Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Doamne profesoare!!!!!!!!!!


239 raspunsuri la acest subiect

#231
silvana_salajan

silvana_salajan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.908 mesaje

Postat 01 ianuarie 2009 - 04:20

Citat:
citat din mesajul lui emiliableau

marius, te rog lamureste-ma si pe mine. de ce la calculul indemnizatiei pt cic nu se iau in calcul si banii de la plata cu ora, daca tot se retine impozit pentru acele sume?

inca o inrebare: salriile bonus pt nastere, se impoziteaza?

multumesc anticipat

Dar la calculul concediului pre si post natal ti-au luat in calcul?
Mie da, dupa ce am dus legea in care zice media veniturilor brute. Inainte nu au vrut, insa nu au avut ce face.
In februarie intru si eu in cic, chiar sunt curioasa cum sta treaba.

#232
emiliableau

emiliableau
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 02 ianuarie 2009 - 03:55

nu stiu cum a fost calculat postnatalul, cred ca gresit, pt ca l-a si impozitat, deci clar nu e corect.

eu din norme am inteles ca se ia in calcul orice venit care poate fi dovedit cu adeverinta de la angajator, de unde deduc ca si orele peste norma ar trebui luate in calcul.

trebuie sa incep cic la 1 ianuarie, am nascut pe 24.07.2008 si pina acum am avut concediu de odihna+postnatal, daca mai este cineva care depune dosarul va rog sa postati in legatura cu dosarul de la ismb, nu stiu ce trebuie sa depun acolo

#233
ja

ja

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 02 ianuarie 2009 - 14:01

Oare primele date de sindicat sunt oferite pe orase????...Sunt la FSLI si am fost direct la ei sa intreb de aceasta prima si mi s-a spus ca nu se da.Pe de alta parte nici nu vreau sa supar secretarade acolo caci la noi in Pitesti raspunsul centrului bugetar la cererea cu salariu bonus a fost ca nu-s bani...dar un grup de fete prin intermediul sindicatului au dat in judecata si au castigat...dupa 2 ani .Acum ma aflu intr-un astefel de grup care cu ajutorul sindicatului da iar in judecata primaria.


#234
silvana_salajan

silvana_salajan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.908 mesaje

Postat 04 ianuarie 2009 - 11:28

Citat:
citat din mesajul lui ja

Oare primele date de sindicat sunt oferite pe orase????...Sunt la FSLI si am fost direct la ei sa intreb de aceasta prima si mi s-a spus ca nu se da.Pe de alta parte nici nu vreau sa supar secretarade acolo caci la noi in Pitesti raspunsul centrului bugetar la cererea cu salariu bonus a fost ca nu-s bani...dar un grup de fete prin intermediul sindicatului au dat in judecata si au castigat...dupa 2 ani .Acum ma aflu intr-un astefel de grup care cu ajutorul sindicatului da iar in judecata primaria.



Da, daca sindicatul te ajuta intr-o astfel de situatie, poate sa nu dea aceasta prima. Este cazul celor din Maramures, daca mergi pe edu.ro ai sa vezi. Si DA, prima difera de la judet la judet. Nu este fixa pe tara. Asta am aflat-o eu pe pielea mea, si dupa indelungi sapaturi. Si desi domnii de aici de la sindicat au promis ca dau, inca nu am vazut nici un leu.

#235
gabytza25

gabytza25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 13:23

mesajul acesta este din partea surorii mele, care nu are cont aici, insa este cadru didactic, si are niste nelamuriri:

doamne, domnisoare si domni profesori din Timis...

am o intrebare: ati primit al 13lea salariu? in unele judete am inteels ca s-a dat, la mine inca n-a ajuns... ne tot duc cu presul de ceva vreme [q]... si inca ceva: se mai deconteaza transportul? mie mi-au decontat o singura data anul acesta si nici atunci integral. Ca sa nu mai vorbesc despre bonuri care, desi la unele scoli s-au dat de 3 ori pana acum, la noi doar odata


va multumesc anticipat pentru raspunsuri

[flo][pup]

#236
gabryelle

gabryelle

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 14 martie 2009 - 18:00

Buna fetelor

As vrea sa propun o colaborare pentru cele care lucreaza in invatamant

#237
gabytza25

gabytza25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 18 martie 2009 - 21:03

gabryelle despre ce colaborare este vorba? colaborare in ce sens?
ai spus ca propui ceva insa nu ai explicat ce... ne-ai lasat in suspans [q]... asteptam sa revii cu lamuriri
o seara placuta[flo]

#238
gabryelle

gabryelle

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 17:42

gabytza25...ti-am trimis pe privat...ca nu cred ca am voie sa imi fac reclama pe forum

#239
blondi_m17

blondi_m17

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 00:44

imi cer scuze daca s-a mai raspuns, dar nu am avut timp sa citesc chiar tot topicul

as avea o intrebare pt Marius sau pt oricine a fost/este in aceeasi situatie si stie raspunsul

In CCMN 2007-2010 art.17 precum si in CCM la nivel de ramura invatamant art 20 se stipuleaza cam acelasi lucru: la intoarcerea la catedra inainte de implinirea varstei de 2 ani a copilului se beneficiaza de reducerea cu 2 h/zi a timpului de munca. Asta inseamna ca putem preda doar 14 ore in loc de 18?? proportional asa ar fi...

cine ma poate lamuri va rog!?!?!

cat despre prime ...eu sunt din Ploiesti ...la FSLI s-au dat 200 lei (cererea am depus-o la ei si a doua zi m-au sunat sa ma duc sa ii iau), iar de la liceu am primit un salariu mediu pe unitate am inteles...nu stiu exact cat ar fi trebuit sa fie si cum a fost cu impoyitarea, dar au fost niste bani in plus luna urmatoare depunerii cererii


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -