Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copii din 2001 (5)


299 raspunsuri la acest subiect

#281
mralu

mralu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 13:51

Multumesc Miki
Pot sa te mai deranjez cu o intrebare?
Sambata si/sau duminica e deschis?


#282
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 20:00

Buna,

N-am mai scris demult pentru ca m-au napadit bolile lui Luca. Iarasi s-a imbolnavit, e la a 4-a serie de antibiotic din decembrie incoace. Sunt tare suparata din cauza asta. Bietul organism nici n-are timp sa se refaca, tot timpul vine altceva. Acum are iarasi streptococ in gat.
Plecam la sfrasitul lunii la mare, dar parca nici asta nu ma mai bucura. Ma gandesc cu groaza ca-l apuca ceva pe acolo...

Si Luca merge la innot, nu mi se pare ca evolueaza prea mult, dar e tare fericit. Eu il duc mai mult sa se obisnuisca cu apa si sa nu-i fie frica. Din pacate insa apa nu e incalzita, asa ca de cand e bolnav, mai mult n-a mers.

Corina

#283
alexxia

alexxia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 09 februarie 2007 - 02:51

Miki multumesc mult pt raspuns [pup]

Cricor multa sanatate puiului. Inteleg foarte bine ce simti si Ruty a fost bolnava din octombrie pana in ianuarie. [pup]



Alexxia [iepu] Ruty ( 25.07.2001 ) si [fetita] Thea ( 28.09.2006 )

______________________________________________________



"This is your time. This is your dance.

Live every moment. Leave nothing to chance.

Swim in the sea. Drink of the deep.

Embrace the mystery of all you can be."


______________________________________________________

PERLELE RUTICAI Avem perle noi [roker]



RUTY SI THEA AU PAGINUTA



POZE



Vrei sa fii liber ?





#284
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 09 februarie 2007 - 12:27

Miki, pana in vara lui 2005 si noi am avut probleme cu Victor cu apa. Am fost atunci intr-o vacanta minunata in sudul Frantei si aveam o piscina aproape numai pentru noi, era inca extra-sezon. L-am luat cu binisorul si pana la urma a vazut ca de fapt e tare placut sa te balacesti.

Iar vara trecuta am fost in Spania unde am inchiriat o casuta cu piscina privata si aici a fost marea lui deschidere, a invatat chiar sa inoate! Cand imi amintesc ce misto era sa te trezesti dimineata si sa te arunci in piscina inca nedezmeticit... ce frumos a fost[il]...

Cricor, multa sanatate baietelului tau[pup]!

O zi buna tuturor[:)].

Nora[hia]

#285
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 12 februarie 2007 - 01:03

Buna,
Miki, baietelul tau scrie la gradinita cu stiloul?...sau v-a incurajat pe voi educatoarea sa faceti asta acasa? La David la gradinita momentan fac cateva semne grafice si au scris cifrele. In rest, coloreaza si se joaca. Vad ca unii deja de la grupa mare spun ca stiu sa citeasca si sa scrie. Sincer eu sunt confuza...ni se spune sa nu-i invatam sa scrie cu litere de tipar pt. ca le va fi greu la scoala sa scrie de mana...dar el copiaza tot ce vede pe coperti...titluri, etc...nu-l pot impiedica.
Ai vostrii ce fac?
Pupici

Sanatate maxima!


#286
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 12 februarie 2007 - 20:50

Buna fetelor!

Am avut un we prelungit la munte. Am tras la Busteni, dar ne-am plimbat in fiecare zi pe alta partie. Am fost la Poiana sa ne dam cu schiurile, ca acoolo au un teleski pentru copii, apoi am mancat bineeee de tot la Coliba haiducilor. La Predeal tot cu skiurile si la Busteni sus (am mers pentru prima oara cu telescaunul, brrr, nu va spun ce senzatii am avut, dar trebuia sa raman cu zambetul pe buze, ca deh, sa nu sperii copiii) ne-am dat cu saniuta. Adica copiii, ca eu mereu eram pe post de cuier ambulant, tineam rucsace si bocanci. Asta e, daca nu schiez, ghinionul meu.

Pe Luca nu l-am pus pe schiuri ca nu a vrut nici asta, cum nu vrea nici in apa.



mralu, nu stiu cum e sambta si duminica la bazin, dar cred ca e inchis pentru public, stiu ca de multe ori, mai ales vara sunt concursuri.



cricor, sanatate lui LUca, stiu cum e cand e mereu bolnav si parca nu se mai termina bolile astea de sezon.



nora, solutia cu spania mi se pare excelenta, ia sa o aplic si eu. [:D] auzi tu , sa te arunci de dimineata in piscina. Eu nu mai plecam de acolo.



amalia, educatoarea ne-a cerut stilou si face cu ei in clasa. Nici noi nu scriem litere, cica nu au voie. Fac doar semne grafice, tot felul de bastonase si betisoare.



Azi am reinceput programul normal, sa vad cat il tine pana redevine mucos sau incepe iar sa tuseasca, off.

Sa aveti o saptamana frumoasa.



Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)

Baietii mei

#287
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 12 februarie 2007 - 22:28

quote:
Originally posted by mikimihaescu

Buna fetelor!
...nora, solutia cu spania mi se pare excelenta, ia sa o aplic si eu. [:D] auzi tu , sa te arunci de dimineata in piscina. Eu nu mai plecam de acolo...


Miki[:D], nici noi n-am vrut sa mai plecam dar ne-au obligat, cica am platit pentru 2 saptamani nu pentru 2 ani!!! Oameni rai...

Si unde mai pui ca ne-am intors acasa direct in santier...la casa noua...sa ma fi vazut ce bine-mi sedea cu bronz frumos si cu masina de facut aburi in mana[alcool]( abur ca sa dam jos tapetul lu' madam care a locuit inainte in casa ...)

Eei, asta-i viata[:D]! Da' am zis ca direct acolo ne ducem si anul asta...de ce-o fi pus Doamne-Doamne Valencia asa departe de Bruxelles[8)]?

Nora[hia]

#288
alexxia

alexxia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 22:35

quote:
Originally posted by Nora



Iar vara trecuta am fost in Spania unde am inchiriat o casuta cu piscina privata si aici a fost marea lui deschidere, a invatat chiar sa inoate! Cand imi amintesc ce misto era sa te trezesti dimineata si sa te arunci in piscina inca nedezmeticit... ce frumos a fost[il]...



Nora[hia]






Vreau si eu !!! Eu m-as culca de seara in piscina [:D] ca sa-mi fie mai usor dimineata



Alexxia [iepu] Ruty ( 25.07.2001 ) si [fetita] Thea ( 28.09.2006 )

______________________________________________________



"This is your time. This is your dance.

Live every moment. Leave nothing to chance.

Swim in the sea. Drink of the deep.

Embrace the mystery of all you can be."


______________________________________________________

PERLELE RUTICAI Avem perle noi [roker]



RUTY SI THEA AU PAGINUTA



POZE



Vrei sa fii liber ?





#289
Ioly

Ioly
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 februarie 2007 - 11:38

Noi am venit mai tarziu, dar ne primiti pe liasta aceea frumos colorata de la inceputul topicului?

Tiberiu-Mihail Nagyi - 21 iulie 2001 - Cluj-Napoca[si-eu]

ioly

#290
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 21:34

Iaca ce mi s-a intamplat saptamana trecuta: Copilul (5.5 ani) a venit saptamana trecuta acasa si mi-a zis senin ca Christofer i-a zis ca nu-I adevarat ca doar fetele cu baietii se casa toresc, ci si baietii cu baietii. Eu, spre rusinea mea am ramas muta, pur si simplu nu m-am asteptat la 5 ani sa vina cu asa ceva si nu mi-a venit nimic in minte (noi speram in naivitatea noastra ca mai avem ragaz vreo 2 ani). De atunci ma chinui ingrozitor sa vin cu o idee desteapta, mai ales ca dupa cum il stiu in cateva zile are iarasi cu intrebari ca asa face de obicei. Nu vreau sa-I spun ca legal se poate, dar stai sa vezi ca nu e chiar asa, etc pentru ca la varsta asta nu accepta doua realitati sa zic asa. M-am gandit sa pun intrebarea si la generale, dar mi-e ca subiectul degeneareaa in “daca tu ai muri ce ai alege sa ajunga copilul intr-un orfelinat oribil din Romania, sau sa fie crescut de un cuplu de homosexuali”. Marturisesc ca nu sunt atat de “open minded” pe masura societatii canadiene.

Voi ce i-ati fi spus?

Corina


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -