Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (cap.7)


221 raspunsuri la acest subiect

#1
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 21:08





Asa am inceput:cap.1cap.2cap.3cap.4cap.5cap.6[hia]Am vazut ca sunt cateva fete care au nascut sau vor naste la Medlife,de aceea va propun sa ne adunam aici sa schimbam impresii, pareri, sa discutam despre analize, medici,conditii,tarife.Paciente Medlife si medicii lor:Addelaidde[mamica] de [fetita] Ioana dpn:04.12.2007 dr.Mirela PopaAnandrei [mamica] de [baietel] David dpn 11.01.2008 Dr.Mirela PopaAndrada79 [gravi] dpn:05.06.2008Anka.san [mamica] de [baietel]Andrei DN :17.12.2007 Dr. Mirela PopaAradia [mamica] de [baietel]Mihai Lucian DN 11.11.2007 dr.Mirela Popacarmen71 [gravi] cu [fetita] dpn 08.08.08 dr.Luis Mendez / Mirela Popaclauclau [mamica] de [fetita]Rebecca dn:25.02.2008 Dr. Mirela Popa clab [mamica] de [fetita] DN 12.12.2007 dr.Mirela Popacriscris [gravi] cu [fetita] dpn 30.05.08 dr.Luis Mendezcristina26 [gravi] cu [baietel] Mihai-Daniel dpn 15.08.2008 dr. Mirela Popadarleena,[mamica] de [fetita]Kara DN:07.11.2007 Dr.Alexandru EpureDana M [gravi] cu [fetita] DPN 09.05.2008, Dr. Luis Mendezgabitzamo [mamica] de [fetita]Mara Elena DN:10.12.2007 Dr.Caliopi Parfenegyorgi [gravi] cu [fetita]Raluca Maria dpn 08.04.08 dr.Luis Mendezinuta12 [mamica] de [baietel] Eduard-Cristian dn:11.02.2008 Dr. Luis Mendeziubu77[flo], viitoare [gravi] Dr.Mirela Popajackie,[gravi] cu [bebic] dpn 21.05.2008 Dr. Luis MendezKiki29cta [mamica] de [baietel] DPN 25.02.2008 Dr. ParfeneLala_D, [mamica] de [baietel]Andrei DN 27.12.2007 Dr.Mirela PopaLigiaN [mamica] de [fetita] DPN 30.01.2008, Dr. Luis MendezLittlebig [mamica] de [baietel] Simon Sebastian DN:20.12.07 Dr. Luis Mendezluny, [gravi] cu [baietel] dpn:11.03.2008 Dr.Mirela Popa [majoreta}Mami_Papatot, [gravi] cu [fetita] Honey DPN 13.04.2008.manu_gama, [mamica] de [fetita] dpn:05.02.2008 Dr. Mirela Popamariami123, [mamica] de [fetita] Lavinia Maria, DN 17.10.2007 Dr. Luis Mendezmariavaleria, [mamica] de [baietel] Vladimir Ioan CristianDN:25.12.2007 Dr.Silviu PredoiMcrissa,[flo] viitoare [gravi] Dr. Silviu PredoiMikiM [gravi]cu [fetita]Raluca dpn 20.06.08 dr.Silviu Predoipucca,[gravi]cu [bebic] dpn.04.2008 Dr. Mirela Poparamonica [mamica]de [baietel]Vlad Andrei dpn:25.12.2007 Dr.Mirela PopaStancutza, [mamica] de [fetita] Sofia Elena 21.01.2008, Dr. Mirela Popa totulii, [mamica] de [baietel]Serban-Pavel DN:29.11.2007 Dr.Mirela Popatrinity [gravi] cu [fetita] dpn 15.05.2008 Dr. Pelinescu-Onciuluberbax [mamica] de [fetita] DN :15.12.2007 Dr. Mirela Popavali_delide [mamica] de [fetita]Andreea Stefania DN 07.12.2007 Dr. Luis Mendezzeririlouiza [mamica] de [fetita]Yasmin dpn 20.01.2008 Dr. Caliopi Parfenewitchy_witch [mamica] de [baietel] Alexandru 22.08.2007 Dr.Mirela PopaValentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)steluta mamei

#2
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 21:14

Sa aveti un capitol norocos, plin de vesti bune!

Astept in continuare vesti despre Claudia si le rog pe toate fetele noi sa-mi lase datele pt. listuta!

Va spun "Bun venit!" tuturor si va cer scuze anticipat daca voi intarzia putin in a face modificari, dar buburuza mea nu prea imi lasa timp liber!

Pup toate fetele, bebicii si burticile!

Si va doresc tuturor o primavara frumoasa![flo]



Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)

steluta mamei





#3
gyorgi

gyorgi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 22:00

quote:
Originally posted by vali_delide
Sa aveti un capitol norocos, plin de vesti bune!Astept in continuare vesti despre Claudia si le rog pe toate fetele noi sa-mi lase datele pt. listuta!Va spun "Bun venit!" tuturor si va cer scuze anticipat daca voi intarzia putin in a face modificari, dar buburuza mea nu prea imi lasa timp liber!Pup toate fetele, bebicii si burticile!Si va doresc tuturor o primavara frumoasa![flo]Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)steluta mamei
Buna!Urmeaza sa nasc si eu prin cezariana la Medlife cu Dl. Luis Mendez. DPN 08.04.2008.Am postat astazi primul mesaj (primul), dar vad ca nu a aparut! Stii de ce?gyorgi [gravi] 34 sapt + [bibe]Raluca Maria

#4
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 22:03

bai, ce aveti, frate, cu spaga la particular, ati luat-o razna???[alcool][bang]..platesti consultatie, tot ce trebuie platit, si e oficial nu pe sub mana, cum sa ii dai ceva drei?? asa ceva nu se face, sunt sigura ca ea nu ar primi!! plus ca din moment ce te-a chemat nu-i problema sa intri la ea fara programare, fiind pacienta ei, este absolut firesc sa te primeasca cand ai probleme!! si eu am fost in situatia de a intra la dansa intre programari si nu e nicio suparare!...

LUNY[9cer],[gravi] in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..[bebic]
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.co...97488@N05/sets/
http://community.web...m/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

#5
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 29 februarie 2008 - 11:43

quote:
Originally posted by luny
bai, ce aveti, frate, cu spaga la particular, ati luat-o razna???[alcool][bang]..platesti consultatie, tot ce trebuie platit, si e oficial nu pe sub mana, cum sa ii dai ceva drei?? asa ceva nu se face, sunt sigura ca ea nu ar primi!! plus ca din moment ce te-a chemat nu-i problema sa intri la ea fara programare, fiind pacienta ei, este absolut firesc sa te primeasca cand ai probleme!! si eu am fost in situatia de a intra la dansa intre programari si nu e nicio suparare!...LUNY[9cer],[gravi] in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..[bebic] DPN 11.03.2008http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/http://community.webshots.com/user/luny_leeLife is to precious to worry about stupid Shit!
Lunny, eu zic ca inca nu am innebunit sau cel putin asa sper.[:D] Ieri m-am panicat tare rau cand am vazut ca sangerez si fiindca nu stiam cum e cu privatu' am intrebat si eu fetele. Am zis ca mai bine intreb decat sa ma trezesc eu de una facand tampenii.Am fost aseara ,i-am explicat asistentei de ce am venit , am intrat m-a consultat d-na doctor si am platit consultul. Oricum, nu a gasit sursa sangerarii, care de altfel in mod miraculos se oprise, desi toata ziua ma stresase, am facut eco, totul era ok cu bebe , colul si placenta.Deci, sursa sangerarii nu a fost gasita..[bang] Multumesc mult fetelor care mi-au raspuns... Vreau si eu sa fiu pe listuta...Sunt [gravi]in 15+, DPN-ul meu este 15.08.2008 si voi naste cu d-na dr. Mirela Popa.Cristina[gravi] 15+ ,cu [baietel]Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"


#6
vali_delide

vali_delide

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.161 mesaje

Postat 29 februarie 2008 - 12:10

Cristina, bine ai venit! Esti pe listuta![flo]

Ma bucur ca sunteti bine si tu, si bebe!



Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)

steluta mamei





#7
M&M

M&M

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.583 mesaje

Postat 29 februarie 2008 - 12:54

quote:
Originally posted by vali_delide
Cristina, bine ai venit! Esti pe listuta![flo]Ma bucur ca sunteti bine si tu, si bebe!Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)steluta mamei
Valentina, multumesc mult!!![pup]Cristina[gravi] 15+ ,cu [baietel]Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"


#8
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 29 februarie 2008 - 13:03

Cristina, cel mai important este ca sunteti bine, si tu si bebe!!..sper doar ca te-ai lamurit cam ce inseamna sistemul privat...nu e nimic personal cu tine!..
apropo, si au aveam sangerari, si la control si eco totul era ok, asa ca mi s-a spus ca sunt pe fond hormonal, nu e nicio panica...eu le aveam dupa contact sexual, si erau chiar abundente unele!...eu zic sa stai linistita, ca sigur e totul bine!Sarcina usoara in continuare!!

LUNY[9cer],[gravi] in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..[bebic]
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.co...97488@N05/sets/
http://community.web...m/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

#9
criscris

criscris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 29 februarie 2008 - 13:33

Bravo, Cristina
Ma bucur sa aflu ca nu e nimic in neregula.

Daca vreti sa ma bagati si pe mine in listutza:

Cristina DPN 30mai2008, dr. Luiz Mendez, asteptam o fetitza


Pupici, fetelor, sa aveti un week-end minunat!!!!!!!!!!!!!!!
Cris25+

#10
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 29 februarie 2008 - 14:37

Carmen, bun venit in clubul mamicilor Medlife, o sarcina usoara si frumoasa si o nastere pe masura!



Cristina, bun venit si tie,ma bucur ca intr-un final totul este bine cu bebe!



CrisCris, bun venit si tie !



clau a ajuns de ieri acasa, dar se pare ca Rebeccutza a cucerit-o definitiv!



Doar 7 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe

[copil]fetitza noastra iubita, Honey Ioana [biz]!


POVESTE FARA SFARSIT

mami_papatot[gravi] +33 Honey Bunny

POZICI

Sunt cucoana-n casa mea!

BEBE-N BURTICA


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -