Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)


195 raspunsuri la acest subiect

#21
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 17 decembrie 2005 - 15:53

DidiAlex, f bine ca ai scris tot aici pt transparenta.Am scazut si noi datoria ta la bazar pt dulciurile cumparate de tine pt Alex.Ana, numai tu poti sa spui ce mai ai nevoie pt micutul Alex!
Mihaela si [copil]Alexia- Maria26 august 2004
Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

#22
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 21:07

Nu am mai intrat pe forum de ceva timp, deoarece Alex.....aproape ca nu ma lasa sa respir....se subinteleg ghilimelele de rigoare...[pup]



Am avut si ceva probleme cu glicemiile....nu stiu ce se intampla....insa el ...este altfel decat ceilalti copii cu diabet. Nici domana dr nu isi poate explica glicemiile lui....cand face 400, cand face 60....

Dar , slava Domnului ca ma descurc cu el....stiu cand trebuie sa actionez si cum....

Alte noutati nu prea am....decat nostalgia acestor sarbatori de iarna....si mici probleme de sanatate pe care le am in acesta perioada si eu....

Dar...in curand voi scapa de ele....



Daca nu voi reusi sa mai intru zilele astea, dati-mi voie sa va urez si eu CRACIUN FERICIT!, plin de bucurie, dragoste, intelegere si MUUULTA SANATATE!!!!!!!!!!!

[pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam]



Bazar pt Alex

Alex, un baietel diabetic de 1 an



[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

#23
miha 78

miha 78
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 22:52

multa sanatate va uram si noi voua [pup]

#24
Corina

Corina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 23:11

Buna seara fetelor
Intimplator ,am intilnit o persoana care este diabetica de cind era copil,si vorbind mi-a spus ca are o gramada de chestii care pot folosi unei alte persoane diabetice.As vrea sa stiu exact de ce are nevoie Alex,ca sa ii pot spune.Daca aveti nevoie de medicamente,sau vreun aparat mai special.Imi puteti explica exact ce sint testele despre care vorbiti? Ca sa stiu ce ii spun.
Pupici

Corina si Anna nazdravana!![hop]




#25
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 21 decembrie 2005 - 23:17

Sarbatori fericite si linistite, multa sanatate si fiti optimisti! [cheers]



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.

Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an

#26
soni

soni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.102 mesaje

Postat 24 decembrie 2005 - 19:19

tuturor , si mai ales celor care se ocupa de ALEX multa sanatate si craciun fericit . I mpreuna o sa-l ajutam sa creasaca . pupici is relaxare . Cine e cu noi pe forum ne auzim Soni

#27
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 24 decembrie 2005 - 21:30

Urez si eu tuturor membrilor DC [dc][dc] "CRACIUN FERICIT".

Fie ca aceste sarbatori de iarna sa va aduca multa lumina in suflete si ganduri, sanatate, fericire, dragoste multa si tot binele din lume.



Multumesc tare mult pentru tot ce faceti pentru Alex....datorita voua aceste Sarbatori sunt frumoase si fericite pentru familia noastra .



LA MULTI ANI!!!!

[pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam]





Bazar pt Alex

Alex, un baietel diabetic de 1 an



[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

#28
buggy

buggy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 764 mesaje

Postat 25 decembrie 2005 - 12:00

Craciun fericit [si-eu]!!!

"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

#29
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 05 ianuarie 2006 - 12:15

La multi ani! tuturor.

Pentru ca nu am mai vorbit de anul trecut cu voi, permiteti-mi sa va adresez si eu cele mai calde urari pentru 2006, sa fie un an mai bun, plin de sanatate , fericire si multa dragoste, sa aveti puiutii sanatosi tun si .....tot ce va doriti voi.



Faptul ca scriu rar aici, sper ca este inteles de voi celelalte, timpul meu este redus la maximum....alex nu imi mai permite nici sa "respir". Despre el pot sa va spun ca este bine, si cand spun bine, inseamna bine, adica glicemii foarte bune intre 73 si maxim 300. Insulina de la pranz a ajuns optionala, adica facem obligatoriu dimineata si seara la 7, respectiv 19. La parnz daca are glicemie mai mare de 200mg/dl, facem 1 uinitate de insulina rapida, daca nu, nu facem. Chiar si asa chinul injectiilor a revenit, stiti ca in urma cu ceva timp va spuneam ca numai plange asa de tare. Ei bine, iar a inceput si pentru ca este destul de grasut, adica are 14 kg, imaginati-va cat de greu este sa il tii, sa il intepi si mai ales sa il vezi ca se zbate. De aceea stresul meu este inca maxim, oboseala la fel si nervii numai spun...cedez de multe ori... ESTE CUMPLI!!!!!!!!!!!



Avem si o veste buna, cand trebuie sa luam glicemia, ii spu:"Alexutu, hai sa fac mami un tzac la degetel ssa vedem cat este glicemia....", si vine dupa mine, se aseaza in fata mea, ii pun testul in aparat si apoi il dau lui in mana, intre timp eu il intep in degetel si eu cu mana lui si ii bun bandeleta la picatura de sange. Sa-a obisnuit...stie deja ce trebuie facut.....

Toata ziua alearga prin casa, scoate toate jucariile in mijlocul casei si apoi pleaca cu ele prin casa.

Intra in baie si.....baga mana in vasul de la WC pana la cot....scoate vasele din dulapuri, a rupt plinta de la parchet, scoate furtunele de la aspirator.....si muuuuulte ale nebunii.

De aceea va spuneam ca numai am timp sa stau pe DC, abia daca reusesc sa mai citesc cate ceva.....messengerul este deschis zilnic, de multe ori apar online, dar eu nu pot sta de vb foarte mult nici pe acolo....mai arunc cate un ochi asa....



Oricum va multumesc tare mult ca sunteti alaturi de noi, ca ne sustineti material si moral. Apropo de bani, am primit ce 10 milioane de lei ( inca nu m-am obisnuit cu RON) de la voi, din bazar. Va multumesc din suflet. I-am cumparat lui Alex bradut, decoratiuni noi, jucarii, hainute (sa il gaseasca anul innoit), pampers,servetele, sapunele, samponele, lapte, si tot ce ne mai trebuie pentru hrana lui zilnica . Multe chestii de care aveam nevoie....stiti ca la un copil asa de mic ce trebuie pentru igiena zilnica nu cumparati in fiecare zi, in schim noi ramaseseram cam fara nimic , exact in perioada sarbatorilor. Oricum mi-au fost de un real folos. VA MULTUMESC INCA O DATA.

Sper ca nu m-am lumgit prea mult....







Bazar pt Alex

Alex, un baietel diabetic de 1 an



[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

#30
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 06 ianuarie 2006 - 18:45

quote:
Originally posted by Corina
Buna seara fetelorIntimplator ,am intilnit o persoana care este diabetica de cind era copil,si vorbind mi-a spus ca are o gramada de chestii care pot folosi unei alte persoane diabetice.As vrea sa stiu exact de ce are nevoie Alex,ca sa ii pot spune.Daca aveti nevoie de medicamente,sau vreun aparat mai special.Imi puteti explica exact ce sint testele despre care vorbiti? Ca sa stiu ce ii spun.PupiciCorina si Anna nazdravana!![hop]
Corina, eu nu am raspuns pt ca nu prea stiu exact despre ce e vorba.Sper ca Ana_miti ti-a raspuns cel putin pe PM ca sa-ti spuna clar ce ar avea nevoie.Oricum eu iti multumesc pt ca vrei sa ajuti...indiferent dc vei putea sau nu! Conteaza f mult si intentia!
Mihaela si [copil]Alexia- Maria26 august 2004
Multumirea aduce fericire chiar si in saracie. Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -