Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scoala Anastasia Popescu


23 raspunsuri la acest subiect

#21
coryna28

coryna28
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 19:23

Buna seara,

Cum vi se pare ca sunt tratati copii mai violenti ? [bang]

Sunt lasati nepedepsiti din cauza faptului ca parintii vin si admonesteaza personalul de conducere sau se incearca a se transforma atat copiii, cat si parintii lor in persoane care trebuie sa inteleaga ca nu pot face orice atata timp cat dau bani?

Multumesc

#22
coracora1

coracora1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 12:24

As readuce in discutie aceasta scoala particulara. Se pare ca nu avem nici o sansa in etapa 2 la o scoala de stat mai "rasarita" asa ca ne-am decis sa ne indreptam spre invatamantul privat. Am analizat tot ce se putea analiza (conditii, departare de domiciliu si, nu in ultimul rand, taxe) si ne-am oprit la 2 variante: scoala Anastasia Popescu si Spectrum. Dar cel mai convenabil - ca distanta - ar fi aceasta scoala (deoarece Spectrum s-a mutat pe Energeticienilor - ar trebui sa apelez la transport platit).
Asa ca apelez la mamicile acestui forum care cunosc "din interior" conditiile si modul in care se face "carte" in cadrul acestei scoli. Pun si eu cateva intrebari - daca e posibil sa primesc un raspuns:
- cate ore de engleza / germana / franceza se fac pe saptamana in clasa zero / clasa I; in general limbile straine se fac intensiv?
- se face pregatire pentru examene tip Cambridge (engl) / DELF/DALF (germ)?
- daca s-a inscris cineva anul acesta la pregatitoare/clasa I: a dat si un test de limba sau vreun interviu cu copilul?
- am observat ca scoala apartine unei fundatii ortodoxe; intrebare: se exagereaza cu orele de religie - mai mult decat in cadrul unei scoali obisnuite?

In general, v-as fi recunoscatoare pt orice informatie care ne-ar putea ajuta sa luam o decizie in cunostinta de cauza. Multumesc.

#23
Celena2

Celena2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 253 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 21:19

Poate cineva sa-mi spuna si mie ce taxe au pentru anul scolar 2013 - 2014, clasele primare? De asemenea, m-ar interesa daca au activitati pe toata durata verii sau nu.

Daca tineretea ar sti si batranetea ar putea....(Arsenie Papacioc)

#24
simisim

simisim
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 martie 2019 - 01:54

Salve, dragi mamici! 


Am citit cu interes impresii despre Scoala Anastasia Popescu din Bucuresti, insa, din pacate, acestea sunt foarte vechi (de prin 2008). M-ar interesa daca aveti ceva noutati despre aceasta scoala, respectiv despre profesori/invatatori pentru clasa a IV-a din septembrie 2019.  
Din ce inteleg, in aceasta scoala limba engleza nu este studiata intensiv, corect?  
Ar fi de mare ajutor, de asemenea, si orice sugestie de scoli (de stat sau private) din Bucuresti, sectorul 1, cu studiul intensiv al lb engleze. Vom ajunge inapoi tara in septembrie 2019 si ne cautam intens o scoala potrivita pentru baietelul meu. 


Multumesc anticipat!   

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -