Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)


287 raspunsuri la acest subiect

#31
neliaCris

neliaCris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.885 mesaje

Postat 22 iulie 2008 - 18:19

conteaza mult ce doctor ai atunci cand nasti.dar conteza mai multdupa ce se consuma evenimentul.atunci cand nasti nu mai ai timp de gandire.de plans de urlat si de abia mai ai respiratie p tine sa nu moari.pt mine asa a fost.a fost o nastere indusa.decat sa mai trec prin asa ceva mai bine fac cezariana sau epidurala cu toate ca eu sunt mai naturalista din fire.

#32
neagucamelia

neagucamelia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 iulie 2008 - 17:52

buna,eu am nascut la Municipal si am fost f multumita

#33
Monnica

Monnica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 31 iulie 2008 - 09:49

Buna Alexa,

Eu am nascut in 2006 la Elias. Sarcina mi-a urmarit-o dr Tutunaru. Am numai cuvinte de lauda pentru el dar... am aflat ca in ultimul timp este f ocupat. Eu, totusi ti-l recomand: Dan Tutunaru
Dr. primar obstetrica - ginecologie, Telefon: 0723 999939
pentru programari : 0720 099299

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.
Eu am ajuns la concluzia ca indiferent de medic, noi mamimicile trebuie sa citim f mult si sa fim informate despre ce analize sunt necesare, etc.



mamica lui Alexandru [bonjovi] (04.06.2006)



#34
Monnica

Monnica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 31 iulie 2008 - 09:50

Alexa, vezi ca este un subiect "dr. Tutunaru". Acolo discuta pacientele lui si poti afla mai multe.

mamica lui Alexandru [bonjovi] (04.06.2006)



#35
magda24

magda24
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 iulie 2008 - 22:14

Buna
Sunt o viitoare mamica (13 saptamani) din Ploiesti dar care spera ca nu va ajunge sa nasca in Ploiesti (din cauza celor auzite despre maternitate). Incerc sa ma hotarasc unde si cu cine o sa nasc, desi imi este tare greu. Am mai multe informatii despre CFR2 si Elias dar si cele scrise aici de voi. Teama mea este fie ca nu voi ajunge la Bucuresti sa nasc si ma voi chinui in Ploiesti, fie ca nu voi avea langa mine doctorul care ma urmareste.Pana acum am auzit numai de bine despre dna dr Nastase Ana Maria dar inca nu-mi este prea clar cum sta CFR-ul la celelalte capitole( curatenie, asistente, comportament,vizite....etc)
Poate ma ajutati cu niste info despre CFR2
Multumesc mult!


#36
Pecs

Pecs
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 august 2008 - 15:49

Buna fetelor,
mai am cam o saptamana si voi deveni mamica de baietel si... sunt cam speriata, parca m-a cuprins paranoia pe ultima suta de metri. Am cateva intrebari legate de Dr. Tanase CFR2, nastere prin cezariana si refacere dupa nastere si poate ma lamuriti voi. Inainte sa ajung la Dr. Tanase, m-am perindat pe rand pe la Dr. Crisan Alexandra/Filantropia (o femeie absenta si o mare ciubucareasa, fugiti si nu va uitati in urma), dr. Cristina Dobre/Bucur (super dulce, dar m-a prins vara si ea a plecat in concediu), Dr. Budu Antoaneta/CFR2 (si ea e foarte draguta si comunicativa, dar pleaca in cateva zile in concediu) si ultimul (sper) dr. Tanase/CFR2, despre care nu stiu nimic si nu am prea gasit nimic nici pe forum, inca nu l-am cunoscut, ce fel de om este, este un medic priceput, cum se comporta cu pacientele, face cezariene frumoase, cati bani solicita pentru o nastere? Balonasul meu si-a pus de cateva luni circulara simpla si nu vrea sa renunte la ea, drept urmare seria de doctori pe care am avut-o, m-au sfatuit ca cea mai sigura metoda de nastere ar fi cezariana, cea ce nu prea ma incanta, la nastere naturala iti da drumul acasa in 2 zile si te refaci si mai repede, dar parca nu as risca sa raman cu bratele goale dupa 9 luni in care am stat cu medicamentele (utrogestan, no-spa, scobutil si gynipral) mereu langa mine. Ar mai fi si faptul ca el are capusorul mai mare cu o saptamana (e capos ca tasu' :)) si poate iese greu si este privat de aer prea mult timp. Am luat in greutate cam 16 Kg, dar parca tot de 7 luni arata burtica mea, am 110 in talie, parca nu as avea 74 de kg, poate ca trebuie sa manac mai mult? el are cam 3 kg si 39 sapt dupa Eco, e ok asa?
Ah, vreau sa vina mai repede, sa-l vad in patut si sa nu ma mai gandesc ca se chinuie in burtica cu circulara aia. Multumesc ca m-ati suportat :)

#37
mayat

mayat
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 august 2008 - 14:17

Buna! eu sunt o viitoare mamica de baietel, si abea astept luna decembrie (DPN 25 Dec)cand bebe se va neaste la maternitatea giulesti.as dori sa stiu pareri despre aceasta maternitate, si eventual daca stie cineva cam care ar fi tarifele practicate?.....Va multumesc anticipat, si va doresc toate cele bune![baietel]

maya

#38
ireen

ireen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 07 august 2008 - 21:40

pecs nu iti face griji este un dr(seful sectiei) f bun eu am nascut primul copil in cfr 2 si pe al 2 lea tot acolo il voi naste dar cu dr Gherasie.

[gravi]28+ [bonjovi] Edi(9.Aug.2005)


#39
clau_geo

clau_geo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.085 mesaje

Postat 13 august 2008 - 19:10

Citat:
citat din mesajul lui Pecs
Buna fetelor,mai am cam o saptamana si voi deveni mamica de baietel si... sunt cam speriata, parca m-a cuprins paranoia pe ultima suta de metri. Am cateva intrebari legate de Dr. Tanase CFR2, nastere prin cezariana si refacere dupa nastere si poate ma lamuriti voi. Inainte sa ajung la Dr. Tanase, m-am perindat pe rand pe la Dr. Crisan Alexandra/Filantropia (o femeie absenta si o mare ciubucareasa, fugiti si nu va uitati in urma), dr. Cristina Dobre/Bucur (super dulce, dar m-a prins vara si ea a plecat in concediu), Dr. Budu Antoaneta/CFR2 (si ea e foarte draguta si comunicativa, dar pleaca in cateva zile in concediu) si ultimul (sper) dr. Tanase/CFR2, despre care nu stiu nimic si nu am prea gasit nimic nici pe forum, inca nu l-am cunoscut, ce fel de om este, este un medic priceput, cum se comporta cu pacientele, face cezariene frumoase, cati bani solicita pentru o nastere? Balonasul meu si-a pus de cateva luni circulara simpla si nu vrea sa renunte la ea, drept urmare seria de doctori pe care am avut-o, m-au sfatuit ca cea mai sigura metoda de nastere ar fi cezariana, cea ce nu prea ma incanta, la nastere naturala iti da drumul acasa in 2 zile si te refaci si mai repede, dar parca nu as risca sa raman cu bratele goale dupa 9 luni in care am stat cu medicamentele (utrogestan, no-spa, scobutil si gynipral) mereu langa mine. Ar mai fi si faptul ca el are capusorul mai mare cu o saptamana (e capos ca tasu' :)) si poate iese greu si este privat de aer prea mult timp. Am luat in greutate cam 16 Kg, dar parca tot de 7 luni arata burtica mea, am 110 in talie, parca nu as avea 74 de kg, poate ca trebuie sa manac mai mult? el are cam 3 kg si 39 sapt dupa Eco, e ok asa?Ah, vreau sa vina mai repede, sa-l vad in patut si sa nu ma mai gandesc ca se chinuie in burtica cu circulara aia. Multumesc ca m-ati suportat :)
Buna eu sunt sub urmarirea dr. Budu Antoaneta, am 35 s implinite si asa este, pana pe 21 august dr. e plecata in concediu insa mie mi-a lasat nr de tel al altei dr. de la CFR 2 pe care sa o contactez in caz de probleme . Doamne ajuta sa nu fie nimic pana vine ea, desi si eu sunt sub tratament cu gynipral, no spa forte si scobutil.despre dr. Tanase pot sa iti spun ca este seful sectiei si din cate am inteles cel mai bun din spital.nu am inteles cate saptamani ai dar eu ti-o recomand in continuare pe dr. Budu Antoaneta, deoarece mi se pare nemaipomenita si super profesionista.daca vrei da-mi un PM si poate discutam pe mess sau la tel mai multe.[gravi]35+ Mami fericita de [fetita] Irina [ruga] Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!Noi si bebita Atat a mai ramas pana vine minunea AMR 5 SAPTAMANI

#40
iulia79

iulia79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 14 august 2008 - 18:38

Salutare!a nascut cineva la Euroclinic cu Dr Ana Maria Chiscop?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -