Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rugati-va pentru Diana! (2)


299 raspunsuri la acest subiect

#21
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 11 martie 2008 - 16:09

LA MULTI ANI, DIENUTZA SCUMPA!!!



Sanatate multa iti dorim, sa cresti mare, sa fii fericita cu astfel de parinti linga tine!

Si sa te aiba bunul Dumnezeu in paza si sa faca o minune!!!!



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)



poze Ioana-Catalina



Povestea nasterii Ioanei-Catalina



Iubirea noastra Ioana-Catalina

#22
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 11 martie 2008 - 16:56

La multi ani, Diana!
Laura, sa dea Dumnezeu sa gasiti in voi puterea si resursele pentru a spera in continuare intr-o minune! Tot ce s-a intimplat pina acum, de la accident incoace, a fost o suita de mici miracole. Sper din suflet ca ea sa continue. Incetisor si cite-un pic, va doresc sa redeveniti asa cum ati fost, doar mai puternici pentru ca ati trecut prin atitea impreuna!
Cu drag si speranta,
Simonna

http://forum.desprec...?TOPIC_ID=72985

#23
cge

cge

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.616 mesaje

Postat 11 martie 2008 - 17:46

"La Multi Ani", Diana !![flo]
Noi de pe DC si mami, tati al tau si toti care te cunosc ne rugam in fiecare zi la Doamne-Doamne sa te faci bine.

Trebuie sa fie bine, Laura!!
Sa va Dumnezeu putere la toti 3 peste incercarea asta cumplita.

Si asteptam poze cu printesa de 5 ani.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

#24
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 12 martie 2008 - 02:16

LA MULTI ANI DIANA!!!!Iti doresc tot binele din lume, iti doresc o petrecere frumoasa alaturi de parintii si prietenii ce te iubesc atat de mult.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

#25
LiaMaria

LiaMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 12 martie 2008 - 03:25

La Multi Ani ursulet mic si scump! [s][s]



Domane Doamne sa te aiba in grija lui la tot momentul, sa te ocroteasca si sa-ti dea putere sa invingi toti doctorii si toate pronosticurile lor!

O sa faci bine puisor drag, incetul cu incetul, ruga noastra [ruga]fierbinte va ajunge la Domnul nostru Isus Cristos si la Maicuta lui. Nu avem timp sa ne gindim la rau, ci cu Dumnezeu inainte.

Noi te iubim si vom fi alaturi de tine si familia ta.



Curaj Diana, o sa invingem!



Cu toata dragostea,

Lia si Gabi




Rugati-va pentru Diana [ruga]

http://dianadumitru.netfirms.com/



Asa a venit pe lume printesa mea:

http://forum.desprec...TOPIC_ID=105962

#26
amandina_c

amandina_c

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 12 martie 2008 - 05:19

Diana, Ursulet iubit [s]

LA MULTI ANI CU SANATATE, NUMAI BUCURII SI SA-TI DEA BUNUL DUMNEZEU TOATE MINUNILE DE CARE AI NEVOIE [ruga][ruga][ruga]



Cu mult drag









Amandina

Mamica de scumpica

#27
LiaMaria

LiaMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 13 martie 2008 - 00:15

Dienuta a avut o zi extraordinar de frumoasa si plina de bucurii, de surprize si mai ales cadouri.
Cu toate ca n-am reusit sa ajung la petrecerea de la spital din cauza serviciului, am mers dupa amiaza. Dienuta inca nu revenise din vizita la gradinita unde mergea inainte de accident, insa nu am avut de asteptat prea mult, si iata ca un ursulet plin de veselie si vorbaret de nu se poate apare in fata noastra. Nu va spun ce bucurie i se citea pe fetisoara ei mica si scumpa gindindu-se ca petrecerea nu s-a terminat. Inca mai sunt cadouri de primit, noi parteneri de joaca si vorba, ce mai, petrecerea continua.

Din povestirile Dienutei am inteles ca petrecerea a fost foarte frumoasa. A primit multe, multe cadouri, a gustat din tortuletul ei (un tortulet Winnie the Pooh), a avut multi prieteni linga ea, in special Stefanel, prietenul ei de demult care nu mai stia ce sa-i faca, ce sa-i aduca. Mi-a povestit cum a ajutat-o Stefan sa deschida cadourile, a tinut-o de minuta, au "discutat". Era tare fericita!
Am vazut si pozele facute de Laura si pe care le va posta cu singuranta in curind.
La un moment dat, probabil fiind tare obosita Dienuta a adormit spre dezamagirea invitatilor, dar nu pentru mult timp. S-a trezit si dupa plecarea musafirilor Dienuta impreuna cu Laura si Bunuti au facut o vizita de o ora la gradinita unde obisnuia sa mearga inainte. La inceput, imi povestea Laura, nu s-a simit foarte confortabila si oricit a insistat Laura nu a vrut sa spuna de ce era atit de nerabdatoare sa se intoarca la spital. Pina la urma a fost bine, insa Laura era putin ingrijorata, dar Psiholoaga Dienutei a sfatuit-o sa nu insiste prea mult, asa ca s-a conformat.
La intoarceare, dupa cum v-am spus, era intr-o verva mare, nu mai contenea cu povestitul. Cind in sfirsit a terminat, gata "acum jucam". Si "am jucat" cu Play Mobil pina a adormit, si a adormit instantaneu, linistita si adinc si fericita. Fericirea ei face tot aurul din lume.

Chiar acum m-a sunat Laura de la servici sa-mi spuna ca Diana s-a trezit de citeva ori azi-noapte vorbind despre "her party" and "presents". Acum se fac tot feluri de pregatiri la spital pentru venirea Dienutei acasa inainte de Pastele catolic, adica in 2 saptamini. Va fi o mare piatra luata de pe sufletul tuturor, ore pierdute in trafic, aglomeratia de la spital, atmosfera de acolo, faptul ca Dienuta nu se ma va trezi singurica noaptea, va fi acasa la ea. Un mare pas inainte si cu ajutorul lui Dumnezeu un mare pas spre mai bine.

Pozele si filmuletul facut de Gabi va urma curind. Scuze de intirziere.

Multa sanatate tuturor si mii de multumiri pentru urarile, gindurile bune si rugile voastre. Doamne ajuta!

ps
Trebuie s-o auziti pe Diana cum spune "Mai Bunuti mai". Iti vine s-o maninci.

Lia

Rugati-va pentru Diana [ruga]
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprec...TOPIC_ID=105962

#28
Laura B

Laura B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.050 mesaje

Postat 13 martie 2008 - 08:59

Multumim mult, mult, mult pentru urari!

Multumim mult Lia, Dana, Stefan si Gabi ca ati fost alaturi de noi- Diana (fata ei spunea totul) ca si noi, restul familiei, am fost foarte fericiti sa va revedem!

Cateva poze, asa cum am promis, am postat aici: http://www.flickr.co...57601592785474/

Laura

#29
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 13 martie 2008 - 13:28

Multumim mult, mult de poze. E atat de frumoasa... mi-au dat lacrimile. Arata foarte bine nu ai zice ca are ceva si a crescut de cand nu am mai vazut-o . Draga de ea, ii doresc tot binele din lume !!!

#30
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 13 martie 2008 - 15:27

V-am urmarit mereu si m-am bucurat pentru fiecare progres al Dianei. Doamne, ce zambet frumos are! La multi ani, pui mic! Sa dea Domnul sa zburzi intr-o buna zi, iar in spate sa ramana doar amintirea unui vis urat!

Laura, sa va traiasca Diana! Sa fie sanatoasa si sa fiti fericiti! Si niciodata sa nu incetati sa sperati! [flo]

Claudia




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -