Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

nasterea la Spitalul judetean Ilfov, fost Titan


249 raspunsuri la acest subiect

#51
miky_mamica

miky_mamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 19 noiembrie 2008 - 01:52

Zilele viitoare va dau eu detalii proaspete proaspete pt ca o prietena buna de-a mea tocmai a nascut azi acolo .... voi avea detalii in curand . Pupici



Miky [mamica] de LUCA GABRIEL

Totul despre mine din burtica mamicii pana la zi

La 8 luni - la mare

Poze cu Luca Gabriel



Cea mai fericita zi din viata noastra a fost 29 Decembrie 2007 !!! si de atunci traim un vis ...

#52
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 21 noiembrie 2008 - 15:38

Asteptam,asteptam noutati[pup]



Multa sanatate prietenei tale si bebelusului.[flo]



[gravi] 19+ cu [fetita] Maria

Vine barza![9cer]

#53
curea

curea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 12 ianuarie 2009 - 16:50

Buna mamicilor,
Va citesc cu mare interes intamplarile voastre. Si eu voi naste la acelasi spital cu doamna dr. Parpalici. Rugamintea mea la mamicile care au nascut de curand la acest spital, daca aveti un pic de timp sa imi scrieti si mie daca tarifele s-au pastrat sau daca s-au modificat. Am citit la Miky mamica, ultimul mesaj al ei a fost ca ne impartaseste din experienta prietenei ei care a nascut acolo.
Va multumesc tare mult pentru faptul ca postati aici.
Cristina

#54
dorra12

dorra12
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 14:57

Buna,
Sunt si eu o viitoare mamica care o sa nasca la spitalul judetean Ilfov in aprilie, DPN 4 aprilie, pentru prima oara. Doctora mea este Alina Craciun de la CMU.
Am tot cautat pe forum poate vad pe cineva care a nascut cu ea, dar se pare ca nu gasesc pe nimeni. De aceea va rog mult sa ma ajutati si pe mine, poate a auzit cineva ceva de ea.
Am 30 de saptamani si deja incepe sa mi se faca frica, fiind si prima sarcina, nu stiu ce ma asteapta. M-ar mai linisti niste informatii pozitive.
Multumesc.


#55
lau24

lau24
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 30 ianuarie 2009 - 23:34

buna fetelor!
eu sunt pe ultima suta de metri, ca sa zic asa, saptamana viitoare o sa nasc prin cezariana cu domnul dr. tarig. imi este foarte frica, dar am mare incredere in dumnealui. am mai fost acolo in spital si personalul este super, sper sa fie la fel si in sala de nasteri pentru ca acolo conteaza cel mai mult pentru psihicul meu. sper din suflet sa fie totul bine si sa fim sanatoase eu si fetita mea. va pup si aveti grija de voi


#56
tzutzu_1984

tzutzu_1984

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 31 ianuarie 2009 - 13:50


Neata fetele..[:D] Si eu o sa nasc la sfarsitul lunii aprilie inceputul lunii mai 2009 la Sp. Titan ( sfintii imp. C-tin si elena) la Dna dr Costeschi nicoleta, o cunoaste cineva? a mai nascut cineva cu dansa???? Multumesc[flo]

[gravi] 26 sapt

#57
miky_mamica

miky_mamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 07 februarie 2009 - 01:39

Revin cu amanunte dupa muuuuult timp, dar lipsa de timp isi spune cuvantul ... intre timp a nascut si cealalta prietena de-a mea tot cu Parpalici si tot acolo .... mmmmmmmmmmm ce sa va spun ... in primul rand ca e curat(lucru f f important pt mine), nu intra nimeni in saloane la mamici sau la bebei,doar pe un hol pot veni rudele si acolo se sta de vb, iar bb se poate vedea numai daca il aduce asistenta. De obicei il aduce pt 5 lei!!!

Sunt saloane cu 2 paturi pt mamici si 2 pt bebei. Exista si dus si wc in grupul sanitar al fiecarui salon, chiuveta pt mamici si una speciala pt bebei.Daca vreti sa va odihniti puteti cere asistentelor sa il puna la neonato si chiar e indicat in prima noapte.

Medicii sunt dedicati meseriei si am auzit numai de bine( plus ca au o sala de nasteri noua cu toate facilitatile ... si asta conteaza mult .... spuse una bucata de mamica care a nascut pe o rapciuga de masa ....),asistentele sunt dragute si daca contribui si daca nu, se ocupa super de bebei, vin cu supliment daca e nevoie, etc ...



Preturile stiu ca variaza si in functie de dr siin functie de nivelul de posibilitati al pacientului. Una dintre prietene a dat 6 mil, cealalta 10 mil aceleiasi dr diferenta de 1 luna intre nasteri. Anestezia epidurala(ambele prietene au facut-o si a fost ok) parca a fost 2 mil cu tot cu trusa (de la spital). In rest bacnota de 5 lei merge bine si mai mare dc sunt nevoi mai speciale.

Depinde de voi cat vreti sa dati ....



Miky [mamica] de LUCA GABRIEL

Totul despre mine din burtica mamicii pana la zi

La 8 luni - la mare

Poze cu Luca Gabriel



Cea mai fericita zi din viata noastra a fost 29 Decembrie 2007 !!! si de atunci traim un vis ...

#58
miky_mamica

miky_mamica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 07 februarie 2009 - 01:44

Mai sus m-am intins ca o placinta dar vreau sa mai zic ceva: apelati cu incredere la d-na dr Parpalici pt ca uite suntem 3 mamici multumite de ea si chiar ne-a placut cum ne-a vorbit si cums-aocupat de bebeii nostrii. Stiu ca la inceput e rece si ca nu prea vorbeste, dar dupa un timp se dezgheata si chiar e ok. Puiul meu are acum 1 an si 1 luna si dupa atat timp tot ma tine minte si vorbesc foarte deschis cu dansa asa cum am facut-o de la inceput. Apelati cu incredere pt ca merita!!!



Miky [mamica] de LUCA GABRIEL

Totul despre mine din burtica mamicii pana la zi

La 8 luni - la mare

Poze cu Luca Gabriel



Cea mai fericita zi din viata noastra a fost 29 Decembrie 2007 !!! si de atunci traim un vis ...

#59
cristina_21

cristina_21
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 13 februarie 2009 - 21:40

Buna tuturor,

A trecut mult timp de cand nu am mai scris, dar mai bine mai tarziu decat niciodata! Am nascut in iulie 2008 o fetita minunata, Bianca Andreea. Ce pot sa va spun despre spital: este foarte curat, asistentele sunt in mare parte dragute, te ajuta, indiferent daca le dai ceva sau nu. Camerele sunt cu 2 paturi, baie in camera, tv (cu toate ca nu prea stai sa te uiti), frigider. Bebelusii stau in camera cu mama. Mie m-i s-a spus sa spus sa aduc de acasa pentru bebe scutece , crema de galbenele, un sapun si hainute (doar dupa nastere il infasa cu ce au ei, apoi il imbraca cu hainutele aduse de acasa). Intr-adevar nu poate intra nici un vizitator in camere. Deci daca vine cineva in vizita trebuie sa iesi pe un hol, unde nu ai nici macar un scaun (si e destul de greu sa stai in picioare cand tocmai ai nascut natural, presupun ca nici la cezariana nu e mai usor). Acesta a fost unul din lucrurile care nu mi-ai placut. La doctorita cu care am nascut am dat 200 euro, la anestezit cred ca 2 mil. In rest cate 5, 10 lei (la neonatolog am dat cate 50 de lei, venea in fiecare dimineata si controla bebelusii). Dar in general cam asa se dadea, intre 500 si 700 de lei. Sper ca v-am fost de ajutor si va doresc o nastere usoara si copii super sanatosi.

Cristina

#60
curea

curea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 17:22

Va multumim mamicilor care au avut bunavointa si ne-ati impartasit experienta voastra in acest spital.
Ne apropiem veriginos de termenul final si am inceput sa strang informatii cat mai recente referitoare la scoruri. Sper ca totul va fi bine in final si vom fi cu toate multumite de prestatia personalului. Am o intrebare mamicilor care au nascut la inceput cand ati ajuns acolo vi s-a facut clisma? sau nu a mai fost nevoie ? Am citit ca uneori inainte de travaliu simti nevoia sa te duci la toilet des...sa se goleasca totul...
Daca nu ati avut lapte in spital v-au mult asistentele? Ma gandeam sa imi cumpar o pompa de san pentru a nu apela la serviciile lor? Ma gandesc ca este cam tragic...
Voi ce parere aveti?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -