Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(24)


196 raspunsuri la acest subiect

#1
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 octombrie 2008 - 22:59


Un capitol nou cu povesti adolescentine...[flo].Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23) Daniel-11 dec. 1994-mami VicDiana-13 martie 1995-mami brendamitranMihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrcDedi - 11 Oct 1995 - mami MQQMAndrei-30 oct. 1995 mami aghoAndrei - 2 decembrie 1995 mami AndacosElliot-11 ian.1996 mami SancaDany-13 ian.1996 mami gabi350Stefan-19 ian.1996 mami descantecCalin-ian.1996 mami Laura TakacsAndrei-12 febr. 1996 mami micaelsCostelus-13 febr. 1996 PapadiaAlexandru-18 febr. 1996 mami Ana68Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernicDiana-23 febr.1996 mami almaAnastasia-6 apr.1996 mami Maria2Chris-20 apr. 1996 mami flexiAndrada-30 apr. 1996 mami mirela68Vali-16 iun.1996 mami DenAndy-1 iul.1996 mami RovkiAndrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescuRobert-12 aug.1996 mami OanaDoRadu-17 aug.1996 mami LonaMaria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsaAndreea-14 sept. 1996 mami dady68-TaniaMihai-25 sept.1996 mami KorinnaAlexandru-28 sept.1996 mami dany-danyRobert-24 oct.1996 mami ralualexandreiAndrei-26 oct.1996 mami val2u2naDiana-22 noi. 1996 mami mihaela_sRobert-20 mai 1997 mami Gabi_KElena Laura-24 mai 1997 mami aurora56Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower powerAna-13 nov. 1997 mami agho Silvia-27 martie 1998 mami VivianaAna-15 iulie 1998 mami KatyAna-29 iulie 1998 mami isabela Matei-2 oct.1998 mami Sanca Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2Roberto-28 iunie 1999 mami ricea vorbe de copil... Hobby vorbe de copil... Hobby

#2
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 octombrie 2008 - 23:16

Seara buna dragelor! [pup]



agho, sunt aici....numai ca timpul incepe sa se comprime si pentru mine [:D]. Ieri am avut o zi plina la scoala, ne-a fost prezentata noua lege impotriva discriminarii care va intra din ian in "functiune" si am povestit mult pe marginea ei. Apoi aseara am fost si am comandat biblioteca/cu suport tv care va veni saptamana viitoare. Si cu restul problemelor pe acasa...

Azi am avut prima zi de practica la laboratorul de analize al spitalului...a fost super, sper sa ajung intr-o zi sa lucrez acolo. Deocamdata voi face zilele de joi practica, de la ora 8 la 16, apoi daca ei considera ca merg bine si au nevoie de mine o sa merg 2 zile pe saptamana. Astept raspunsul de la Stockholm cu diploma, ar trebui sa vina pana la sf. de nov. si sa vad daca ei ma "califica" sa lucrez in lab de spital. Eu am facut un curs optional in facultate, de biochimie care era tocmai pentru asta, pentru laboratoare de spital. Insa acum sa vad ce spun astia de la "suedica".

In tot cazul, azi ei ma asteptau doar la o mica prezentare, dar pe drum spre spital ma intreaba indrumatorul de la scoala cand vreau sa incep(noi avem saptamana viitoare vacanta si normal nu as fi putut incepe joia viitoare si el imi spunea ca e OK sa incep de joia viitoare) la care eu ii spun ca pot si azi daca e posibil. Cand i-a zis sefei de lab, asta a ramas cu gura cascata, nu se astepta...a spus ca nu s-au pregatit exact pentru mine, dar ca nu e nici o problema daca asa vreau, asa ca am stat azi pana la ora 15. de la ora 10. Ce sa va spun fetelor, e ceva super fain, asa laborator n-am vazut niciodata...eu imi inchipuiam ceva plin de eprubete, nise, reactivi...etc...cand colo e plin de aparate, totul se face pe aparate si calculator, sunt atat de bine organizati ca am ramas masca. Am primit si eu legitimatie, coduri de intrare, dulap jos unde ma schimb de haine(primesc in fiecare zi haine curate, de acolo de la spital), un dulap sus unde imi pun geanta...ce mai, as putea sa scriu un roman [:)]. O tipa s-a ocupat de mine toata ziua si am cunoscut cred vreo 25 de persoane, apoi mi-a aratat toate aparatele, cum se iau analizele si cum se doneaza sange, cum e pastrat sangele si apoi am stat putin cu ea la analizele "hematologie" unde am vazut cum a lucrat, mi-a explicat absolut tot. Am si pus intrebari, iar la sfarsit mi-a zis ca nu se astepta sa stiu asa bine suedeza, era convinsa ca pe jumatate va trebui sa-mi spuna in engleza...oricum m-au mai laudat si alte persoane ca vb bine si deja ma simteam eu "prost" de atatea laude .

Azi am asistat si la sedinta saptamanala, cu cafea si fructe cum e obiceiul, discutii lejere si simpatice, cu rasete si glume. Si am descoperit "omul" suedez care e si ironic si haios si serios...si tot ce vreti. Deloc reci si neprimitori. Sper sa fie cel putin asa de bine si de acum inainte...

La pranz am mancat cu sotiorul si cu vecina mea, impreuna cu mai multi de la lab, spitalul are restaurant unde pot manca si vizitatorii si acolo mananca personalul spitalului. Ce mai, a fost o zi excelenta!



Maine am test la scoala, nu am mai avut timp sa repet nimic si acum sunt cam obosita, nu stiu ce am sa stiu...si apoi am o saptamana de vacanta. [pk]



Sanca, despre socru nu am ce sa scriu, din pacate. Situatia nu e roza deloc, lui nu-i place aici si voia acasa la 3 saptamani dupa ce am ajuns. Cum n-a fost nici o posibilitate sa mearga, a ramas aici dar e total "in afara" ca sa zic asa. Nu vb deloc cu noi, sta toata ziua si se uita pe geam sau pe un scaun langa scari. Sta...si atat. Nici macar mancare nu-si incalzeste, daca eu la 7 seara ajung acasa, atunci mananca daca ii pun eu in fata. Desi i-am spus de cateva ori sa-si ia sa manance...mi-a raspuns ca el nu "cotrobaie" nici in frigiderul lui de acasa, d'apoi la mine...In fine, sunt multe de zis, nu are rost sa le insir acum si aici. Va veni cumnatul din Canada la o conferinta in noiembrie, la inceput si atunci vine dupa el si il duce acasa. Cam peste vreo 3 saptamani. Asta e, pacat...noi am facut tot posibilul, dar nu am avut cu cine.

Masa arata super, insa nu am inaugurat-o in mod special. O pastram pentru musafiri, abia astept sa o inugurez...cu mama si cu sora, cu prietenii nostri...



Ana-Maria, cum au fost analizele?



Fetelor va pup, saptamana viitoare o sa am mai mult timp, cu siguranta! [pup]





vorbe de copil...



Hobby





#3
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 17 octombrie 2008 - 09:25

[hia]

Sanca, da seamana cu English Muffins, dar Tatiana a spus ca sunt diferite, se prepara altfel si au alt gust. Pot s-o contrazic, ce stiu eu? [:-)))] In legatura cu [pis], m-am uitat mai atent la clip si am vazut-o . [:-)))] [:-)))] Toti copiii sunt la fel, si ai mei se [blabla] si [box] cat e ziua de lunga, acum sper ca se potolosc [:D], Tatiana numai are voie in camera lui Mihai "250 de ani"[:-)))] [:-)))]

Agho, da ne-am distrat si noi, copiii au stat intr-o alta camera, la etaj iar noi la o sueta, la o cafea, intai in curte si apoi la parter. A fost frumos. Hhmm, cu gatitul nu ma prea omor, ii intrb inainte ce vor si asta fac. Nu-mi place sa muncesc degeaba.

Mara, ai dreptate, asa sunt uni profi, dau numai 10 si stau prin parc sau vorbesc despre viata personala la ore(profa de romana dintr-a IX-a) si altii uita la ce clasa predau si cer prea mult copiilor. Eu ii prefer pe cei din urma, daca altfel nu se poate [:)].

Mihaela, e fain ce povestesti, nu degeaba se spune despre Suedia, ca are cel mai bun sistem de invatamant si o adevarata democratie [^].



[pup] si [grup]

Mihaela(25.04.1962) [zana]Tatiana(20.09.1991) [roker]Mihai(1.08.1995)[foto]FOTO[foto]mhldvrc[foto]Brasov2008





#4
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 17 octombrie 2008 - 10:49

'Neata dragelor,va raspund fuguta,ca mintenas plec la teambuilding,in maxim o ora ies din Timisoara...asa ca am intrat o tura sa va salut,sa va urez weekend bestial si sa nu fiti cuminti.



Analiza histopatologica o iesit...TZATZA DE MATZA....adicatelea nu e absolut nimic malign si tot ce a fost benign a fost scos,storflecit,aruncat,curatat...sunt atat de fericita...nu va puteti imagina.Evident ca l-am rugat pe nea' doftoru sa-mi faca o traducere,cum era in graba,intre doua conizatii...mi-a raspuns doar ca "cucoana,n-ai cancer,este curat si se vindeca,urmati tratamentul si ne vedem in 3 saptamani".CIN de gradul I...iupiiiii...!!!!![pk][pk][pk]

M-am dat si pe net si mi s-a confirmat ce o zis doftoru...asa ca trai pe vatrai...in 3 saptamani se da liber la dezmat...



Pupici maximi si ne vedem luni!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



#5
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 17 octombrie 2008 - 11:02

Ana,[pk][pk]

Weekend placut, tuturor!

[tube][/tube]




[pup] si [grup]

Mihaela(25.04.1962) [zana]Tatiana(20.09.1991) [roker]Mihai(1.08.1995)[foto]FOTO[foto]mhldvrc[foto]Brasov2008





#6
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 17 octombrie 2008 - 17:44

Mihaela, ce de vesti grozave![olala] Ma bucur din tot sufletul pentru tine. Sper sa-ti gasesti slujba in final la laborator si sa conteze cursul de biochimie. Unde-ar fi norocul asta, sa nu te ocoleasca! [flo]
Sa stapaniti sanatosi toate cele cumparate! and ai timp sa pozezi si sa posetzei pozele, mi-ar place sa le vad.[:)] Sa spun, sa nu spun, dar cumpar ca o "apucata" reviste despre design interior etc. si ele sunt in folie de plastic. Ma credeti sau nu, dar tot in folie sunt si-acum, fiindca n-apuc sa le citesc cu atentie. Adica, mie imi place sa le savurez asa cum altii isi savureaza ceaiul, cafeaua...Nu mai spun ca uneori, necitindu-le, nu mai tineam minte ce-am cumparat si ce nu si luam de 2 ori aceeasi revista. [alcool]

Ana68, bravooo! Ce bn c-ai trecut cu bine! We placut!

mhldvrc, nici mie nu-mi place sa gatesc degeaba, dar mai patesc sa nu-si puna, mai ales fi-miu, mancarea la incalzit.[bang]
Si de-asta arata ca un batz.

Sanca, o fi luna de pe cer de vina pt. saptamana agitata [:-@] a baietilor. [:)]
Iti doresc ca "radarul" tau s-aleaga ce-i mai bn pt. baietii tai![pup]

Ana a luat si primul 10 la geografie, iar carticica ei este cea mai diferita pt. ca nimeni din scoala n-a abordat subiectul ales de ea (fara influente materne)[:D] - " O tinuta perfecta in fiecare zi".

Flower ???
Va [pup] si we fain!



#7
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 20 octombrie 2008 - 00:32

Noi am avut un we fain.[:)] Cumparaturi, ordine, gatit, teme, joc pe calculator, iesit pe-afara (copiii), musafiri...


Va urez de cu seara...
Happy monday![flo]

#8
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 20 octombrie 2008 - 12:04

Happy Monday! Va doresc o saptamana minunata! [tube][/tube]



[pup] si [grup]

Mihaela(25.04.1962) [zana]Tatiana(20.09.1991) [roker]Mihai(1.08.1995)[foto]FOTO[foto]mhldvrc[foto]Brasov2008





#9
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 20 octombrie 2008 - 12:09

Saluti dragelor,



Am revenit din munti,a fost cel mai misto team building de pana acuma,m-am simtit excelent...am facut si poze,mai mult peisaje...caci natura la munte,toamna,este superba...si o sa le pun cand oi avea oleaca timp.

Maine plec iara,la Tg.Jiu,in delegatie cu treaba...ca tre' sa mai si muncesc,nu?[:D]

Multumesc ca sunteti alaturi de mine,va pup[pup] cu mare drag [flo]si sa aveti o saptamana extraordinara!Mai vorbim.



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 20 octombrie 2008 - 14:31

Happy Monday cu drag de la noi!



Saptamana asta avem vacanta asa ca suntem pe acasa...poate o sa am mai mult timp de povesti...numai joi merg la practica.



Noi am avut un we fain, sambata la bazin, am fost la balaceala si duminica la cumparaturi si pe acasa...Diana a avut ieri o zi faina, a fost cu 2 colege la biblioteca unde s-au intalnit cu un scriitor de carti de copii si adolescenti, fetele au citit carti de ale lui. Au avut tot felul de activitati pe acolo apoi s-au dus in oras si au papat cate un sandwich(admirabil ca nu au ales McDonalds!) si o praji, apoi s-au jucat la una din fete prin curte si gata ziua! A venit multumita si vesela acasa, au avut mult "fun".



Cam atat de la noi...



Si o dedicatie, o melodie tare in voga la noi...care ne place:



[tube][/tube]



[pup] si o saptamana minunata va doresc!



PS Ana-Maria, ma bucur ca te-ai simtit bine! Drum bun la Tg. Jiu si numai bine! [pup]



PPS Agho, super ca ati avut un we plin de activitati. Daca s-a lasat si cu musafiri, a fost excelent! [pup]





vorbe de copil...



Hobby






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -