Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

cum iti recuperezi sotul


122 raspunsuri la acest subiect

#11
andruka

andruka

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 07 august 2008 - 17:25

cmiha esti sigura ca are o relatie cu femeia asta ? Doar urmarind in telefon de cate ori o suna nu cred ca poti afla prea multe. Ar fi pacat sa deschizi subiectul si sa afli ca au o relatie profesionala de ex. Eu zic ca un barbat nu se pricepe prea bine sa se ascunda, trebuie sa existe undeva o greseala a lui, un mesaj de dragoste, lipsit de acasa... Apropo de mesaj, am gasit la sot in telefon un mesaj de dragoste, la inceput am crezut ca mor cand l-am citit, apoi mi-am dat seama ca nr de tel imi suna cunoscut si nu i-am spus nimic pana nu am aflat al cui e. Era al iubitei prietenului lui si m-am linistit, mai ales ca stiam ca mai fac schimb de tel cand unul din ei ramane fara baterie. Nu i-am spus nici acum de intamplare.

Sunt de acord ca o casnicie, o relatie se schimba cand apare un bebe, e si normal, copilul e centrul atentiei, mama se ocupa de el in primul rand si apoi de sot si de ea. Totusi cand cel mic trece de 1,5 - 2 ani parintii incep sa aiba mai mult timp si pt ei. Asa a fost la noi cel putin. Ce pot sa-ti spun e ca dupa nasterea baietelului sotul meu a devenit mai responsabil, s-a maturizat, pune mereu familia pe primul loc si chestia asta a observat-o multa lume. Probabil unul din motive ar fi ca pana sa se insoare cu mine si-a trait viata din plin[:D] .

Era sa uit, nu te mai gandi la acel amic, ispite apar mereu de-a lungul casniciei, bucura-te ca te-a gasit atragatoare si ai grija de familia ta.

poxeta si la tine cred ca e valabil ce am spus mai sus. Stand cu fetita e normal sa te simti rupta un pic de realitate, de viata sotului in afara casei. Acuza-l de ceva doar cand esti sigura !

#12
andreea81

andreea81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 07 august 2008 - 17:32

Citat:
citat din mesajul lui madau
Am trecut si eu prin asa ceva anul acesta, mai exact in februarie am gasit un mesaj in tel sotului, de la "ea"..o fosta colega de servici despre care imi spunea mereu ca e o pustoaica proasta, urata, etc. Se vede treaba ca nu l-a deranjat prea tare insa[xx(]. Eu n-am rezistat si in seara aia am facut un scandal monstru, rezultatul fiind...a plecat de acasa si s-a mutat cu amanta. O luna de zile trecea cam o data la 3 zile s-o vada pe cea mica, in rest nimic. Apoi incet, incet s-a schimbat, a inceput sa vina mai des, la un moment dat a inceput sa puna problema ca va reveni acasa, probabil ca a simtit ca pierde teren...sufeream ca un caine, nu neg, dar incercam sa ma arat cat de cat linistita. Numai mama si cateva prietene saracele stiu de cate ori le sunam noaptea si plangeam de disperare. Dar am luptat, i-am aratat ca sunt mai buna ca "ea" din toate punctele de vedere, nu mi-a fost rusine sa-i dau de inteles ca inca il astept sa vina, ca meritam sa ne mai dam o sansa. Multi m-au crezut nebuna, proasta, imi spuneau sa-mi vad de viata mea, dar n-am putut. Sufletul meu imi spunea sa nu renunt, desi batalia parea pierduta. Si n-am renuntat, am continuat sa-l astept calma, aranjata, ori de cate ori venea sa vada copilul, stateam de vorba, pleca din ce in ce mai relaxat de la intalnirile noastre. Asta in timp ce donsoara punea presiune tot mai mare pe el, il stresa cu zeci de telefoane si tot asa. Si uite asa...la jumatea lunii mai a venit intr-o zi si mi-a spus ca se intoarce acasa...s-a dus in seara respectiva si si-a luat bagajele de la aia si s-a intors. A fost greu, si inca e greu, pt ca trebuie sa luptam sa incercam sa dam uitarii tot ce a fost, eu sa-mi recapat increderea in el, dar AM REUSIT!. Mi-a spus apoi ca nu-i vine sa creada cat de mult m-am schimbat, am redevenit FEMEIE, pt ca in ultimul timp eram doar MAMA. Si asta a contat enorm. Pe scurt...daca simti ca poti, lupta, daca feelingul iti spune ca poti sa-l recastigi, lupta. Tu stii cel mai bine asta. Cred ca o discutie cu el ar fi potrivita..afla ce l-a deranjat, ce a cautat in alta parte si nu avea acasa. Sper sa reusesti sa faci cum simti ca e mai bine pt voi.[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani povestea nasterii Miruneifilmulet aniversar [i]filmuletze poznase 1 si 2
Da' stiu ca esti puternica, nu gluma! Te admir! Mult!~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.

#13
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 07 august 2008 - 17:44

Andreea multumesc frumos[pup], a fost o lupta goraznic de grea, de multe ori am cazut si nu stiu de unde am gasit puterea sa ma adun si sa lupt mai departe. De fapt stiu...o vedeam pe cea mica cum il asteapta in fiecare seara, cum il ruga pe DD in fiecare seara cand spuneam rugaciunea.."sa vina tati inapoi acasa la Miruna", si asta imi dadea putere. Si repet...am simtit tot timpul ca se va intoarce, desi nimeni, nimeni nu credea asta. Totul era potrivnic.



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#14
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 07 august 2008 - 18:04


<b>andruka</b>, sunt destul de sigura, pentru ca ti-am spus ca am vazut mesaje la el in telefon. el si-a dezactivat sunet-ul la sms de ceva timp (mi-e greu sa spun cand), si intr-o buna zi am dat de mesaje d-astea seara cand el dormea... deci na, cat tupeu tre' sa ai sa-i dai mesaje seara la 10-11 cand stii ca el e acasa? mesaje cu te iubesc, una alta. atunci am tacut, m-am facut ca nu stiu nimic.

pe urma m-am uitat pe factura de telefon ca le pastrez si sunt detaliate, si am vazut ca cu numarul ala are de multa vreme sms-uri. pe care eu nu le-am descoperit in telefon pe motiv ca le sterge. iti dai seama ca eu vad pe factura cate trimite el, nu cate si ce primeste. si s-a intamplat rar sa vad mesajele primite de el, altfel ma prindeam de mult !!! plus de verificat cui trimite sms-uri nu mi-a dat prin cap pana acum!



#15
andruka

andruka

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 07 august 2008 - 18:09

madau cazul tau e unul fericit, ai reusit sa treci peste orgoliul tau, peste suferinta si umilinta si sa-l primesti inapoi. Cred totusi ca mai greu va fi cu recastigarea increderii, mie mi-ar fi greu sa-l privesc la fel ca inainte, sa-l mai cred ca ma iubeste.


#16
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 07 august 2008 - 18:10

grele casnicii![bang][bang][bang][bang]

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

#17
cmiha

cmiha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 07 august 2008 - 18:16

Madau
esti puternica, fara indoiala, si ai stiut ca-l vrei alaturi... dar era sa-ti scape printre degete, nu?

eu in momentul asta nu vreau sa risc... ma gandesc sa fac in asa in fel incat sa directionez lucrurile sper un final fericit, desi si mie mi-e foarte greu...

Gabriela, da, e ca un film prost, in care intr-o buna zi te trezesti ca joci rol de figurant.

#18
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 07 august 2008 - 19:41

Spune-i. Frumos, fara cearta, intreaba-l, ca si cand ai avea o nelamurire. Daca se enerveaza ca-l spionezi, spune-i frumos ca e normal sa apelezi la orice ca sa-ti pastrezi familia. Fii ferma, linistita (la suprafata), dar hotarata. Cu cat se enerveaza mai tare, cu atat e mai vinovat. Nu-i ascunde nimic din ce stii. Roaga-l sa nu te prosteasca cu scenarii pentru copii. Spune-i ca-l intelegi, viata-i grea, dar familia-i familie.

Fa totul gradat. In felul asta vezi reactii, vezi cat e dispus sa recunoasca singur. Nu spune tot, il mai "ajuti".

De ce trebuie sa vorbiti? Pentru ca, in ciuda tuturor aparentelor, exista posibilitatea sa-ti faci anumite scenarii neadevarate. La prostii lucrurile se "leaga" al naibii de bine. Cu ocazia asta vezi si cat adevar exista in scenariul tau, iar lucrurile se pot opri aici.

Daca taci, situatia evolueaza si nu se stie unde se ajunge in momentul in care se sparge buba.

Pentru ca se va sparge.



poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto] 2006[foto]2007[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#19
sunnyf

sunnyf
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 07 august 2008 - 23:27

Cred ca esti o persoana care tine foarte mult la ce are.
Nu uita ca faptul ca nu ai aflat nimic de la el iti spune ca totusi nu renunta la tine.
1. Trebuie sa stii cu certitudine ca faptul e consumat si ca intr-adevar el are o relatie intima cu ea.
2. Incearca sa faci planuri si sa va duceti in vacanta doar voi doi.
3. Daca relatia voastra nu se schimba da-i cam o juma' de an, si el primeste in continuare mesaje si continua sa se vada cu cealalta, atunci va trebui sa-i SPUI.


PS: nu stiu daca asta chiar functioneaza, insa cred ca asta ar fi cel mai bine.

#20
sunnyf

sunnyf
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 07 august 2008 - 23:35

a, si am uitat ceva. Tine-l ocupat cu ceva. gaseste-i tu un hobby daca nu are unul.
Faceti proiecte impreuna care sa necesite mult timp din partea lui: renovati casa, vopsiti.
Fa-l sa petreaca mai mult timp cu copilul/copii si doar el. Tu nu trebuie sa fii prezenta. Asta iti va da timp sa te ocupi de tine/casa/cumparaturi/prietene etc.
Inotul/iesitul in parc e o activitate buna si pentru adulti si pentru copii.
Cu cit va fi mai ocupat cu atit va avea mai putin timp pentru activitati extramaritale.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -