Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dr. Dumitrascu Irina - IASI


20 raspunsuri la acest subiect

#11
onuta05

onuta05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 24 octombrie 2008 - 17:39

Fetelor, nu aveti idee cat de mult ma bucura cuvintele voastre!!!!!!!! Acum sa va spun si de ce v-am intrebat: eram insarcinata in 9 sapt si cand am fost la control, mi s-a spus ca sarcina s-a oprit din evolutie si a doua zi mi s-a facut chiuretaj...si binenteles, asa cum se intampla mereu, dupa razboi...multa lume a inceput sa-si dea cu parerea ...cum ca trebuia sa mai cer parerea unu alt medic si din astea...
Si mai am o intrebare la voi (pt ca acum m-am hotarat: raman in continuare pe mana d-nei doctor): am auzit ca nu prea este de acord cu epidurala...adica ori cezariana, ori naturala (dar fara epidurala), in conditiile in care eu as vrea sa nasc natural, sau cel putin sa incerc dar daca voi avea complicati...asta este...dar daca s-ar putea natural, ar fi OK!!!!!! Mentionez ca nu sunt insarcinata, pt ca abia am cateva sapt de la chiuretaj...dar sper sa fiu cat de curand...pe la anul care vine, poate!!!
Va multumesc tuturor pt raspuns!!![pup]la toate!!!

O minune vine atunci cand te astepti mai putin!!!

#12
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 29 octombrie 2008 - 11:19

Onuta, eu am facut rahianestezie la cezariana...asa am vrut si nu a fost impotriva, desci, s-ar putea sa fie de acord cu epidurala daca vei naste natural...



sanatate si sa iti dea DD bebele dorit!



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)



poze Ioana-Catalina



Povestea nasterii Ioanei-Catalina



Iubirea noastra Ioana-Catalina

#13
onuta05

onuta05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 30 octombrie 2008 - 11:09

Anymony, iti multumesc pt raspuns...sper sa nu fie probleme in privinta asta. Sa iti traiasca minunea si sa fiti sana tosi...toti trei...am citit povestea nasterii Ioanei...chiar daca tati nu este langa voi doua, copilul are nevoie de figura paterna (dar eu sper sa fiti toti trei impreuna...FERICITI!!!).
Te pup!!!

O minune vine atunci cand te astepti mai putin!!!

#14
buibui

buibui
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 aprilie 2009 - 15:50

Si eu merg la Dr Dumitrascu, sunt insarcinata in 20 saptamani si merg pe mana dumneaei. Am fost la 18 sapt la eco si mi-a zis ca o sa am un baietel dupa ce, dr Tarnoveanu mi-a zis ca va fi fetita cu siguranta :))
Ajunsesem la dr Tarnoveanu ca aveam contractii si vroiam musai sa ma vada un dr, asa ca ma programasem in ziua aia la ea.
La 23 sapt ma mai duc o data si sper ca imi va face 3d si voi afla ce e cu siguranta...


Intrebere pt cele care au nascut cu dr Dumitrascu: dupa ce nasteti, mai vine pe la voi sa vada cum va simtiti?? ca nu toti mediciii vin la paciente sa vada starea lor ..

#15
savarina

savarina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 18 iunie 2009 - 16:28

Buna , vreau sa va rog si eu pentru nr de mobil al d-nei dr daca sunteti dragute. Mama mea a mers la Ominiclinic si trebuie sa mearga din nou cu un rezultat la d-na dr si as vrea sa o sun in prealabil sa fac o prgramare, eventual la spital.Merci frumos

#16
shedim

shedim
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 martie 2011 - 01:01

Ma puteti ajuta cu un numar de telefon al doamnei doctor Dumitrascu?Multumesc anticipat

#17
mona1982

mona1982
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 03 aprilie 2011 - 18:47

Buna fetelor! Pentru cele ce doresc sa faca programare la Dr Dumitrascu Irina sunati la cabinetul ei din Alexandru cel Bun tel. 0232 257 413. Iar daca vreti nr ei de mobil 0745 533 019.

Si eu sunt pacienta ei de vreo 3 ani si am incredere in ea. Am trecut printr-o miomectomie si un chiuretaj pentru sarcina incompatibila. Iar acum urmeaza cezariana in august:)

O recomand cu placere

[gravi]


http://www.reducerionline.com http://www.haine-gravide.com http://www.hainute-copii.com

#18
nushulica

nushulica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 04 aprilie 2011 - 00:20

super doctor si super om!amandoi copilasii i-am nascut cu ea,cezariene cu rahi a fost de nota 20,venit de acasa noaptea la 11 la prima nastere...ce mai,super!



Mami si 2 printi iubiti: [cavaler]DAVID(24 sept 2008) si [bebic]STEFAN(24 sept 2010)




#19
ratusfk11

ratusfk11
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 aprilie 2011 - 18:21

Pentru mona1982: Mi-a fost de mare ajutor numarul de telefon pe care l-ai lasat si m-ar interesa, daca stii, ce tarif practica cei de la cabinetul din Alexandru, per consultatie?
Si eu sunt pacienta d-nei dr. Irina Dumitrascu si tare greu dau de ea pe la cabinete, in sensul ca se fac cu ceva timp in urma programarile, si am reusit sa ma programez la cabinet in Alexandru, desi de obicei merg la Ominiclinic.
Toate cele bune!

#20
nushulica

nushulica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 16 aprilie 2011 - 12:21

in alexandru dadeam 100lei pt eco anul trecut...nu stiu consultatia cat e ca nu am platit niciodata dar nici nu m-a urcat pe masa



Mami si 2 printi iubiti: [cavaler]DAVID(24 sept 2008) si [bebic]STEFAN(24 sept 2010)





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -