Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Aniversare 1 an clopotei de ian-feb 2008


191 raspunsuri la acest subiect

#11
creata2008

creata2008

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 20 ianuarie 2009 - 19:33

Sa dezbat punctele:



1. Ma alatur majoritatii in privinta locului de joaca. Nu am nicio preferinta, dar ma voi baza pe ce spun mamicile care au fost deja intr-un loc sau altul, adica au luat exact "pulsul". Sunt patita cu decizie luata exclusiv pe ce am vazut pe site, si nu ma refer numai la locuri de joaca acum.



2. Si data, daca se doreste a fi schimbata, pentru a prinde un loc de joaca anume, mi-este indiferenta. Vom veni precis, fie ca este in uikend, fie ca este in timpul saptamanii.



3. Meniul, la fel. Daca nu imi place cum arata ceva, nu ii voi da Mariucai, dar evident ca il voi plati.



4. Alte optiuni... ar fi haios un clovn sau un magician, ceva. Am vazut ca ar fi in jur de 2-3 milioane, impartit la 20-30 mamici, ar fi o suma mica in plus.



5. Fotograf sau cameraman - ne lasa sa aducem unul din afara sau suntem obligati sa ii luam pe ai lor? V-ar interesa acest aspect? Sau ne bazam pe aparatele noastre si apoi facem o colectie comuna?



6. Eu zic exclusivitate, ca sa stam linistite ca nu fuge careva cu geanta proprie cat alergam dupa pitacul propriu. Prefer sa platesc in plus, dar sa stiu ca suntem numai noi. Nu in ideea de tigani, ci de oricine altcineva din afara. Mai mult decat atat, cand vom face poze sau cand va face poze fotograful angajat, vom fi sigure ca doar copiii nostri vor aparea in ele.



7. Cadoul la tombola - si eu zic ca trebuie sa il cumparam noi, cu toate ca nu imi surade deloc aceasta idee. Mariuca are tone de jucarii si, sincer, nu as mai vrea inca una in plus. Daca se decide sa fie numai jucarii, aia e, ii voi cumpara una, dar daca nu, atunci ii voi cumpara altceva. Noi haine avem sa imbracam inca 5 copii cel putin, iar jucarii cel putin pentru 2-3.



Creata 1 cu Creata 2

NOU!! Poze in studio

Poze Mariuca

Filmulete Mariuca

NOU! Blogul Creata la patrat

Povestea nasterii

Cum creste Mariuca

[fetita] Maria Ilona

#12
nemary

nemary

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.723 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 02:39

asa cum a spus si Creata, si mie imi convine si o alta data, in cazul in care trebuie sa o schimbam.

despre meniu, cu siguranta ca nu ii voi da Dariei nimic de acolo, va manca borcanel adus de acasa.

iar despre jucarii, in cazul in care ne hotaram sa aducem si cate o jucarie, eu zic sa aduca fiecare mamica pentru copilul ei;daca facem tombola cu jucarii se poate intampla ca pe respectiva jucarie sa o aiba deja copilul sau daca nu o are sa nu-i placa.

Covn sau magician ar fi frumos, ar faca atmosfera, doar sa nu fie bebelusi care se sperie de ei.

pentru fotograf(daca aducem sau nu) cred ca ne putem decide cat mai aproape de ziua petrecerii, mai ales ca am avea pile la unul [:D]








Mari [mamica] de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios



sunt tot mai mare [:)]





odiseea

montaj bebelina



POZE DARIA



Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



#13
madalina28

madalina28

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 03:03

Frumos dezbatut Creatza[flo]



Locatia nu ma dau cu parerea pt ca nu am frecventat nici un loc de joaca din Bucuresti din ceea ce se vede pe site pare dragutkiddy dar ramane alegerea majoritatii si eu ma conformez.



Clown nu cred ca are rost ei sunt prea mici sa inteleaga despre ce e vb



Exclusivitate in local categoric DA



Tombola cu premii daca nu vreti e ok,nu are rost sa cumparam cadouri propii copiilor sa le desfacem acolo doar pt a face impresie(sper sa nu se supere nimeni pt ce am scris)



Poze as prefera un fotograf angajat profesionist care sa faca poze de grup si individuale noi mamicile vom face dar in ansamblu vom fi tare ocupate sa socializam noi si bebeii



Mancarea Sofia sigur va avea borcanas de acasa la fel si suculetz, chiar dc nu ne va lasa acolo eu ii voi da in masina sa pape.



Data o puteti schimba dar nu pe 01.02 va rog, mi-e indiferent daca e in week sau in cursul sapt de preferat in week pt fetele care lucreaza si au program strict.






Madalina[mamica] de [zana] Sofia 01.02.2008



calea sigura a esecului este sa renunti...

Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata

in Programul national de Sanatate!


#14
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 11:33

Asa...



Locatie...imi este indiferent. Alegeti voi si eu sunt pro.



Exclusivitate....categoric DA



Clown...nu ma intereseaza.



Baloane...da!



Meniu...ii iau si de acasa si daca-mi place ceva de acolo..ii dau, daca nu..nu.



Tombola...chiar credeti ca are rost sa facem? Oricum copiii nostri au si hainute si jucarii destule. NU-i vad rostul, sincer. Mi se pare o bataie de cap in plus. Decat doar daca am gasi ceva inedit...nu stiu... Sa aducem de exemplu niste carti postale (fiecare mamica sa aduca una) si pe spatele lor sa imprimam manutele clopotelului nostru si sa scriem ceva frumos. Asta ar fi o amintire frumoasa. Si fiecare mamica sa extraga cate o carte postala dupa ce se strang toate la un loc. Cum vi se pare?









Alina, mami de Ana Antonia [copil] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [pk] (14 Feb 2003)



Poze botez Ana 02.03.2008

poze Luca nazdravan [bonjovi]

poze Ana mica [hippi]

Povestea nasterii Anei [bibe]

#15
laura_dimitris

laura_dimitris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.394 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 14:09





o sa repet concluziile lui alina [:)] cu care sunt absolut de acord [:)]!



Locatie...imi este indiferent. Alegeti voi si eu sunt pro.



Exclusivitate....categoric DA



Clown...nu ma intereseaza.



Baloane...da!



Meniu...ii iau si de acasa si daca-mi place ceva de acolo..ii dau, daca nu..nu.



Tombola...chiar credeti ca are rost sa facem? Oricum copiii nostri au si hainute si jucarii destule. NU-i vad rostul, sincer.



si in plus:



mi-este indiferenta si data petrecerii...



ba eu indraznesc sa propun sa fie cat inspre martie daca nu cumva chiar martie [:)] pentru a fi mai cald!!!!

daca nu... cand se stabileste !



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003

si Eleni - 05.02.2008

poze



povestea nasterii lui eleni

#16
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 14:18

Ar fi bine sa alegem o locatie din cele care au fost deja vizitate de unele fete dintre noi, pentru ca nu ne putem da seama de pe un site cum este cu adevarat locul respectiv si cat de bine se preteaza la niste copii asa mici.

Si eu sunt de parere sa nu ne aruncam la ceva foarte scump pentru a da posibilitatea tuturor sa paricipe.

Exclusivitatea ar fi de dorit, in primul rand pt ca ei sunt mici nu ar fi indicat sa stea "bot in bot" cu copiii mari si chiar si pentru siguranta ( sa nu alerge, sa-i tranteasca, sa-i loveasca), mai cu seama ca ai nostri abia se tin pe picioare sau nu se tin, ci merg de-a busilea.

Eu, mai paranoica din fire, as zice sa- rugam sa faca o igienizare a jucariilor si a spatiului unde merg ei de-a busilea ...[alcool] vi se pare aiurea?...mi-e teama de cine stie ce se poate lua de pe acolo...in acest sens poate ar fi bine sa alegem un loc cunoscut...unele fete spuneau ca ar avea cunostinte care au spatii de joaca...

Meniul este obligatoriu peste tot asa incat va trebui sa-l acceptam, insa eu voi veni cu borcanel pentru Andrei. El inca nu papa mancare "de-a noastra".

Jucarii are si al meu o tona...parca nu as mai vrea ceva in plus...dar ce se hotaraste aia e...sunt de acord

Data din punctul meu de vedere poate fi modificata.



Roli mamica de Andrei[bebic](16 ianuarie 2008) si Marc[copil](9 iunie 2006)



ANDREI

MARC

VACANTELE NOASTRE IN 4

BAIETII MEI IUBITI



#17
gabrittza

gabrittza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 16:45

buna

despre locatie..eu nu am fost la nici un loc de joaca in bucuresti si nu pot recomanda/vota vreunul in cunostinta de cauza.prefer sa mergem undeva unde a mai fost vreo fata si stie cum se prezinta.deci ma voi supune majoritatii



exclusivitate ...in mod sigur trebuia sa avem!



foto si eu zic ca ar trebui un profesionist.



clown...nu stiu ce sa zic.pe unii copii ii va incanta pe altii ii poate speria.e cu dus si intors aici.as vota NU totusi.



legat de cadouri ..intr-adevar toti au multe jucarii si hainute!dar parca ar fi totusi frumos sa primeasca ceva simbolic macar,nu neaparat o jucarie.



meniul....in 3 ore credeti ca le vom da sa pape?eu as prefera sa ii dau acasa sa pape linistita.nu prea ma vad alergand cu lingurita dupa ea pe acolo.



pretul...e aici e foarte important sa nu ne intindem prea mult ca sa putem sa participam toate.eu una stau prost cu banii iar pt petrecere ma voi imprumuta.in mod sigur nu sunt singura cu probleme financiare si cred ca trebuie sa tinem cont si de acest aspect.









[s]LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI! [s]



Gabby[mamica]si Addy(tatic) de [copil]Daria Maria(11.02.2008)[i]

ATAT DE MARE SUNT

asa a venit pe lume Daria

poze







#18
gabrittza

gabrittza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 16:52

mary parca tu stiai pe cineva la ritzi-pitzi.ai zis ceva la un moment dat de asta dar nu imi amintesc.



[s]LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI! [s]



Gabby[mamica]si Addy(tatic) de [copil]Daria Maria(11.02.2008)[i]

ATAT DE MARE SUNT

asa a venit pe lume Daria

poze







#19
gattasalvaje

gattasalvaje

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.653 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 17:33

Optiunile mele sunt :



Locul - merg pe mana fetelor care au vizitat locuri de joaca , chiar daca este altul decat Kiddyland sau Castelul Fermecat ...eu vin oricum.

Data - oricand numai sa fie in week-end

Exclusivitate - categoric ( poate negociem sa ne-o ofere gratis , avand in vedere nr. mare de participanti )

Optiuni suplimentare ( exploder , clown , magician , etc ) - nu. As prefera doar baloane simple .

Meniu - il voi plati chiar daca Sara nu-l va manca

Fotograf - il prefer pe Dani

Tombola - nu




Gattasalvaje - mamica [mamica] de Sara Eliza [zana]( 22 Decembrie 2007 )

POZE BOTEZ

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii





#20
nemary

nemary

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.723 mesaje

Postat 21 ianuarie 2009 - 19:16

Citat:
citat din mesajul lui gabrittza
mary parca tu stiai pe cineva la ritzi-pitzi.ai zis ceva la un moment dat de asta dar nu imi amintesc.[s]LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI! [s]Gabby[mamica]si Addy(tatic) de [copil]Daria Maria(11.02.2008)[i] ATAT DE MARE SUNTasa a venit pe lume Daria poze
da, o cunosc pe patroana de acolo, doar ca...am si azi cu Stancuta, acolo sunt destul de multe castele gonflabile si casute din acelea mari care nu sunt deloc potrivite pt.copii de 1 an. singura varianta ar fi sa o intreb daca ar putea sa le desfaca special pt.noi.multa sanatate tie si Dariei. [pup]
Mari [mamica] de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangaciossunt tot mai mare [:)] odiseeamontaj bebelinaPOZE DARIADaca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -