Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Apocalipsa


355 raspunsuri la acest subiect

#1
BeLucci

BeLucci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 01:31

in Biblie se pomeneste de apocalipsa! voi ce credeti va fi, nu va fi, cand va fi, de ce va fi, de ce nu va fi!

#2
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 01:58

Pentru cei care cred in Biblie, va fi. De ce va fi? Pentru ca ei cred asta.
Pentru cei care nu cred in Biblie nu va fi. De ce? Pentru ca ei nu cred asta.
Cei care cred in Biblie cred ca Apocalipsa va fi si pentru cei care nu cred. Cei care nu cred in Biblie cred ca Apocalipsa nu va fi nici pentru cei care cred in ea.
Oricate argumente ar aduce cel care crede in Biblie nu-l va putea convinge pe cel care nu crede.
Oricate argumente ar aduce cel care nu crede in Biblie nu-l va putea convinge pe cel care crede.
Religia si stiinta sunt precum uleiul si apa. Degeaba incercam sa le amestecam ca tot separate vor ramane pe veci. Sau doar pana la apocalipsa. [;)]

#3
irina.c.

irina.c.

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.165 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 10:44

quote:
citat din mesajul lui capcaunul
Pentru cei care cred in Biblie, va fi. De ce va fi? Pentru ca ei cred asta.Pentru cei care nu cred in Biblie nu va fi. De ce? Pentru ca ei nu cred asta.Cei care cred in Biblie cred ca Apocalipsa va fi si pentru cei care nu cred. Cei care nu cred in Biblie cred ca Apocalipsa nu va fi nici pentru cei care cred in ea.Oricate argumente ar aduce cel care crede in Biblie nu-l va putea convinge pe cel care nu crede.Oricate argumente ar aduce cel care nu crede in Biblie nu-l va putea convinge pe cel care crede.Religia si stiinta sunt precum uleiul si apa. Degeaba incercam sa le amestecam ca tot separate vor ramane pe veci. Sau doar pana la apocalipsa. [;)]
oamenii nu sunt necredinciosi fiindca nu exista suficiente argumente pentru crednta, ci fiindca, daca ar crede, ar fi nevoiti sa-si schimbe viata Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) am blog [:D]

#4
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 11:19

quote:
citat din mesajul lui irina.c.
quote:
citat din mesajul lui capcaunul
Pentru cei care cred in Biblie, va fi. De ce va fi? Pentru ca ei cred asta.Pentru cei care nu cred in Biblie nu va fi. De ce? Pentru ca ei nu cred asta.Cei care cred in Biblie cred ca Apocalipsa va fi si pentru cei care nu cred. Cei care nu cred in Biblie cred ca Apocalipsa nu va fi nici pentru cei care cred in ea.Oricate argumente ar aduce cel care crede in Biblie nu-l va putea convinge pe cel care nu crede.Oricate argumente ar aduce cel care nu crede in Biblie nu-l va putea convinge pe cel care crede.Religia si stiinta sunt precum uleiul si apa. Degeaba incercam sa le amestecam ca tot separate vor ramane pe veci. Sau doar pana la apocalipsa. [;)]
oamenii nu sunt necredinciosi fiindca nu exista suficiente argumente pentru crednta, ci fiindca, daca ar crede, ar fi nevoiti sa-si schimbe viata Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) am blog [:D]
Corect!Si mai am o teorie.[:D] conform versetului biblic "bate si ti va deschide"Dumnezeu zice ca atunci cind un credincios se apropie de El cit distanta unei palme,Dumnezeu "alearga" spre el.Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu]PoziciNoutatiAmira scolarita

#5
BeLucci

BeLucci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 12:10

credca educatia incepe gresit poate nu neaparat din familie. cand aveam vreo 10 ani, tin minte ca am mers la o biserica ortodoxa la ruga. eram cu copii de la noi de pe strada. nu faceam eu atunci diferenta dintre ortodocsi, catolici, baptisti, crestini dupa evanghelie...etc. credeam ca toti cred in Dumnezeu si e bine pt toata lumea. daaaar stiti cu ce am ramas de-acolo?? dupa ce sa terminat slujba, ce a vorbit preotul, a inceput petrecerea. cu mici, bere, si daaaans si manele la greu! deci eu nu am auzit o rugaciune pt tara, pt sanatate etc. dupa jumate d ora popa era mai beat ca cel mai beat. abea se tinea pe picioare etc. atunci eu mi-am schimbat parerea despre acest mod de viata care eu il credeam altfel. stiu nu fa ce face popa fa ce face popa. dar atunci nu incepem sa zicem ah...si popa face asa. ma asteptam sa fie total diferit, dar oamenii erau parca neinteresati de jlujba , ci asteptau petrecerea de dupa. NU ATAC pe nimeni, stiu ca asta e un caz izolat...cum e si cel cu popa homo si etc. dar sincer sunt festivalul vinului ,ferstivalul berii si mullte alte festivaluri unde lumea poate bea si dansa...dar chiar si la ruga? poate sunt eu deplasata dar atunci de unde apar ateii...si altii. credca toooate lucrurile ne sunt ingaduite dar nu toate ne sunt de folos!

#6
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 13:02

quote:
citat din mesajul lui irina.c.
oamenii nu sunt necredinciosi fiindca nu exista suficiente argumente pentru crednta, ci fiindca, daca ar crede, ar fi nevoiti sa-si schimbe viata

Iar oamenii credinciosi raman credinciosi nu fiindca nu exista suficiente argumente impotriva credintei lor, ci fiindca, daca ar renunta la credinta, ar fi nevoiti sa-si schimbe viata.

#7
BeLucci

BeLucci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 13:29

capcaunule eu am mai auzit om sa se schimbe din rau in bine dar sa vrei sa te schimbi din bine in rau...hmmmm..

#8
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 13:35

quote:
citat din mesajul lui BeLucci

capcaunule eu am mai auzit om sa se schimbe din rau in bine dar sa vrei sa te schimbi din bine in rau...hmmmm..




Capcaunule, vezi ce inseamna sa te chinui sa dai replici la fel de simplissime ca cele pe care le citesti? [:)]


BeLucci, mare o sa-ti fie mirarea, stiu [:D], dar ai inceput prost si ziua asta: ai lasat amenintarile, ai dat-o pe jigniri [hot].

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.


#9
Amina_Marina

Amina_Marina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 912 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 13:38

Pai, stai asa , mai, Belucci. Daca un om e normal si devine credincios asta inseamana ca s-a schimbat din rau in bine.?
Daca unul e creincios crestin si devine confucianist sau buddhist asta inseamana ca a devenit rau ?
Eu sunt de toate , in care ma incadrez ?

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................


Reflexia luminii pe suprafata apei
se misca neincetat.
totusi luna straluceste
si nu pleaca nicaieri
ea sta, dar se misca.












#10
dodo

dodo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 14:07

quote:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Pai, stai asa , mai, Belucci. Daca un om e normal si devine credincios asta inseamana ca s-a schimbat din rau in bine.?
Daca unul e creincios crestin si devine confucianist sau buddhist asta inseamana ca a devenit rau ?
Eu sunt de toate , in care ma incadrez ?

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................


Reflexia luminii pe suprafata apei
se misca neincetat.
totusi luna straluceste
si nu pleaca nicaieri
ea sta, dar se misca.














Tu esti zeita aia, mey, cu nu stiu cite capete si cite perechi de brate, cite un cap si o pereche de brate pt. fiecare credinta[il]

On topic, vom vedea ce va fi nu mai devreme decit atunci cind va veni clipa, pina atunci e bine ca fiecare sa-si umple tolba cu cit mai multe fapte bune [flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -