Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

@ construit CASA! (12)


205 raspunsuri la acest subiect

#11
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 10 septembrie 2008 - 10:12

Citat:
citat din mesajul lui first_carmen
ce fel de usi de interior v-ati pus sau o sa va puneti la casa? (lemn, cu furnir natural, cu folie de plastic ...)Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007Pozicile noastreCum crestem noi
aluminiu Magda [ispita] si [zana] Bianca 9 anisorihttp://community.webshots.com/user/danut1965www.akitainu.ro - canisa Kiryoku Go

#12
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 10 septembrie 2008 - 20:15

Buna tuturor.

Ma primiti si pe mine? Preconizam inceperea constructiei unei casute la sfarsitul lui octombrie. De ani de zile visam la acest moment. Sper ca Dumnezeu sa ne ajute sa ne vedem visul cu ochii. N-am citit prea mult din urma dar recuperez.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)

Pozele noastre din concurs sunt ana1 si ana2 Va plac?



#13
eld

eld

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 304 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 17:43

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi
Buna tuturor.Ma primiti si pe mine? Preconizam inceperea constructiei unei casute la sfarsitul lui octombrie. De ani de zile visam la acest moment. Sper ca Dumnezeu sa ne ajute sa ne vedem visul cu ochii. N-am citit prea mult din urma dar recuperez.[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)Pozele noastre din concurs sunt ana1 si ana2 Va plac?
Sigur ca te primim, bine ai venit!Unde vei construi, in Germania?Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)

#14
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 17:43

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi
Buna tuturor.Ma primiti si pe mine? Preconizam inceperea constructiei unei casute la sfarsitul lui octombrie. De ani de zile visam la acest moment. Sper ca Dumnezeu sa ne ajute sa ne vedem visul cu ochii. N-am citit prea mult din urma dar recuperez.[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)Pozele noastre din concurs sunt ana1 si ana2 Va plac?
Va doresc din suflet sa va impliniti visul.Satisfactia va fi pe masura!!Merita orice sacrificiu! Magda [ispita] si [zana] Bianca 9 anisorihttp://community.webshots.com/user/danut1965www.akitainu.ro - canisa Kiryoku Go

#15
eld

eld

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 304 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 17:58

Citat:
citat din mesajul lui first_carmen
ce fel de usi de interior v-ati pus sau o sa va puneti la casa? (lemn, cu furnir natural, cu folie de plastic ...)Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007Pozicile noastreCum crestem noi
usi classen, poloneze, MDF - cu folie adica[:D]. Daca am fi avut bani, am fi luat din lemn.Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)

#16
first_carmen

first_carmen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 19:46

maggda cum sunt usile de aluminiu? genul termopan?



eld si noi am vrea de lemn sau macar furniruite cu lemn natural. Avem o oferta de facut+montaj de 5 milioane/usa cu lemnul nostru. E problema ca noi (de fapt socrul meu) avem numai stejar (ni s-a spus ca de obicei usile de interior se fac din brad). Iar daca vrei sa cumperi se pare ca poti lua plasa cu timpul de uscare (sa ti-l dea ca uscat de 8 ani dar el sa fie doar de 2 si se pare e o diferenta).





Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007

Pozicile noastre

Cum crestem noi



#17
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 19:56

Eld, da, in Germania.

Maggda, multumim mult![pup] Cred ca merita, abia astept sa incepem!



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)

Pozele noastre din concurs sunt ana1 si ana2 Va plac?



#18
eld

eld

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 304 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 20:01

Citat:
citat din mesajul lui first_carmen
maggda cum sunt usile de aluminiu? genul termopan? eld si noi am vrea de lemn sau macar furniruite cu lemn natural. Avem o oferta de facut+montaj de 5 milioane/usa cu lemnul nostru. E problema ca noi (de fapt socrul meu) avem numai stejar (ni s-a spus ca de obicei usile de interior se fac din brad). Iar daca vrei sa cumperi se pare ca poti lua plasa cu timpul de uscare (sa ti-l dea ca uscat de 8 ani dar el sa fie doar de 2 si se pare e o diferenta).Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007Pozicile noastreCum crestem noi
Eu credeam ca stejarul e cel mai bun. Daca ai lemnul tau si e si uscat, eu zic sa nu stai pe ganduri.Eld, mami de fetite -Theodora[zana] (25.01.03) si Irina[copil](5.05.08)

#19
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 11 septembrie 2008 - 20:24

Sigur stejarul e cel mai bun, mai trainic si mult mai scump decat bradul!!! Dar mesterii vezi sa fie de incredere, sa nu schimbe materialul sau sa ia din el. Chiar nu inteleg care e problema si de ce vi s-a propus brad in loc! Cand aveti lemn de stejar si gata uscat!

#20
Tala

Tala

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.517 mesaje

Postat 12 septembrie 2008 - 00:57

Si noi tot usi Classen am luat. initial visam la lemn masiv, cu toc de lemn care imbraca tot tocul de zidarie, dar dupa un calcul scurt ma costau mai mult decat geamurile, asa ca pana la urma am ales varianta cea mai ieftina si inca nu tusim[:D]. este adevarat ca atat dai, atata fac (adica sunt usor strambe, daca freci prea tare se duce culoarea...dar am preferat sa facem lucruri mai importante cu banii.
Oricum, sunt f f f fericita caci de luni (ziua in care puiul nostru a implinit 2 anisori) ne-am mutat la casuta noatra de vis si chiar daca mai sunt ceva lucruri de facut simt ca am renascut.


Bucurie!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -