Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Nazdravani de oct-noi-dec 2003 (86)


227 raspunsuri la acest subiect

#1
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 05 mai 2008 - 16:05




Catia -Gabriel-11 septembrie Twety - Timeea Alessia - 28 septembrieStan Mihaela - Raul Gabriel[blue/] - 1 octombrie Adameasca - Luca Stefan - 2 octombrie Theiuta - Nicolas Alexandru - 3 octombrieLori_k - Alin Cristian - 3 octombrieMi-ela - Dustin - 6 octombrieandreacc - Sebastian - 7 octombrie Fleur - Rose Alexandra - 8 octombrie TaniaM - Eva-Elena - 11 octombrie Davidutza - David - 11 octombrie Ninutza13 - Andreea-Erica - 13 octombrieMadutzu - Lukas - 14 octombrieLiliana Csaki - David - 17 octombrie Marioan - Andrei - 17 octombrie Lorelai182003 - Adrian Antonio - 20 octombrieMJord - Stefan - 21 octombrie (parola: oxygen)gabitzica - Tudor - 22 octombrie Sandrap - Sandra - 23 octombrie Ancuta - Martijn Nico - 24 octombrie Sympa - Andrea - 25 octombrie georgy75 - Andreea - 25 octombrieMonicuta - Anna Cristina - 25 octombrieCarmen77 - Matei Gabriel - 27 0ctombrie Boeru - Radu - 27 octombrie Allya - Alexander Constantine - 28 octombrie Daiana 30 - Aris Alexander - 28 octombrieAligali - Andrei Cezar - 28 octombrieTutzi - Iasmina - 28 octombrie Ana68 - Luana - 28 octombrieMoka - Vlad Stefan - 29 octombrie Lena - Freya - 31 octombrie Bubu - Brian Akio - 31 octombrie Claus - Viviana Alexandra - 1 noiembrieCrisu - Mihai Alexandru - 5 noiembrie 2003Julia23 - Julia Ana-Maria - 6 noiembrie SimonaBB - Eugen Octav - 7 noiembrie Willa - Iulia Maria - 7 noiembrie Dialori - Diana - 9 noiembrieAnca Tanasica - Alexandra Ioana - 10 noiembrie Buburuza - Luana Carla - 11 noiembrie adriana_mihnea - Mihnea Stefan - 11 noiembrie Ciuf - Luca - 11 noiembrieLaura Takacs - Alexander Stephan - 14 noiembrieVikinga - Aldo Daniel - 15 noiembrie Pagurschimag - Fabian Stefan - 17 noiembrie Mitzi - Luca - 20 noiembrieGhizela - Luca - 20 noiembrie Mnicol - Letitia Elena - 21 noiembrie Ver@ - Vlad-George - 21 noiembrie Alinkav - Alexandru Andrei- 22 noiembrie Zeeva - Maia Nicole - 23 noiembrie Larular - Andra - 24 noiembrie Izzy - Yael Clara - 24 noiembrie Nanna - Indra - 24 noiembrie Mariana - Irina Ana Maria - 29 noiembrie Danateo - Matei - 4 decembrie Mihaela Imai - Sara - 5 decembrieAdriana - Olguta - 6 decembrieUmflatzel - Andrei - 6 decembrieCarmena - Stefan Cristian - 9 decembrie Mara03 - Tudor - 9 decembrie Claudia_28 - Alexandra - 10 decembrieElenalove - Alvaro Daniel - 10 decembrie Ven - Markus Andreas - 10 decembrieTinatache - Patrick - 10 decembrienicoki - Maria-Cristina - 10 decembrieVilma - Tudor - 11 decembrie update 2006Dpintilie - Andrei - 12 decembrie Mayumi - Yamato - 13 decembriePaula2003 - Alexandra SimonaR - Codrin - 14 decembrie Claujro - Matei 15 decembrie GinaM - Rebecca Emanuella - 18 decembrieChaton - Cosmin - 21 decembrieCalinescu Lucia - Maria-Lucia - 21 decembrie Super mami - Isabel - 23 decembrieCoryydo - Bogdan - 27 decembrieOnutza - Sean Raphael - 29 decembrie Uki - Maria - 31 decembrie [url="http://community.webshots.com/user/ssacerchez"]Ellie[/url] - Samuel - 9 ianuarie *****************************************************************************************[gravi](8)(9)(10)(11)(12)(6)(7)(8)(9)(10)(11)[copil](11)(12)(13)[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22844&whichpage=1&SearchTerms=bebelusi,oct,2003"](15

#2
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 05 mai 2008 - 16:14

Vai ce efort pentru o lenoasa ca mine, noroc mare ca e luni si am ceva mai multa energie[:D] asa ca am zis hai sa deschid si eu subiectul sa fim in rind cu lumea ca sariseram de hat 20 de pagini. Eeei dar ca sa copii minunile facute la lista de ileana, a trebuit sa dau replay ca sa-mi iasa scrisu' cum trebuie, daca nu a iesit ceva cum trebuie, dau parola mea la sefa de subiect sa corecteze. Stati asa ca tre sa merg acu' si la subiectul ala lung sa pun plancarta cu redirectionarea spre asta...aaaaa..
Ileana nah ca te scutesc de forumeala, dar hai iesi din butoiul din melancolie odata[pup]

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo



#3
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 05 mai 2008 - 16:25

Adriana merci de poze, haha ce dulcica in costum de balerina:) Iti vine sa o papi peste tot!
Sympa poate asta e ultimul hop spre primavara/ vara, cind vine caldura se mai duc nenorocitii de virusi...Tre sa aiba un motiv de face febra. Enterocolita e cu voma si diaree, daca nu are asa ceva raceala tre sa se fi cuibarit pe undeva si-i face probleme. Multa sanatate! Inca putin si plecati sa va dezmortiti la caldura in ro.
Ciuf cum de nu am retinut ca si tu bei decofeinizate din astea chioare, credeam ca eu-s singura in zona cu asa ceva. Esti alergica la cofeina sau cum? Eu ma sufoc de la ea, zic ca-mi dau duhul. Chiar nu-mi imaginam ca spriteul are cofeina. Daca cine stie ce pofta ma loveste si beau o cola cu gheata multa asa cum imi placea pe vremuri si ma ia starea aia aiurea, cu un pahar de bere rece imi trece. Suna vicios, precum si sunt hahaha[:D], dar is bucuroasa sa am un antidot la indemina. Unde mai pui ca e si natural. Presupun ca am tensiunea oscilanta, de cite ori am masurat-o e f ok, si totusi probleme am. I-am zis dr de starile de la cafea si mi-a zis ei bine nu mai bea! Corect asa[:D]
Ti-am vazut culoarea nervoasa, ti se potriveste bine:) Energie si temperament vulcanic, parul ca focul! Te prinde bine nu mi te pot imagina blonda ori bruneta, la tenul tau nuantele rosiatice is ideale. Eu as incerca in locul tau si blond coniac asa un look de vara, avantajul e ca nuanta tine mai mult, rosu stiu ca se duce mai repede.
Aaah de golf iti zic tre sa ai timp, sa zicem o dupa amiaza intreaga, locurile de golf sunt asa de frumoase, verzi, curate, fara biziiala de la masini si oameni. Tu singur in natura si cu batzul[neand] haha, ma rog crosa. Nasol e ca nu ai voie cu copiii dupa tine, asa ca ramine un sport pt mai tirziu cind astia micii nu vor sa ne mai stea in preajma ca deh.. nu o sa mai fim cool[hagi] Dar iti zic nu e rau deloc, si eu ziceam ca e mai plictisitor.
De citeva zile e cald la noi, inca nu de costum de baie, dar aproape, azi o sa sara de 20°C cred. Va imaginati ca tre sa-mi ud florile mai[alcool], nu a mai plouat de 4 zile, asa un record fenomenal pt germania:))
Am fost cu barca pe mare, prima oara pt Nadja care arata bengoasa rau cu vesta de salvare, e una destul de marisoara, cu o sustinere speciala pt cap in caz de plonjare in apa. Si vorbeam cu niste prieteni care au si ei barca, fata are 17 ani, baiatul 13, si deja nu mai au chef de stat cu mama si papa si vorba aia in larg cu barca ar fi trebuit sa fie ceva sa le placa, sunt tot felul de accesorii gen barci, banane din cauciuc, le agata de barca si se mai pot zbengui pe acolo. Cu un costum de neopren poti sa faci si ski nautic si mai stiu eu ce alte minuni. Ei bine nuuuuu, dupa 12-13 ani copiii nostri cei dragi ne vor gasi plictisitori orice am face, misto asa[bang][:D]
O sapt frumoasa sa aveti!




Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo



#4
Laura Takacs

Laura Takacs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 621 mesaje

Postat 05 mai 2008 - 22:41

Salut gagici! Am revenit in forta, cu vesti si cu torturi (retete tot de pe forum [:D]).

Madam Vik, sa avem pardoane, dar al meu cupil de 12 ani ceva, nu ma gaseste (inca) plictisitoare. E drept ca ma abandoneaza pt cupii de varsta lui, dar asa e mersul firesc al lumii. Colo pe la liceu zic eu ca incep cu fasoanele. Mey, barca e un sobect sensibil pt mine, nu-mi place, ca-i pe...apa.

De azi e cald si la noi, cel putin saptamana asta, ca de urmatoarea nu raspund. Pana sambata am facut inca foc, asa ca asta da primavara. Vorba lui Calin, parca e cam scurta primavara pe aici. Ne-am luat si noi belete de Romania. Muaaamaaa ce preturi astronomice. Si de cand le-am cumparat eu acu' o saptamana s-au mai scumpit cu $100!

Alex de cand a invatat engleza, ceea ce nu i-a luat foarte mult, ne tine tot in limba lui Shakespeare. Sunt momente cand nu-l inteleg 100% si daca ii spun sa-mi zica in romaneste o tine tot in engleza, si se uita la mine de parca as avea un handicap mintal de nu inteleg. Imi repete foarte rabdator de doua-trei ori, doar-doar imi cade fisa. La gradi le freaca pe duamne de toti banii, si nu-s putini [:D]. Are vreo doua-trei gagicutze, pe una o convinsese vineri sa se joace de-a doctorul si bucatarul in acelasi timp. Inventiv baiatul.

Calin isi face "educatia" in taiatul ierbii cu tractorul, ieri a avut prima lectie. L-am avansat la treburi in afara casei, ca inauntru le cam stie. Sa vezi ce-o sa-mi multumeasca viitoarea nora [alcool].

In rest suntem inca amortiti de iarna asta prelungita. Am facut a treia oara sinuzita anul asta, pe langa alergie la polen, deci suntem bine, pot sa zic. Astept sa vad ce aduce vara.

#5
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 00:14

Ia uite aici ce floare rara in ultima vreme:) Laura ma bucur sa te vad in zona, se vede ca te-ai mai dezmortit de la soarele abatut pe la voi:) Barca nici mie nu prea mi-a placut la inceput, din aceleasi motive[:D], dar m-a cucerit atomsfera cool si relaxata a gastii noastre, ca sa nu va imaginati ca vine lumea ca la monaco cu ruj dior pe buze, tapate si cu palarii xxl, noooo nemtzoaicele is vikinge adevarate, trag de sforile alea, ancoreaza ca niste barbate, in jeansi si cu fata arsa de soare .
In Galati la Dunare si aici pe o insula si culmea ca nu stiu sa inot! Doar in piscina maica de parca m-a facut mama in puf[:D] Dar si in piscina daca trebuia, adica de aveam tigarile intr-o parte si un coktail pe partea cealalta[:D] Ca in astea mari aglomerate nu am nici o sansa mai bine imi vad de treaba mea. Si pe deasupra la toate am facut inginerie navala, am avut chiar un proiect taaare intereant de facut despre cum se scufundara barcile si toate plutitoarele de gen mai mari si cite s-au invatat din experientele nefaste, de acum cica ar fi mai sigure. Ori poate tocmai din motivul studiilor mele si orelor de proiectare nu le agreez cine stie ce[:D].
Sotzu' vrea o croaziera si nu asa una mai cumintica cu sezlonguri sus si barulete jos, nu nu... el vrea cu un anumit vapor cu pinze din ala mare, cruiser, tre sa-ti ocupi loc din timp, participi la desfasurat minunile de pinze si tot ce include. Asa ceva never ever[alcool]. Unde mai pui ca asa o minune de croaziera costa nesimtit de mult, eu zic ca e luxus pt sadomasochisti[:D], sa dai o caruta de bani ca sa faci in izmene de frica, ca un astfel de cruiser are alta dinamica, inafara ca sta permanent pe o parte esti intr-o miscare trepidanta aproape tot timpul. Ma rog is oameni curajosi eu-s vikinga cu numele[:D].
Dar cu asta ce avem noi e in ordine, e cu motor in timpul mersului e ok, mai putin cind sare valurile, cind e ancorata nu mi se pare funny deloc, se unduie pina la voma[:D]. Dar ce nu face fumeia pt sotzu' iubit!
Laura tu ai baiat model, o mindrete nu alta! O sa fie cea mai fericita nora ta. Si frumos si destept si harnic! Ce sa mai zic, asa da! Educatie ungureasca dom'le;) Tre sa ne zici niste secrete dar numai daca iti iese si cu domnisorul cel mic, ca vad ca are nerv in el:) Bine ca ii place micului american gradinita!
Eu vad ca azi sunt in chef de forum, poate va scot si la prezenta[:D]! Cum era cu bice, cu flori ori cu un drink[pahar]
Copii mei dorm ca niste ingersai cumintei de la ora 8. Aldo a fost la ziua unui coleg de gradi, au inchiriat un castel din ala cu aer de sarit in el, eu am fost cu domnisoara la plaja si nu-i placea ca se murdarea pe piciorsue si pe miini:) haha ce copii fitzosi am eu! La fata imi seamana dar gena de moldoveanca nu a fost dominanta deajuns vad[:D] ca la temperament is Alberto, zici ca au singe albastru maica[alcool]! Al meu sotz daca ar trebui sa stea deodata printre arabi ori indieni sa pape numai cu mina cred ca ar muri de foame, mai ales intr-o familie traditionala mai saracuta unde maninca toata lumea la gramada dintr-un castron de sa zicem orez galben si soios, hahah il ia cu frisoane numai daca-si imagineaza[:D]

Dorm copilasii ori va alearga prin casa? Ce fac cei mai mititei baietei? Hai mai dezmotiti-va miinile ca stiu ca cititi;)


Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo



#6
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 00:47

Nah ca eu citesc .. prin zona deci, dar nu prea am noutati ... am fost tot pe fuga cu pruncii, in weekend am fost la un botez, apoi duminica prin parcuri cu cei mici ... am inceput sa ma agit ca mai avem 2 saptamani si plecam in Romania si tre sa cumpar cadouri pentru neamul numeros [:D], sa imi fac lista cu ce imi trebuie pentru copii si musai sa nu uit ceva [alcool], cam din astea ... adica preocupari domestice rau de tot. A venit vremea decenta si pe aici, avem 18-19 grade si soare, au inmugurit copacii, iarba e verde, ce mai, e primavara [bis]. Am mai pus cateva poze cu piticul ... in albumul Mai 2008.



Mariana, multa sanatate lui Teo!



Laura, poze, poze [:D].



[aerob] POZE NOI [foto]



Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David






#7
adriana

adriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 01:11

Citesc, citesc.. Na, ai limbarita azi Vik [:)]..Primavara asta ma rascoleste, bre parca au inviat toti, pe strazi toata lumea in maieuri[soc]... Na, nu-s in mood sa scriu, ma visez acasa, in casa de la tara... stau si fac planuri[:D]Sympa, aparatul arata asa Am facut ceva la el, dar parca mai mult e pentru muschii spatelui, ma dor lateral, am febra musculara[:p].. Burta nu da semne c-ar simti ceva: e o nesimtita...Paula, am vazut pozele, ma tot mir de Paul ce blond e, cu cine seamana, ce mare se face.. Parca ai avut dintotdeauna 2 copii[:)]LauraT.. mai da nu mai scapi de sinuzita aia[batcap]. Sanatate iti doresc.. Carmen, iti urez calatorie placuta[pup]... desi numai placuta n-o sa fie pe avion[:D].. I-ai lui Matei un laptotp ceva, sa nu te innebuneasca, si lui bebe zornaitoare, trece mai repede timpul cand are ceva colorat in mana.. Sa stii ca ma uit la bebe si mi se pare ca-l vad pe sotul tau[:D].. e ceva...[alcool]Ileana, ce mai faci?[:)]Ciuf, ai terminat examenele? Pune si cu Eva poze, tunsulici[:)]


Mamica de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006


#8
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 01:26

Adriana, eu sper sa fie ok zborul, ca plecam la 11 seara ora Canadei si sper sa doarma pruncii pana la Paris (ca zburam cu escala prin Paris). Iar apoi intre Paris si Bucuresti, asta e, si daca nu dorm, sunt numai 2 ore [alcool], macar sa nu urle incontinuu sper.



[aerob] POZE NOI [foto]



Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David






#9
Laura Takacs

Laura Takacs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 621 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 01:43

Hai ca sunt in forma azi, si cine stie cand mai trec pe aici, asa ca scriu.

Carmen, vazut pruncii, frumusei taaare. Sedere placuta in Romania. Nu stiu tu ce le cumperi, dar io nu prea am idei. Mai ales ca biletele de avion mi-au redus substantial bugetul. Anul asta, cel putin la noi, sunt cu $400 mai scumpe decat anul trecut.

Vik, pe mine cu flori m-ai scos (la prezenta [:D]). Dar sigur m-ai fii scos cu un drink de nu eram pe antibiotice. Ma uit in frigi si mi se face o pofta de bere din aia mexicana, ca prea sta acolo de cateva saptamani frate. Cand am putut sa beau nu am avut pofta, acuma ca am pofta nu pot bea. Legea lui Murphy functioneaza la noi din plin.

Tocmai ce mi-a telefonat duamna de la gradi ca "cineva" (ca in Caragiale, nu spui cine, dar aflu io de la Alex) a incercat sa-l muste pe Alex de brat. Dar operatiunea s-a soldat cu esec. Cica nu are urme de muscatura, pielea nu i-a fost crapata, si copilul e ok. Io i-am zis la duamna, ca io cred in principiul de self-defense, asa ca sa nu se mire daca intr-o zi vreunul o ia in freza, meritat evident. Ooooo, si am uitat sa mentionez in mesajul precedent ca m-am trezit cu formula lui Einstein new and improved si cu intialele lui Alex puse langa, pe peretele de langa dormitorul lui. A si subliniat-o nu cumva sa trecem pe langa si sa n-o remarcam. Si v-am zis ca am zugravit nu de mult? Aaa, si o masina desenata pe tablia patului lui? Toate desenele sunt facute in carioca albastra [:D].

#10
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 08:52

Avem cu el discutii ca si cu un adult. Ste tot, raspunde la tot si mai nou stie si mici prostii. A mai capatat diverse ticuri de la gradinita..... Ne umple casa....





Paula & Paul (03.01.2006) & Alexandra (13.12.2003)



Copiii nostri

Copiii nostri 1














Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -