Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (93)


205 raspunsuri la acest subiect

#21
Kitty

Kitty

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.008 mesaje

Postat 27 august 2008 - 21:02

Karra, si voua am vrut sa va urez multa sanatate si concediu placut, dar a trebuit sa plec in graba. Recuperez acum!



Carmen, prin ce locuri frumoase ati fost si ce-i place lui Vlad in apa!! N-am avut prea mult timp, o sa "aprofundez" pozele cand prind un moment liber.



Am vazut ca mai avem un fratior din 12 martie, bun venit

Mihnea!



Am vazut si domnisoara mare Raisa - colega din grupul manechinelor, cu gasca de fete [:D]!



La clubul stangacelor, domnisoara Delia mananca iaurt![:D]



Sa va arat cum se lasa Giulia bruscata de frate-su si nu protesteaza de loc: ne jucam





Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007

Poze

slideshow

#22
carmenefr

carmenefr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 825 mesaje

Postat 27 august 2008 - 23:10

Am admirat-o si noi pe Deliacare cere si papa iaurt...





Sanatate multa bolnaviorilor! [pup]



Noi suntem la a 3-a noapte fara Suzi, ce bine ca am scapat, i-a simtit un pic lipsa , stie in ce loc erau puse(avem vreo 5-6[:D]),imi cerea s-o ridic sa se serveasca din sertar[:D]

Nu pomenim in casa cuvantul "suzi",nimic legat de ea...

Asa ne-am dat seama ca nu era dependenta de ea...insa adormea mai repede, se calma mai usor(cand era cazul...)

Sper sa mearga treaba bine in continuare, sa pot sa le arunc pe toate 5[:D]



poze cu Teodora



povestea nasterii Teodorei aici



Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007

#23
Elena.2006

Elena.2006

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 27 august 2008 - 23:15

Ma ce fete scumpe Delia, Raisa, Giulia[olala]



Elena M.&Adrian Atit de mare



#24
carmenefr

carmenefr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 825 mesaje

Postat 27 august 2008 - 23:23

Ma duc sa vad restul de poze...[:D]



poze cu Teodora



povestea nasterii Teodorei aici



Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007

#25
carmen94

carmen94

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 179 mesaje

Postat 28 august 2008 - 00:10

sunt si eu la apel!

darius a reusit sa raceasca,dar nu prea grav.doar ii curge nasucul.si asta i se trage de la baile care le face sub fantanita cand iesim in parc.stau cu gura pe el toata ziua:,,nu te sui pe masa,,....nu atinge aragazul(cand am cate ceva la cuptor),nu umbla la prize... si cate ar mai fi de scris.......cate odata mai cedez nervos,dar ma calmez ca nu am ce face.



meniuri......ieri am facut salata de vinete si o supica din carne de vita.azi am facut niste papanasi.nu am probleme cu darius in privinta mancarii.....a!ba da! trebuie sa ne luptam cu el sa-i mai luam mancarea din fata ca e in stare sa stea toata ziua la masa si sa bage pe sub nas......cum vede pe cineva ca roade ceva cum si el prezent.i-am dat si carne de porc ,mai ciuguleste si inghetata,baga si pizza........in schimn nu-i plac ouale.nici omleta,nici ochiuri,nici fierte.il mai pacalesc si le amestec cu altceva dar simte si dupa 2 guri nu mai vrea.



roxanici..............am vazut pozicile din vacanta.sunteti frumosi cu totii.mi-a placut mult cea cu Raresu la plaja si cu firicele de nisip pe fata.mai dar cum ai reusit sa-l convingi sa poarte palariuta de soare ca darius o arunca de nu se vede.nu suporta nimic pe cap!



radcarmen.......................multe,multe,dar frumoase,mai ales personajele din poze.



mey,deci cand vad ca picii vostrii stau cu palariutele pe cap imi vine sa-i lipesc lui fie-miu palaria cu superglue!



tzuna.......bafta multa la gasit gradi! si eu am tot sunat pe la gradinite ptr.darius.sunt pe listele de asteptare.cica abia la anul daca am sa prind un loc......aici e mult mai greu de gasit o gradi.si cand imi spunea una lumea sa caut gradi inca de cand eram gravida ziceam in sinea mea ca nu-i sanatoasa lumea la cap.eu nici nu nascusem si ma puneau sa caut gradi.dar se pare ca aveau dreptate.



paxela.................e o scumpica!si ce frumos mananca!!!!pai darius se face ca porcusorul.



RaisaFudulu.................felicitari ca ati scapat de doamna suza.

fie-miu o foloseste doar inainte de somnic.ziua nici sa nu o vada.nu-i trebuie.imi place mult poza,,la masa,,. sta ea acolo cumintica si rasfoieste carticica....



garlescu.............bine ai venit![flo]



elyanne...............multa sanatate la pici si distractie la maxim in concediu!



Kitty..........mey, ce veselie pe capul ei!!!



acum sa raspund si la mesajele din cap.trecut



Crina_mio........da....sigur merita ca m-a ajutat enorm.dar el a zis ca mai bine l-am rasplati ptr.munca depusa daca i-l dam pe darius in romania.......eh!si cum ideea asta nu ne incanta nici pe mine nici pe taica-su ramanem sa negociem cu tata ptr. rasplata[:D]



madybulancea...........la tarc ar trebui sa renuntam si noi caci darius reuseste si ridica piciorul peste tarc si a si reusit sa cada cand se chinuia sa iasa.cautam si noi ceva modele de pat ptr.el .sa vedem ce o sa gasim.



Mihael@.........wow! doarme deja singurica!!!!noi ne strofocam mintile sa vedem ce facem cu darius dupa ce pleaca bunicul.pana acum el adormea ori singurel(mai rar....asta daca era foarte obosit)sau statea cineva cu el pana adormea apoi il puneam in tarc.bunicul dormea in camera cu el.faza e ca darius se mai trezeste noaptea ba sa mai bea lapte,ba nu-si gaseste suza si plange pana i-o da cineva......o sa incercam sa vedem ce iese daca il lasam sa doarma singur in camera la el cu usile deschise......de fapt sa vedem daca sunt in stare sa-l aud eu cand maraie[:D] ca m-am cam invatat sa dorm bustean.



ioanaradu......,,acum e la reeducare. urla din orice, adica din orice nu are voie sa faca. nu stie ce e ala NU. se uita la noi si se duce tot acolo si tipa si se da de fund inapoi, sau se lasa pe vine. face niste fetisoare, dar nu ne lasam impresionati ......,,,....darius e si el artist la faze de astea.lucram si noi de zor.....mai ales ca atunci cand se enerveaza ridica mainile si ne mai si plezneste.



elpower...............sa sti ca si eu tip la fie-miu,dar nu prea functioneaza.se mai calmeaza cand aude ca primeste pedeapsa.

incerc sa-i spun o data sau de 2 ori cu frumosul,apoi ma mai incrunt ,apoi ma apuca crizele si zbier.daca vad ca nu cedeaza,ii zic de pedeapsa si se potoleste.am sa incerc sa trec peste faza cu tipatul direct la cea cu pedeapsa.nu de alta,dar deja mi-a intrat in reflex sa tip cand vb.cu el si am impresia ca numai atunci ma asculta.



paxela........eu nu stiu daca as fi avut atata rabdare sa fac codite daca aveam fata![flo]



Lumi_Nag...............la faza cu slabitul stau super prost.m-am orit la 72,apoi am ajuns la 70 si acum bat pasul pe loc.nu reusesc deloc sa mai dau jos.si am de dat cam vreo 20 kg.



florin-a........ii place veveritei tale la mare!!!!super!am vazut si pozele de la 1 an si 4 luni!



iuliana_2007.......da.da. si la noi la fel.se plictiseste repede de aceleasi jucarii.eu i le schimb in fiecare saptamana.ii bag unele,le scot pe altele......dar cel ami bine s-ar juca cu telefonul mobil.la tv,cu mouse-ul,la prize,daca prinde usa de la baie deschisa se duce si trage apa si apoi baga mana in vas.......si multe alte interdictii



Crina_mio.....stai ca am ajuns la mes.unde scri ca tu ii canti la somnic.pai la noi sta faza cam asa.......ma pun si eu sa-i spun o poeziora.asculta cateva secunde apoi ma trezesc ca-mi pune manutele pe gura sa nu-i mai spun nimic.si incepe el si bombane in limba lui,si se mai joaca cu capacul de la biberon si mai loveste cu picioarele in perete si mai vine sa mai ma pupaceasca si mai coboara din pat si se uita pe sub usa unde se vede lunima din hol si iar se suie in pat si ma mai freaca pana cand cedez si ii zic ca daca nu pune capul jos il las sa doarma singur.atunci pune capul pe perna si curul in sus si adoarme el in final......deci eu nu prea am sanse nici cu povesti,nici cu cantat,nici cu poezi....



lilidana.................am vazut pozicile.sunt tare frumoase!uf!de cand ne chinuim si noi sa ajungem la Niagara!!dar soata cica daca am vazut la tine in poze nu ma mai duce[q]



hai ca ne mai auzim!va pup ca fie-miu urla ca nu-l lasa cu telecomanda!

















Carmen si Darius



am crescut

cand eram mai mic

#26
laura_oana

laura_oana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 28 august 2008 - 00:40

buna seara feteleeee



pun repede poze cu edy.



ia poftiti de priviti





o noapte linistita



pupici



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007



Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!







#27
roxanici

roxanici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 961 mesaje

Postat 28 august 2008 - 01:16

pfff, ce de copilaasi draguuuti. Mai, da nu pot sa nu remarc ce mari s-au facut. Astia erau mogaldetele de anul trecut?!?!?![alcool]





Carmen94, eheeee, mare chin a fost cu palariuta da pana la urma l-am convins. I-o puneam cand nu era atent si dura putin pana isi dadea seama. Sau o arunca, i-o puneam la loc, o arunca, i-o puneam la loc dar nu am avut incotro pt ca era imposibil sa stam fara...adica el.



Carmenfr ce bine ca v-ati despartit de doamna S... nu pronunt numele [:D]





Garlescu, your wish is my command. Da iar nu pot sa tac din gura si sa zic moamaaaaa, ce Mihnea mare ai facuuut, era cat raresu la 3 luni cand l-ai nascut. Ne-ai doborat recordurile stupului.









roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)



#28
Mihael@

Mihael@

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 28 august 2008 - 02:00

radcarmen, bine ati revenit! v-am admirat pozele si pe Vlad mare si viteaz!



diana, [pup] pentru Raisa frumoasa



l-am vazut si pe Edi, mare smecher cu ochelari si nu mai stiu ...ia sa ma mai uit in urma sa vad daca n-am scapat ceva!



pe Giulia si Raul i-am vazut azi, imi fac pofta de inca un copil cand vad ce frumos se harjonesc!



roxanici, mersi pt. linkurile cu papa, chiftelutele alea la cuptor sunt o idee buna



garlescu, welcome! intr-adevar, ce baiat mare a fost Mihnea la nastere!



hai, somn usor[nani] poate in seara asta ma culc si eu mai devreme de 3





Mihaela si[copil]Stefania (19 martie 2007)



Poze

Varsta Stefaniei



#29
carmen94

carmen94

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 179 mesaje

Postat 28 august 2008 - 10:27

eu v-am pregatit cafeluta,ceaiul,laptele, 3 in 1 si alte beuturi si eu plec la somnic acum ca aici e ora 1.30 si am stat langa darius pana acum.e marait ca nu poate dormi de la nasul infundat[bang]



roxanici.................macar tu ai reusit in final sa-l convingi,dar eu nu am succes deloc!!!pot sa fac la matanii si sa-l rog euuuuu ca el nu mai poate de rugamintile mele[:D]



Mihael@...........dar ce faci fetita pana la ora 3 din noapte? asta daca nu-s prea indiscreta.[flo]



am plecat ca pic de somn[nani]



Carmen si Darius



am crescut

cand eram mai mic

#30
madybulancea

madybulancea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.158 mesaje

Postat 28 august 2008 - 12:26

FETELEEEEE VREAU SI EU RETETA DE SPANAC (si copil si adultii)!!!
Poze Razvanelu vechi
poze razvanelu noi
varsta nazdravanlui Razvan


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -