Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA Piticlonti de iulie-august 2004 (260)


209 raspunsuri la acest subiect

#11
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 07 august 2008 - 16:57

Daria, multumesc frumos de intrebare - realitatea e ca nu stiu pe ce lume sunt, poate inca nu realizez... Sunt la serviciu, nu am putut sa raman singura acasa.

Am o mare si grea problema - Matei nu stie nimic, a fost plecat la ceilalti bunici si ieri la o verioara a lui Petro.

Maine vine acasa- ce ii spun, cum ii spun?? Sunt asa de speriata de faptul ca voi incepe sa plang... Acum 10 zile, dupa ce am internat-o pe mama, m-a surpins plangand si s-a ascuns intr-un dulap si a inceput sa planga, apoi a continuat sa scanceasca toata noaptea.



Maine e ziua tatalui meu si as vrea sa mergem un pic la el cu Matei. O sa o caute pe mama toata casa, ce fac?





poze

[url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243"]Povestea nasterii[/url]



#12
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 07 august 2008 - 17:06

Of, Roberta, asa de bine te inteleg [V]

Ar trebui sa-i spui lui Matei dinainte ca Mama ta, bunica lui nu mai este aici, cu voi. Acum ce explicatie alegi, tu stii ceea ce simti ca e bine sa-i spui.

Eu am prezentat-o pe Mama mea Giuliei intr-o fotografie inramata, i-am spus ca ea e buni a ei care ar fi adorat-o, dar care a murit mai demult, iar acum vegheaza asupra noastra de sus, de la stele.

Intotdeauna, cand suntem afara si e instelat, ma intreaba daca buni a ei este acolo sus acum si are grija de noi si ma pune sa-i arat care este steaua ei.

[flo][flo]

Ref vizita la tatal tau, i-as spune dinainte ca bunicul e tare trist, ca se simte singur si treceti pe la el sa nu mai fie asa de singur.





________________________________________



Daria & [zana]
GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3 [:D]



#13
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 07 august 2008 - 17:13

Robi mai bine ca nu ai stat acasa, la servici te mai iei cu altele.
maine.... poate cazi de acord cu tatal tau sa spuneti povestea cu plecatul la tara? undeva.... oriunde? chiar daca o sa fie o avalansa de intrebari dar nu imi vine acum la o solutie mai buna....[flo]

#14
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 07 august 2008 - 17:45

cand a murit bunica mea (la care victor tinea foarte mult) i-am spus ca a plecat undeva in alt oras, departe pentru ca era foarte obosita si treb sa se trateze.

dupa ce s-a obisnuit cu ideea ca nu mai este, peste vreo jumatate de an, i-am spus ca era totusi foarteobosita si ca n-a mai putut ajunge la noi si acum se odihneste la cimitir.

Andries

#15
ema

ema

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 07 august 2008 - 17:48

Multumimmmmmmmmmmmm frumossssss...sa ne traiasca tuturor puisorii!!!!Sa va arat poze:
http://good-times.we...564486310PInVHd
Roberta...noi am trecut printr-o situatie similara...ba chiar Ricardo a pierdut pe cineva ce era mai important ptr. el decit taica-sau.am tot scris eu de pasiunea lui ptr. bunicul sau...de la faptul ca uite...au trecut 8 luni insa lucrurile care le facea cu Opa i-au ramas in singe...si cred ca acolo vor ramane...tractoare,utilaje...si munca in general.Eu i-am spus ca a plecat intr-un loc foarte frumos...am incercat o descriere a raiului.Pe urma i-am spus...dupa ceva luni ca nu se mai intoarce.Abia ieri i-am spus ca opa a murit...si i-am povestit cum.Socrul meu a murit strivit de niste fiare pe care le ridica cu stivuitorul..s-a rupt si incarcatura a cazut peste el...avea numai 56 de ani...om in putere si niciodata suferind.Ricu...nu plinge dupa el...insa e in mintea lui permanent...vorbeste mereu de el...asa facea opa...asa spunea opa...are o poza de-a lui linga pat...si vorbeste cu el...o singura parere de rau...ca opa nu a putut vedea tractorul lui...mindria lui de fapt.Un singur sfat iti dau...adunati toate puterile si nu mai plinge in fata copilului...e nespus de greu insa ...ptr. copilasul tau trebuie sa poti.






#16
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 07 august 2008 - 20:20

la multi ani ric si ema sa te bucuri de amandoi baietii 100 de ani!
rob, inca o imbratisare din partea mea, eu cred ca i-as spune copilului adevarul si i-as povesti de rai si cum va va veghea mama ta de acolo. iti doresc multa putere.


philip[pk]&andreea[usa]


#17
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 07 august 2008 - 21:19

Ema, vazut poze, ce baiat mare si frumos ai ! Sa ti traiasca !



AndreeadePupi, tu cum esti ? Ce nazdravanii mai face Philip ?



Mey, mai sunt si altii care beau lapte de 3 x zi din bibe sau am ramas ultimele ? [:D]



________________________________________



Daria & [zana]
GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3 [:D]



#18
kim222

kim222

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.381 mesaje

Postat 07 august 2008 - 21:26

Robi mergeti miine la bunicu'..si explica-i ca bunica a fost bolnava...chiar daca-i vei spune ca a murit..Nu-ti face mari probleme..nu va intelege..pt ei nu face inca sens la virsta asta, conceputl de moarte. Intelege ceva, dar nu pricep ca este ceva ireversibil...mult mai tirziu va intelege..[pup]

Roxa stiam ca sora ta este slaba..dar ma gindeam ca s-a ingrasat[:D]
Biluta inca va plimbariti?[:D]


#19
kim222

kim222

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.381 mesaje

Postat 07 august 2008 - 21:29

Dari noi nu mai folosim bibe de la 1 an. Bea lapte de doua ori pe zi, dimineata cu cereale si seara din cana. Vezi ca vorbeste si Giulik?[:D]

edit ca am uitat Adries vazut baietii..mari de tot! Unul este al tau unul a lui Gicu...asta ca sa nu va suparati,nu ?[:D]

#20
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 07 august 2008 - 22:59

Ema, la multi ani si sa-ti traiasca juniorul!! Sa fie fericit, sanatos si norocos in viata!!

Cat despre ai mei, eu zic ca am dormit cand i-am facut, deci nu cred ca seamana nici unul cu mine.[:D]

Andries


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -