Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)


287 raspunsuri la acest subiect

#261
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 15:52

Felicitari Georgiana pentru sarcinuta si sa iti dea Dumnezeu multa sanatate tie si puiului tau!Iti recomand din suflet pe dna dr Uzum Raluca, cu care am nascut, o doamna care pune suflet in tot, desi la prima vedere ti s-ar putea parea rece si distanta. Nu te cheama aiurea decat atunci cand este nevoie. Dumneaei lucreaza atat la Sanador cat si la Elias. Eu la analize am fost la Sanador dar am ales sa nasc la Elias. Pentru orice intrebari, iti dau la dispozitie. [flo]
Citat:
citat din mesajul lui georgiana10
Buna ziua.Ma numeesc Georgiana, am 35 de ani si un viitor bebe care are acum circa 3 saptamani, in burtica . Am deschis acest post cu speranta ca poate unele dintre fetele de aici ma pot ajuta cu cateva sfaturi pentru a alege un medic pentru aceasta sarcina.. In principiu caut informatii relativ recente dar apreciez orice sfat primit.Conditii :- sa fie o doamna doctor (nu discut aici parerile mele personale, fiecare stie ce este mai bine pentru el, mai ales ca suntem la o anumita varsta );- clinica particulara.(la fel, nu discut de diferentele stat- privat, am respect pentru fiecare opinie in parte dar asta cautam noi in acest moment, deci nu are rost sa ne certam pentru aceasta alegere).Va multumesc in avans pentru orice sfat decent care va fi oferit aici. Multa sanatate si fericire, Georgiana.

Pinga [mamica] cu [bebic]Pingu mic Luca - 12.10.2012
-= Love life, live love =-


#262
ely_c

ely_c

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 14 februarie 2013 - 13:16

Buna!

Despre doamna doctor Daniela Munteanu de la Polizu stie cineva ceva?

Multumesc!

#263
Enhorabuena

Enhorabuena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 16 februarie 2013 - 00:08

Salutare, aveti idee cu cine se poate vorbi si cum se poate aranja sa fac rost de cazare intr-o rezerva la Spitalul Giulesti Panait Sarbu? (pentru cele 3-4 zile de internare pt nastere). Eventual daca stiti niste scoruri, va rog spuneti-mi si mie, ori aici, ori pe mesaj privat.

Asteptand in martie 2013 un [baietel]

#264
Octaviam13

Octaviam13
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 02:36

Citat:
citat din mesajul lui georgiana10

Buna ziua.

Ma numesc Georgiana, am 35 de ani si un viitor bebe care are acum circa 3 saptamani, in burtica . Am deschis acest post cu speranta ca poate unele dintre fetele de aici ma pot ajuta cu cateva sfaturi pentru a alege un medic pentru aceasta sarcina.. In principiu caut informatii relativ recente dar apreciez orice sfat primit.

Conditii :
- sa fie o doamna doctor (nu discut aici parerile mele personale, fiecare stie ce este mai bine pentru el, mai ales ca suntem la o anumita varsta );
- clinica particulara.(la fel, nu discut de diferentele stat- privat, am respect pentru fiecare opinie in parte dar asta cautam noi in acest moment, deci nu are rost sa ne certam pentru aceasta alegere).

Va multumesc in avans pentru orice sfat decent care va fi oferit aici. Multa sanatate si fericire, Georgiana.



Buna!

raspund cu intarziere. eu am nascut la sanador cu doamna dr Nuraltay Emel. Este o doamna in adevaratul sens al cuvintelor. Eu am mers din doctor in doctor pana am ajuns la ea si chiar ai ce aprecia. A fost ca o mama desi nu ma cunostea prea bine. A fost rabdatoare si a incercat nasterea naturala in cazul meu desi era de parere ca este un copil prea mare pentru dimensiunile mele(3800). Este adepta nasterii naturale. Cezariana mea s-a vindecat foarte frumos, este f mica. Dr doctor activeaza doar la Sanador este sefa sectiei de obstretica. In salon unde am nascut mai era o mamica la a doua nastere tot cu aceleasi medic ca si mine si avea numai cuvinte de lauda la adresa ei. Deci ti-o recomand cu incredere. Daca mai ai alte intrebari, da-mi mesaj pe privat si iti raspund cu placere. Multa sanatate si nastere minunata iti doresc!

#265
Eleinya

Eleinya
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 aprilie 2013 - 13:54

A nascut cineva cu doamna dr. Zaharia Oana de la Regina Maria? Sunt la prima nastere si am ceva emotii, tinand cont de faptul ca e doctor nou pentru mine. :)

#266
Look_20

Look_20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 11:48

A născut cineva la maternitatea Bucur? As vrea sa stiu mai multe detalii despre sumele care se practica si condițiile de acolo

#267
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 21 iulie 2013 - 09:02

Buna ziua,

A nascut cineva cu Dan Raica sau Chazli Fawaz? Din Constanta. Nu stiu la care sa merg din cei doi. La Raica merg de ceva vreme, dar nu prea e chimie intre noi, nu comunicam f bine, de Chazli Fawaz am auzit numai de bine, ca e f glumet si sta mult ccu pacienta in cabinet si e si profi, dar cica e f aglomerat si mi-e teama ca la cat e de aglomerat poate ii nasc mai multe gravidute in aceeasi zi si nu apuca sa vina la mine.

 

A nascut careva cu vreunul din cei doi?



#268
Nimeni_Alta

Nimeni_Alta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 21 iulie 2013 - 13:05

Buna ziua,

A nascut cineva cu Dan Raica sau Chazli Fawaz? Din Constanta. Nu stiu la care sa merg din cei doi. La Raica merg de ceva vreme, dar nu prea e chimie intre noi, nu comunicam f bine, de Chazli Fawaz am auzit numai de bine, ca e f glumet si sta mult ccu pacienta in cabinet si e si profi, dar cica e f aglomerat si mi-e teama ca la cat e de aglomerat poate ii nasc mai multe gravidute in aceeasi zi si nu apuca sa vina la mine.

 

A nascut careva cu vreunul din cei doi?

 

Buna ,eu am nascut cu dr.Chazli Fawaz la Euromaterna nu stiu daca mai poti sa nasti si in alta parte cu el(era sef de sectie la spitalul din cernavoda sectia ginecologie  dar nu cred ca mai este).Tot timpul e aglomerat la el dar nu cred ca te lasa la nastere chiar daca are mai multe paciente e un dr.super din toate punctele de vedere .Daca ai cea mai mica problema poti sa stai linistita  daca il ai ca dr.De dr Raica nu stiu nimic.Si eu inainte sa nasc am cautat si am citit pe internet despre dr. si Dr.Chazli era singur fara comentari negative.



#269
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 21 iulie 2013 - 15:10

Mulțumesc de răspuns. Amândoi sunt la Euromaterna, probabil acolo voi naște dacă nu sunt probleme. Poți sa îmi zici, te rog, se fac greu programările la Chazli? Și se așteaptă cu orele pana intri? Și tu ai născut cu el natural sau prin cezariana?

Editat de Arrya, 21 iulie 2013 - 15:12 .


#270
Nimeni_Alta

Nimeni_Alta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 21 iulie 2013 - 18:45

Mulțumesc de răspuns. Amândoi sunt la Euromaterna, probabil acolo voi naște dacă nu sunt probleme. Poți sa îmi zici, te rog, se fac greu programările la Chazli? Și se așteaptă cu orele pana intri? Și tu ai născut cu el natural sau prin cezariana?

Am nascut prin cezariana dar cum vrei tu sa nasti (eu am depasit termenul si mi-a rupt dr.apa si dupa m-am hotarat ptr cezariana).Cu programarea nu mai stiu dar da si cand aveai programare se depasea cred ca cel mult am asteptat 1.5 peste ora cand aveam programarea).Dar daca esti pacienta lui iti face din timp programarile la eco la control analize si poti sa il suni personal in caz de vre o problema.Eu am alunecat in baie pe la 4 luni si m-a primit imediat la control eco etc fara programare poate si de aia se decaleaza....




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -