Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 10 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE


214 raspunsuri la acest subiect

#21
roxana07

roxana07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 30 septembrie 2008 - 19:57

Bonjourica,
Lucicus [pup][flo], multzam de intrebare, deocamdata stagnez, astept cu nerabdare laparoscopia din 15 oct sa vad ce balauri mai sunt pe acolo...Am reusit sa programez si histeroscopie totodata, la cerere, desi o sa fiu z24, a zis ca nu-i bai, sa iau progesteron toata luna, sa nu apuce endometrul sa creasca. Ma bucur de histeroscopie, tare banui ca m-am procopsit cu neshte aderente de la chiuretaj. Tu cum mai esti? Nu-mi vine sa cred ca trei puncte de endo la tine iti dau asa de furca...[flo]
corinette [flo], nu fii supi, nu poate fii asa grav. Pe de alta parte, stiu cu siguranta ca astfel de operatii, de nu se fac la noi in Ro, se fac afara. Daca Dr.T nu se baga din motive tehnice, poti apela la formularul EU, sa poti sa o faci altundeva. Pe de alta parte, poate e bine mai intai sa incerci sa ramai [gravi] (natural sau fiv) si apoi sa scapi de nodul. Oricum, tzi-am tras PM.
magdita [flo] Bafta vineri la histeroscopie si sa vii cu rezultat OK!
Alexa Ioana [pup] Cum te prezintzi dupa diphe? Brotacica ce mai face?
fireyes [flo] Bafta la fiv si sa ne anuntzi cand vei fii mamica [flo]
crisis81 Felicitari pt. bebe!!![olala]
aerlilian [flo] Sa ai mare grija de bebei! Am inteles ca ai facut "ultima" IA [:D]. Nu cred ca ai chist endo, cel mult hematic, se mai inseala si d-rii.
mada23 [flo] Mult noroc la IA![flo]
Si nu in ultimul rand, lilianaFi [flo][pup] cred ca si tu numeri zilele ca si mine...daca nu mai intru dupa laparo, iti urez multa bafta la hsc, sa curete dr tot pe acolo, sa fii ca noua [:D][flo]
georgia_c[flo] e fff buna ideea cu diphe, n-o sa-ti para rau dupa. OK, poate o sa-ti para rau un picutz in timpul...dar sansele de bebe dupa sunt fff mari.
Daca am uitat pe cineva, le dau [pup][pup][pup] la final sa nu se supere.









#22
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 30 septembrie 2008 - 20:54

Roxi[pup] ma bucur ca ai reusit sa faci un artificiu si faci 2 in 1.Tinem pumnii stransi sa fie bine![grup]

Legat de durerile mele,eu de mult nu mai cred ca sunt legate stricto de leziuni...Am dureri cronice si asta e.Nu-mi mai bat capul(des[8D] ) cu DE CE?Poate ca e de vina raceala zdravana pe care am tras-o la o luna de la operatie...ca de atunci a inceput circul.Iar durerile sunt mai mari in per fertila nu la menstra[alcool]Daca eram unicata credeam ca sunt nebuna,de fapt am fost destul de idioata s-o cred un timp[bang]...dar e prea nasol ca sa mi se para...In fine.E un sub pe care nu imi place sa-l dezvolt ca nu doar eu am prob...

Ma bucur ca esti pe aici si dai o mana de ajutor.[flo][asia]Fix la tine ma gandeam cand am vazut un mes.[8D]Si te [pup][pup][pup]dulce si multu ca esti in gasca[:D]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#23
mada23

mada23

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 30 septembrie 2008 - 22:03

Roxi...[asia] Doamne ajuta tuturor[pup]

Magdita..[pup] mersic mult, sunt nerabdatoare sa ne regasim[flo] vin la geam sa fac galerie sa stii [majoreta]

Boobulina...multumim mult ca ne povestesti de domnul suzi[bibe], e un dulcel, iar filmuletzul e mortal [pup]priveste comoara de langa tine si dispare dungulitza, asta sa fie tot baiul vostru[flo]

Flacarica...cum mai stai cu pregatirile bagam o majoreta mica, ce zici? [pup]tare, tare

AlexaIoana...[pup]de tine nu ne mai zici nimic, ce planuri mai ai, nu de alta da io sunt responsabila cu galeria si tre sa ajut pe mami de brotak [pup]

Georjic...[pup]incearca sa nu te mai sperii, si io aveam tot felul de miscari de trupe prin burtik, dureri, intepaturi...cred ca-s normale se lucreaza acolo,ce vrei, esti bagata in reparatii capitale.Ti-a explicat Alexa foarte bine cand tre sa faci urmatoarea injectie, totul e sa tii cont in ce zi ai facut-o pe prima si urmatoarea tot in aceeasi zi trebuie facuta.Racoare zanica, racoare [flo]

Lushic...[pup]apai draga moshului, si io am dureri la "ovulation" [:D] de zici ca sunt la cm [bang]da ii dam inainte pana ne dam doctoratul in endo....ce sa facem, nu esti unicat, mai sunt nebune [:D]

Alexia, Monica...frumoasele voastre nu va dau pace deloc, asa-i, va pupacesc tare de tot [dual] si sper ca sunteti bine

Diana..[pup]poate ne citesti, te asteptam sa ne dai vesti bune, Doamne ajuta!

Mamica lui Tudor...[pup]

Fetele noi va tin pumnii [flo]

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz

[ruga][ruga]

[comoara]

"Dumnezeu va face orice pentru tine, doar daca Ii dai o sansa "

voteaza, nu se stie cand ai nevoie [gravi] si [mamica]



#24
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 30 septembrie 2008 - 22:37

Buna seara fete dragi,

Nu am mai scris de foarte mult timp la acest subiect au trecut app. 2ani. Si eu am endometrioza la fel ca si voi si am facut o laparoscopie in 2006 cu dl Dr Tutunaru . Endometrioza era destul de extinsa dl Dr. a reusit sa curete chisturile si formatiunile de endometrioza mai mare dar nu a putut curata totul in urma acelei laparo. Acum dupa 2 ani de la laparo am reusit sa raman insarcinata iar acum am in burtic un bb mic de 11saptamanii [olala].
Deci se poate! Secretul cel mai mare al reusitei este Dumnezeu!
Va doresc si voua sa reusiti cat mai repede si sa vina bb si la voi in burtica.
Pup.


Alina [gravi] 11+

#25
crisis81

crisis81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.622 mesaje

Postat 01 octombrie 2008 - 13:30

Felicitari Alina!!! Sarcina usoara, la termen si bebe sanatos!

Lucicule crezi ca daca vorbesti de problemele tale inseamna ca le ignori pe ale altora? Suntem aici ca sa primim sprijin pentru problemele noastre. Face bine sa te deschizi, sa vorbesti, sa povestesti si sa te lungesti ca o placinta[:D]. [pup]

Roxana multumesc![pup]



[pup][grup]






Cristina [gravi]5+[:D]

"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



[foto]Poze...



#26
cristy1977

cristy1977

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 01 octombrie 2008 - 15:34

alina, felicitari!!!!
spune-ne si noua cum ai reusit, ce ai facut.
cred ca toate fetele vor povestea
[pup]

"After all, tomorrow is another day!"

#27
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 01 octombrie 2008 - 16:17

Buna,

Nu am facut prea multe tratamente,un tratament cu Brocriptin pt ca aveam prolactina marita.
In rest Dumnezeu a avut grija de noi si ne-a daruit un bb natural fara IA sau FIV.

Asa cum am mai zis marele secret este DD,aveti credinta si minunea cu siguranta se va intampla.

Va pup,


Alina [gravi] 11+

#28
corinette

corinette

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 01 octombrie 2008 - 17:54


Salut fetele,

Lucia esti ca un balsam pt sufletul meu [asia][flo], sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tot ce iti doresti tu.[pup]
Acum ma simt mai bine, am stat si am gandit totul la rece si trebuie sa lupt, trebuie sa am sansa mea. Toate avem sansa noastra, trebuie numai sa credem in ea.
Mi-e necaz de mor ca am racit dupa laparo. Nu stiu cand, dar am racit rau. Si ma enerveaza enorm ca stranut, am stranutat in ultimele zile cat n-am stranutat toata viata la un loc. E groaznic [bang][bang][bang]
In plus am numai fluturasi prin stomac, m-au lasat durerile de umeri si de spate de la gaz, insa imi arde fata incontinuu ..... nu am febra.... nu stiu de la ce .....
Abia astept sa ma duc vineri la T si sa vedem ce-mi spune..... as vrea sa-l rog sa ma lase o luna sa incerc natural..... o sa vedem.....

Va pup.....

#29
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 01 octombrie 2008 - 20:34

[olala]Alina!FELICITAAAAAARIIIIII!!![flo][pk]Sa ai sarcina usoara si la termen!Sa aveti BB sanatos!Mulumim pentru vestea minunata pe care ne-ai impartasit-o!Asteptam sa mai intri si sa ne tii la curent cu nepotul/nepoata[:D][pup][pup]

Madule [pup][pup][pup][pup][flo]eu sper sa nu ne dam doctoratul...poate in sarmale,ciorba de burta,schimbat pampersi[:D],pofte-greturi[:D][alcool]

Crisis[pup][pup] nu e vorba ca de mine nu se poate vorbi,dar mie una mi se pare ca doar de mine se vorbeste[:I]si da-le in branza de dureri ca nu-i nici o placere sa vorbim despre ele...Cum suntem?[:)]Tu esti cuminte sau faci prostioare si umbli lelea?[flo]

Corinette [pup][pup]multumesc asemenea![flo][asia]Toate sunteti balsamuri pentru ca aici ne simtim intr-un fel acasa,putem sa fim noi,sa ne zicem pasurile dar si nebuniile[:D]Adeca radem ori plangem fara restrictii-cu inima[:D]Ma bucur ca esti bine,se simte in ton,s-ar putea sa-ti arda fata de la raceala,daca injectile nu le-ai inceput inca.Incearca sa rezolvi treaba cu raceala si in special ai grija de ovare in situatia asta...sosete in picioare,poate un pic de vata sa tina cald acolo.Si neaparat sa-i spui si de asta dl dr daca simti tu ca nu esti acolo bine de la raceala,sa-ti spuna ce sa faci.Eu am tot dres cu pastile,ovule,ceaiuri...de la mine putere[8D]

Si iacata inca un iepuras...coconas...care n-a mai scris de mult...Pai bine mei Cristy[pup][pup] adeca entri,feliciti gravidele si noua nu ne spui nik?Nici macar un pup?Chiar asaaaa?Ce mai faci iubirico?[:)]

Ioana[pup][pup] nu zic nimic legat de pc,dar taaaare virusat mai e!Sper sa ii treaca pc-ului virusii,sa fie ca nainte sa se viruseze[8D]Stiu ca a mers prea mult si e bine sa i se mai odihneasca si lui placa de baza...dar e mai bine?/merge spre bine?[:)]

KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#30
ralu_t

ralu_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.206 mesaje

Postat 01 octombrie 2008 - 20:50

pfaaaa , stiam eu ca am mana buna[pk][pk]

doar pagina 3 si deja a aparut o gravi

felicitari alina!!!!!

deci mai deschid capitole[:D]



a venit toamna...cu un bebe albastru



RALU-[mamica] de minune TUDOR [:D][:D][:D]



poze tudor






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -