Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV la Medlife (2)


171 raspunsuri la acest subiect

#31
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 13:11

21ali - din ce am citit pe forum si am experimentat pe al meu sot, urmatoarele au avut efecte spectaculoase: tribulus... si fiolele cu gingseng si royal jeley. Si astea pe langa omega3, zinc, napraznic. Parerea mea este ca pana la intalnirea cu comisia cand sigur il va pune sa repete spermograma, sa-i dai intensiv in dozele maxime mentionate in prospecte. Rau nu au ce sa faca asa ca poate - poate...

[pup]
gianina

#32
21ali

21ali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 209 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 13:33

Buna ziua,da GIANINA ar lua orice dar mia spus clar ca dupa ce termina tratamentul si asta s-a intimplat saptamina trecuta nu mai ia nimic pina ne intoarcem din concediu si asta este cam pe 20 aug.El nu este greu de convins dar il inteleg si pe el.Ma gindesc ca daca avem pe 8 comisia apoi cam pe 20 sa incep analizele ar fi cam o luna si ceva de trat. ptr.el.Daca 8 cade vineri este posibil sa ne retina si a 2 zi in Bucuresti ?Preturile ptr FIV sunt aceleasi afisate pe pag lor?Si as vrea sa va intreb daca ati luat trat compensat ,se da ?

ali

#33
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 13:48

ali - n-ar avea de ce sa va retina si sambata. Daca se pune problema de analize, eu cand am mai fost in situatii de astea, nu am mancat nimic pana la control ca daca trebuia facuta vre-o analiza, sa o pot face atunci sa nu mai vin si a doua zi. Dar inafara de analizele hormonale, multe altele se pot face si daca ai mancat, asa ca...

#34
21ali

21ali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 209 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 14:14

Gianina,eu voi fi in ziua a18 de la CM si vom pleca pe la 4 dimineata,suntem programati la ora 1,30 si daca va fi nevoie vom ramine ptr a doua zi dar din ce am citit din urma in anumite zile ale CM se fac analizele ,nu ?Stii chiar am emotii sa vedem ce-mi vor spune,la citi dr am fost n-au fost doi sa cada deacord,ba unul ca am uterul prea mic,ba altul ca nui bai uterul ca defapt nu am ovulatie ,ba ca as avea o anexita si toate astea pe linga ce are sotul.Si la drept vb si d-rii nu sunt Dumnezeu,am incredere in ei ! Vom vedea,emotii am, as vrea sa incep sa fiu mai increzatoare dar imi este frica daca nu vom avea embrioni cu asa o spermograma?Am intrebat-o pe dr daca este unul macar intreg si mia raspuns sec -niciunul-chiar se poate sa nu fie macar unul?

ali

#35
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 25 iulie 2008 - 15:38

Draga Ali, nu stiu ce sa-ti spun cu spermograma insa oricum cred ca o va repeta si cine stie... In ceea ce priveste analizele, sunt foarte multe altele care trebuie facute (depinde ce ti se va recomanda tie). Si eu si sotul meu am facut o groaza de analize - am citit pe forum si am notat toate analizele ce se cer indiferent de doctor si am mai castigat o luna pentru ca m-am dus cu ele facute deja.

#36
21ali

21ali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 209 mesaje

Postat 26 iulie 2008 - 11:47

BUNA DIMINEATA FETELOR,GIANINA DRAGA MEA AI DREPTATE CA VOI PIERDE O LUNA DAR S-A NIMERIT SI CU PLECATUL IN CONCEDIU SI CIND NE VOM INTOARCE VOM URMA PAS CU PAS CEEA CE-MI VOR SPUNE MEDICII.CHIAR NU AM PUTUT SA MERG SA FAC ACELE ANALIZE CIND TREBUIA SI NICI NU AVEM IN ORAS ASA LABORATOARE DE PERFORMANTE SAU MADICII NU SUNT ATENTI LA ANALIZE .EU AM FACUT VSH SI MIA IESIT 172/H,FIBRINOGENUL 800.IN CELE DIN URMA M-AM CONVINS CA AU FOST GRESITE[pup] [pup][pup][pup] DULCE PE TOATE!

ali

#37
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 29 iulie 2008 - 13:46

Draga Ali, nu pot decat sa-ti urez sa ai parte de un concediu cat mai placut, sa va intoarceti odihniti si relaxati. Ne mai auzim la intoarcere, cand vei incepe demersurile.
Sa nu ne uiti, sa ne tii la curent sa stim si noi cand sa tinem pumnii stransi!

[pup] gianina

#38
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 01 august 2008 - 16:37

Astazi s-a intors dr. Predoi[:D].

Deja ma simt mult mai bine...


[pup]
gianina

#39
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 11 august 2008 - 14:55

ali21 - cum a fost vineri la comisie?
Hai scoate capul si tine-ne la curent sa putem face galerie si sa stim cand trebuie sa tinem pumnisorii stransi[:D]

pup toate fetele,
gianina

#40
florela30

florela30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 12 august 2008 - 16:17

buna, fetelor. sunt si eu pacienta la medlife si urmeaza sa fac fiv la ei in septembrie. ideea e ca doamna dr. bolintineanu m-a atentionat ca nu se mai gaseste pregnyl si trebuie sa fac rost de el singura. pana acum nu am reusit sa gasesc nicaieri( am cautat in bucuresti, braila, alexandria) . voi aveti idee unde pot gasi pregnyl? multumesc


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -