Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

pretul platit de femei...


164 raspunsuri la acest subiect

#141
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 29 aprilie 2008 - 20:50

kulta, pai eu chiar pe luna traiesc! dar asta, fiindca asa am ales, asa am vrut IO! ce sa fac? sa ma fi maritat cu prietenul ala dintr-a 12a care era de locatie din Ipotesti, jud Suceava, si sa ma fi mutat la el, la tara, la soacra, la sapa, la facut copii si cratita! a, tipul era super, f destept, frumos, ma ducea pe la cofetarii si-mi lua cate 4, 5 prajituri din care luam cate o lingurita si vb despre cum am vrea sa fie viata noastra maritala! si eu ii spuneam ca vreau sa am menajera, pe cineva sa-mi calce rufele, sa am un job f bun, bine platit (atunci nu se punea problema a avea o firma proprie ca era pe vremea lui ceasca) ca intentionez sa merg in fiecare saptamana la manichiura si alte de-astea vb noi! si el ma aproba, naivul, in toate, era perfect de acord cu dorintele mele. iar eu radeam in sinea mea, pentru ca stiam ca nu poate sa fie asa cum imi promitea el!!
si de atunci am facut multe alegeri, EU si doar EU am ales cum vreau sa traiesc, ce vreau sa fac in viata! si pot sa spun ca norocul mi l-am facut cu mana mea, a mea personala. norocul asta, in care traiesc acuma si se numeste LUNA!!!!!


kari


#142
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 29 aprilie 2008 - 22:13

e un proverb care zice: un nebun arunca o piatra iar 10 intelepti se chinuie sa o scoata



Doamne'ajuta!



POZE

http://maru-incotro.blogspot.com/

#143
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 29 aprilie 2008 - 22:44

[:D]"There's no vice as advice!"
Elise & BBLisa

#144
andira

andira

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.106 mesaje

Postat 30 aprilie 2008 - 00:55

quote:
Originally posted by maru
e un proverb care zice: un nebun arunca o piatra iar 10 intelepti se chinuie sa o scoataDoamne'ajuta! POZEhttp://maru-incotro.blogspot.com/
[cool]

#145
adi_dalma

adi_dalma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 30 aprilie 2008 - 02:02

Maru ai pus punctul pe 'tz'.

Kulta draga mea de cei ai ales sa pleci din Ro??? Pt ca e nu e tara viselor tale, nu?
Bravo tie ca ai reusit sa faci ceva sa ti depasesti conditia.Toti facem asta intr un fel sau altul.

Deci ... continuam sa dam cu capul la acest subiect?[bang]


ag

#146
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 30 aprilie 2008 - 03:03

si culmea nici nu e nevoie de moderatori sa modereze pe aici[:D] Ma simt frustrata
Si by the way pt ca am citit 15 pagini (distractive e drept) repet clasica rugaminte catre bonamea... te rog din suflet foloseste cum trebuie "reply with quote" . Pana la urma e o chestie de respect in lumea asta virtuala sa nu macelaresti mesajele altora si sa nu ne supui la chinul de a ghici comentariile tale.




Marina

#147
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 03 mai 2008 - 04:01


[:D] piperat... dar merita caci altfel la cel bun...anii lungi de studiu?! [inec]

Cu rabdare si perseverenta limita e cerul

#148
ileanna

ileanna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 05 mai 2008 - 21:49

N-am citit decat 2 pagini la inceput si 2 de la urma.

Sunt curioasa daca la Buzau muncesc si barbatii totusi [alcool].

Cat despre patronii de grija carora nu putem dormi noaptea ... eu sunt de parere ca trebuie sa li se multumeasca acestor oameni care au avut curajul sa faca ceva pe cont propriu. Mie mi-ar placea sa am acest curaj destul de nebunesc. Este adevarat ca printre ei sunt multi oameni de slaba calitate dar asta e valabil peste tot. Pana una alta, EI OFERA UN LOC DE MUNCA. Nu ca de asta s-ar fi apucat sa afaceri.

Este adevarat ca deseori suntem exploatati la locul de munca, dar stabilirea limitelor sta si in mana noastra. Iar daca ai mainile legate si DECIZI ca nu-ti permiti sa faci o miscare - nu este vina angajatorului. Ci a tabloului pe care l-ai creat, ales si mentinut in viata personala cu mana ta. Presiunile care iti leaga mana nu vin de la locul de munca, ci din viata personala.

Nici o schimbare nu se face fara riscuri si fara ceva sacrificii. Nimeni nu este dator sa-ti faciliteze aceasta schimbare sau sa-si asume riscurile in locul tau.

Eu cred ca tu ai vrea sa fie vice versa bonamea, si atunci ... imi pare rau ca suferi si esti prinsa in capcana dar ... tu traiesti pe LUNA.

[gravi] 29S cu bb Vlad [baietel]

http://bd.lilypie.com/STIcp2.png

#149
bonamea

bonamea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 25 mai 2008 - 02:21

Salut fetelor
am fost prea ocupata sa mai citesc ce comentati,amuzant,imi pare bine ca nu am in anturajul meu persoane ca voi.Sunteti destepte,descurcarete,inteligente,altruiste....etc.traiti in lumea voastra undeva departe de restul lumii reale,pamantesti.Unele sunteti se pare patroane care profita de munca altora,incalcand legile si umilind angajatii.Cum sa acceptati criticile la adresa celor care exploateaza femei si barbati in Romania secolului xx1,o tara asazis democrata.Ce este de fapt democratia?Patronii romani fara prea multa scoala si educatie fac sa sufere mii de angajati ptr.ca legea nu e aplicata ca in tarile din occident.Patronii romani creeaza locuri de munca dar nu stiu sa-i respecte pe aceea care contribuie cu munca lor la belsugul si imbogatirea lor.Angajatul castiga un salariu lunar prin munca iar patronul acumuleaza venituri pe termen lung din aceasta afacere.Angajatul nu are timp si bani de vacante si distractii,desi munceste zilnic din greu.Daca e prost...ce sa-i faci[:D],sa-i fie de bine.
Eu nu sunt frustrata ci indignata de ceea ce se petrece in tara mea,ca suntem in urma cu un secol ca mentalitate fata de occidentali,de aceea arata ca o ruina.Indiferenta si nepasarea va caracterizeaza.Dupa o iesire din tara cand am revenit am trait aceleasi sentimente pe care mi le descriau altii :o durere cumplita in adancul sufletului.Nu am putut iesi doua saptamani din casa-nu puteam sa vad cat de inapoiati suntem,cata saracie si rautate,cata mizerie si ce aspect au orasele-mai ales capitala tarii care ar trebui sa ne reprezinte.De fapt ne reprezinta-prin mizerie si prost gust,asta suntem.Ne batem joc unii de altii si ne furam caciula unii la altii,vedem doar gunoiul din curtea vecinilor,ne bucuram si radem de necazul altora,in loc sa-i ajutam la nevoie.Dar D-zeu nu doarme.Ne da ce meritam.

Sa te temi de omul prea tacut si de apa prea lina.(proverb turc)
Cuvintele sincere nu sunt totdeauna elegante;cuvintele elegante nu sunt totdeauna sincere(Lao Tzi)

#150
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 25 mai 2008 - 12:53

quote:
Originally posted by bonamea
imi pare bine ca nu am in anturajul meu persoane ca voi.Sunteti destepte,descurcarete,inteligente,altruiste....etc.traiti in lumea voastra undeva departe de restul lumii reale,pamantesti.Unele sunteti se pare patroane care profita de munca altora,incalcand legile si umilind angajatii.

Iar s-au revarsat puhoaiele peste E85 in judetul Buzau! [:D]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -