Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 3


199 raspunsuri la acest subiect

#191
maryb

maryb

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.445 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 15:05

nu am mai intrat de mult aici si acum ce-mi vad ochii ???



[wow][wow][wow]



michelle, FELICITARI !!! Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si la final sa te bucuri de un bebelus sanatos.



cristy74, FELICITARI !!! Sa va traiasca bebelusa, sa fie sanatoasa si mancacioasa.



maryb [gravi]14+ cu [baietel]



marea mea iubire



[ruga] sa fii sanatos puiul meu



pozele mele

#192
Delphinas

Delphinas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.335 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 15:45

ce de vesti bune gasesc eu azi aici.... inca o [gravi] a nascut. FELICITARI Cristy pt minantia de fetita. sa te bucuri impreuna cu sotul de ea si sa va umple sufletele de Iubire, bunastare si succec, precum in povestea spusa de mav.

si eu daca as fi fost in locul femeii din poveste as fi ales iubire, caci atunci cand exista iubire...existat de toate... vorba cantecului: "...unde dragoste nu e, nimic nu e!"

o zi minunata tuturor fetelor.



poze







#193
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 19:51

Buna fetelor,

Cristy felicitari!!!Sa va traiasca bebelina,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii![bis]Recuperare cat mai rapida si mult laptic!

Asteptam pozici![;)]



Laura, [pup] ai o minunatie de fetita,sa-ti traiasca!Are niste ochi superbi!!![il]Asa vreau si eu pentru baietelul meu![^]

Ce zboara timpul,are 4 lunisoare!!!Sa fie sanatoasa,norocoasa si sa va umple inimile de bucurie![cheers]

Tu esti bine,te-ai recuperat dupa cezariana?



Flavia,[pup] iti tinem pumnii sa fie bine cu interviul.Ma rog pentru Davidutzu sa fie ok joi la medic![ruga]



Kitzy,[pup] felicitari pentru bebelina scumpa!Sa va traiasca si sa fie sanatoasa!Arati foarte bine dupa nastere![cool]



C.myry[pup] se pare ca tu urmezi,ai ajuns in capul listutei![:D]Tinem pumnii sa stea bebita pana la termen in burtica!Cum vrei sa nasti,natural sau cezariana?



Multi [pup][:X] tuturor!






Mirela [gravi] 25w [baietel]

Our little Miracle![copil]

#194
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 21:18

Cristy74 felicitari pt bebelina!!!!!!!Sa fie sanatoasa si frumoasa!



Myry tu urmezi,am asa emotii pt tine[:D]dabea astept sa o vad pe Sara!!!!!!!![pup]





Pepsi felicitari pt aniversare!!!!!!!!!!!!!



asa creste minunea noastra,un baietel



Doamne ajuta in continuare![ruga]



[gravi]21+[baietel]LUCA[ruga]



POZE

#195
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 21:24

Cristy74,felicitari si refacere cat mai usoara! [flo][flo][flo]

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

#196
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 22:55

Buna seara,



GATA AM NET!!



MAV multumesc de intrebare, scrisesem acu' ceva zile ca nu voi avea net ceva zile. Ca am schimbat firma. [pup]



CRISTY imi pare rau ca nu am apucat sa-ti fac galerie. Te felicit pentru minunata EVA, sa fie sanatoasa si tu refacere rapida!



Sambata a nascut si cumnata mea. Tare s-a mai chinuit. Dar s-a chinuit in sensul ca duminica trecuta, adica pe 29 aprilie parca.....s-a dus la urgente ca tot avea pierderi de lichid. Si s-a dus sa vada ce si cum. Cand au consultat-o toti s-au minunat de burta ei imensa. Ca vai ce copil mare!! Ca sigur are aproape 5 kg. Cum facuse o ecografie acu' vreo 3 saptamani si atunci bbul avea 3,900 kg........asta i-a facut sa creada ca intr-adevar copilul este foarte mare si ca ar vrea sa-i faca cezariana. Au chemat-o miercuri , i-au facut eco.....dupa masuratorile lor de fapt, copilul avea 4,100. Deci acu' 3 saptamanai sigur nu avea 3,900 kg. Oricum au internat-o si au inceput sa-i induca nasterea. Aici se pune in vagin un gel. Dar nu i-a facut nimic. Nu avea nici macar o contractie. Vineri i-au facut alte trei inductii....adica i-au pus de 3 ori gelul ala si nimic. Sambata dimineata, la 5 i s-a rupt apa si a inceput sa aiba contractii destul de naspa si s-a dilatat pana la 4cm. Dar copilul nu coborase. Nici macar un pic. Pana la urma la 9,00 au bagat-o in sala la cezariana. La 10,10 s-a nascut bb Robert, un grasun de 4,060 kg si 52 cm. PArca era un chinez. Nici macar nu reusea sa deschida ochii de cate falci avea. Acu' e ok. Copilul e linitit. Plange cand e murdar si cand ii este foame. Cumnata are ceva probleme cu sanii. In sensul ca inca nu s-au format sfarcurile si ii trebuie pompa de sani ca simte ca-i explodeaza sanii. In rest totul ok.



Eu am cosmaruri in fiecare noapte de cand s-a nascut bb Robert. Am fost si eu stresata zilele alea pana a nascut cumnata. Pe de-o parte pentru ea si bb.....pe de alta parte pentru ca am tot stat in spitalul unde aflasem anul trecut de sarcina pierduta....in spitalul unde facusem chiuretajul.....pe de alta parte ca a mea cumnata a nascut exact pe 3 mai cand acu' un an mi se spunea ca nu este activitate cardiaca. Pe 4 mai am facut chiuretajul.....si deci....aflandu-ma in acelasi spital in aceste zile.....m-a cam turbat. Am visat ca am nascut in lift dar nu era avtivitate la cordonul obilical....pe urma ca nascusem si aveam un copil cu capul mare si bb era foarte greu de nu puteam sa-l tin in brate.....am visat , adica tot visez ca sotul ma inseala......vai cum va spuneam am si eu niste cosmaruri!!Aaa si sufar de crapi musculari.





Ok, m-am intins cam mult. Promit sa recuper la citit si voi reveni.











[copil]mult asteptat

#197
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 06 mai 2008 - 23:33

[:-)))] [:-)))] [:-)))] ne-am topit de ras! Auzi nu putea sa deschida ochii de atatea falci! [:D] Daca inca ai simtul umorului intact, cosmarurile alea nasoale poa' sa se duca la plimbare inca cateva ture pana nasti bine-merci! [:)]



Pai eu cred ca Liana nu intra taman pentru ca are vesti bune. Sa dea Dumnezeu!! [flo]



Se nasta Sara si apoi urmeaza 7 flacai unu dupa altul! [:D] [wow]



[ruga]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png

Bebe reloaded



[gravi] 15+ [il] [baietel]

#198
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 07 mai 2008 - 09:53

Mav,foarte frumoasa povestioara, mi-a placut grozav de mult.cat priveste cosmarurile, sunt obisnuite in sarcina, hormonii isi fac de cap. si eu visam mereu urat, ca murisem eu, ca mai stiu eu ce... partea proasta e ca te dau rau peste cap si ziua esti terminata. dar va fi bine, ai sa vezi

Cristy,sa traiasca bebita Eva, sa va bucurati de ea!

Cmyry, ce putin mai e, iti tin pumnii!

Danangie, groaznic e cand ai cosmaruri ca te dau rau peste cap. felicitari pt cumnata.

Flavia, ma rog sa fie bine cu piticul la dr! si cu afacerea, era sa uit. e greu ca ai inceput serviciul, eu il plimb pe Mihnea cu mine mereu, nu pot sa ma despart de el. si el e un mare smecher, stie asta si profita. pupici multi pe urechiuse lui David sa se faca bine.



Marina, mamica in [9cer] de bebe Mihnea-Adrian

Minunatie de bebe(adik POZE)

Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

CUNUNIA CIVILA

#199
sufletistele

sufletistele

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 07 mai 2008 - 14:49

Poftiti va rog la un nou CAPITOL

#200
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 07 mai 2008 - 14:49

Mirelus[pup] sunt sigura ca si baietelul tau va avea oki f frumosi![il] M-am recuperate bine (daca nu pun la socoteala carpeala numita cezariana[bang]) am inceput deja sa merg la erobic[aerob] (de cand avea Thea 3 luni), de acum vreau sa fac si ceva impachetari sau electrostimulare. Ce putin mai ai sit u pana sat ii puiul in brateee! Abia astept povestea nasterii si pozeee!

Cristy[bis] felicitari! Sa-ti traiasca micuta Eva Maria sis a creasca mare si frumoasa si sanatoasa!

Oooff, Dana, ce vise mai ai sit u! Nu te nelinisti, sunt hormonii de vina + starea emotionala pe care ti-a creat-o locul ala in care ai suferit atat[:(] Felicitari pt nepotelul grasunel. SI tu vei avea un bebe sanatos si frumos acusica!

Mav[pup] abia acu’ am citit mesajul de la tine, multumesc. Nu il vazusem. Cum te mai simti?

Myry[pup] multumim. Acusica ai sa vezi sit u cum e bebe[cool]

Digeka[flo] bine ai venit in club!

Flavia[pup] Thea seamana la oki cu bunica mea, Dumnezeu sa o ierte! Iti tin pumnii sa ai raspunsul pe care-l vrei la interviu, iar sotul sa reuseasca sa-si deschida biroul lui.

Delphinas[pup] multumesc mult. Sper sa va dea unda verde si sa reusiti cat mai repede sa aveti un bebe!




[ruga]

Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria

Sarcina 2007

Nasterea minunii Thea Maria

Atat sunt de mare[bis]

Botezul minunii Thea Maria

Am 2 luni

Poze noi

Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -