Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap.34


201 raspunsuri la acest subiect

#21
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 18:56

Salutare fete,



Ioana ce ai facut iubita azi? Totul este f bine da? Astept vesti[pup]



Andreyutza foarte bine ca ai repetat TT, sunt sigura ca a fost o greseala. Unde ai facut prima data, la Genetic?



Lucialu scumpico[pup] tu poti sa ma suni oricand, pitica mea nu prea are ea treaba cu somnul, astazi ptiu sa nu-i fie de deochi a dormit mai mult si singurica fara sa mai bazaie dupa mine, te pup si chiar daca nu pot raspunde vad apelul si te sun eu[pup]



Din ciclul toate mi se intampla numai mie, sa va povestesc noua patanie, ieri la pranz am iesit cu fata si cu catelul in parc si am vazut un cocker abandonat in tarcul de caini, plangea si urlaaa, eu disperata cum sunt dupa animale m-am dus la el sa-l mangai si a sarit la mine si m-a muscat de mana si de san[q], ulterior am aflat ca nu avea nici vaccinul facut, il lasase un idiot in parc ca vroia sa scape de el ca nu-l mai lasa maica-sa cu el in casa, in fine, am ajuns la Colentina si mi-am facut si antitetanosul si antirabicul. Muscaturile nu sunt mari dar mai mult am plans ca nu stiam daca fac vaccinul daca mai am voie sa alaptez, si pitica mea nu papa biberon deloc si m-am chinuit sa-i dau laptic cu lingurita, ufff, apoi mi-a zis si dr de la Colentina si neonatoloaga Nataliei ca am voie sa o alaptez, si uite asa, numai belele.



Va pup si mai vorbim[pup]



Alexia [mamica] de [fetita]Natalia Maria 20.02.2008



prietene DC .



#22
georgia_c

georgia_c

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.707 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 19:00

offff .... alexia ... na , asta da belea , bine ca ai trecut cu bine, si papa bblina laptik de la mamica ...


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


#23
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 19:45

Alexia hai ca ai facut-o de data asta !! Adevarul ca si eu as fi facut la fel, m-as fi dus sa-l mangai .. Bine ca s-a terminat cu bine povestea si ca e totul in normal.



Acum sa va povestesc si eu azi am fost la eco unde a fost foarte bine (mai putin ca am asteptat 2 ore pana sa intru [bang] ). Suntem in grafic, dupa masuratori avem 33 s + 4 z. Avem 1909 grame si stam cu capul in jos. Placenta e gradul 1 de maturare (asta la Pop acum o luna avea gradul 3 asa ca eu ce sa mai inteleg ??). Colul e 3.9, deci stam bine. Testicolele au coborat in bursa scrotala.. nu stiu ce sa va mai zic. restul e normal

Si acum marea veste : suntem programati pe 22 august la cezariana !! Va fi leu ! [:D]



Andreyutza nu fii suparici, foarte bine ca ai repetat analiza, ca poate e o greseala. Mi-a zis mie Pop o data si mi-a ramas in cap : "tu nu stii ca primul lucru cand iti iese o analiza prost e sa o repeti ??!! " Na bine ca stiu acum ! Repet tot ce nu-mi convine!! Hai curaj ca e bine sigur !



Monica bine ai mai revenit printre noi !!! Sa ne mai tii la curent cu viata ta si cu bebelina



Va pupic pe toate [pup]!! Nu va nominalizez ca si neuronul meu naste peste o luna si risc sa uit pe cineva. Apropos de asta ma distram mereu zicand ca singurul meu neuron e si el gravid .. dar nu e rau ca o sa am 2 pe urma [:D] unul mic si unul mare !!





[gravi] cu [baietel] Alexandru

Buburuza

asa creste Buburuza

[foto]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#24
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 22:26

Boo ,nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul!!!Mai ai o luna si nasti!!!Intru in emotii deja...Mai ales ca eu il stiu pe Alex,l-am mangaiat si i-am spus ceva la ureche [;)].Cand o sa se faca mare o sa-i spun ca mamica lui a fost o graviduta splendida si ca el era frumos de cand era la mami in burtica![pup]
Alexia,ma ingrozesc gandindu-ma prin ce-ai trecut!Bine ca iti poti hrani copilul...Dar totusi,sanul tau cum este?E o rana superficiala sau e mai nasoala?Ai grija de tine,draga mea!

#25
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 18 iulie 2008 - 01:37

Boo asa de putin mai ai pina nasti???Waauu...ce ma bucur pentru tine![olala] Pupici leusorului![pup]
Alexia28 nu-mi venea sa cred ieri, cand am auzit, toata ziua m-am gandit la tine. Ai mare grija, nu mai mangaia cainii straini! Pupici si multa sanatate![pup][pup]
Monica9 multumesc frumos de urari iubita![pup]
Magdita eu trag piciorul cu draga inima, sa avem cat mai multe gravidute noi![pup]
Aerlilian multumesc ca m-ai iertat si-ti trimit si eu un pupic![pup]
Fireyes multa bafta i-ti urez tie acum, am vazut ca te pregatesti de FIV. Tin pumnii iubita![pup]

Mi-am repetat azi beta HCG-ul si s-a dublat bine, la Bios mi-a iesti 315 si la Giulesti 277, deci dublu fata de marti. Gata promit ca ma linistesc, pentru cateva zile!

cu drag Ioana

#26
mada23

mada23

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 18 iulie 2008 - 12:24

Alexutza..dragutza de tine prin ce ai trecut [grup] si multi pupici sa treaca bubitza [pup]

Boo....[bis][bis][bis] felicitari bebelinului leushor care creste frumos.

Andreyutza...o sa fie bine, iti faci griji degeaba [pup]

Monica...ce dor ne era de tine, pupici bucalatei dragalase, iti vine s-o mananci[pup] frumoase poze, te-ai cam zbenguit pe acolo, madame [;)]

Aerlilian...[pup] ai dreptate Boo este o gravidutza super dragutza, m-am [il] de burtika ei, sigur Alexutzu o sa-ti trimita si tie un bebe la purtator

Ioana....[pup]ma bucur ca te-ai mai linistit , nu-l mai stresa pe bebe cu lucruri inutile, de data asta o sa fie bine, roaga-te mult si va fi bine [pup]

Magdita, Lucialu, Diana, Fireyes, Anca, Hera....tuturor...[pup]



in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz

asteptand miracolul[ruga]

[foto]

"Dumnezeu te iubeste! Ca sa ti-o dovedeasca El a facut toate frumusetile si placerile naturii ca tu sa te bucuri de ele. Fii multumit cu ceea ce ai. "

#27
fireyes

fireyes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 18 iulie 2008 - 12:39

Multumesc, Ioana, sa dea Domnul sa fie bine, ca incep deja sa am emotii... Ma bucur ca ti s-a dublat frumos BHCG la ambele laboratoare... ce diferenta totusi, intre ele. Gata, de acum, eu zic ca poti sa te linistesti, desi stiu ca pana nu e bebe in brate nu stai linistita.[pup]

Lucia, eu cred ca tie ti s-a facut de o bataita. Ia te rog frumos sa te pui pe picioare, facem terapie pe mess cu tine, ca nu se mai poa'. Mai bine ne-ai zice ca esti in concediu si de aia ai disparut...

Ancuta, ce mai fac fetele?[flo]

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

#28
ancaoradea

ancaoradea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 18 iulie 2008 - 16:02

Fireyes Multumesc de intrebare, draguta! Suntem bine, ne pregatim de concediu care va incepe pe 31 iulie si se va termina...peste 2 ani[:D]. abia astept! Cu sanatatea bine, tensiunea ok,doar ca au inceput sa mi se umfle picioarele, mai ales seara arata ca niste butuci, si ma gandesc serios ca la toamna sa imi reinnoiesc incaltamintea ( acum ma mai inghesui in sandale si slapi). Bebita e bine, misca mereu, de mai multe ori pe zi si am scapat de obsesia echografelor, vom avea control numai peste o luna. E bine ca macar o mai las in pace ca am stresat-o destul cu ultrasunetele.
Te pup si astept cu sufletul la gura valoarea b HCG de la sfarsitul lui sept!
Alexia28 Mi-a stat inima in loc cand am citit ce ai patit, prin ce ai trecut. Bine ca sunteti bine!
Ioana Nu te mai stresa, odihneste-te si papa bine!
Monica9 e o scumpa bebita ta...si ce mare s-a facut!
va pup pe toate!!

[gravi]25+ cu [fetita]
http://community.web...user/ancaoradea


#29
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 18 iulie 2008 - 18:43

Buna fetelor!
Gata m-am mai linistit, insa nu de tot si cred ca asa va fi pina la sfarsitul celor 9 luni. Treci de un hop, vine altul si te gandesti mereu daca totul e bine, cred ca asa va fi mereu si ca nu sunt sigura care gandeste asa. Insa mulumesc lui Dumnezeu in fiecare clipa pentru minunea pe care a facut-o si pentru ca mi-a ascultat ruga!
Mada23 asa o sa fac iubita![pup]
Fireyes noi suntem aici alaturi de tine si te incurajam sa fie cu noroc FIV-uletul tau si sa mergem impreuna la Odisee![cheers]
Ancaoradea multumesc frumos iubita! Felicitari ca a-ti scapat de controalele dese la eco, mai aveti putin amandoua![pup]
Bluel acum am citit la capitoul trecut si am vazut mesajul tau![pup] Multumesc frumos de urari! Si eu i-ti urez nastere usoara, ca vad ca se apropie.[cheers] Doamne ce-a trecut timpul![:)]

Ce ziceti de semnatura mea? Mie inca nu-mi vine sa cred ca e a mea![:)]
Mada23, Aerlilian, Lucialu, LilianaFi, Magdita, Fireyes, Diana, Georgia_c.....si toate fetele care-si doresc un bebelush, va doresc din suflet sa treceti cat mai curand prin aceleasi emotii! Sa stiti ca trag piciorul tare...de tot! Si sa credeti mereu in visul vostru![pup]

cu drag Ioana[gravi]5+

#30
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 18 iulie 2008 - 19:35

Ioana ,splendida semnatura,pregateste cate una si pentru noi,cele pe care le vei trage dupa tine!!!Ai vazut ca te-am facut "verde",da?[pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -