Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Teo vrea sa fie un copilas ca toti ceilalti (2)


133 raspunsuri la acest subiect

#41
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 29 septembrie 2008 - 12:52

Ce mai face Teo?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005)



Poze la http://www.kodakgall...t6d&x=0&y=nr5bn



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro



Despre Andrei



#42
mery_anna

mery_anna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 10 octombrie 2008 - 16:42

Buna Jeni,ce mai faceti,cum se mai simte Teo?Avem si noi aceleasi probleme cu rotavirusul,incercam sa ne revenim.Daca poti mai scrie-ne cate ceva,sa aflam cum o mai duceti,eu am mai vorbit cu Costin din spital,dar cam pe fuga,stii ca nu prea puteam vorbi.Sper ca sunteti bine si ca papati frumos!Sa cresti mare Teo si puternic![pup]



Minoiu Mariana

-------------------

Aici il puteti vedea pe Ionut!

#43
mery_anna

mery_anna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 10 octombrie 2008 - 16:45

Buna Jeni,ce mai faceti,cum se mai simte Teo?Avem si noi aceleasi probleme cu rotavirusul,incercam sa ne revenim.Daca poti mai scrie-ne cate ceva,sa aflam cum o mai duceti,eu am mai vorbit cu Costin din spital,dar cam pe fuga,stii ca nu prea puteam vorbi.Sper ca sunteti bine si ca papati frumos!Sa cresti mare Teo si puternic![pup]



Minoiu Mariana

-------------------

Aici il puteti vedea pe Ionut!

#44
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 10 octombrie 2008 - 18:58

Buna ziua!



Multumesc Mariana pentru urari.

Ce sa zic, m-am sautrat eu de cat ma vait, probabil ca am intrat intr-o depresie si nu pot sa mai ies.

Cel mai mare cosmar este cand ramanem fara bani de lapte dar cu ajutorul lui Dumnezeu se gasesc oameni cu sufletul mare care ne ajuta.Stresul in care stam tot timpul gandindu-ne la viitor pe mine ma termina.

Teo nu mai vrea sa manance din nou asta dupa ce manca si de 3 ori pe zi,a facut iar diaree si azi e mai bine sper sa isi revina ca m-am chinuiut 3 luni ca sa scapam de virus data trecuta.

Nu vad nici o schimbare de cateva luni, as vrea sa pot spune ca mergem spre mai bine dar...........

M-am saturat de tuburi si pompe de nutritie,am momente in care imi vine sa strig pana la Dunezeu:NU MAI POT!!!!!!!!!!!!Teo face des convulsii din nou iar eu il tin in brate minute in sir nici nu stiu cat timp mi se par ore iar eu nu il pot ajuta cu nimic nu stiu cum.......

Nimeni nu vine sa ne intrebe cum ne descurcam si daca mai putem iar Mariana stie si ea ce inseamna asta.Indifernta oamenilor din jur te omoara mai ales cand ai atat durere in suflet si nu ai cui sa o spui..

Casa in care locium este neterminata , stam intr-o camera si gatim in hol iar acum am tras si noi apa dar cu mari eforturi. Avem nevoie de apa pentru a spla la masina si pana acum mergeam cu gentuta la mama sa mi le spele .

Nimic nu ar mai parea atat de greu daca Teo ar fi bine .

Daca nu va scriu asta nu inseamna ca v-amu uitat .

Ma gandesc la voi si va multumesc ca ne sunteti alaturi.

Teo va saluta si el si nu mai lasa tastatura.Vrea sa scrie .[pup]









Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com

#45
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 22 octombrie 2008 - 15:00

Buna ziua dragii mei prieteni!



Trec zilele asa de repede, nici nu stiu cand a trecut timpul de cand am venit acasa din Germania.

Schimbari nu prea avem adica Teo e cam la fel, iar nu mai mananca si are starea aceea tampita de voma, cica motilitatea esofagului este cam proasta.

Stam in casa si nimeni nu vine in vizita,nici nu are cine.Mai mergem pe afara cat mai este soare si Teo alearga dupa gainile din curte dar cel mai mult ii plac porumbeii.Staa minute in sir la geam si se iuta la ei.Chiar au inceput sa vina si sa ciocane in geam, cred ca s-au invatat cu el.

Calculatorul nu mai ZIC nici nu pot sa pun mana pe tastatura ca hop si el.Acum doarm ca altfel era dezastru.

Am luat biletul de avion pentru urmatoarea dilatare si plecam pe 10 noiembrie sa ne intoarcem pe 15 noiembrie.Teo nu ar fi asa rau dar am zis sa mai mergem macar o data pana face 2 ani ca pe urma trebuie sa ii cumparam si lui bilet.Nici nu m-am gandit atunci cand a fost teledonul la asa ceva.







Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com

#46
doina_cel

doina_cel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 24 octombrie 2008 - 01:33

Lasa ca trece ea si perioada asta de acomodare, desi stiu ca e greu si luuung...



Il faceti "calculatorist" daca ii place asa de mult laptopul tau [:)]



Sa stii ca eu nu am uitat de buton, am intrebat, dar nu mi-a raspuns individul, o fi fost plecat in concediu, ca nu am reusit sa dau de el nici pe telefon. E cazul sa mai incerc o data sa dau de el sau ati rezolvat? Daca sa mai incerc, ce fel de buton ii trebuie lui Teo? Cat de lung si de gros?



Drum bun in Germania daca nu ne mai auzim pana atunci! Si pupici lui Teo. Si tie [:)]



Happiness is a smile




Haideti sa il vedeti pe Andrei !



Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2




#47
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 24 octombrie 2008 - 13:46

Multumesc Doina![pup]



Am rezolvat cu butonul.Partea proasta este ca au trebuit sa plateasca cele 2 butoane din banutii de dilatari dar ce sa fac.

In afara de aceasta dilatare care o facem acum cand plecam mai sunt bani de vreo 4.Sper ca sa aiba nevoie de dilatare mai rar si sa mai tragem de acesti banuti,nu de alta dar urmeaza implantul cohlear si nu mai pot apela la fundatie si pentru dilatari.Macar sa ne ajute cu implantul.

Inca nu am raspuns in ceea ce priveste implantul, o sa insist mai mult cand mergem in Leipzig.

Dupa cate am inteles de la mamica din Grecia care este inca acolo,Dr Foker nu prea se afla in relatii bune cu prof Till.

Pentru noi nu exista alta varianta mai buna pentru moment.Ma gandesc ca cine cunoaste totul destre Teo daca se intampla Domne fereste ceva?

Apropo Doina eu zic sa ii dai cele 3 kg ale lui Andrei lui Teo.Asa rezolvam 2 probleme o data.[bang]







Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com

#48
mmire

mmire
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 31 octombrie 2008 - 15:59

Buna Jeni,
Desi nu prea sriu pe forum, sa sti ca eu nu v-am uitat si ma rog in fiecare seara pt colegii de suferinta a lui Bibi:Teo, Ionut si Andrei, sa dea Dumnezeu sa va fie si voua bine, ca prea a-ti suferit mult.
Draga Jeni, am vazut ca ai scris ca "Stam in casa si nimeni nu vine in vizita,nici nu are cine",sa sti ca mi-ar face mare placere sa va cunosc, mai ales ca stam asa aproape.
Apropo de buton, eu am 2 acasa, acum nu stiu daca sunt de acelasi tip sau marime cu ale voastre...poate sunt.
Va pup si astept un semn de la tine.

#49
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 31 octombrie 2008 - 18:04

Multumesc Mirela.

Ai dreptate nici nu m-am gandit spre rusinea mea.As vrea sa iti fac o vizita, poate saptamana viitoare.

Situatia este cam dificila din multe motive,ex:nu avem acte pentru casa care am facut-o.Principalul motiv sunt banii si uite ca inca nu am reusit sa facem actele de proprietate.Este si asta o grija pentru ca doamne fereste mi se intampla ceva vreau ca copii sa aiba o casa.Mie mi-a fost foarte greu numai cu chirie si cand am reusit si noi sa avem o casa nu ne putem bucura de ea.

Eu nu mai am rabdare si nu mai pot ierta greselile celor care stiu cu adevarat suferinta prin care trec si cu toate acestea nu se gandesc decat la persoana lor.

De cand ma stiu am urat singuratatea si am fugit de ea dar dupa cum se spune: de ceea ce tie scris nu poti fugi.

Am o singura sora care este la manastire si nu o am alaturi,imi este foarte dor de ea si imi lipseste dar nu o pot judeca pentru alegerea facuta.Si eu am ales la randul meu.

Si cu toate astea nimic nu ar fi greu daca as avea o satisfactie in ceea ce il priveste pe Teo.Nu reusesc sa il fac sa manance si asta ma omoara.As avea satisfactia ca atatea operatii si sueferinta nu au fost degeaba.

Teo este racit, cred ca a luat de prin maxi taxi,nu imi permit sa merg numai cu taxiul iar numai acasa parca ne-am saturat si noi.



Cat despre buton l-am cumparat deja,daca stiam ca ai.Nu imi pare rau doar ca l-au platit din banii de dilatari si aveam nevoie de ei..





Numai bine





Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com

#50
jenycuta30

jenycuta30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 01 noiembrie 2008 - 18:18

Offff nu va spusesem ce era mai important:Teo face cativa pasi singurel.Ii este cam frica dar ii place sa mearga.[bis][bis][bis]



[majoreta][majoreta][majoreta]



Copoiu Eugenia

--------------------

Teo te roaga sa il ajuti!Inca mai are nevoie de voi [red]

http://teo.seek-on.com


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -