Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1995-1998(27)


197 raspunsuri la acest subiect

#1
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 00:11



Un capitol nou cu povesti adolescentine...[flo].Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24), (25) (26)Daniel-11 dec. 1994-mami VicDiana-13 martie 1995-mami brendamitranMihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrcDedi - 11 Oct 1995 - mami MQQMAndrei-30 oct. 1995 mami aghoAndrei - 2 decembrie 1995 mami AndacosElliot-11 ian.1996 mami SancaDany-13 ian.1996 mami gabi350Stefan-19 ian.1996 mami descantecCalin-ian.1996 mami Laura TakacsAndrei-12 febr. 1996 mami micaelsCostelus-13 febr. 1996 PapadiaAlexandru-18 febr. 1996 mami Ana68Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernicDiana-23 febr.1996 mami almaAnastasia-6 apr.1996 mami Maria2Chris-20 apr. 1996 mami flexiAndrada-30 apr. 1996 mami mirela68Vali-16 iun.1996 mami DenAndy-1 iul.1996 mami RovkiAndrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescuRobert-12 aug.1996 mami OanaDoRadu-17 aug.1996 mami LonaMaria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsaAndreea-14 sept. 1996 mami dady68-TaniaMihai-25 sept.1996 mami KorinnaAlexandru-28 sept.1996 mami dany-danyRobert-24 oct.1996 mami ralualexandreiAndrei-26 oct.1996 mami val2u2naDiana-22 noi. 1996 mami mihaela_sAndreea-03 apr. 1997 mami Mihaela-umflatelRobert-20 mai 1997 mami Gabi_KElena Laura-24 mai 1997 mami aurora56Cosmin-03 iulie 1997 mami Ingrrid-prettysunshineTiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower powerAna-13 nov. 1997 mami agho Silvia-27 martie 1998 mami VivianaMara-26 dec. 1997 mami corianaiAna-15 iulie 1998 mami KatyAna-29 iulie 1998 mami isabela Matei-2 oct.1998 mami Sanca Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2Roberto-28 iunie 1999 mami ricea vorbe de copil... Hobby

#2
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 00:18

umflatel, da, stiu ca intr-un numar mic de pacienti depresia e un efect secundar, a trebuit sa semnam sa luam la cunostinta. De-asta nu ne da mai mult de o luna odata, o evalueaza de depresie, ii face test de sarcina si analizele de ficat si colesteroale. Deci tu ai avut si chestii fizice. dar spune-mi, te rog, a fucntionat? cat a durat tratamentul?



sanca, Elliot e foarte norocos ca are un cos pe nas. Sper sa ramana la stadiul aal, noi ne luptam de 4 ani si psihic si cu tratamente, pana cum fara succes. A trebuit sa implineasca 13 ani sa poata s-o puna pe ultimul resort, medicamentul asta. Sper sa mearga fara probleme mai mari decat uscaciunea pielii si mucoaselor.



Si pe Dedi o scoate de la ore maine sa vizioneze incoronarea, sper sa v-aduca prosperitate si pace sefu' nou. Dragon aveti de revelion?[:D]



Afara ninge linistit...[:D]




Common sense is not so common...[Voltaire]
[cit]Mom & [hippi]DJ, 13, inside - out, stuff 'n [:-@]...





Common sense is not so common...[Voltaire]
[cit]Mom & [hippi]DJ, 13, inside - out, stuff 'n [:-@]...


#3
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 00:33

Citat:
citat din mesajul lui mQQm
umflatel, da, stiu ca intr-un numar mic de pacienti depresia e un efect secundar, a trebuit sa semnam sa luam la cunostinta. De-asta nu ne da mai mult de o luna odata, o evalueaza de depresie, ii face test de sarcina si analizele de ficat si colesteroale. Deci tu ai avut si chestii fizice. dar spune-mi, te rog, a fucntionat? cat a durat tratamentul?sanca, Elliot e foarte norocos ca are un cos pe nas. Sper sa ramana la stadiul aal, noi ne luptam de 4 ani si psihic si cu tratamente, pana cum fara succes. A trebuit sa implineasca 13 ani sa poata s-o puna pe ultimul resort, medicamentul asta. Sper sa mearga fara probleme mai mari decat uscaciunea pielii si mucoaselor. Si pe Dedi o scoate de la ore maine sa vizioneze incoronarea, sper sa v-aduca prosperitate si pace sefu' nou. Dragon aveti de revelion?[:D]Afara ninge linistit...[:D]
Common sense is not so common...[Voltaire]
[cit]Mom & [hippi]DJ, 13, inside - out, stuff 'n [:-@]...

Common sense is not so common...[Voltaire]
[cit]Mom & [hippi]DJ, 13, inside - out, stuff 'n [:-@]...
mQQm,da a functionat,fata incepuse sa mi se curete ce-i drept...dar dupa o luna si jumatate de tratament am renuntat,dat fiind ca ma simteam rau(bine,mie mi le-a recomanadat fara nici un fel de analiza in prealabil,doar asa la prima vedere) si am zis ca mai bine urata,decat bolnava..oricum in timp s-a rezolvat problema de la sine![pup],la adolescent!frumoasa si dificila perioada!MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui MihaitaDespre noi,aici!

#4
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 00:51

Hai sa scriu si eu un mesaj mai acatari, ca desi citesc in fiecare zi, e mai greu pana scriu un raspuns...asa e cand te apuci de scoli la varsta asta. Vorba lui mQQm noroc ca sunt intr-o tara unde poti fi elev la orice varsta si noroc ca am colegi si de 60 si ani. Asa ca mQQm, dupa ce voi termina cu scolile, poate poate se indupleca si de mine barza [:D]. Pana atunci insa, chiar nu le pot duce/face pe toate. [alcool]



Mara uite ca ti-am raspuns si tie, trebuie sa imi termin scolile inalte [:D] ca nu mai am varsta la care le pot face simultan-copii+scoala. Stiu ca imbatraneste barza, dar in afara de mQQm, mai am un exemplu in famile ca se poate si dupa 40 de ani: bunica mea, mama tatalui meu. S-a maritat la 38 de ani, ocupata si ea ca mine cu scoli, a fost medic din prima generatie de femei medici din Ro. A avut 3 copii la 39, 41 si 43 de ani. Au fost perfect sanatosi, fara analize si ecografii va dati seama, totul se intampla in perioada celui de-al 2-lea razboi mondial, exact in anii cu 1900+varsta buncii(ea era nascuta in 1900). Ei, mai astept un an-2 maxim si apoi trebuie sa ne hotaram ori da ori ba. Ca asa-i in tenis [:D]. Si cum mQQm inca are barza sanatoasa, mi-o paseaza si mie la vremea mea, nu-i asa? [;)].



Ana-Maria, sa ai si tu o saptamana frumoasa. Stiu care e necazul tau in zilele astea, am citit si eu de Emma de la bun inceput si imi pare enorm de rau ca lucrurile nu sunt tocmai bune. Te inteleg si am citit chiar si ca ati fost la ea sa ii alinati putin suferinta. [flo] si [pup].



umflatel tizo [:D]. Bine ai venit, speram sa te avem de acum ininte cu noi. [flo] Te-am trecut si pe listuta, fetita ta e imediat dupa a mea, nu mai sunt copilasi intre ele [:D]. Sa iti traiasca amandoi. Am citit despre Mihai care uite e de aceeasi varsta cu Silvia mea. Asa ca avem ce povesti. Nu cred ca iti e usor, dar imi place ca esti optimista si increzatoare. Sa ne povestesti mai multe despre Andreea. [pup]



Vic, wow ce patanie! Bine ca s-a terminat cu bine. Si eu am patit o data la mare cu curentii si de atunci nu ma mai avant in larg unde nu pot sa simt fundul marii sub picioare. [pup] si vacanta placuta mai departe. Sa va bucurati de soare si de vreme buna! [pup]



agho, sper ca sunt toate bune la voi...n-ai scris aici, n-ai raspuns la email...asteptam vesti. [pup]



mihaela rock, ma bucur ca mama ta e mai bine si se descurca cat de cat singura. Tu ai gasit ceva de lucru? te cred ca ti-e greu, iti tin pumnii sa treci peste perioada asta nenorocita! [pup] si [flo] pentru tine.



Sanca, pana la urma i-ai facut curat lui Elliot in camera? [:D] Pe mine m-ai distrat cu ideea asta, nu te supara ca rad...[flo].

Asa deci...maine e incoronarea...si Canada e solitara [:D]. Si eu sper sa primiti mic dejun maine, macar atat in cinstea lui daca tot l-ati votat, nu? [;)]. Wow da' ce festin acolo la voi de Revelion! [pofta] Io-s topita dupa mancarea asiatica, in special cea chinezeasca si thai. Dar am papat la Londra si japoneza(nu sushi) si a fost la fel de delicioasa...[pofta].



Hai va tzuk pe toate, sper sa mai apar pana la noul capitol [:D].



PS ca am uitat sa va povestesc de Diana cum sambata la magazin nu stia sa-si calculeze cate godis(bomboane la kg) isi poate cumpara de 10 coroane. [bang] Asa ca am trecut la represalii si duminica si miercuri de acum inainte face matematica. Ca stie muzica, telefoane si vedete...si pluteste probabil pe undeva printre ele. Ooof adolescenta asta care bate la usa. Macar e ascultatoare inca, sper sa nu o apuce pandaliile mai incolo...[:I].





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie

#5
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 01:50

Ehee nu puteam lasa sa treaca ziua fara sa zic si eu ceva.



Sanca poate ca Elliot te spioneaza si -o fi zis baiatu ca nu esti asa mare cafegioaica ca mine si a gasit iti citeste in romana.

In legatura cu banii pt curatenie buna idee cine stie daca nu am s-o pun si eu in aplicare,pana una alta duminica i-am amenintat ca daca mai sunt mereu nemultumiti ,in ciuda eforturilor mele,imi fac bagajul si dispar o saptamana si ii las de izbeliste[:D]



Umflatel bine ai venit!



Mqqm eu baietilor le-am luat triderm e o crema cu antibiotic se da 10 zile pe luna apoi pauza 20 zile apoi iar,oricum imbunatatiri s-au vazut de la primele aplicari,nici mie nu-mi venea sa cred.Oricum la noi a fost groaznic fata lui Radu era pliiina si Robert are destule dar nu asa rau ca Radu.

Se splau pe fata cu un sampon cu zinc se numeste Kelual e fabricat sub sigla Ducray daca tin eu bine minte.



Mihaela s ce-mi place de tine nu te lasi nu te lasi cu invatatul,bravo fata,lasa ca scapi tu de scoala si poate faci un baietel [:D](iti zic eu cum mergi la sigur)



Vic m-a luat cu calduri cand am citit patania voastra ,nici nu vreau sa stiu cum te-ai simtit,mai ales ca nu stii sa inoti.Mie mi-a facut Edutzu o faza nasoala vara trecuta cand se plimba pe marginea piscinei si evident ca a facut baldabac insa eu inot foarte bine una la mana si se pare ca atunci am avut si viteza unei pantere ca nici pampersul nu a apucat sa i se ude ca era deja afara,insa sperietura a fost groaznica sincer mai mult dupa eveniment pt ca in timpul lui nu am apucat sa constientizez nimic,am actionat si atat.



Mihaela rock si eu iti tin pumnii pt job,in ce priveste povestea cu mama sunt in aceiasi situatie,inca de la Anul Nou mama nu mai poate face saraca nimic,decat sa manance mai mult in sila si de gura mea si cam atat,culmea e ca analizele au iesit bune,insa eu o vad ca nu mai e la fel,a imbatranit brusc si nici macar un vas nu mai poate sa spele,nu mai poate sta in picioare.



Ana o saptamana frumoasa si tie si asteptam sa iti revii si sa ne incanti din nou ochii si suffletul cu povestile tale haioase.



Agho pe unde umbli?Treci la raport!



Va pup [pup]pe toate!















Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

#6
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 04:03

Ce de activitate la subiect nou...



MqqM - la voi se face reclama la produsul asta? Ca eu am zis, ca daca da in acnee la adolescenta, il trec la el.

Dragon nu avem inca de Revelion, dar o sa-i sugerez lui Fecioara mea sa puna bani in plicuri rosii... Si ma bate gandul sa decorez prin casa cu lanterne rosii.



Mihaela si eu sant fan de mancare japoneza. Sant inca in cautare dupa un restaurant traditional japonez, sa stai pe jos, pe perne, si sa fii servit de japonezi, iar si bucatarul sa aibe ochii mici...

A avut si Diana un moment de pierdere in numere, si tu acuma o pui cu burta pe carte...





Andra la mine amenintarea cu plecatul de acasa, nu a mers. Elliot insista acuma sa plec inca o saptamana luna viitoare in Rom... In camera lui, nu am facut luna, cum aveam de gand. In week-end nu am reusit decat sa strang grosul, si sa-i schimb asternutul de pat. In rest, nu prea am dat prin camera lui sa nu caremcumva sa-i stric inspiratia, ca scria copilul.



Ana am inteles care e situatia. [ruga]

#7
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 10:53

Salutare fetelor...



Ancule dragule,multumesc[asia]...ca ai inteles...[pup][pup][pup][flo][flo][flo]



Aseara am avut parte de o lectie de viata...pentru care m-am incurajat si pregatit sufleteste inca de ieri de peste zi...O sa revin,stiti voi ca imi revin,si drac mort inca nu ati vazut.[:D]Insa pana atunci va pup si va imbratisez cu drag[pup] si mai vorbim!

Succes copiilor la scoli![asia]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#8
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 14:51

Ziua buna la mamici!

Miha ,draga ,eu sincer va admir pt ca va doriti bb-ei si ca aveti energia sa puneti si in aplicare .Un copil e o binecuvantare .Restul era o gluma ,ai vazut doar moacele .Dar vezi ...cu glumele mele ...te lipesti si de barza lui mQQm [:D][;)].

Vara-mea saraca a avut toata adolescenta un ten cu asa mari probleme ca nu iesea din casa pana nu isi acoperea toate urmele destul de urate ramase in urma ...Nu exagerez daca spun ca 1/2 ora o petrecea in fata oglinzii pt a putea iesi .Stiu ca a tot mers pe la medici ,imi aduc aminte de ceva cu vitA parca , si cate si mai cate ...Dupa ce s-a casatorit s-a ameliorat muuult .In schimb ,cand mi-am scos o alunita ,la Clinica de Dermatologie din Buc ,era acolo o fata a carei mama ne spunea ca in 10 zile devenise de nerecunoscut (in sensul ca toata fata ei fusese atat de afectata incat nici nu mai vroia sa iasa din casa).Urma un tratament 100% natural prescris de medicul care m-a rezolvat si pe mine . Iar copila ...radia de fericire .
E chiar asa mare baiul la Dedi ? Mi se pare un pic cam agresiv ,totusi .[pup]adolescenta ,sa scape cat mai repede .

Anca,inspirata idee sa petreceti totusi revelionul in familie . Si nu uita ...sa porti lenjerie rosie ...[olala]E de bine ...

Despre muzika,telefoane si ...vedete (la noi era ...flori ,fete ,filme si baieti [:D])si-a descarcat TB prin bluetooth din tf unui coleg diverse ...Si numai ce-l aud pe tat-su pe seara :sa faca bine sa stearga prostia aia (neste cantece mai deoacheate [alcool],presupun ).I-o pusese si lui s-o audieze [:D]



The most beautiful thing in life is LIFE itself

[hippi]Mara mami de[marinar] Tibi-Mares

#9
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 16:48

[hia]

Andra, imi pare rau pentru mamica ta, sincer te inteleg, banuiesc prin ce treci. Nu-ti pot spune decat sa ai putere si sa-i urez mamei tale multa, f.f. multa sanatate. In rest, ma bucur pentru Robert, ca a inteles ca trebui sa-nvete, ca te indulceste dimineata cu o cafeluta.



mQQm, urata traba cu acneea, Tina si Mihai folosesc creionul de cosuri de la VICHI, iar domnisoara le mai acopera si cu fond de ten, la-nceput n-am fost de acord, dar decat sa umble la ele si sa se infecteze mai bine asa. Din cauza alergiilor nu poate lua nimic si este singura solutie.



Sanca, pana la urma faci curat la Elliot sau nu, doar baiatul plateste pentru asta?[:D]



Mara[hippi], asa au unii in telefoane, tot soiul de prostii, sper sa nu-l fi certat pe TB.



Ooofffff, de-ar iesi odata soarele si pe strada mea.




[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana] si[roker]


#10
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 19:12

Buna!

Si eu p-aici, mai rar ca nu e timp de povesti la gura sobei.
A venit si sotul din peregrinarile lui.
Sambata, nu va spun cat mai ajutat copiii la aspirat si spalat pe jos (And), sters praful (Ana). Eu am pregatit doar cate ceva de mancare.
Duminica p.m am avut iar echipa de lucru a Anei, au terminat casutza de la proiect, abia daca au mai apucat sa se joace putin.
Flower, stiu ce spui cu “scrantitul” pe final. Azi treb. sa prezinte plansele la desen si-aseara am dat in fiert ca trebuia sa-si faca o plansa cu tema zilei nationale a Ro. A desenat o harta si a colorat-o in cele 3 culori, numai ca a folosit rosu englez care e ca tzigla de pe casa (sau maro toata-ziua). Noroc ca e tatal liber si azi a luat rosu si a dat peste cel englezesc. Sotul imi spunea c-a iesit bn. Dar noroc c-a observat Ana ca fi-miu si-a uitat plansa pe birou si fuga tatic la scoala. Poti sa innebunesti nu alta, copii astia sunt total pe dinafara.
Cred ca pot sa rada si curcile de noi cu ce chestii ne batem capul adulti in toata firea.

umflatel, bine-ai venit!

Mihaela, eu sunt de acord cu tine ca i-ai dat niste exr. Dianei. Ii vor prinde bine. Bafta si tie! Ti-am raspuns.

Mhldvrc, imi pare rau ca nu-ti pot sugera nimic. Vazusem un post de vanzatoare la un market mic, unul nou care s-a deschis, de unde imi fac cumparaturile (sunt seriosi patronii) dar am vazut ca s-au ocupat posturile.

Sanca, uite ca ti-am raspuns la apel, dar vad ca tu faci curat. La mine e invers si nici nu treb sa platesc pt asta. Am avut o asa indispozitie/ stare de disconfort (nici nus tiu cum s-o denumesc) in we, de n-am cuvinte. Poate ca asa mai simt si copiii nostri uneori. Luni dim. am avut un cosmar si mai tarziu, m-am si intalnit cu el (cu cosmarul), asa c ala mine n-a fost happy ca la tine.

Vic, nici nu vreau sa-mi imaginez macar momentul cu pricina. Bine ca totul s-a sfasit cu bine. Vineri seara, m-am perpelit si eu c aAna nu mai aparea acasa. Termina la 19.30 sis e facuse ora 20. Dau vreo 3 telefoane, colegele ei ajunsesera acasa, mi-au zis c an-au stat impreuna, va dati seama, sa-nnebunesc! Si nu sunt decat vreo 50 de m pana acasa. Il pun si pe And sa se imbrace si sa iesim s-o cautam si d-ra unde credeti ca era? Se conversa cu o colega de-a lui fi-miu care fusese la pregatire pt Oli de biologie (la care fi-miu nu se duce, ca n-are afinitati).

Ana68, multa sanatate la toata lumea!

mQQm, o singura data am avut o probl. groaznica la fata, s-a manifestat ca o acnee oribila, dar din cauza unei alergii la un praf de la piatra de polizor. Si ca s ama tratez singura, mi-am pus rosii pe fata si am obtinut un efect infiorator. Doctorita mi-a prescris o solutie dupa o reteta la vremea aceea si am luat-o d ela laborator. Asta e o poveste, ca o solutie nu am. Multa sanatate!





Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -