Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap.34


201 raspunsuri la acest subiect

#11
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 16 iulie 2008 - 12:39

[:D] Asa mi se pare si mie Mada, ca parca prinde viata. Mai am de pus tablourile pe pereti si chiar ca e gata.



Aerlilian ma bucur tare de outul tau, sa fie cu noroc !! [pup]







[gravi] cu [baietel] Alexandru

Buburuza

asa creste Buburuza

[foto]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#12
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 16 iulie 2008 - 13:29

Boo,multumesc mult iubita,dar tu stii bine ca in fiecare luna a fost asa si nu s-a materializat in nici un fel.Ca de obicei,sper sa fie de data asta...

#13
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 01:57

Aerlilian, Mada23, Magdita aveti dreptate fetelor si promit ca voi incerca sa dorm mai devreme. Dar ce sa fac daca m-au apucat crizele de graviduta stresata sa fie totul bine. Ma tot gandesc daca e acolo unde trebuie, daca analiza se va dubla cum trebuie...ganduri si crize...sper sa-mi treaca. Si o sa-mi treaca doar dupa ce il voi vedea la eco, asa ca nu am ce face, decat sa astept. Mi-am facut programare si la Tutu pe 22 iulie, cand voi avea 5 saptamani, sper sa se vada ceva! Oricum dorm mult fata de inainte, mi-e somn intr-una, au inceput sa ma supere si mirosurile de mancare si sanii sunt foarte sensibili. Am lasat si cafeaua si sunt foarte atenta la ce mananc, am grija!! Va pupic si va multumesc pentru grija voastra matusicilor dragi![pup][pup]
Acum chiar fug sa dorm, pentru ca dimineata trebuie sa ajung la Giulesti, sa repet beta HCG-ul.

cu drag Ioana

#14
fireyes

fireyes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 03:25

Hm, ma miram eu ca e mare liniste azi pe aici... dar eu nu stiam ca Ioana a apucat sa deschida capitolas nou:)
Of, m-am linistit, ca ma speriasem un picut ca nu mai erau noutati despre samburica de la Ioana:) stai linistita, iubita, ca iese bine BHCG, dar fa analiza intr-un singur loc, ca dupa aia stai stresata...

Boo, acusica vine ziua cea mare!

Eu am mai gasit ceva articole interesante de endo, aruncati si voi un ochi si daca nu ajung chiar pe prima pagina, poate fetele interesate sa se foloseasca de ele:

http://www.formula-a...i-ovariana-8871
http://www.soothe.ca...ndometrioza.htm
http://www.elady.ro/...dometrioza.html


http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

#15
Monica9

Monica9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 09:07

Ioana felicitari din tot sufletul, vezi ca a venit si vremea ta si dupa tine o sa vina ziua cu doua liniute si la restul fetelor, sunt convinsa ca nimeni nu ramane fara. Ai grija de tine, odihneste-te, manaca bine si nu te stresa ca totul va fi bine. Ma bucur tare mult pt tine!

Nu stiu cine ce mai face ca nu am apucat sa deschid calculatorul in ultima vreme, am avut musafiri si fiind vremea foarte frumoasa am stat pe afara aproape tot timpul, am avut si botezul lui Rebecca in weekend, gasiti poze mai jos, dar cele de la biserica nu le am inca. A stat cuminte la restaurant cand a inceput cheful, dar la biserica mai spre sfarsit a inceput sa planga si nimeni nu o mai putea opri, cred ca i-a fost foarte cald in rochita ce avea. Ieri a facut 5 luni, nici nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul, am si tuns-o, acum are parul foarte scurt, parca nu o mai recunosc, o sa pun poze ca noua freza maine.

Pana apuc sa citesc ce mai faceti voi, va urez bafta multa la doua liniute pt toata lumea, sa nu pierdeti speranta niciodata!

http://www.flickr.co...s/15839588@N08/

Monica si Rebecca (2008.02.15)

#16
georgia_c

georgia_c

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.707 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 10:40

m'neata micutele

fac un paste , la un post al kinetei , care stiu ca pe unele dintre voi va intereseaza

BUNA SEARA DRAGELORfac un anunt: incepand de astazi NOUA LISTA DE COMPENSARE CU 50% INCLUDE DIPHERELINULDE ORICE GRAMAJ,PE LISTA SUNT DIN NOU GONALUL SI PUREGONUL,ESTE ADEVARAT CA AU STELUTE,ASTA INSEMNAND ,CA TREBUIE APROBARE DE LA CASMB,DAR BANUIESC CA PT DIPHERELINE CARE IN PROTOCOLUL LUNG NU DEPASESTE 6 MIL TRATAM,NU TREBUIE SA MERGEM LA CASMB,PT CINE ARE NEVOIE,SA CEARA O SCRISOARE MEDICALA DR CU CARE FACE FIV,SI APOI LA MEDICUL DE FAMILIE VA COMPENSA RETETA CU 50%.

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


#17
andreyutza

andreyutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 11:18

Boo, magdita, mada [pup].
Ioana iti tinem pumnii (eu si bebe Matei) sa iasa bine BHCG si de data asta si sa te linistesti.
aerlilian si pt tine pumnii stransi. sa ne dai vesti cu II liniute.
haideti fetelor, poate a spart gheata Ioana si va ia pe toate la odisee.
mada, magdita voi ce mai spuneti? cum merge treaba?
diana stiu ca e ocupata cu inscrierile de la ASE. poate in concediul ce se apropie vor munci linistiti si vor veni 3.

eu sunt bine si nu prea. parca mi-e dat sa-mi fac numai griji in sarcina asta. am facut TT (triplu test) si mi-a iesit alfa fetoproteina mai mica decat era normal. m-a pus doc sa mi-o repet si mi-a spus ca daca iese tot asa trebuie sa ajung la amniocenteza. intre timp eu m-am dus si la medlife si mi-am repetat-o si acolo,sa fiu eu sigura. acum astept rezultatul. sper sa fie bun. in rest, il simt (foarte usor, in partea stanga) pe bebe cum misca. e minunat!!!

pupici la toate fetele.


A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
[gravi]17+ [baietel]

#18
magdita

magdita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.334 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 12:49

Buna fetele mele,



Fire[pup], multumim pentru link-urile postate. Tot nu ne-ai povestit ce ai facut in Austria.[flo]

Andreyutza[pup], incearca sa nu te stresezi si sa fii relaxata. Tinem pumnii sa iasa analiza bine [ruga].

Ioana[pup], acelasi lucru te sfatuiesc si pe tine, sa nu te mai stresezi ca totul va fi nu bine, ci extraordinar de bine. Insa am o rugminte : sa tragi cat mai multe fete dupa tine la odisee.[;)]

Monica[pup], am vazut pozele de la botez. Si mamica si printesa sunt superbe[bis].

Georgi,Mada,Aerlilian,Boo,Ralu_t si toate fetele dragi[pup]

[grup]





Cu siguranta se va intampla minunea[gravi] !!!

Doamne ajuta tuturor[ruga]

magdita

aspiranta din aprilie 2004

In asteptarea ingerasului

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,

Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."

"Avem timp" - Octavian Paler

poze

#19
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 13:07

Andreyutza,nu te mai chinui,fata frumoasa,ai rabdare si vei vedea dupa rezultat ce e de facut.O sa fie bine,ai sa vezi!
Monica,ce bucurie sa te mai "citim"!!!Sa-ti traiasca printesa si sa fiti sanatosi si fericiti.Si incearca sa mai stai cu noi,ca tare bine ne prin experientele fericite...
Ioana,daca promiti sa fii cuminte de acum incolo,te iert si-ti dau si pupic[pup]

#20
fireyes

fireyes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 17 iulie 2008 - 16:29

Magdita, asa e, am povestit la FIV, doar ca e mai tehnic totul.
Aici gasesti detaliile:
http://forum.desprec...03&whichpage=19

In rest, apropo de endometrioza, parerile lor au fost oarecum retinute apropo de Dipherelin, fara sa pledeze pro sau contra (dar e vorba de acelasi medicament si la ei). Ei au zis ca depinde f mult de cazul fiecarei paciente, daca e "util" sa se intre pe tratament.
In cazul meu, de ex., fiind si probleme la sot si facand oricum FIV in scurt timp de la laparo, au fost OK cu faptul ca nu l-am facut, in ideea ca daca am noroc si intervine sarcina, o sa-mi puna in repaos ovarele pentru 9 luni si atunci am scapat de efectele secundare de la Dipherelin si am obtinut si sarcina pe care mi-o doream. Nu am discutat ce e de facut daca nu iese FIV, dar unul din medici a zis tot asa, ca pot sa fac tratamentul si la o vreme dupa laparo.


http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -