Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (cap.7)


221 raspunsuri la acest subiect

#41
gyorgi

gyorgi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 12:37

Gyorgi, bafta mai departe. Mult a fost , putin mai este . Deci vei naste prin cezariana.



Cristina[gravi] 15+ ,cu [baietel]Mihai Daniel





" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"




[/quote]



Multumesc Cristina pentru incurajari. Intradevar mai este un pic. Iti doresc si tie o sarcina usoara in continuare!

O sa fac cezariana pentru ca eu am hepatita virala B si este mai bine pentru copil, ca nu risca sa ia virusul.



Gyorgi [gravi] 34 sapt + [bibe] Raluca Maria

#42
clauclau

clauclau

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.151 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 13:44

Miki, am facut rahianestezie, totul a decurs super bine. Eu am fost treaza toata operatia si pe bebelina mi-au dat-o la pupat imediat ce a iesit din burtica. Si dupa ce-am pupacit-o de cateva ori mi-au pus-o si putin pe piept. Apoi au plecat cu ea la acvariu .



Luny, mergi cu incredere la nastere. Totul o sa fie bine. Crede-ma ca toti se poarta exemplar. Aproape te simti prost cand vezi cum roiesc toti in jurul tau sa-ti fie tie bine. Mereu te intreba ce mai ai nevoie, daca doresti calmante, etc...



POZE









mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

#43
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 14:00

clau, merg, ca nu am incotro, trebuie sa vina pe lume bebila al meu![:-)))]
nu mai ajung azi la control ca doca intra in cezariana si nu mai stiu ce...maine, sper sa ajung cumva, ca sunt singura..[xx(]

LUNY[9cer],[gravi] in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..[bebic]
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.co...97488@N05/sets/
http://community.web...m/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

#44
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 16:03

Hello mamicutze!



Carmen, cred ca tu ma intrebai ... eu sunt la Dr. Predoi, mi s-a parut f dragutz, desi am fost la el o singura data ... cand m-am hotarat la ce medic voi naste la Medlife, am putut face programare abia dupa o luna...adica pe 10 februarie parca...dar a fost f intelegator si desi se grabea, am stat si am discutat pe larg toate amanuntele...inca nu am vazut spitalul, dar nu e graba...oricum, toate mamicile il lauda iar pozele postate de Clau sunt mai mult decat edificatoare in aceasta privinta...



chiar asa Ursuleato, ce-ti veni? incearca la Predoi, la Parfene, la Popa...ei toti sunt laudati si e imposibil sa u gasesti pe cineva disponibil ...



cu umflatul facturilor...eu n-as prea crede, sincer...ca pana la urma e un business care are nevoie de reclama ... pozitiva ... iar asta nu cadreaza cu ideea...



clau, chiar ma intrebam daca ti-au taxat 4 nopti si uite ca nu...desi ar fi putut sa o faca...si ar fi fost o buna ocazie sa perceapa niste bani in plus (asta daca tot e sa le stea gandul la asa ceva)...



Doar 6 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe

[copil]fetitza noastra iubita, Honey Ioana [biz]!


POVESTE FARA SFARSIT

mami_papatot[gravi] +34 Honey Bunny

POZICI

Sunt cucoana-n casa mea!

BEBE-N BURTICA

#45
softurela

softurela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 18:58

quote:
Originally posted by mami_papatot

Hello mamicutze!

cu umflatul facturilor...eu n-as prea crede, sincer...ca pana la urma e un business care are nevoie de reclama ... pozitiva ... iar asta nu cadreaza cu ideea...




Eu zic ca ar trebui sa credeti, chiar si eu am patit asta.
Sa ma cert ? cu cine? cele de la receptie nu au putut sa ma lamureasca ce costuri sunt prinse in 450 RON. Cu cosuletul intr-o mana, cu un buchet de flori pentru dna doctor in alta mana, cu cadoul de la clinica in a treia mana, cu sotul care plecase inainte sa incalzeasca masina ca era decembrie, credeti ca aveam chef sa ma cert cu cineva ?
Masina era parcata si bloca alte masini, fetita statea foarte prost in cosulet, gheboasa de imi era mila de ea si nu stiam cum sa plec mai repede de acolo. Deci in concluzie am platit si am plecat.

#46
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 19:39

Miki pai nu stiu ce sa mai cred cu analizele.. Am facut la Medicover(pt ca acolo am abonament de la birou) si mi-au iesit prost.. adica tsh marit- mi-a pus un diagnostic si tratament...
M-am mirat..si ca Toma necredinciosul am repetat analiza la Medlife unde mi-a iesit bine.. Acum sincer nu stiu ce sa mai cred..
Mer maine la alta clinica sa mai fac o data.daca nu am avut nimic si e eroare de analize fac un mega scandal la Medicover pt ca ce naiba?? Fac tratament daca nu am nimik sa ma mai si dereglez?;;[bang]

Om vedea..va tin la curent dar eu zic ca nu am nimik..deci pot merge inainte cu proiectul meu de bebe.
Pupici

In legatura cu facturile umflate nu stiu ce sa cred..Dar chiar daca nu aveam timp atunci sa lamuresc as fi mers ulterior sa vad exact ce mi-au pus..Pt ca nu ar fi normal sa platesc mai mult daca serviciile au avut o valoare mai mica..Pt mine 5 milioane ar conta si nu m-as lasa cu 1 cu 2..

#47
CameliaBianca

CameliaBianca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 19:54

Eu am avut vreo 3 milioane la diverse, a platit sotul dar nu si-a dat seama iar eu am vazut abia acasa, acolo nu l-am intrebat. Deci in total pe mine m-a costat 4450RON. Ca diverse stiu ca i-au facut bebelusului mai multe analize pentru ca a avut un icter mai ciudat dar sincer nu cred ca au fost 3milioane si se punea problema de transfuzii asa ca au cerut sange preventiv deci poate mi-au facturat si asta, transport sange, stiu eu...Cred ca ar fi corect sa detalieze cheltuielile astea pentru a nu mai aparea discutii. Vad ca sumele variaza.

Cele care ati nascut ati sunat voi sa va programati la controlul de 6 sapt.(sau nu se face la 6 sapt.?) sau va suna ei? Ca neonatoloaga m-a sunat ea sa ma intrebe cand poate sa vina pentru controlul de 2 sapt.


#48
Sake

Sake

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 20:34

Buna,
Ma bag si eu in seama cu voi:)) .. dupa 5 luni in care v-am tot urmarit m-am gandit sa scriu si eu (pe ultima suta de metrii).
Voi naste o fetita, prin cezariana, pe data de 7 Martie 2008 (mai am putinnnnn) la Medlife cu Dr. Luis Mendez.
Ce sa va spun sunt coplesita de emotie..frica..si Dumnezeu stie ce,,
ca imi vine sa raman cu burtica o viata de frica :))..nu sunt nebuna (cred) am doar o mare problema cu durerea:)
Sper ca nu v-am socat ...asa din prima!!!
[ups]

#49
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 22:23

bai, pe bune, e deja aiurea cu 'diversele' astea! [:(!][:(!][:(!]..si la mine 5 mil sunt banuti buni...nu ii arunc asa, pe diverse...
Softurela, sotul tau a putut sa stea cu tine in sala de travaliu, nu in sala de nasteri? ...stiu ca tu ai nascut normal..[pup]

LUNY[9cer],[gravi] in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..[bebic]
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.co...97488@N05/sets/
http://community.web...m/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

#50
softurela

softurela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 04 martie 2008 - 00:48

quote:
Originally posted by luny

bai, pe bune, e deja aiurea cu 'diversele' astea! [:(!][:(!][:(!]..si la mine 5 mil sunt banuti buni...nu ii arunc asa, pe diverse...
Softurela, sotul tau a putut sa stea cu tine in sala de travaliu, nu in sala de nasteri? ...stiu ca tu ai nascut normal..[pup]

LUNY[9cer],[gravi] in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..[bebic]
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.co...97488@N05/sets/
http://community.web...m/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!



Da, a stat cu mine in sala de travaliu si chiar si la nastere a asistat dar dincolo de geam.


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -