Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 3


199 raspunsuri la acest subiect

#21
monysorescu

monysorescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 336 mesaje

Postat 23 aprilie 2008 - 21:20

Offffffff scrisesem si eu un mesaj mai lung si a luat-o razna netul. In concluzie am pierdut tot ce scrisesem. Incerc sa refac.

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza azi ziua numelui (inclusiv gigeilor ca sa ajunga mai repede unde trebuie si sa isi faca treaba bine[:D])

Maryb imi pare rau ca am uitat sa te felicit ieri ptr bebe sanatos. Pup si pe tine si pe bebe din burtica. [pup][pup]Acu asteptam sa vedem ce sex are.[:D]

Danangie felicitari ptr bebe grasunel. Ma bucur ca e sanatos si totul in regula.[pup]

Pepsi multa sanatate celor mici. O luna de antibitic? Offff. Macar sa scape de otita asta urata....Va pup pe toti.[pup]

Teo2rina si tatal meu are acest pitiriazis. cand a aflat de el stiu ca am citit cate ceva pe net si spunea ca intr-adevar trece usor cu un unguent cu antibiotic parca si sapun de bebelusi insa nu trece niciodata definitiv. In sensul ca reapare mereu si mai ales in zonele unde transpiri de obicei. Multa sanatate! Aaaaaa, sa nu uit - bebe e un dulce foc.[pup]

Irinabobe [pup]

L5845 distractie placuta acasa. [pup]

Kitzy mai agit si eu majoretele, poate-poate....[pup]

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

Sper ca nu am uitat nimik din mesajul pe care l-am pierdut ca la ora asta neuronul meu cam dormiteaza....[:D]

Va pup pe toate![pup]





bb strumf



[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

#22
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 23 aprilie 2008 - 21:55

IRINA [:-)))] pai as vrea ca saptamana asta sa nu mananc carne. Ai dreptate cu ciorba.....dat fiind ca am mancat ciorba asta, mi-a fost foame toataaaaa ziua. Diseara fac cartofi prajiti cu branza si mamaliga.[;)]



LA MULTI ANI si din partea mea pentru cele care isi serbeaza azi ziua.



LAURA [pup]



TEO [pup]



KITZY sper sa nu mai dureze mult.[flo]



LIANA tin pumnii. [pup]



MONY [pup]



MIRUNA eu am ajuns la medic dupa o luna. Dar pentru ca asa ma programase el....











[copil]mult asteptat

#23
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 23 aprilie 2008 - 22:09

Buna fetelor,

Alinushca, felicitari pentru baietel![bis] Sa se nasca sanatos si sa va bucurati de el!

Flavia, imi pare rau ca David este bolnavior,saracutul cat trebuie sa sufere!Multa sanatate ii doresc!

C.myry, ce putin mai ai,asa de repede trece timpul!!!

Teo2rina, ai un baietel scump tare,sa-ti traiasca!

Dana, felicitari pentru bebe grasun!Sa fie sanatos!

Laura, cand mai pui pozici cu minunatia de fetita?E adorabila!!![il]



Fetelor,voi ce luati,Elevit sau Centrum Materna?Si pana cand?Eu dupa Paste ajung la medic si atunci aflu cat timp am sa mai iau.Aaa,si Tardiferon a luat cineva?Mie mi-a iesit fierul sub limita normala.



Va [pup] pe toate!






Mirela [gravi] 23w [baietel]

Our little Miracle![copil]

#24
Delphinas

Delphinas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.335 mesaje

Postat 23 aprilie 2008 - 22:13

a trecut ceva vreme de cand nu am mai postat un mesaj la voi. revin cu scuzele de rigoare.

a trebuit sa vad unde ma incadrez mai bine, la "durerea" sau aici...ce-i drept am postat si acolo zilele trecute, dar ceva m-a trimis aici. chiar daca sunt doar o aspiranta si am 3 ingeri plecati la ceruri am puterea sa merg mai departe, sa privesc inainte, sa-mi accept durerea, situatia, tot. o sa intru si la durerea sa citesc si o sa postez numai daca o sa am ceva de zis sau o sa pot incuraja pe cineva. aici am gasit mai mult optimism. sper sa reusesc sa ma integrez la fel de frumos cum am facut-o la odisee. mi se pare de un real respect aceasta desprindere, tocmai pt fetele care inca mai sufera.

asa ca....vreti, nu vreti...trebuie sa ma primiti si pe mine la voi. vreau si eu pe listuta aspirantelor. sunt deacord cu trecerea pe listuta si a ingerilor.

So...eu sunt Veronica, DN 13.10.1982, 2003-sarcina pierduta la 6 luni; iunie 2007- avort spontan la 4s; aprilie 2008- sarcina oprita din evolutie la 9s

va [pup] si va imbratisez cu mare drag pe toate



poze







#25
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 24 aprilie 2008 - 00:05

DELPHINAS bine ai venit. Imi pare rau pentru toti ingerasii tai. E tare tare dureros. Ingeras pierdut la 6 luni?? Trebuie sa te felicit pentru ca vrei sa mergi inainte, ca vrei sa fie bine. Sper ca aceasta durere sa se sfarseasca cat mai repede posibil. Ce ti-a zis medicul? Ti-a dat vreo explicatie pentru sarcinile pierdute? Numai bine iti doresc.










[copil]mult asteptat

#26
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 24 aprilie 2008 - 06:28

DELPHINAS bine ai venit. [pup]

Pepsi sanatate multa lui David.

Va pup pe toate si va doresc noapte buna





Ingrid; filmuletul lui Ingrid



copiii nostri; ingerasul meu Paul





#27
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 24 aprilie 2008 - 10:21

Buna dimineata,



Eu m-am trezit cu o durere de cap.....



MIRELA [pup] eu iau centrum materna si mai iau un supliment de fier. Le voi lua pana voi naste. Ca in ultimele 2 luni copilul are mari nevoie de calciu, fier. Deja mie mi se conjeste pielita din jurul unghiilor...stiti ca la copii......nu mai stiu ce sa mai manac. Lapte beau cam 600 gr pe zi, branza 150 gr.....dar nu chiar in fiecare zi. Nu prea imi place branza de aici.



Azi e din nou innourat. Sigur va ploua. Dar mi-am incarcat bateriile 2 zile.

Azi avem program de curatenie. Voi credeti ca e pacat? Dat fiind ca suntem in saptamana patimilor? Nu voi spala la masina. Voi face curatenie. Tot azi as fi vrut daca este timp sa facem cozonacul. Spun mereu la plural ca mare parte din treburi le va face sotul. Adica, mutatul mobilei, ca tre' sa mutam o mobila , o va face el. Framantatul el.



Ok, va pup pe toate.



MCRISSA cum e treaba cu "gigeii"? Facu' treaba grasul ala de folicul?











[copil]mult asteptat

#28
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 24 aprilie 2008 - 10:54

Neata!
Eu ma confrunt de dimineata buna cu niste contractii, tin cateva secunde si sunt la intervale de vreo 8-10 min aprox, ultimele 2 au fost mai dureroase, ma duc sa fac un dus, sa-mi fac manichiura si sa-mi pun ultimele lucruri in bagaj....am luat un no-spa, poate e alarma falsa...sa vedem. Oricum, sa fiti pe faza.

[gravi]40 cu[fetita] Diana



#29
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 24 aprilie 2008 - 11:13

Kitzy deci ne pregatim de galerie????????



Danangie
felicitari pt bebe grasun si sanatos!!!!!!!!



Irina
sa-ti traisaca gigeii si sa faca treaba buna acolo si in curand sa ne anunti un gigi mic!!!!



Pepsi asa ma mai apuca uneori stari proaste dar acum mi-am revenit.Sanatate multa la pitici.



Myry [pup]



l5845 drum bun si sa te relaxezi in aceasta mini vacanta desi cu atatea rude pe cap cam greu.[:D]





Mcrissa tu nu mai zici nimic....ne tii in suspans?



Teo imi pare rau sa aud de acele bubite care le-ai facut,sanatate multa!



Blueeyes eu nu iau nici centrum materna nici elevit nici fier...asa ca nu stiu ce sa zic pana cand le poti lua.Dar am auzit multe gravidute care au luat pana la nastere deci mai poti lua in continuare si il intrebi pe dr la urmatorul control.





Va rog din suflet maine sa-mi tineti pumnii,mergem la eco morfofetala si avem mari emotii.[:D]

Va pup pe toate toate!!!!!!!!



asa creste minunea noastra,un baietel



Doamne ajuta in continuare![ruga]



[gravi]19+[baietel][ruga]

#30
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 24 aprilie 2008 - 11:27

Mirelus[pup] o sa mai pun pozici, nu am mai prea avut timp. Eu am luat materna si maltofer. Cica e bine sa iei vit.C pt fixarea fierului. Sanatate[pup]

Musette[pup] tinem pumnii! Ai sa vezi ca totul e bine!

Kitzy[majoreta] s-ar putea asta sa fie momentul[majoreta] Doamne ajuta sa-ti fie cat mai usor si bebe sa fie sanatos![majoreta][majoreta]




[ruga]

Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria

Sarcina 2007

Nasterea minunii Thea Maria

Atat sunt de mare[bis]

Botezul minunii Thea Maria

Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele[il]

Am 2 luni


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -