Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (93)


205 raspunsuri la acest subiect

#201
elpower

elpower

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 09 septembrie 2008 - 02:52

http://www.culinar.r...icat-de-pasare/

Cam asta ar fi reteta de pate. I-a placut, dar nu s-a omorat ca ma-sa [:D].





Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007



#202
lilidana

lilidana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 09 septembrie 2008 - 03:36

Pentru David,prima zi de day care,a fost excelenta[:)].Sa vedem cat l-o tine bucuria.
A mancat,s-a jucat frumos,nu i-a pasat de mami[alcool],dar asta e bine.Eu credeam ca o sa-mi simta lipsa,el s-a "indragostit" de o tanti de acolo[olala],asa ca nu au fost probleme.
Sunt curioasa cum va reactiona in continuare.
Pupici tuturor.


#203
carmen94

carmen94

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 179 mesaje

Postat 09 septembrie 2008 - 10:17

radcarmen................succes lui vlad la gradi!insanatosire grabnica!uf!mititelul ce mai trage el cu maselutele.



rein................ai dreptate.nu zic ca se va afce mai bun sau mai rau daca merge la gradi,dar ma gandeam ca poate interactioneaza si el altfel cu copii.poate se joaca mai mult,poate invata ceva cuvinte,poate invata sa aiba rabdare cand i se citeste vreo poveste......chestii de astea.nu zic ca acasa nu ne jucam,dar se plictiseste repede si nu face apoi decat sa alerge prin toata casa si sa vorbeasca in limba lui.deocamdata e acasa.mai studiem problema.nu sunt presata de servici sau alte probleme ca sa-i caut neaparat cresa.



diana_jors..............felicitari lui alex prin primul lui desen!



Crina_mio...............sigur,sigur bunicul l-a invatat la bere[:D].cat despre poza de pasaport.....am reusit sa o facem.mey,dar frumoasa mai e si Maya ta!



paxela..................fetita,de unde ai tu rabdare sa faci codite ,ca eu pe bune nu stiu daca as rezista macar una sa fac!felicitari!



Kitty.................hai mai lasa si tu atatea ganduri si nu te mai stresa.[flo]......,,LA MULTI ANI!''ptr.sotul tau.sa fiti fericiti si sanatosi multi ani de acum inainte.



Mihael@...............felicitari ptr.cifra 4!!!!tare de tot!!!



carmenefr.................super tare faza cu directoarea si mezelurile

[:-)))][:-)))]



rianna_stef..............bine ai revenit|!pupam pe daria cu fratiorul ei!Sa-ti traiasca!



martutza.................distractie placuta la Eforie(moama ce mi-e dor de mare!!!!) si felicitari lui fie-tu ca s-a aparat sau razbunat!!!vorba ta!si asa zic si eu ,,decat sa am un babalau,mai bine sa stie sa se impuna,,[:)]



ane2200.......ce blondin frumos aI!!! si ce frumos doarme el !!!asta imi place mult de tot.zici ca e dat cu albastru pe la ochi!

http://good-times.we...101732206hldGUg



elyanne..............bine ati revenit!am vazut pozele.sunt frumosi de pica!toti 3!!!! sa-ti traiasca!



tzuna...............bafta in alegerea gradinitei!



lilidana...........felicitari lui David ptr, prima zi de day!sa o tin atot asa!



elpower................mai ce gospodina esti!!!brava la tine!







noi am reusit in final sa facem poze de pasaport.culmea ca de data asta a stat cuminte din prima.ne mai maraim cand e vorba de somn(asta seara ,ca ziua cand pica de somn pune cornul in perna si in secunda 2 e si adormit.seara in schimb...ba vrea la baie,ba ii e sete,ba ii e foame,ba vrea sa se joace)si ne laudam si noi cu a4a zi fara suzeta.noaptea trecuta i-am dat-o ca se trezise din somn si plangea si s-a dat jos din pat si umbla prin casa cu ochii lipiti de somn si plangea si maraia si se enerva si taica-su cica sa-i dau suzeta sa nu-l mai las sa planga.i-am dat-o cat a adormit.apoi a dat-o el afara si eu i-am ascuns-o din nou.afara a fost cam 30 minute ca pe aici deja s-a racit timpul.cica daca o tine tot asa de luna viitoare ne da drumul la caldura.pe seara am avut si noi casa plina de copii(vreo 6)doar o fetita era de varsta apropiata cu darius restul mai mari,dar s-au jucat frumos.bineinteles ca aveam casa plina de jucarii si nimic nu mai era la locul lui,dar am baiat mare si ascultator si el si-a adunat jucariile,eu am pus restul la locul lor si cand am zis si eu ca am terminat hop!fie-miu mi-a adus mopul!!!! ca deh! nu dadusem si cu mopul!!!! si el a luat matura si se invartea cu ea prin casa.facea treaba ce mai!!!



v-am pupat! fug si eu la somn!!!

















Carmen si Darius



am crescut

cand eram mai mic

#204
elyanne

elyanne

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.552 mesaje

Postat 09 septembrie 2008 - 10:33

radcarmen ti se pare [:-)))]



elpower saru'mana... tota lumea s-a crucit ca avem curaj sa plecam cu toti trei, 2 virusati si un drum atat de lung... dar cum zicea si Paxela... care-i diferenta ca suntem acasa sau in alta parte... prea mare nu-i... O saptamana te descurci si cu mancarea... la baietii chiar a fost ok. Cu Elena am avut probleme pt. ca e mofturoasa...



Crina a fost fooooooooooooarte buna [pofta] Mnacarea pe care o face este in general f. buna... dar acum...








[majoreta] Concurs Danonino: el1 (Andrei) sau el2 (Mihai) ???




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamica




#205
mami_2007

mami_2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 09 septembrie 2008 - 10:39

Continuarea [biz]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -