Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Doamne profesoare!!!!!!!!!!


239 raspunsuri la acest subiect

#11
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 16:05

Diana, pentru Craciun si 1 dec. am luat, fiindca eram in postnatal.Dar a iesit cu scandal cand am zis ca trebuie sa-mi precizeze in scris motivul refuzului, ca sa-l duc la ISMB.Urmeaza sa fie informata directoarea, ca sa dea telefoane si sa afle care e situatia- da-ti seama ce-am starnit.Ca de unde sa-mi dea din urma, ca ei au comandat un numar de, etc..Chestia e ca nu sunt numai eu in cic, in scoala.



Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007)





am blog [:D]













#12
dianad

dianad

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 16:53

Uite mie imi dau de Paste si pentru 1 martie. Dar nu am fost pe faza sa intreb la ISMB de cele pt 1 dec si Craciun. Cat despre ce ai starnit, asa le trebuie daca nu stiu sa citeasca si sa se informeze. Directoarea ca directoarea, sa vezi ce va zice contabilul, mai ales daca tii de CN la care lucrez eu [:D].

DianaD & Alexandru

#13
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 17:35

sunt de groaza, parca dau de la ei din buzunar [bang]



Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007)





am blog [:D]













#14
cecilia L

cecilia L

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.220 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 21:58

Eu nu stiam de bonuri de 1 martie, o sa sun maine la scoala si va spun despre ce este vorba, dar sigur nu se stie nimic, am vb sapt trecuta si nu mi-au spus nimic..... oricum am avut munca multa de dus pt salariu bonus pt nastere si diferenta de 15%, dar pana la urma le-am primit. In ce privesc bonurile cadou in dec am primit si pt 1 Dec cat si pt Craciun...



Deci a fost trimisa circulara in scoli...maine incepe lupta, daca se dau le primesc..... multumesc Irina.



Stie cineva exact ce scoala a primit circulara????????????/



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)



punct ochit punct lovit

#15
dianad

dianad

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 22:14

Asta e celebra circulara :

omisia paritara la nivel de ISMB a hotarat ca si mamele aflate in CIC sa primeasca tichetele cadou si au formulat asta astfel:

HOTARAREA COMISIEI PARITARE CONSTITUITE LA NIVELUL ISMB DIN DATA DE 25 FEBRUARIE 2008

In conformitate cu prevederile art.13 si Anexei nr.4 din contractul Colectiv de Munca Unic la Nivelul ISMB, Comisia Paritara de la nivelul Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti, intrunita in data de 25 februarie 2008,
HOTARASTE:

Art.1. Beneficiaza de tichete cadou toti salariatii din unitatile si institutiile de invatamant preuniversitar din Municipiul Bucuresti, conform legii nr. 193/2006, cu exceptia:
a) salariatilor care se afla sub incidenta art.101 alin (1) din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic, mai putin cei care sunt incadrati in sistemul de invatamant, inclusiv in cadrul Ministerului Educatiei, Cercetarii si Tineretului;
b)salariatilor care se afla sub incidenta art.101 alin (4) si (5) din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic;
c) salariatilor care se afla sub incidenta art.102 alin (1) si (2) din legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic.
Art.2. Salariatii beneficiaza de tichete cadou de la un singur angajator din sistemul de invatamant (inclusiv MECT), pe baza unei declaratii scrise pe propria raspundere, pentru fiecare din evenimentele stabilite prin Hotararea Comisiei Paritare la nivelul ISMB din data de 28 noiembrie 2007.
Art.3. Prezenta hotarare se comunica si se aplica in toate unitatile si institutiile de invatamant preuniversitar din Municipiul Bucuresti, prin grija ISMB.


SEMNATARI:

INSPECTOR SCOLAR GENERAL,
STELIAN VICTOR FEDORCA

REPREZENTANTII ORGANIZATIILOR SINDICALE,
AFILIATE LA FSLI
AFILIATE LA FSI ''SPIRU HARET"
AFILIATE LA FEN



Cum nu scrie negru pe alb ca mamele aflate in CIC primesc tichetele si cum in scoli nu se gandeste, faceti adresa la ISMB. Stiu ce spun pentru ca de 3-4 saptamani ma bat cu contabilul centrului bugetar si am obtinut doar pt mine tichetele-am iesit din CIC pe 1 martie. Celelalte colege nu primesc, dar le invat ce sa faca: cerere la ISMB.

DianaD & Alexandru

#16
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 24 martie 2008 - 23:07

Diana, eu o iau mai subtil, poimaine ma duc la scoala si intreb care e situatia si le zic ca mai bine depun o intrebare la ISMB, ca sa nu mai piarda ei timpul, si vin cu hartia scrisa [:D].Uite ca la salarizare n-am sunat, poate incerc si acolo cu un telefon, desi nu vad ce sens ar avea, daca femeia mi-a spus clar ca trebuie sa primesc, desi sunt in CIC.



Cecilia, d-na de la juridic mi-a spus ca au trimis circulara la toate scolile.



Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007)





am blog [:D]













#17
ANDREEA11

ANDREEA11

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.021 mesaje

Postat 25 martie 2008 - 00:44

Fetelor as muta subiectul dar nu stiu cum!
Deci maine fac petitia catre ISMB si catre scoala.
Tatal meu este director si s-a interesat iar lui i s-a spus ca trebuie sa luam bonurile cadou. Mie secretara imi zice ca e o chestie interpretativa insa o rezolv eu!
Am vb si cu alte profesoare aflate in CIC si vor face si ele cerere. Cu cat mai multe petitii cu atat mai bine.
Va pup


andreea

http://community.web...ser/andreeagogo

#18
cecilia L

cecilia L

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.220 mesaje

Postat 25 martie 2008 - 13:13

Am vorbit la scoala, nu se stia despre o astfel de comunicare( o cred pe secretara, la noi nu exista comunicare intre director si restul decat ce este in interesul directorului)..... ea imi spunea asa ca oricum nu mai are de unde sa mi le dea,tocmai a primit un comunicat prin care nu se mai dau tichete de Paste si oricum nu are din ce sa mi le impoziteze...........e ce mai ziceti de un astfel de raspuns?????????

Ii trimit acum celebra circulara si ii spun sa sune la juridice.

Va spun mai tarziu....



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)



punct ochit punct lovit

#19
dianad

dianad

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 25 martie 2008 - 14:12

Nu se impoziteaza. Nu cred ca au primit o asemenea circulara cu nu se mai acorda de Paste. Si chiar daca nu se mai acorda, nu e vina ta ca nu ti le-au dat la timp.

DianaD & Alexandru

#20
dianad

dianad

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 25 martie 2008 - 14:19

Cecilia, intreaba secretara daca a primit hotararea Comisiei paritare din 25 februarie. Acolo scrie ca toti salariatii cu 3 exceptii primesc tichetele. A trecut o luna de la acea hotarare.

DianaD & Alexandru


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -