Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Teo vrea sa fie un copilas ca toti ceilalti (2)


133 raspunsuri la acest subiect

#51
Carmi

Carmi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 01 noiembrie 2008 - 19:10

Bravo, pui mic ![flo] Sanatate multa, sa auzim si alte vesti bune cat mai curand ![pup]

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)




#52
mery_anna

mery_anna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 16 noiembrie 2008 - 11:58



[s] [s] [s]



LA MULTI ANI,TEO!

Avem mare petrecere!2 anisori!

Multi,multi ani,cu sanatate,sa cresti mare si puternic!

Te imbratisam cu drag,sa ai o aniversare frumoasa,cu multe cadouri si neaparat multe poze!

Jeni sa va traiasca baietelul,sa va aduca numai bucurii!



[majoreta] [majoreta] [majoreta]



Minoiu Mariana

-------------------

Aici il puteti vedea pe Ionut!

#53
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 16 noiembrie 2008 - 19:10

Multumesc Mariana.Multumesc tuturor celor care s-au gandit azi la Teo.

As vrea sa simt macar azi putina fericire.Imi pare rau ca nu este asa.

Ne-am intors aseara taeziu cu un tub in nasuc si cu un balon pe esofag in locul in care este anastamoza.Dupa atatea dilatari esofagul lui Teo este la fel ca atunci cand am venit acasa.Nu mai avem prea multi bani de dilatari si ma gandesc ce o sa fac dupa aceea daca Teo inca are nevoie de dilatare cam la o luna.

Teo refuza sa manance din acesta cauza .Stenoza pe mai mult de un cm.Medicul din Germania mi-a propus sa incerc sa ii fac dilatari acasa , adica Teo are acum un balon pe care trebuie sa il umplu cu apa pana la 8 cm pt inceput , de 3 ori pe zi.Am intrebat de 100 de ori daca simpte durere.Raspunsul a fost ca nu dar este deranjat de balon cand este plin , acesta apasand si pe trahee.Oricum ars dao Teo plange si eu trebuie sa il tin asa 10 minute.

Tot medicii spun ca au avut rezultate bune asa si ca dupa 5 saptamani sa ne intoarcem sa vedem cu endoscopie cum este esogagul.

Peste toate astea Teo a avut un tort si cam atat.A primit si cadouri dar cred ca stiti cu totii ce isi doreste cu adevarat.Cel putin ce nedorim noi .



Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com

#54
Carmi

Carmi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 16 noiembrie 2008 - 20:50

La multi ani sanatosi, Teo mic ![pup][flo]

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)




#55
doina_cel

doina_cel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 17 noiembrie 2008 - 02:40

LA MULTI ANI, TEO!!! [bis][cor][s]



M-am luat cu altele (Andrei e racit bocna si se simte cam rau, nu doarme bine, nu mai are voce etc etc) si era cat pe ce sa uit sa il felicit pe Teo!



Multi pupici tie si mamicii tale! Si multa multa sanatate si inca si mai multa veselie!



Clanul Fagurel, in frunte cu membrul de baza, momentan foarte mucos



Happiness is a smile




Haideti sa il vedeti pe Andrei !



Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2




#56
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 17 noiembrie 2008 - 12:27

La Multi Ani Teo [s][s][s][s]



Insanatosire grabnica si sa fie numai vesti bune de acum incolo!





Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005)



Poze la http://www.kodakgall...t6d&x=0&y=nr5bn



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro



Despre Andrei



#57
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 24 noiembrie 2008 - 14:11



Sunteti adevarati prieteni!!!Va multumesc ca existati si ca ne sunteti alaturi.Este ciudat ca voi care niciodata nu ne-am intalnit sa imi fiti mai aproape ca cei langa care traiesc si care nici macar nu imi deschid usa.Sa ma ierte Dumnezeu daca am inceput sa fiu rea si egoista dar asta simt.

Eu as putea avea o scuza:durerea te poate duce la pragul nebuniei dar oamenii din jur ce scuza au??

Primile zile acasa au fost foarte grele.Ma refer bineiteles la dilatari.Acum mai plange doar la inceput dupa aceea este cuminte.Sa dea Domnul sa fie asa pana la capat.Ma mai rog si sa aiba rezultate ca nu mai stiu ce sa mai incercam.Mai avem bani pentru 4 dilatari si dupa aceea nu stiu ce vom face.







Va redau un citat scris pe alt site care pe mine m-a impresionat foarte mult.



E liniste. E pace. Ne mor copiii. Dormiti, oameni buni!



Demult, cand nu se inventasera sistemele de alarma si cand luminile orasului erau stinse una cate una, de un lampagiu care sufla in fiecare felinar in parte, exista obiceiul ca gardianul strazii sa anunte ceasurile noptii: "E ora doua. E liniste. E pace. Dormiti oameni buni."

In vremurile noastre luminile orasului se sting de la un singur buton. Nu ne mai anunta nimeni cat e ceasul si nici nu ne mai aminteste ca e liniste. Ca e pace. Ca putem dormi linistiti. Si cu toate astea, dormim foarte linistiti. Dupa ce ni se termina serialul preferat, meciurile, stirile despre violurile zilei si talk-show-urile in care sunt promovati interpretii de manele ori manechinele frumoase si atat, adormim impacati. Nici macar cainii nu mai latra noaptea, pentru ca primarul a europenizat capitala si i-a strans pe toti intr-o vara intens mediatizata.

In vreme ce noi dormim, in timpul somnului nostru, bizar de lin pentru zilele astea, langa noi are loc un fenomen curios pe care nu-l percepem pana nu se intampla in casa noastra sau unuia dintre cei apropiati: NE MOR COPIII.



Astazi am aflat ca unei colege de serviciu i-a murit bebelusul, la cateva ore dupa ce l-a nascut. Mi-a fost teama sa intreb de ce, nici macar nu e relevant. Ieri, o prietena din Germania mi-a dat sa citesc doua scrisori postate pe un site despre copii. Intr-una din ele, o femeie tanara povestea odiseea lui Cristi, un copil abandonat de mama lui in maternitate, pentru ca medicii ii spusesera ca nu va trai mai mult de o luna. Cristi a sfidat stiinta vracilor si dupa trei ani de zile, desi foarte bolnav, continua sa traiasca. Din nou, medicii au spus ca nu mai are mult, dar el nu pare sa tina cont de parerea acestor oameni mari si se lupta cu moartea fara ca macar sa stie. E prea mic, nu-si da seama.



In cealalta scrisoare o mama isi striga durerea catre semenii ei adormiti. Fetita ei de 4 ani a murit de cancer. E inutil sa redau aici aceasta tragedie. Scrisoarea a fost publicata recent si de o revista care isi rezerva toate drepturile asupra textelor tiparite in paginile ei. Ce m-a cutremurat in randurile acestei mame a fost urmatoarea intrebare: "Ce ii urezi unui inger?"



In urma cu nu foarte multe saptamani, un adevarat scandal de presa a atras atentia asupra falselor decese ale unor nou-nascuti intr-o maternitate din provincie. Parintilor li s-a spus ca le-a murit copilul. Dupa o vreme au fost acuzati de abandon.



In tara asta, atat de ocupata sa intre in Europa, sa-si bea berile cu traditie de 100 de ani in vreme ce urmaresc meciurile sau extragerea Loto, au inceput sa moara copiii. Nu de ieri, de azi. Nu mor pe capete, loviti de gripa puiului sau de boala vacii nebune. Unii mor de cancer. Altii mor de SIDA. Altii sunt injunghiati de mamele lor innebunite sau mor de foame sau mor pentru ca parintii au fumat prea mult sau erau ei insisi prea subrezi ca sa le dea si celor nou-nascuti putere. Mor discret, dispar in cosciuge mici ca niste cutii de papusi si nu se face prea mult tam-tam, in general, unei familii careia ii moare copilul, ce-i poti spune? Condoleante?



In doar doua zile, aproape de somnul meu, au murit doi copii si un altul refuza sa se stinga. E liniste. E pace. Ne mor copiii. Dormiti, oameni buni.



Andreea Demirgian, Liternet.ro




Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com

#58
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 26 noiembrie 2008 - 11:42

buna ziua.

Avem vesti despre implant.

Am trimis mai multe mail-uri mai ales in Munich unde imi daduse Doina dar nu am avut nici un raspuns pana acum.

Zilele acestea mi-au raspuns din Viena.Suntem programati pe 14 ianuarie pentru un control.Am intrebat daca as putea face testele acolo dar cand mi-au spus cat costa m-am lasat pagubasa.

Pentru inceput trebuie sa platim cosultatia 150 euro si bineinteles sa avem bani sa ajungem pana acolo, cu avionul presupun.Eu le-am spus ca imi trebuie timp pentru a strange banii pentru operatie nu este asa de usor.

Operatia va fi in jur la 11500 euro iar implantul costa 22696 euro, doar ce am primit oferta de la producatorul implantului.O sa incerc sa o pun si pe site.

Nu stiu daca in situatia de fata ar trebui sa fac un alt subiect si sa trimit actele la administratorii site-ului sau sa continuam tot aici?

Teo inca doarme si m-am gandit ca va pot scrie .

Pana una alta trebuie sa mergem in Germania pentru dilatare sau ce or mai face ca nu mi-au raspuns.Adica nu stiu daca ne ducem sa vada cum ete esofagul dupa dilatarile acestea sau o sa ii si faca dilatare.

Am intrebat daca as putea sa fac dilatarile si in Viena si in principiu se poate dar trebuie sa fiu sigura ca nu gresesc asa ca voi discuta personal cu medicul si apoi ma voi decide.







Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com

#59
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 26 noiembrie 2008 - 15:05

Jeni, eu cred ca trebuie sa profiti ca acum vine Craciunul si sa intri din nou in campanii la televizor si in ziare. Mult succes! O sa reusiti si o sa razbateti pina la urma!





Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005)



Poze la http://www.kodakgall...t6d&x=0&y=nr5bn



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro



Despre Andrei



#60
mery_anna

mery_anna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 26 noiembrie 2008 - 19:21

Draga Jeni,ma bucur mult ca ai un prim raspuns la aceasta mare problema.Doamne-Ajuta ca in ianuarie sa mearga bine intalnirea si sa programati operatia!Si nu in ultimul rand Doamne-Ajuta sa faci rost de bani!!!Tu stii ca si noi suntem in aceeasi situatie,cred ca trebuie sa ne tinem dupa voi daca pot sa spun asa.Am rugamintea se ne ajuti si pe noi cu informatii,stiu ca orice am nevoie ma pot baza pe tine.Despre bani stiu ca e greu,dar sunt sigura ca oamenii cu suflet mare sunt alaturi de Teo si va vor ajuta.Stii ce spunea preotul din Leipzig,sa nu ne pierdem increderea si are mare dreptate!



Minoiu Mariana

-------------------

Aici il puteti vedea pe Ionut!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -