Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Colectia de toamna-iarna 2005 (194)


213 raspunsuri la acest subiect

#11
dordia2000

dordia2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 872 mesaje

Postat 27 aprilie 2008 - 12:27

Hristos a inviat!!!



Fetelor...va multumesc pt sfaturi. Sa va zic cum sta treaba. Bb suge de rupe. Adica are o forta de mi-a facut [balcon] prastie. Am facut proba suptului de mai multe ori...ca sa vad cat suge si suge cam 90-100 la o masa. Noaptea se trezeste cam la 4-5 ore...in rest peste zi la 3 ore si chiar si mai repede. De luat in greutate a luat de marti 120 gr. Deci...inclin sa cred ca nu are nik baiatul ci...pur si simplu e mai somnoros decat altii. Are si perioade pe zi in care sta treaz si cere atentie. Dar...sapt viitoare merg la policlinica in cautare de pediatru care sa vina acasa...si vom vedea.

LAptic...am destul zic eu...desi suge pana la epuizare cate un san...la o masa. Am procedat asa pt ca mi se facusera ceva noduli...si am preferat sa desfunde bb decat sa merg la pompa in spital...iar acuma incepem sa papam din amandoi deja. Sper sa fim ok...si sa nu fie icterul vina somnului de noapte al bb-ului.

Dar sa stiti ca si eu m-am gandit la acest lucru...si am indoiala in suflet. Plus ca...imi e mai mult decat imposibil sa il trezesc.

Oricum eu imi pun in continuare cesul sa sune si incerc sa il hranesc si noaptea mai des decat vrea el. Dar sincer...nu imi prea iese. Adica...ieri noapte nu a fost chip sa il trezesc iar azi noapte a papat la 23.00, la 1.30, si la 7.00 Acuma doarme dar e pe punctul de a se trezi ca am auzit in chiot deja.



VA poop si revin dupa ce alaptez!






Diana mamica de [bebic] Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de [copil] Stefan-Cristian (14.11.2005)

Un an de basm-filmuletz





#12
silvia_d

silvia_d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 247 mesaje

Postat 27 aprilie 2008 - 19:10

Hristos a-nviat!!

Si nu in ultimul rand,felicitari proaspetelor mamici,multa sanatate noilor bebici din echipa...

Kiar,am ramas numai eu cu un singur bebe??Nu ca nu mi-ash dori,dar o tot aman,nu stiu de ce.Nici Iulian nu e prea incantat cand vb de-al doilea bebe,si stiu de ce,pentru ca ne-am gasit amandoi doi lenesi,autosuficienti:))


Stefanel creste,creste,e la faza intrebarilor cu: de ce,de ce,de ce...la infinit de ce...a scris pe toti peretii,si il las,pentru ca oricum,la vara cealalta urmeaza o zugraveala:))

Va poop,dragele mele drage.


Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05

#13
monet

monet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 27 aprilie 2008 - 21:28

hristos a inviat!



mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



"Petrecere de Aprilie"



"Iubitele mele"



ASA S-A NASCUT MAYA ASA S-A NASCUT LIA

#14
bianca_mo

bianca_mo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 325 mesaje

Postat 27 aprilie 2008 - 22:18

HRISTOS A INVIAT!

SA AVETI SARBATORI BINECUVANTATE!



Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005

serban 2007-2008





#15
bb_alinus

bb_alinus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 27 aprilie 2008 - 23:12

Pupam colectia si uram si noi Paste fericit!



#16
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 28 aprilie 2008 - 02:18

HRISTOS A INVIAT!





[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)




Dariuca creste si iar ... creste!



Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit



#17
dordia2000

dordia2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 872 mesaje

Postat 28 aprilie 2008 - 13:41

BUna colectie...



Va refaceti??? Ati papat copios si v-ati distrat pe masura???



Noi am stat la masa in familion, cu surorile si parintii si copilasii...In timpul mesei am avut un mic concert de "Tudor" asa ca...a fost super. Apoi Bb mic a gasit pozitia preferata de somnic si anume...pe burta. Deja isi ridica f. bine capul, si il intoarce de pe o parte pe alta (l-am pozat ca nu imi venea sa cred), iar sub ochii nostrii am indraznit sa il pun pe burta si a dormit vreo 3 ore nemiscat. Iar dupa baita de azinoapte....pe la 23.30 a adormit dupa ce a papat la san nu f. bine, si la 3.00 m-am trezit sa ii dau sa pape dar...cui? L-am ciupit, l-am giugiulit, si nik. La 4.30 deja....ma enerva ca nik nu zicea...asa caiar am incercat cu ciupeli, cu giugiuleli....dar nik...Abia pe la 6.00 a inceput ca scanceasca si am sarit pe el sa-l schimb si s-a treizit si a suuuuupt de a rupt pana aproape de 7.00 dupa care a dormit in continuare pana la 10.00 iar de la 11.00 doarme ca ingerasul. Pe seara are program de stat treaz...si de chitait...probabil ca nu ii mai ajunge lapticul sau....pur si simplu vrea si el atentie.



Gata cu povestirile ca merg sa incerc sa incar niste poze!






Diana mamica de [bebic] Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de [copil] Stefan-Cristian (14.11.2005)

Un an de basm-filmuletz





#18
Morgano

Morgano

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.476 mesaje

Postat 28 aprilie 2008 - 22:53

Roxi,Diana, mult succes acasa cu puii!!!

Am avut un paste de cosmar, cu venit de la munte in noaptea de inviere cu iris sufocandu-se si ana cu febra peste 40 si vomat tot in masina, (din senin ambele) ne-am intalnit cu salvarea la 15 km de cluj, iris nu se oxigena suficient, am crezut ca imi moare in brate, ana era cu febra imensa si vomata toata... sunt si acum bolnavioare si mi-e tare greu. tati si cumnatu au mers la cabana dupa bagaje, au umplut 2 masini mari.... eu perind intre re-facut bagaje si urgenta (deja am pile la 112), ana e acum mai bine insa i s-au dublat dozele de antitermice, antibiotice...

deci: avem de oferit 2 locuri la 4* plus all incluissive in albena, la hotel kaliakra in9-16 aug. Noi avem asigurare storno, oricum recuperam tot, insa poate vreti careva oferta


Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

#19
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 29 aprilie 2008 - 00:14

Vai, Ripley, ce am citit! Mi-au dat lacrimile! Ce sa mai, am plins de-a binelea! Doamne, prin ce ati trecut! Bine ca e mai bine acum! pupam fetele scumpe si frumoase! [pup] Si mamica ingrijorata, ca sa aiba putere pentru toate! [flo2] [pup]


Si Hristos a inviat intregii colectii!

#20
catutza

catutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.301 mesaje

Postat 29 aprilie 2008 - 00:45

Hristos a Inviat! [paste]

Delia , de la ce problemele astea cu fetele, acum sunt acasa? Doamne prin ce a-ti trecut! o vecina de-a mea are 2 fete, cea mare are 2ani si 10 luni iar cea mica 10 luni si tot in ziua de Paste a avut problele cu ele, cea mare febra peste 40, deja era vanata in jurul gurii , acum e la spital cu amandoua, a zis ca nu iese de acolo pana nu sunt 100% refacute. Va [pup], multa sanatate!

[paste]






Cata si [copil] Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -