Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 3 voturi

yoga si Dumnezeu


394 raspunsuri la acest subiect

#11
simonacip

simonacip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.965 mesaje

Postat 17 septembrie 2008 - 11:48

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui simonacipcapcaunule, insisti atita pe treaba cu citatul si Alice Cooper, ca m-am plictisit ...Citatul o fi din Alice Cooper, dar esti sigur ca acesta nu l-a preluat?
Insistam poate intr-o alta reincarnare! [:D]M-ai confundat cu alt forumist. [flo]
Capcaunule scuze..[flo]Simona, mami de baieti [8**]David (10 nov 2004)siMatei (24 aprilie 2008) "Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

#12
anky

anky

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.145 mesaje

Postat 17 septembrie 2008 - 20:16

Citat:
citat din mesajul lui simonacip
Nu ma mira ca unii nu vad legatura, mai ales cei care nu au citit carti ortodoxe. capcaunule, insisti atita pe treaba cu citatul si Alice Cooper, ca m-am plictisit ...Citatul o fi din Alice Cooper, dar esti sigur ca acesta nu l-a preluat?In timpul practicii Yoga, mintea se elibereaza de orice gind, astfel incit mintea poate fi foarte usorcorupta de alte puteri (demonice, desigur). Yoga nu s epractica singur, ci cu un guru, care va sugereaza el ce sa ginditi, ce anume sa vizualizati, etc. De aceea se si numesc tehnici de mind control.In timp ce in momentul practicarii rugaciunii lui Iisus te relaxezi, ba mai mult, ai arma impotriva tuturor fortelor negative.Simona, mami de baieti [8**]David (10 nov 2004)siMatei (24 aprilie 2008) "Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
Hai,nu mai spune,serios..??[:D].Tin sa te anunt ca yoga se poate practica si singur, fara a avea nevoie de un guru.Si mai mult,nu cred in demoni...Anca [sofer], Bianca [zana] si Cris [bonjovi]

#13
simonacip

simonacip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.965 mesaje

Postat 17 septembrie 2008 - 22:20

Citat:
citat din mesajul lui anky
Citat:
citat din mesajul lui simonacip
Nu ma mira ca unii nu vad legatura, mai ales cei care nu au citit carti ortodoxe. capcaunule, insisti atita pe treaba cu citatul si Alice Cooper, ca m-am plictisit ...Citatul o fi din Alice Cooper, dar esti sigur ca acesta nu l-a preluat?In timpul practicii Yoga, mintea se elibereaza de orice gind, astfel incit mintea poate fi foarte usorcorupta de alte puteri (demonice, desigur). Yoga nu s epractica singur, ci cu un guru, care va sugereaza el ce sa ginditi, ce anume sa vizualizati, etc. De aceea se si numesc tehnici de mind control.In timp ce in momentul practicarii rugaciunii lui Iisus te relaxezi, ba mai mult, ai arma impotriva tuturor fortelor negative.Simona, mami de baieti [8**]David (10 nov 2004)siMatei (24 aprilie 2008) "Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
Hai,nu mai spune,serios..??[:D].Tin sa te anunt ca yoga se poate practica si singur, fara a avea nevoie de un guru.Si mai mult,nu cred in demoni...Anca [sofer], Bianca [zana] si Cris [bonjovi]
Bineinteles ca un neinitiat, care nici nu stie exact ce este Yoga o poate practica si singur, eventual dupa reviste..Simona, mami de baieti [8**]David (10 nov 2004)siMatei (24 aprilie 2008) "Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

#14
anky

anky

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.145 mesaje

Postat 17 septembrie 2008 - 22:47

Draga mea,un guru nu are cum sa fie mereu linga cineva care vrea sa faca meditatii,so,nu are rost sa vii cu astfel de afirmatii.

Anca [sofer], Bianca [zana] si Cris [bonjovi]



#15
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 00:20

La ce spuneti oscilez intre amuzament si penibilul afirmatiilor voastre!
Un singur lucru este cert:copiii nu trebuie sa se joace cu focul!

#16
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 02:23

Io zic sa nu faceti yoga ca va prind demonii cand lasati garda jos, mai bine relaxati-va cu alcool!![alcool]



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

A ticket to hell has never been funnier



"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

#17
simonacip

simonacip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.965 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 10:33

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
La ce spuneti oscilez intre amuzament si penibilul afirmatiilor voastre!Un singur lucru este cert:copiii nu trebuie sa se joace cu focul!
Ma asteptam si la reactia asta sa stii...Dar bine ti-a spus cine ti-a spus: copiii sa nu se joace cu focul, asa ca citeste si tu altceva, povesti pentru copilasi de ex, poate te amuzi mai bine.Simona, mami de baieti [8**]David (10 nov 2004)siMatei (24 aprilie 2008) "Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

#18
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 10:44

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

La ce spuneti oscilez intre amuzament si penibilul afirmatiilor voastre!
Un singur lucru este cert:copiii nu trebuie sa se joace cu focul!



b.nica, cand te amuzi, pot sa am o banuiala cum faci.
Insa...[:-/], cum faci cand te penibilul afirmatiilor? [alcool]


Simonacip, pune-ti armura! Daca nu ai, inchide ochii! [:D]

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.


#19
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 14:45

Eu cunosc multe persoane care practica meditatia, care fac yoga.

zau ca nu par demonizati.Ba dimpotriva, dau dovada de o rabdare de fier, sunt senini, zambitori, intelegatori toleranti din cale afara...

nu am aprofundat f mult aceste domenii, de aceea nici nu pot veni cu multe argumente pro yoga, insa nu cred sub nici o forma ca mintea "goala"(e greeeeeu sa ajungi la o asa performanta) poate fi invadata de demoni, Doamne iarta-ma, mi se pare absurd....

in fine, nu vreau sa jignesc, am sa mai citesc , mai intreb, ma mai documentez...

inteleg si reticenta crestinilor vis a vis de aceste practici, intr-ucat yoga e o practica hindu, care se bate rau cap in cap cu crestinismul.

Totusi daca vb de demoni/spirite rele, cred ca mai degraba se afla acolo unde e ura, manie, razbunare, in preajma omului ce este incercat zilnic de astfel de sentimente si nicidecum in mintea cetateanului de rand ce vine si el de la munca obosit si incearca departe de zbuciumul zilnic sa se relaxeze...

revin,....



Albastrel

#20
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 18 septembrie 2008 - 16:41

Chiar nu vede nimeni ca, credinta e relativa zonei geografice si societatii in care traim? Daca cei care cred ca yoga este diavoleasca s-ar fi nascut in India mai exista oare un asemenea subiect?



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

A ticket to hell has never been funnier



"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -