Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (6)


221 raspunsuri la acest subiect

#11
andy.p

andy.p

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.483 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 19:51

Anca super ,ma bucur ca sunteti bine si e multumita dr.Noi nu mai stam asa mult pe afara ca mie mi-e frig,si plus ca sunt cu gatul.

Eva tinem pumnii ptr vaccin sa fie bine.



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)

Andy

Alexia

#12
EvaF

EvaF

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.218 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:07

Anca[pup], merci de pont! Il vaccinam in camera lui si avem jucarele zornaitori acolo!



Laura, Nerantula, fi-miu tot saptmana asta a descoperit degetul, de fapt pumnul, nenica, incearca sa vada cat intra si e preocupat tare!

Si eu ii mai pun manusi din acelasi motiv



S-au vorbit?









Eva [mamica]in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)



SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA [:I]

Povestea nasterii mele, Luca Noah



Luca se face mare!!!








“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)



#13
Nausica

Nausica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.242 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:09

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Se gasesc Nutrinatal, am luat eu luni de la farmacia naturista, 130 RON, 75 capsule





130 RON? hm... mie mi se par cam scumpe pastilele astea. Si Galactogyl si Galafor mi s-au parut f scumpe. Am luat Galactogyl la inceput, de atunci beau numai ceaiul de la Fares care-si face treaba f bine.



Eva tzin pumnii sa scapati (amindoi) de vaccin.



Nausica si Ania

poze

_______________________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


#14
andy.p

andy.p

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.483 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:11

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
Anca[pup], merci de pont! Il vaccinam in camera lui si avem jucarele zornaitori acolo!Laura, Nerantula, fi-miu tot saptmana asta a descoperit degetul, de fapt pumnul, nenica, incearca sa vada cat intra si e preocupat tare!Si eu ii mai pun manusi din acelasi motivS-au vorbit?Eva [mamica]in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008) SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA [:I]Povestea nasterii mele, Luca Noah Luca se face mare!!!
“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)
Eu cred ca da ,doar sunt prieteni nuu?O primiti si pe Alexia in grupul baietilor?[:D]laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)AndyAlexia

#15
Nausica

Nausica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.242 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:11

Cosmy, multumim pt complimente [:I]. Si Maya e taaare dragutza.



Acum, cind eu scriu, ea sta in bouncer si vorbeste cu animalutzele care atirna acolo. [:D]



Nausica si Ania

poze

_______________________________________

God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


#16
EvaF

EvaF

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.218 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:15

Citat:
citat din mesajul lui Nausica
Citat:
citat din mesajul lui EvaFSe gasesc Nutrinatal, am luat eu luni de la farmacia naturista, 130 RON, 75 capsule
130 RON? hm... mie mi se par cam scumpe pastilele astea. Si Galactogyl si Galafor mi s-au parut f scumpe. Am luat Galactogyl la inceput, de atunci beau numai ceaiul de la Fares care-si face treaba f bine. Eva tzin pumnii sa scapati (amindoi) de vaccin.Nausica si Aniapoze_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference
[alcool]m-am incurcat in RON-ii astia[alcool], de la emotii, 13 RON, onimica toata[:D]Eva [mamica]in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008) SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA [:I]Povestea nasterii mele, Luca Noah Luca se face mare!!!
“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

#17
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:31

Citat:
citat din mesajul lui EvaF



Laura, Nerantula, fi-miu tot saptmana asta a descoperit degetul, de fapt pumnul, nenica, incearca sa vada cat intra si e preocupat tare!







Si a mea isi suge pumnul si uneori doua degete. Si abia a implinit o luna, presimt ca va fi indragostita de supt degete. Eu nu am suzeta.



A sa nu zic, am inceput de vreo saptamana sa gangurim. Sporadic, si ne agitam toata uneori pana iese aaaa sau ingi, dar.. ne-am facut mari!



Sper sa nu planga Luca la vaccin :)



[mamica] de Anda Teodora



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



#18
Nausica

Nausica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.242 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:31

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
Citat:
citat din mesajul lui Nausica
Citat:
citat din mesajul lui EvaFSe gasesc Nutrinatal, am luat eu luni de la farmacia naturista, 130 RON, 75 capsule
130 RON? hm... mie mi se par cam scumpe pastilele astea. Si Galactogyl si Galafor mi s-au parut f scumpe. Am luat Galactogyl la inceput, de atunci beau numai ceaiul de la Fares care-si face treaba f bine. Eva tzin pumnii sa scapati (amindoi) de vaccin.Nausica si Aniapoze_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference
[alcool]m-am incurcat in RON-ii astia[alcool], de la emotii, 13 RON, onimica toata[:D]Eva [mamica]in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008) SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA [:I]Povestea nasterii mele, Luca Noah Luca se face mare!!!
“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)
aaa, asa mai vii de-acasa. offf, tot n-ati scapat? ma stresez eu deja, imi inchipui ce-o fi in sufletzelele voastre. dar lasa ca macar nu esti singura la ora asta. [pup]Nausica si Aniapoze_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

#19
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:33

Citat:
citat din mesajul lui Nausica
Citat:
citat din mesajul lui babytzaE mortal, uneori face ca un calut, zici ca necheaza [:D]
Da,da, si Ania necheaza la greu. Noaptea asa face, nu plinge, incepe si scoate sunetele astea de calutz, de ma trezesc si eu rizind de ea.Nausica si Aniapoze_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference
Asta e faina. A mea scartaie, are asa un fel al ei de a mieuna ca ma termina. Zici ca face misto de mine in loc sa planga. Dar daca ajunge la claxon cred ca se aude la doua blocuri :))[mamica] de Anda Teodorapuiul meu dulce si mic Andapozne in asteptarea Andei

#20
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 13 noiembrie 2008 - 20:35

Citat:
citat din mesajul lui Nausica
Citat:
citat din mesajul lui anca81Muuh, esti bestiala!Eu stiu asa: nu e bine sa-i pui nimic bebelusului pe gura pentru ca respiratia calda si aerul rece de afara formeaza condens si ii tine umezeala. Mi se pare o explicatie foarte logica si un motiv beton sa-i lasam in pace sa respire in voie. Daca are caciulita pe cap & urechi plus e bine imbracat, nu are ce sa pateasca.
Si deja celebra mea soacra mi-a zis, in zilele alea cu avalansa de sfaturi, sa-i pun copilului o patura peste gura daca iesim afara. Ma rog, nici n-am comentat. Dar m-am intrebat mai tirziu: daca-l infofolesti de nu se mai vede si-i mai pui si o patura peste gura, la ce dreaq il mai scoti afara? Ca sa plimbi costumasul de cosmonaut?Nausica si Aniapoze_______________________________________God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference
Ca sa nu te simti singura :)): Din acelasi calup de aventuri, mama dadea imediat drumul la centrala cum inchideam geamul la mine in camera. In 5 minute nici nu zici ca s-a aerisit, nuu simti aerul ala curat care te taie la nari. I-am zis ca de ce face asta, temperatura in camera e OK. Raspuns: ca sa moaie aerul, ca se simte ca e rece chiar daca e cald in camera [bang]. La care eu am intrebat ca de ce mai aerisesti atunci, ca io simt ca ma sufoc acolo, nu asta-i logica, sa simti aerul ala tindu-ti narile? Oricum am devenit o friguroasa de cand stau la ei. Concesie: lasa 23 de grade la bebe daca peste bluza de corp si pantalonasi ii dau salopeta [bang] [bang] [bang]. Sa nu ami zic ca daca trebuie sa o scot don camera trebuie sa fac aceeasi manevra si nu pricep de ce. Cica mai flurura o usa, mai intra cate un fir de aer rece. Mor... Oricat de OK ar fi in rest, abia ii mai scot din ale lor cand vine vorba de infofolit bebe. Am si ajuns sa fac ca ei sa scap odata de gura lor. Cand le-am zis asta au zis ca eu am o doaga lipsa, ca ei au zis doar sa mai pun ceva subtire pe fata, nu ditamai hainele (i-am dat odata un costum mai gros numai de-a naibii sa am ce le reprosa :D).[mamica] de Anda Teodorapuiul meu dulce si mic Andapozne in asteptarea Andei


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -