Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

sunt indragostita!


139 raspunsuri la acest subiect

#1
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 12:03

si am impresia ca doar pe acest forum pot sa strig in gura mare c-asi fi indragostita, pentru ca in rest...
sunt maritata, el e cuplat (are prietena), el si sotul meu sunt asociati, lucram cu totii in aceeasi firma si mi-e teribil de greu sa fac fata starilor mele de zi cu zi.
Am fost in 2 deplasari impreuna... am fost cat se poate de decenti incat gestul cel mai intim dintre noi sa fie cel de a-l fi invelit cu plapuma in camera de hotel (am avut de lucru impreuna pana la 4 noaptea) ... ma rog si altele - sa-mi dea mana cand am dat de niste trepte umede... sa-si faca griji pentru mine ca muncesc prea mult fara libere, sa-mi trimita bucati muzicale si sa-i trimit eu la randul meu (chitara, pian), sa ne scriem sms-uri cu "buna dimineata" ... sunt extrem de bulversata, ma simt de parca as fi bolnava (tremur, palpitatii, ma ia cu calduri, cu valuri de tot felul de spasme)... partenerii nostri cat se poate de ok, cam cat poate dura? e doar un joc, nu-i asa? de care ne vom plictisi curand?

#2
Alinutza1979

Alinutza1979

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 12:55

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si am impresia ca doar pe acest forum pot sa strig in gura mare c-asi fi indragostita, pentru ca in rest...
sunt maritata, el e cuplat (are prietena), el si sotul meu sunt asociati, lucram cu totii in aceeasi firma si mi-e teribil de greu sa fac fata starilor mele de zi cu zi.
Am fost in 2 deplasari impreuna... am fost cat se poate de decenti incat gestul cel mai intim dintre noi sa fie cel de a-l fi invelit cu plapuma in camera de hotel (am avut de lucru impreuna pana la 4 noaptea) ... ma rog si altele - sa-mi dea mana cand am dat de niste trepte umede... sa-si faca griji pentru mine ca muncesc prea mult fara libere, sa-mi trimita bucati muzicale si sa-i trimit eu la randul meu (chitara, pian), sa ne scriem sms-uri cu "buna dimineata" ... sunt extrem de bulversata, ma simt de parca as fi bolnava (tremur, palpitatii, ma ia cu calduri, cu valuri de tot felul de spasme)... partenerii nostri cat se poate de ok, cam cat poate dura? e doar un joc, nu-i asa? de care ne vom plictisi curand?



Tu iti mai iubesti sotul?


#3
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 12:59

Nu si nu cred ca l-am iubit vreodata... nu asa cum as vrea sa iubesc un barbat - e barbatul aproape perfect care gateste excelent, face teme cu copilul (din prima mea casatorie), e mereu devreme acasa (mult mai devreme decat mine), imi cumpara flori, discutiile cu el sunt super interesante... suntem foarte buni prieteni! dar pasiune, romantism, sex regulat - ioc!

#4
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:04

intre mine si sotul meu exista o diferenta de 11 ani.
intre mine si asociatul - cateva luni.
pana acum am identificat mai multe lucruri in comun, aproape izbitoare, un fel de paralelism aproape sincron... am inceput sa crd in existenta sufletelor pereche.


#5
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:09

In mod sigur ai gasit locul cel mai potrivit sa iti "strigi " iubirea .Deja forumitzele sunt sensibilizate pana la lacrimi de cum iti invelesti tu iubitu(prietenul sotului) in deplasari si au alergat toate sa caute prin biblioteci poezii de minulescu.



Catalina



#6
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:10


Cine a inceput totul? Tu sau el?
Depinde la ce nivel al "jocului" te opresti. Oricum, e un joc cu focul, sotul isi poate da oricand seama si nici sa te ascunzi de el nu-i cinstit...


#7
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:25

cristina, nu sunt intr-atat de aberanta sa-mi dau seama ca sunt intr-o situatie idioata si blamabila... multe femeie si-ar dori un sot ca al meu si nici eu nu ma grabesc sa i-l fac cadou unei alte femei.
Apreciez orice gest care-l face pentru mine, dar nu el e cel care ma ajuta sa-mi car valizele, nu el e cel care a organizat party-ul de ziua mea (ci celalalt), tot celalalt a organizat party-ul de ziua sotului meu (am fost si geloasa pe torta care a cumparat-o pentru sotul meu)... nu sotul meu isi face griji pentru mine (dimpotriva e cel care imi da si mai mult de lucru si ma tine peste program)... in fine nu sotul meu e cel care imi da acele teribile senzatii de bine disdedimineata si nu sotul meu e barbatul pe care il doresc. Ironic si cinic, nu?

#8
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:28

Cristina, zau nu mai stiu cine a inceput jocul, s-ar putea sa-l fi inceput eu sau el, habar nu am, e de mentionat faptul ca el este de un comportament ireprosabil in raport cu sotul meu [bang]

#9
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:32

Sa vezi tu ce paruiala o sa-ti iei acusi pe forumul asta...ai citit alte subiecte de profil?
Avandu-se in vedere ca sunteti atat de apropiati toti, e muuult prea periculos jocul...cred. Trebuie sa gandesti si sa cantaresti bine consecintele si urmarile pe care le va avea "jocul" asta...merita? Cred ca e greu sa fii indragostita de cine nu trebuie, dar, din pacate, presupun ca nu-i poti dicta inimii tale ce sa faca, nu? Daca vrei sa ramai impreuna cu sotul tau si il iubesti, trebuie sa inceteze totul cu prietenul.

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)




#10
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:40

Cat de mult iti place sa te joci cu focul ?

Miza fiind casnicia ta .

Asta fara sa ai minima garantie ca respectivul si-ar dori vreo relatie oficiala cu tine.



________________________________________



Daria & [zana]
GIULIA(2004 08 16)




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -