Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Plajele superbe ale Croatiei


39 raspunsuri la acest subiect

#11
isareliodor

isareliodor
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 mai 2009 - 13:18

Si eu am fost anul trecut in Croatia, Statiunea Porec, Zelena Laguna. Ce sa spun, am stat 10 zile, a fost de vis, all inclusive. Hotelul la care am stat, Plavi, este foarte cochet, are piscina, tot tacamul. Si in plus de acolo poti vizita Italia, Slovenia, toate imprejurimile. Recomand cu caldura Croatia, o tara civilizata si curata. Se poate plati in euro sau in moneda nationala.

#12
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 27 mai 2009 - 14:30

Am fost si noi in Croatia, mai in Sud, pe Ila Korcula! Foarte frumos!!

Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]

#13
Christel

Christel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 828 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 11:40

Buna,
Nu mai scrie nimeni pe aici? vrem sa mergem si noi in Croatia dar inca nu ne-am facut programare pentru ca nu prea eram hotarati asupra perioadei asa ca acum la hoteluri este cam ocupat in perioada asta si am zis sa cautam pe la pensiuni(perioada 6-18 iulie), eventual ne gandeam sa stam o saptamana intr-un loc si apoi sa ne mutam in alta parte pentru ca am inteles ca-s multe de vazut in Croatia.
Ce recomandari aveti?

Multumesc.

#14
madaluta

madaluta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.105 mesaje

Postat 02 iulie 2009 - 16:42

Si noi vrem sa mergem in septembrie in croatia , dar inca nu ne-am decis ce sa vizitam: istria ,plitvice si venetia, sau coasta dalmata si plitvice... Nu putem sta decat 7 nopti se de aceea suntem in dilema.Din cate am inteles nu putem vedea totul in asa timp scurt, dar am vrea sa vizitam cat mai multe. Vrem sa inchiriem apartamnete pentru k mergem 2-3 familii si e mai frumos seara la un gratar si dimineata toti la cafeluta...

Ce m-ati sfatui, prin ce statiuni sa luam cate 2 seri de cazara k sa vedem ce e mai frumos in croatia?

Cat costa vaporul pana in ventia?



Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+

Briana Amelia (08.05.2008)



Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

NASI 2009





#15
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 12:59

of Croatia , destinatia ramasa in sufletul meu ...iubesc croatia , e o tara foarte frumoasa , imi place la nebunie Croatia



Eu am fost doi ani la rand in croatia ... am vazut toata coasta dintr-o parte-n alta plus prin interior pana la Plitvice, Zagreb.



Ce sa va spun, frumos e si in partea Istriei si golful Kvarner si Coasta Dalmata care e de vis avand combinatia munte mare peste tot e mirific, insulele au farmecul lor , am vazut cateva cu excursie din locatiile unde am stat.

In Istria am stat la MEdulin , o statiune mai jos de Pola cu nisip,

Pe Partea Dalmata am stat la Brela o statiune la 23km de Split inspre Makarska, Dubrovnik o statiune cu pietricele mici si simpatice (imi plac mai mult decat nisipul , nu se lipesc de picioare asa urat ca nisipul)



De fiecare data ne-am cazat gasind cazarea acolo , e plin de agentii la cere spui ce vrei si te duc sa-ti arate si daca iti place accepti , daca nu mergi mai departe. Eu cred ca in modul asta am gasit oferte mai bune decat ce-as fi putut primi aici plus scazut surpriza sa nu-mi placa odata ajunsa acolo .



Anul asta, mai exact peste o saptamana plec din nou in Croatia de data asta la Troghir .... am fost sa vizitam anul trecut si mi-a placut ffff mult orasul , e superb , stradutele mici , inguste intortocheate , nu mai stii pe unde ai fost deja ca toate sunt la fel.



AAA Dubrovnikul e oras mare si frumos, merita vizitat orasul vechi , multa lume, aglomeratie mare.

Plitvice e superb, e cel mai frumos parc al croatiei, cazare e peste tot in jurul parcului in toate localitatile din jur gasesti si la preturi bune si conditii super.



Ca sa va zic daca se poate vedea tot ... depinde ce intelegeti voi prin tot ...

Deci noi anul trecut am mers pana la Pola respectiv Medulin unde am stat cateva zile si apoi am plecat in jos pe coasta mergand tot timpul si localitatile care meritau interes din partea noastra am oprit plimbat papat o inghe si plecat mai departe intr-o zi se poate parcurge zic eu maxim pana la Troghir sau SPlit unde trebuie poposit (noi acolo ne-am cazat la Brela)



Pentru cealalta bucata dintre Split Dubrovnik mai e necesara o zi, cateva ore bune pentru ca nu e autostrada si sunt serpentine, se merge incet cam 4.5 ore de mers , da mai pui si opriri .... poate or fi facut autostrada , se lucra la ea



Deci daca vrei coasta dintr-o parte in alta ai nevoie de trei opriri cel putin cu pauza ca e obositor , atunci pentru a merge la Plitvice si sa mai apuci si sa faci traseu in parc in aceeasi zi (traseul cel mai lung si complex in care vezi aproape toate cascadele si frumusetile) iar e nevoie de o zi.



Si daca mai doresti sa vizitezi si insule cu excursii cate o zi pentru fiecare .... se aduna zilele



PArerea mea este ca nu se poate vedea tot la un sigur concediu decat daca e de cel putin doua saptamani



Eu in primul an am vazut partea dalmata SPlit - Dubrovnik plus vreo 4 insule cu excursii din Brela asta in 7 zile

Anul trecut vazut Istria in 6 zile plus golful Kvarner pana la Brela in 7 zile (noua ne-a placut tare mult de am mers in acelasi loc desi nu intentionam de acasa) plus plitvice 2 zile ... deci 15 zile .... dar nah poti sta mai putin intr-un loc



AM o prietena care a fost cu familia si mergeau si dormeau cate o noapte, doua intr-un loc , e mult mai obositor asa ,depinde de ceea ce vrei , numai sa vezi si sa umblii sau sa te si odihnesti [:D]



Cred ca am fost cam incoerenta in explicatii , sper ca ati inteles ceva , voiam sa spun multe deodata si sunt la lucru unde-s stresata ca ma astepata o gramada de treburi ... dar si voiam sa va impartasesc experienta mea din Croatia



Nu stiu ce sa va mai povestesc .... mai intrebati-ma ca va raspund cu cea mai mare placere



astept intreberi fetelor [pup][pup]







ANDANII [flo][hia][hia]



"Licuriciul Emma din sufletul meu"



"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"



"Povestea unui licurici"





[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" [aerob]



[grasa] "grasa devine slaba" [ispita]



#16
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 15:00

lavi acuma am vazut vila unde ai stat , pe aceeasi strada am locuit si eu anul trecut , acuma doi ani am stat pe primul rand langa mare , anul trecut coboram multe scari , vreo 200 am numarat intr-o zi [:D][:D] facut piciorul frumos si dat jos inghetatele savurate

samtamana viitoare, mai exact pe 17 plec la Trogir si voi sta aici http://ultramarintm....=detalii&id=389

de data asta prin agentie pentru ca suntem mai multe mamici cu pitici colegi de scoala de-ai copilului ... sper sa fie bine , va povestesc eu cand ma intorc cum a fost ... o sa fiu in Croatia , o sa fiu fericita si bucuroasa



ANDANII [flo][hia][hia]



"Licuriciul Emma din sufletul meu"



"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"



"Povestea unui licurici"





[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" [aerob]



[grasa] "grasa devine slaba" [ispita]



#17
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 18:06

Andanii, cam acelasi sentiment am si eu fata de Croatia [il]!

Noi nu coboram nicio treapta, eram aproape de hotel Berulia. Coboram o panta oarecum abrupta dar scurtuta.

Concediu/tabara [:D] minunat iti doresc!

#18
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 10:39

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Andanii, cam acelasi sentiment am si eu fata de Croatia [il]!Noi nu coboram nicio treapta, eram aproape de hotel Berulia. Coboram o panta oarecum abrupta dar scurtuta.Concediu/tabara [:D] minunat iti doresc!
da, da tu erai mai spre Berulia , eu mergeam in sus pe aceeasi strada si cand trebuia sa cobor erau treptele , sau puteam veni pe unde coborai tu ti-a placut Brela ???? ce statiune linistita nu ??? [:D][:D]abia astept sa plec, sper sa reusesc sa merg si pe la Brela intr-o zi ca mi-e dorrrr [q]ANDANII [flo][hia][hia] "Licuriciul Emma din sufletul meu" "Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie" "Povestea unui licurici" [aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" [aerob][grasa] "grasa devine slaba" [ispita]

#19
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 11:53

Foarte mult ne-a placut Brela, liniste si o senzatie de bine. Si nu mi s-a parut aglomerat, cel putin in zona in care am stat noi, ce-i drept pe la Punta Rata era mai aglomerat. Voi in ce perioada ati fost? In iulie e la fel de liniste oare?

#20
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 13:20

acuma doi ani am fost in septembrie respectiv 1-10 ... a fost super liniste si liber , anul trecut am fost in iulie 15-30 iulie si a fost mult mai aglomerat decat in septembrie da tot fain [:D][:D][:D]



ANDANII [flo][hia][hia]



"Licuriciul Emma din sufletul meu"



"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"



"Povestea unui licurici"





[aerob]s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet [batetoba] cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta" [aerob]



[grasa] "grasa devine slaba" [ispita]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -