Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)


195 raspunsuri la acest subiect

#191
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 17:57

Buna, Ana ! [hia]

Azi, am reusit sa-ti trimit prin posta, pentru Alex, un pachet de la Mira[flo2], pe care am intalnit-o la Buzias. [:)]

Sanatate si numai glicemii dintre cele mai bun, scumpului de Alex ! Va imbratisez si va pup cu mult drag !



[pup][grup]







Nina, copilarind alaturi de Nina-Cristina, Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"







#192
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 05 iunie 2008 - 20:37

Buna dragi mamici si pitici!

Azi am ridicat pachetelul de la posta trimis de Nina din partea Mirei.

Multumim mult de tot, s-a bucurat piticul meu de ciocolatele Milka.

Ne pare tare rau ca nu am ajuns anul acets a la Buzias cu voi, din pacate am avut niste probleme care nu ne-au dat voie sa ajungem. Nu au legatura cu Alex, din fericire.

Baietelul meu, este bine si el ca restul piticilor , se joaca foarte mult, miscare de numai stiu cum sa il domolesc. Glicemiile sunt ok.....mai sar catodata , dar controlabil.

Multumim mult de tot pentru faptul ca nu ne-ati uitat si cu scuzele de rigoare va rog sa nu fiti suparate ca nu am mai dat pe aici, dar timpul meu este foarte limitat in ultimlele luni de zile.



Va pupam si va dorim glicemii superbune!

P.S. asa spune fi-miu ca glicemia lui este superbuna!



Teste de glicemie pentru Alex

Bazar umanitar Alex



http://www.ccserban.ro/index.html





#193
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 25 septembrie 2008 - 21:38

Ana, ce mai faceti ? Cum va descurcati cu testele ?

Alex ce face ? Merge la gradi ? Vine cu glicemii bune de acolo ?

Va imbratisez si va doresc numai glicemii dintre cele mai bune !



[pup][grup]







Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copilasi din 2002, Copii capricorn






#194
daniela_28

daniela_28
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 17:56

Buna eu locuiesc in Spania si sotul meu are diabet de 15 ani. Isi face zilnic insulina de trei ori pe zi. Am intalnit intr-o zi o persoana de aici care mi-a recomandad sa mergem la un cabinet din Bucuresti care se ocupa de tratarea diabetului cu ajutorul medicinei tradionale chinezesti: http://liming.erols.ro/interviu.html. Eu in octombrie o sa merg sa incerc tratamentul. Am inteles ca consulta este gratuita plus primele sesiuni de tratament, in aceste sesiuni glicemia incepe sa scada si de demonstreaza eficenta tratamentului.Eu nu stiu daca e adevarat sau nu insa poate merita incercat, bineinteles las asta la aprecierea familiei. Un salut.

#195
diana_ilyes

diana_ilyes
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 06 ianuarie 2013 - 02:44

Cred ca intervin cam tarziu cu raspunsul si....sincer nu am avut suficient timp sa citesc toate cele 20 de pagini de raspunsuri...cu riscul de a repeta ceea ce s-a scris si de a raspunde in zadar, dar cu certitudinea ca rau nu fac am sa recomand cu caldura Centrul de diabet Serban din Buzias. stiu despre el pentru ca eu am o forma de diabet de tip 2, diabet steroid, si am fost internata acolo 3 saptamani pe cand eram insarcinata (fara ei nu as fi dus sarcina sau ar fi fost cu probleme). pe scurt...cat am fost acolo internata ..am prins o grupa de copii, unde cel ma mic avea 1 an si 3 luni. in acest centru..te invata cum sa duci o viata normala, depasind barierele fizice si psihologice ale faptului ca esti bolnav. protocolul ce se aplica diabeticilor in celelalte spitale stipuleaza 3 grupe de alimente...alimente care se consuma necantarit, oricat si oricum, alimente care se consuma cantarite, adica numai in anumite cantitati si alimente total interzise. in plus de asta ti se spune ca diabetic sa nu faci sport, sa nu faci copii etc. total neadevarat. in acest centru te invata ce inseamna diabetul, cum sa il controlezi si totodata cum sa faci sa ai o viata normala...cu sportul de rigoare, cu ciocolata, si alte detalii. eu am vazut acolo mamici..care plangeau de bucurie dupa ce au invatat cum sa le calculeze insuliuna si cum sa faca in asa fel incat copilul sa poata consuma o felie de tort sau sa mearga la dansuri sau la inot. daca ar fi sa povestesc ...mi-ar trebui numai mie 20 de pagini....dar...va las pe voi sa descoperiti singuri ce oameni de treaba si perspectiva prin care este privita aceasta boala in cadrul acestui centru de care va povestesc.
Multa sanatate va doresc!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -