Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (21)


197 raspunsuri la acest subiect

#191
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 14 octombrie 2008 - 23:56

[flo] Am uitat sa va zic LA MULTI ANI celor care impliniti azi un numar de ani de la casatorie! Ce sa zic, eu, care m-am maritat la 19 ani, ma gandeam ca o sa fiu printre fruntase, dar se pare ca sunt depasita.



Petrecere frumoasa! [olala]



[pup]



Monik [gravi] 19+ [baietel]



CASA LU' BEBE

#192
irina81

irina81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 15 octombrie 2008 - 01:05

Multumesc fetelor care m-au felicitat pt cei 5 ani de casatorie.Noi ne cunoastem de 8 ani.Le felicit si eu pe fete.Se pare ca suntem multe care ne-am casatorit in octombrie.
AnaMaria,nu sunt prea consecventa,scriu cand imi aduc aminte si cand am timp in caietelul de sarcina.
Mababei,stai linistita cu CMV;si mie mi-au iesit IGg poz; are importanta asupra fatului doar daca primoinfectia se produce in timpul sarcinii.[pup]
Novus,Georgiana,la multi ani pt sot,respectiv mama!Sa va traiasca!
Diana,nici la noi nu s-a vazut sexul copilului la 16 sapt pt ca a stat cu picioarele incrucisate.Acum depinde cum a stat el,teoretic tr sa se vada la 16 sapt cand formarea organelor genitale e definitivata.
Silvi,distractie placuta si casa de piatra fratelui! Cu ce rochita te imbraci pana la urma?




Irina , mamica lui Matei-Cristian (1.sept.2005) si [gravi] 17+



#193
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 15 octombrie 2008 - 09:50

Buna dimineata burtici si sa aveti o zi buna.
Eu am asa o lene...dar cum am de lucru nu o sa ma tina...

Mababei o sa raman la Hotel Studis la care mergem de vreo 4 ani atunci. Macar pe ala il stiu si deja ma stie si tanti de la receptie [:D]. La cat au scumpit ar trebui sa negociez ceva reducere de client fidel si constant. Multumesc tare mult.

Monnvas m-a distrat faza cu promisul tau si nepromisul lui tati.

Eu o sa trebuiasca sa fac ceva cu lichidele alea ca azi noapte mi-a amortit mana desi iau magne B6.

Pupici

[gravi] 20+ cu [baietel]

#194
ADA1974

ADA1974

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 15 octombrie 2008 - 10:42

Dorana, poate ca ai dreptate, dar si eu am auzit niste pareri cam proaste despre POP, de la un doctor. Acum cum vrea DD.
Mihaelacg, sunt ceva probleme la servici(schimbari de organigrama, de sefi, etc), dar deocamdata nu sunt chiar asa de stresante, si nici nu cred ca se compara cu ce ai tu pe cap [:D].
Azi trebuie sa ma duc sa-mi iau rezultatul la TT, dar m-am uitat pe net si am vazut ca analizele sunt cam la 1/2 din valorile maxime admise pt saptamanile mele. Sper sa fie OK.
[pup][pup][pup]

ada [gravi] [fetita]16+ (probabil ...... - Sophia) si [majoreta] ana-gabriela 3ani + 7 luni

#195
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 15 octombrie 2008 - 11:10

Neata fetele !!!



Eu m-am trezit astazi cu chef de munca, sper sa apuc sa-mi fac ordine in birou ca de atatea hartogarii parca as fi centru de colectare maculatura [:D][:D]



In rest, toate ok, bebelina da din picioruse dar nu foarte tare, ieri nu prea am simtit-o poate si pentru ca am fost ocupata cu ziua lui tati [pup][pup]; aseara a fost familia la noi la un gratar si apoi niste prieteni foarte apropiati deoarece cu ceilalti mergem la o cabana de vineri pana duminica [pk]asa ca luni vreau sa-mi iau liber oricum seara trebuie sa merg si la eco si mai am o zi libera pe luna asta !



Va pup



[gravi] 19+ cu [fetita] Alexandra



Eram 2,vom fi 3

#196
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 15 octombrie 2008 - 11:20

neatza

ei, ma bucur sa vad ca mai sunt si alte fete conectate la furtun[:D].
petran - zici ca ai avut f mult lichid si asta a fost datorita lichidelor consumate?...macar sa ma pregatesc sufleteshte. oricum la apa nu pot renuntza in primul rand din responsabilitate fata de bb. de cativa ani beu oricum cam doi litri pe zi(am descoperit ca face minuni la celulita si pt aspectul pielii in general).
nu stiu daca 4-5l/zi, cum bem unele dintre noi e bine, dar sigur o cana e mult prea putin...din cate am citit, la 17 sapt bb bea cam un litru de lichid in fiecare zi, lichid pe care noi il inlocuim constant pentru ca bb nu ramane fara lichid, in schimb ne lasa pe noi fara rezerve. in primul rand lipsa de lichide ne taxeaza la nivelul pielii...adica shanse mult mai mari sa ne trezim cu minunatele vergeturi. eu am descoperit ca beau mult mai multa apa daca am la dispozitie sticle mici, de 0,5l. imi cumpar baxuri intregi..si inumar cam cate sticle am golit.trebuie sa beu minim 6/zi...in plus, cand ies in orash imi comand limonada si fresh de portocale.
[pup]tuturor

[gravi] 17+[baietel]


#197
Maria_K

Maria_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 835 mesaje

Postat 15 octombrie 2008 - 11:54

[flo][olala] CAPITOL NOU [olala][flo]



Maria [gravi]20+ [fetita] Cassandra



[ruga]vine bb![ruga]





Pozele noastre


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -