iar eu trebuie sa fiu acasa...dar intelege?[bang]...i-am spus,mai mami daca s-ar rezolva problemele plangand,as plange non-stop,dar berbecu-i tot berbec!



MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

Blogul lui Mihaita

Despre noi,aici!

#28
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 22 ianuarie 2009 - 14:13

Salutare fete dragi...[pup][flo][asia]



Azi mi-s olecuta mai binisor.Colega ce a fost cu mine in timpul pataniei mi-a adus ieri o crema de uz veterinar,cica se dau caii de curse pe tendoane cu crema asta,sa fie mai batzosi si apti pentru alergatura,[:D]m-am dat cu ea aseara si azi dimineata si e incomparabil mult mai bine decat ieri peste zi.Pot ridica mana si in sus si lateral...deci e mult mai bine.[pk]

La radiografie nu am ajuns,evident[:I]...stiti voi cum e:cand nu te mai doare,nu-ti mai trebuie doftor...[:I][:D]In rest sunt foarte bine...la cap nu-s lovita...tot ca inainte am ramas...[:D]



Mara...mai bine ar fi fost sa fie "Love is in the air"...nu ce am patit eu...Cum ziceam:a fost un avertisment de la Al de Susu pentru copilul ala,iar eu m-am intamplat prin avertismentul asta.Da,baiatul a fost foarte speriat,a realizat la fix importanta evenimentului...eu...mai putin.[bang]Abia seara acasa,povestind cu Marius,am inceput sa simt frica si mi-am dat seama ce mi s-a petrecut de fapt.Multumesc ca te-ai gandit la mine![pup]



Agho...chiar e ceva in aer...si ca sa citez o pretenuta buna de a a mea:se trage de la horoscoape,ca-s astrele in spagat![:D]



Mqqm,sar'na de urari![pup]Tu ce ai patit in urma calcaturii de roata?Umflaturi,ceva?Cum am cazut?Pai cum mi-a fost cizma sub roata,eu incercam sa o scot de acolo si eram deja in dezechilibru,asa ca dupa ce roata a trecut si piciorul a ramas in aer,eu am cazut,spre spate.Masina,efectiv,nu m-a atins,doar mi-a fost prinsa cizma sub roata si eu m-am dezechilibrat.Partea rea este ca am cazut pe acelasi umar pe care am cazut in noiembrie...asta e rau.In fine,bine ca nu a fost mai rau,asa cum spui...iar cu mancarica te inteleg...eu sunt una din cele mai mari gurmande in viata.[:D]



Anca...pai asta m-a si enervat cumplit:geaca rupta.Eu sunt o persoana foarte corpolenta,am 105 kile la o inaltime de 1.74...si greu imi gasesc imbracaminte...si dupa geaca asta am umblat o vreme pana sa imi gasesc pe masura,sa imi sada si bine si nici sa nu i-au tot soarele cand trec pe strada...N-a fost tavaleala mare...am cazut in cot si de acolo pe umar,in plus toata smantana de pe tortelinii se prelingea pe blugii mei...[bang][:D]

Hai ca nici cu tine nu-mi e rusine:benzinareasa te faci...apropos:de ce nu faci propria afacere?Deschideti un peco...[:D][pup](glumesc)



Umflatico,multumesc de urare![asia]Asa sunt copiii...si eu patesc asa cu Alexandru,are impresia ca Luana e mai iubita si mai bagata in seama.Drept urmare se scalambaie si se maimutareste de ti se face greata si ma iau de el...Trebuie sa ii dau si lui,zilnic,portia de pupaceala si dragaleala,ca altfel o ia razna...[:I]rusinica mie,dar uneori mai uit...[:I][:D]



Oooo,deci Andra draghe,matale te-ai ales cu anspirator nou nout...buna treaba,[pk]de tinut minte.Cand ma satur de al meu,o pun pe Luana sa anspireasca...[:D]

O sa pupacesc matzulica Ema,poate chiar azi,si din partea ta...azi nu se simte prea stralucit...[q]

Tehnologie?Nu sti ce-i aia tehnlogie?[:D][:D][:D]...ups!F*t-o nemtii de tehnologie[:D]....cate referate a mai facut si Alex...sunt de acord cu tine,o materie inutila.Si da,toate profele astea de tehnologie au cate o buba la cap...asa ca nu te mai uimi,ia-o ca atare.[:D][:D][:D]

Bravo pentru toate victoriile lui Robert la concursuri...ai de ce fi mandra.Felicitari![flo][pup]



Alex are sambata concurs de mate ,iara...ala TMMATE...ca v-am facut capul patrat cu el de 3 ani incoace...E satul bietul copil,daca ma puteti crede...Profa de mate trage de el,profa de fizica la fel,diriga iar e cu sindrom NF...sa mor io,toti is cu cururile in sus....[bang]



Hai sa auzim numai de bine si va pup[pup] cu drag mult![pup]









Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#29
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 22 ianuarie 2009 - 18:33

Valeu ,Andra ,ai grija sa nu se electrocuteze [help].
De care ti-ai luat ? Eu is tare multumita de ultimul ...fara sac ,filtru hepa si'nca vreo cateva ,tot ce strange se aduna-ntr-un alt filtru-ciclon ,transparent pe care-l golesc si-l clatesc .

Tehnologia ...am mare noroc ca-l chinuie pe ta-su nu pe mine cred ca a facut pan-acum nu stiu cate planuri ;al casei ,al clasei ,al scolii...in curand al planetei [alcool]nu vrei sa stii cat timp ii ia un astfel de plan ...De fapt cred ca deja stii ...oricum ,neatractiva materie ...

Felicitari lui Robert ,sigur ca se poate ,motivatie sa fie ...


Ano,tare bine ca-ti revii .Da m-ai terminat cu alifia de cai de curse .Adica sa nu credem c-ai fi vreo gloaba ,ceva ...[:D] Stie ea colega ce stie ...e mercur retrograd ...

Ma laud si eu cu o glezna mai subreda (doua cazaturi la activ )dupa a doua deja mergeam cu labele in exterior de frica (taaare dureros [q])

Succes lui Alex pt sambata ,e posibil ca TMMate sa fie omologul astuia la care a participat TB sambata ,pastorit de Societatea de Stiinte Matematice din Rom .Vreau sa spun ca le-a dat niste subiecte ... ca premiul I a fost obtinut cu 12.5 pcte din 21 [alcool] .TB a obt 10 pcte ,al doilea punctaj din clasa .El a fost multumit ,realizeaza nivelul .Eu sunt la randul meu multumita ca totusi isi doreste in continuare si ca nu se desumfla ...


umflatel, tare dragalas Mihaita .Stiu ca e greu ,dar sta in puterea noastra sa facem tot ce putem pentru a le fi lor mai usor .Sunt convinsa ca deja stii asta [flo].Andreea e cu cateva luni mai mare decat Tiberiu .

Miha ,ai facut schimb de locuri cu Andra ?Hai , mai zi-ne si noua cate ceva [pup]




The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#30
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 22 ianuarie 2009 - 18:54

Sanca, Andra, Ana68, Mara, normal ca si eu ma zambaream p-aici cand citeam patzaniile voastre. [:D]Tu, Sanca, ai fost de “coma” cu benzina, iar Ana, chiar nu-mi dau seama cum nu de mai ai piciorul zdravan?!...Iar faza cu Edutzu si aspiratorul cu apa e de vise rele. [:D]Va amintiti ca si la noi, candva, zburau toate prin casa.

mQQm, “mingea” e in terenul vostru. Dificila alegere! Chiar nu-mi pot da cu parerea. Ma amuza cum incerci sa transferi barza.[:)]

Umflatel, tu chiar ai motive pt care nu poti iesi din casa. [flo]Ai mei copii uita sa se sesizeze din timp ca le trebuie unele lucruri obisnuite (caiete, bloc de desen, vezi patania cu lipsa culorii rosii la desen), asa ca uneori ne vine sa explodam noi, nu ei. E de inteles ca Andreea era suparata.

Eu ar trebui sa fiu bine, dar nu sunt pt. ca in probl. de serv. ma implic (empatic, emotional cu probl. sociale ale persoanelor) mai mult decat trebuie. Si cum la vremuri noi, sefi noi, probleme noi! Macar azi am avut o mica victorie pt. ca am reusit sa sustin pe buna dreptate niste lucruri (bineinteles cu toate emotiile iesind prin toti porii). Si in plus e munca mea si incerc s-o fac cat pot de bine. Si daca poti sa acorzi niste sanse unui om, sa-i intinzi o mana, de ce sa n-o faci?...Voi cititi pe forum, in alte locuri probleme grave, povesti dureroare, eu le am zilnic la serv., asa ca ma tin departe de cele de pe forum pt ca altminteri n-as mai face fata. Cu respect, fata de suferinta multora![flo]

Pe de alta parte, bucuria mea ar trebui sa fie mare, insa ramane in umbra, fiindca am fost deja prea stresata. Si mai am, nu s-a terminat, sper insa ca in final toata lumea sa fie fericita. Copiii au luat fiecare note de 10. And –la muzica si la educatie plastica…stiti plansele cu bucluc, numai ca a contat una in creion, terminata in pauza, la scoala. A mai luat si 10 la un test la chimie. Ana a luat si ea impreuna cu fetele ei tot 10 la tehnologie – materia pe care o renegati. Ana ii face program seara tatalui ei, cum sa-si mai petreaca timpul impreuna, ba remi, ba “ Nu te supara frate!”...Numaic a acum vreo doua seri trebuia sa fie “ Nu te supara sora/fiica!” ca a venit Ana plangand ca “astia doi au facut alianta si ca i-au scos pionii afara .“[:-@]Am incercat sa-i alin suferinta, dar "astia doi" au venit cu fetze mustacinde. Si uite-asa...trece timpul in familie.[:)]

[pup]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -