Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)


287 raspunsuri la acest subiect

#21
cristacoman

cristacoman

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 627 mesaje

Postat 19 mai 2008 - 14:36

Buna fetelor.
Dorinutza 82, eu sunt din Ploiesti. Am nascut in ianuarie o fetita, dar la Bucuresti, la maternitatea Filantropia cu Dr. Catalin Haiduc pe care ti-l recomand cu toata increderea.
Despre Dr. Luchian mu stiu sa-ti dau prea multe informatii, am avut contact o data cu ea si a fost OK, dar nu stiu cum se comporta la nastere, daca vine sau nu cand nu este de garda. Maternitatea din Ploiesti a fost renovata recent si sunt rezerve in care mama sta cu copilul. Sincer, din experienta personala iti recomanda sa nu stai cu bebelushul in camera, ca sa te poti odihni bine si sa fi in forma maxima acasa. Daca te hotaresti sa nasti la maternitatea din Ploiesti trebuie sa stii ca vei sta internata cam 5 zile. Informatiile de mai sus le stiu de la prietenele mele care au nascut de curand.
Eu personal am nascut la Filantropia si din experienta personala iti spun ca sunt conditii excelente, chiar daca nu stai in rezerva. Bebelushii sunt foarte bine ingrijiti in sectia de neonatologie. Spitalul este in renovare si nu are inca rezerve pt. mama si copil. Eu am nascut marti dimineata si miercuri m-au externat, nici eu si nici bebelushul nu am avut probleme. In acest mod stai inca de la inceput cu bebelushul tau, dar acasa.
Daca mai ai nevoie si de alte informatii, iti raspund cu placere.


Cristina, mami de Antonia (29.01.2008)
http://s282.photobuc...nacoman/Luna 0/

#22
cristacoman

cristacoman

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 627 mesaje

Postat 26 mai 2008 - 14:10

Buna Simona,


iti recomand cu toata increderea pe Dr. Catalin Petru Haiduc de la Filantropia. Este un medic tanar, dar cu experienta si un om deosebit. Am nascut cu el in ianuarie si totul a decurs minunat.
Daca ai intrebari iti raspund cu placere.


Cristina, mami de Antonia (29.01.2008)
http://s282.photobuc...nacoman/Luna 0/

#23
oannna

oannna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 03 iunie 2008 - 09:17

Servus burtici!
Sunt o viitoare mamica cu DPN noiembrie. Voi naste la clinica Dr. Nanu, din Cluj, pe Decebal.
Se mai "inscrie" cineva acolo?

Sarcini usoare si bbei sanatosi

Oannna[gravi]17+

#24
amelia-maria

amelia-maria
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 11 iunie 2008 - 16:27

buna

sunt o viitoare mamica, insarcinata in sapt. 34 si as dori sa va intreb daca a nascut cineva cu doamna dr. Oprescu Dana- polizu.
Pe mine dansa ma supravegheaza de la inceputul sarcinii si mi se pare un dr. foarte bun. Intrebarea mea este daca vine si la nastere, indiferent la ora la care se produce ea.

va multumesc.

#25
alinast

alinast
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 iunie 2008 - 16:15

quote:
Originally posted by alexa101

Buna ziua,
Va rog frumos recomandati-mi un medic ginecolog ffffffff bun de la ELIAS care sa ma monitorizeze si la o viitoare sarcina care sper sa apara cat de curand (daca stiti de Dr.Aneta Andrei sau Dr. Daniel Tutunaru), va rog spuneti-mi impresii, nr. de telefon daca aveti, preturi.
Avand in vedere ca primul baietel mi-a decedat la varsta de 7 luni, cu multe diagnostice, acum vreau sa suflu si in iaurt si nu vreau sa mai merg la Sp.Cantacuzino.
Va multumesc mamicilor.
Alexa

Alexa



#26
alinast

alinast
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 iunie 2008 - 16:20

quote:
Originally posted by alexa101

Buna ziua,
Va rog frumos recomandati-mi un medic ginecolog ffffffff bun de la ELIAS care sa ma monitorizeze si la o viitoare sarcina care sper sa apara cat de curand (daca stiti de Dr.Aneta Andrei sau Dr. Daniel Tutunaru), va rog spuneti-mi impresii, nr. de telefon daca aveti, preturi.
Avand in vedere ca primul baietel mi-a decedat la varsta de 7 luni, cu multe diagnostice, acum vreau sa suflu si in iaurt si nu vreau sa mai merg la Sp.Cantacuzino.
Va multumesc mamicilor.
Alexa

Alexa




Salut
nr. de telefon pentru a te programa la dr.Tutunaru este 0720099299 (cabinetul fortis).Multa bafta.
alina





[gravi]18+

#27
BeLucci

BeLucci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 21 iunie 2008 - 03:06

ralu79, da am stat la salon"special"! a costat 100 pe noapte! eu am nascut sambata si luni deja am putut sa plec acasa!conditiile sunt mai muult decat excelente! stiu ca trebuie sa-ti faci "rezervare" din luna a 6-a de sarcina! eu am vb cu dr din prima luna de sarcina si a spus sa-i reamintesc in luna a 6-a dar am uitat! si in ziua cand am nascut sotul meu mi-a facut surpriza si a vb cu dr sa stau in salon cu plata! si sa rezolvat! dar din cate am inteles nu toata lumea are prioritate ci doar pilele marilor doctori din bega! dar sa intamplat ca eu sa stau in locul unei persoane care a plecat mai repede! ca altfel nu aveam parte de asa tratament! eu nu am avut nevoie de perfuzie, dar trebuia sa ne cumparam noi: calmantele absorbantele....si ce mai aveam nevoie! nu am primit nimica de la spital!daca mai vrei alte detalii iti mai spun!:)nastere usoara!

#28
corinne_m

corinne_m
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 iulie 2008 - 03:01

buna!
din clipa cand am stiut ca sunt insarcinata am inceput sa urmaresc toate discutiile de pe forum, dar nu stiu din ce motiv nu m-am inscris.Parca aveam nevoie de curaj. Ei, acum ca am o fetita frumoasa si sanatoasa de aproape 3 luni mi-am invins toate temerile si iata-ma............
Eu am nascut in Cluj la Gine 1 cu dr. Butnaru Alin. totul a fost bine, pana la urma............Oricum e un doctor deosebit.

#29
mihabar

mihabar
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 iulie 2008 - 16:43

Buna,
Sunt o viitoare mamica insarcinata in 28 sapt, si as dori sa aflu daca stie cineva despre dr. nahed george de la maternitatea Polizu?

Multumesc
Mihaela

#30
crtranca

crtranca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 15 iulie 2008 - 18:12

buna fetelor

sunt si eu o viitoare mamica, am 18 saptamani de sarcina si merg la doctora Carstoiu Monica de la Municipal. [gravi]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -