Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)


195 raspunsuri la acest subiect

#11
soni

soni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.102 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 17:32

Fetelor VESTI BUNE!!!! Cu cornele mele de berbec [bang] am reusit sa adun pt alex in afara de cele 175 teste +50 de urina +ap de lantus care treb sa fie azi la Bucuresti dar poate vor fi miine ce urmeaza:DOUA AP. NOI ONE TOUCH ULTRA-525 TESTE+525 ACE ULTRA SOFT (DECI F.FINE) TOTAL 7OO INTR-O LUNA !!!uraaaa. nU MA INTREBATI CE AM FACUT VA SCRIU UN ROMAN! DAR MERGEM INAINTE TOATE . AZI EU POATE MIINE VOI . PINA CRESTE MAI ESTE MULT SA-I PUTEM PUNE UN APARAT CARE SE DECLANSEAZA SINGUR.vA PUP PE TOETE SI NUMAI BINE SI SANATATE. SONI[bis]

#12
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 21:30

Georgeta, esti nemaipomenita!!!!!!!!!!!!

Multumesc tare mult......cuvintele mele nu pot exprima acum bucuria mea...



Sunteti extraordinare toate si va multumesc din suflet si din toata inima pentru TOT ce faceti.



Cat despre aparatul de care vorbeste Soni, mai este ceva vreme pana vom ajunge la el.....Alexutu are doar 1 anisor si 2 luni.....



Acesta este cadoul cel mai frumos pe care puteai sa il faci lui Alex de Craciun.



Si se pare ca nu esti singura.....



[pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam][pegeam]



[dc][dc][dc][dc][dc][dc]



[floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3]



Multumesc tare mult si fetelor ce se ocupa de bazarul lui Alex.....si acolo se strang niste bani tot pentru puiul meu......[floare3][*][floare3][*] [grup]



[pup][pup][pup]



Bazar pt Alex

Alex, un baietel diabetic de 1 an



[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

#13
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 22:50

Soni, multumim pt ajutorul nepretuit si cadoul minunat de Craciun!In continuare vom incerca sa-l ajutam pe micut asa cum vom putea!Pupici!
Mihaela si [copil]Alexia- Maria26 august 2004
Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

#14
soni

soni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.102 mesaje

Postat 13 decembrie 2005 - 23:10

In sfirsit, am reusit sa vorbesc cu buggy (este extraordinara) cu tote alergaturile ei pt. bunici a reusit sa ia pachetelul lui alexutu si sa-l trimita si....la ora asta a si ajuns!!!Brava bbBuggy!! uaauuu! e salvat un pic. sa vad cum fac sa trimit celelalte cit mai repede. ce bucuroasa sint! mai avea putine ,puisorul! pupici si sanatate


#15
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 00:03

Veste buna!!!!

Uraaaa, a sosit pachetul de la Soni. Multumesc tare mult acestei femei care a facut extraordinar de multe pt Alex, si intr-un timp asa de scurt.



Am primit asa:

5 cutii de teste (1 cutie = 25 buc)

1 pen junior

muuulte ace de 5 mm, cred ca peste 100 buc

muuulte ace de 6 mm, cred ca la fel....vreo 100

1 cutie cu 50 de teste de urina

o masinuta superba pt alex cu baterii

un bradut optic, nemaipomenit de frumos

lenejerie pt paututul lui Alex

o patura de lana , super faina

o caciula impermeabila, rosie pt Alexutu

si.........muuuuulta sanatate!



Draga Soni iti multumesc tare mult, asa cum spuneam si cu alta ocazie, cuvintele sunt prea putine si nici nu stiu cum sa le ordonez ca sa iti arata bucuria si multumirea pentru ce faci tu pt Alex.



Nu in ultimul rand vreau sa va multumesc si voua prietenelor, la fel pentru toata bunavointa si preocuparea pe care o manifestati fata de Alex al meu.



Datorita voua, tuturor, lui Alexandru nu ii lipsesc testele de glicemie de 3 luni incoace, lucru pe care multi copii cu diabet nu si-l pot permite.....VA MULTUMESC si VA IUBIM MULT DE TOT.....





Bazar pt Alex

Alex, un baietel diabetic de 1 an



[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

#16
buggy

buggy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 764 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 01:25

In sfarsit reusesc sa intru si eu la acest subiect.
M-a impresionat tare mult povestea lui Alex, dar suntem o comunitate puternica si tu Ana nu esti singura.
Ma bucur ca a ajuns pachetul ( am avut ceva emotii) [pup] pe micutul Alex. Va trebui sa gasim cumva o solutie in care Ana sa primeasca regulat aceste teste de care bebe este dependent, pana atunci dupa cum spuneam suntem o super comunitate si ne putem mobiliza sa ajutam cand este nevoie.[flo]

#17
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 15:41

Eu sunt cam... [alcool] si nu am priceput pana acum, testele acelea One Touch Ultra se gasesc in Romania sau nu?



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.

Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an

#18
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 17:41

Aurelia, eu am cautat pe net o firma distribuitoare sau depozit , farmacie care sa comercializeze, astfel de teste.....insa nu am gasit decat anunturi pariculare., in care sincer nu am incredere.

In Romania sunt atatia escroci la ora actuala, care se mira din ce sa mai scoata bani, si ma trezesc ca iau de la unu din asta, si sunt expirate (desi au vreo eticheta ceva in termen, dar au falsificat romanii valuta, timbre si alte alea, dar un cod de bare si o data ).







Bazar pt Alex

Alex, un baietel diabetic de 1 an



[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

#19
ana_miti

ana_miti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 15 decembrie 2005 - 22:22

Alexandra (DidiAlex)......am primit azi pachetul de la tine.[pup][pup][pup]



Multumesc tare mult...



[wow][wow][wow] nu mi-a venit sa cred cate dulcuri a putut sa ii trimita lui Alex. In primul rand am primit 100 de teste de glicemie One Touch si napolitane, biscuiti de 2 feluri, bomboane de ciocolata, batoane de ciocolata, tablete de ciocolata, dulceata, batoane de cereale, bombonele, jeleuri, fursecuri....multe, multe, cel putin cate doua-trei cutii din fiecare.



Multumesc Alexnadrei si fetelor din Germania si Andrei (Motanik, din UK)....multumesc din suflet...astfel Alexandru va avea si el dulciuri langa bradutul de Craciun ca oricare alt copil din care voi putea sa ii dau si lui atunci cand va dori....



Va doresc multa sanatate, Sarbatori Fericite, [pegeam][pegeam][pegeam]





Bazar pt Alex

Alex, un baietel diabetic de 1 an



[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

#20
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 16 decembrie 2005 - 22:55

Buna Ana,ma bucur ca a ajuns pachetul la destinatarul cel bolnavior. Asta e tot ceea ce conteaza de fapt. Le multumesc tuturor celor care sunt alaturi de voi si daca mai este cineva din afara Ro si vrea sa contribuie cu putin in alinarea suferintzei acestui mic baietel va stau la dispozitie.Si pt ca fetele care au contribuit as vrea sa le detaliez cheltuielile efectuate cu banutii stransi.
quote:
Originally posted by DidiAlex
Ana, multa putere si vointa in lupta cu boala!...si multa multa sanatate lui Alex.Mihaela, sa ma luati in calcul si pe mine.Am strans banuti de la fetele din Germania, dar, am primit banuti si de la Andra (Anglia), Cricor (Canada) si o fata anonima din Belgia.TOTAL: 68.59 euro + 10 lire +15 dolari canadieni.
Am schimbat asa rapid ca nu am fost la banca..nu am ajuns..10 lire si 15 dolari canadieni = 25 euro.daca am gresit va rog sa ma trageti de manecutza!Sold in euro 93.59 euro.Am cumparat asa:> 2 cutii teste One Touch Ultra Sensor * 31.95 = 63.90 (aici am avut o deducere de 1.92 E) = 61.98 Euro> dulciuri (A scris Ana mai sus) = 35.13 EuroTOTAL Chetuieli = 97.11 EuroDiferentza Cheltuieli& Sold o reprezinta datoria mea la bazar (un CD cu povesti = 10 ron)Si, daca Ana mai are nevoie de teste sau orice altceva din DE va stau la dispozitie cu achitionarea si transportul lor. (asta daca pretzul e convenabil)Cam atat!Multa sanatate lui Alex si tuturor Sarbatori Fericite![pegeam][pegeam]AlexandraLa 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza" Gabriel Garcia Marquez


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -