Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Croitorie - sfaturi si idei (capitolul 11)


114 raspunsuri la acest subiect

#21
ochi_verzi

ochi_verzi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.259 mesaje

Postat 29 octombrie 2008 - 02:31

Sar'na, Vianne![:I][pup]

#22
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 29 octombrie 2008 - 19:19

Ochi verzi, lucrezi foarte frumos si plin de detalii. Si zici ca esti incepatoare si doar retusezi, si... Pai curaj, incepe sa si croiesti ca o sa-ti iasa foarte frumoase. Bafta.

Vianne, tu esti asa modesta... Ia incepi si tu sa faci ceva pt Stefana sa vezi ce frumos o sa-ti iasa; cand pui dragoste si te pasioneaza ceea ce faci, iese sigur.



ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

My workshop

#23
midasnu

midasnu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 00:16

Ochi_verzi, reusite pijamalele, si ti-au ajuns dintr-o camasa de noapte sa le faci! nu m-as fi gandit la asta, oricum eu am baiat si o sa-i croitoresc mai putin... aici sa fie parerea mea de rau, in rest sanatosi sa fim!



Vianne, parca ai ramas datoare cu pozele gentilor de la maternitate? [:D] a ta si a lui Stefana.

Oricand suntem aici si te ajutam cu placere cand ai intrebari legate de confectionarea lucrusoarelor.



eu fac barbetele, fac nimicuri, aaaa, am facut si 2 fete de pernite ornament si pentru ca a mai ramas material de una, am incheiat-o cu arici, stau cam rau cu timpul ca as tot face eu cate ceva. Mai nou daca acum cand doarme copilul nu pot sa fac galagie m-am apucat de tricotat [;)]







Elena [mamica] de Petru (17.03.2008)





#24
lorinaoo1

lorinaoo1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 00:21

Ochi verzi esti prea modesta, au iesit toate foarte bine [olala]. Dar trandafirasii de pe pijamale mi-au luat ochii [olala] (sunt innebunita dupa trandafiri, asta este [alcool])



Am depistat ca am in casa o masina care stia sa faca muuuuuulte. Am descoperit ca un vecin de bloc are acelasi tip de masina si mi-a dat si cartea tehnica de la ea!!! Cine ar mai fi crezut ca o sa vad asa ceva! Va amintesc ca e o "Veronica". Si apoi vecinul a facut el niste reglaje, a desurubat, a uns, a insurubat si acum taca-taca [:D] Pacat ca nu mai are socruela si accesoriile, ca avea vreo 4-5 tipuri de picioruse, plus gherghefuri pt brodat [q]



Tzontzonica mea[copil] Lorina Maria (5 iulie 2007)



#25
ochi_verzi

ochi_verzi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.259 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 01:16

[flo][pup]Multumesc pentru aprecieri!

Alina, sa am eu o oarecare siguranta si-oi incepe sa tai si din bucata mare, pentru moment raman in faza de joc.



Mihaela si Diana 22.11.2004[zana]



Noi o sustinem pe lo.1 E prietena noastra

#26
midasnu

midasnu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 12:09

Ochi_verzi stii ca o revista burda te ajuta fantastic si dupa ce o sa lucrezi ceva o sa vezi ca sa modifici e mult mai greu decat sa faci acelasi lucru de la inceput. Parerea mea. Apropo, azi apare burda 11/2008 [:D]



Elena [mamica] de Petru (17.03.2008)





#27
ruscus

ruscus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 15:53

fetelor, ce lucruri frumoase ies din mainile voastre, si pe mine ma pasioneaza croitoria, dar sunt incepatoare rau de tot, doar m-am jucat cu masina pe o carpa, dar vazand ce lucruri frumoase a-ti facut mi s-a facut si mie pofta, o sa sterg proful de pe masina de cusut si ma apuc de treaba am atatea idei, dar ii e un pic cam frica, am sa incep chiar azi sa fac doua fete de perna, de mult mi-am propus lucru asta

o iau incet incet cine stie ce talent ascuns am,

spor la treaba, va citesc cu placere si am sa mai scriu cand am si eu cu ce ma lauda



numai bine



c'est nous

florina, mamica lui thierry si dara



#28
ochi_verzi

ochi_verzi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.259 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 19:04

Citat:
citat din mesajul lui midasnu
Ochi_verzi stii ca o revista burda te ajuta fantastic si dupa ce o sa lucrezi ceva o sa vezi ca sa modifici e mult mai greu decat sa faci acelasi lucru de la inceput. Parerea mea. Apropo, azi apare burda 11/2008 [:D]Elena [mamica] de Petru (17.03.2008)
Am vorbit de cateva zile cu o doamna de la ziare si acuma in fiecare zi cand vin de la scoala arunc o privire[:D]La noi n-a aparut inca, vine greu "ghezesul" la munte.Mihaela si Diana 22.11.2004[zana]Noi o sustinem pe lo.1 E prietena noastra

#29
tomari

tomari

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 163 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 21:44

Buna [biz]-telor,

Fetelor noi curaj [pk] ca fiecare am fost incepatoare iar pe parcurs ne minunam [olala] de creatiile fiecareia; aici nu este juriu asa ca orice incercare devine o reusita in final.

Ochi verzi sunt f frumoase pijamalele fetitei [flo].
Ruscus la cap 10 pag 20 vei gasi o adresa care iti va fi utila (tomari_album).
In capitolul anterior intrase Eneida care spunea ca lucreaza mai mult sacouri; a postat un sacou dupa ultimul nr de Burda foarte frumos lucrat. Din pacate nu a mai revenit.

Elena foarte reusite fetele de perna; de-acum Petrisor creste asa ca trebuie si lucruri tricotate si cand sunt asa de mici ti-e mai mare dragul sa le faci.
Tonia [hia]

#30
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 01 noiembrie 2008 - 11:08

Pentru incepatoare: eu aici mi-am facut ucenicia(bine, inca n-am terminat-o[:D]) dar acest subiect m-a motivat sa cos in continuare, fetele de aici m-au sustinut. Nu exista; nu am timp, nu stiu, nu pot, daca va atrage acest minunat hobby, o sa gasiti timp, o sa vedeti cat de frumos si relaxant este sa creezi ceva unic; cat suflet poti sa pui in creatia ta... In mare, perseverati si de ce nu, postati-va creatiile pe net. O sa va ajute sa progresati, veti primi laude si sfaturi, putine critici, dar constructive. In general nu trebuie sa postati cand aveti ceva de aratat, incercati sa dialogati despre croitorie, deoarece pofta vine mancand[pup]

Nici eu nu am cu ce sa ma laud... totusi cand mi-e dor de cusut si am ceva timp la calculator intru aici si ma simt motivata sa ma apuc de ceva practic.



ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

My workshop


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -