Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

nasterea la Spitalul judetean Ilfov, fost Titan


249 raspunsuri la acest subiect

#31
neliaCris

neliaCris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.885 mesaje

Postat 12 iunie 2008 - 18:34

]Felicitari la toate mamicile.si eu am nascut pe14 martie.cu greu
[xx(][xx(]cam tarziu dupa dorintele mele.domiciliata in italia ama ales sa nasc in ro sa o am aproape p mama care e singura care ma putea ajuta.sotul meu ma tot sacaia la cap cand nasc?de parca eu as stii!!!vroia sa isi ia concediu 1 sapt...sa prinda cateva zile asa durdulie inainte si cate dupa cu bebe.am tot asteptat sa nasc..nimic-i-am zis sotului meu sa vina pe data de 12.zis si facut.a venit,a ramas uimit ca ma facusem ca tancul.am pus 20 de kg desi in primele 4 luni am pierdut 7 kg.sarcina a fost naspa pot zice.in primul trim am fost distrusa.am facut si 2 nunti una la tara la sot si una la oras la mine.apoi m-am pus pe mancat desi imi era tot scarba dar nu mai vomitam si asta era bine pt bebe.ultimele luni groaznice.dureri de spate,de coaste,de detoate.m-am inervat si direct la spital pe data de 13.pt mine era mereu o zi cu noroc.m-au tot ltuat la intrebari ca ce te doare,ai contractii.eu daaaaaaaaaaaaaaa.desi ma durea normal travaliul nu era inceput.stiam asta.pt ca m-a controlat inainte sa merg acolo alta doctorita la alt spital ea nu sa mai uitat sa vadda daca asa e.mi-a fCUT ACTELE SI M-A DUS IN SALA DE TRAVALIU.eram singura intr-o rezerva si nu stia nimeni de mine.celelalte 3 rezerve erau pline de femei in pline petreceri cu strigate si plansete si dumnezeu si cristos si alea alea.a dus-op una de acolo si mi-a cedat mie locul.alta in salon era nascuta de 2 ore alta era pe vine...dupa 2 ore de ulat si mugit a nascut.cand sa intors de acolo radea.asta dupa ce m-a bagat in sperieti.am tot intrebat daca toate fac asa la sfarsit pe cea nascuta.a zis ca mai mult sau mai putin.eu nu aveam nimic.bani nu aveam curajul sa dau pt ca era ceva bizar ca doar nu ii dadeam bani sa nasca ea.mama si sotul a facut toata treaba asta pt mine.a vb cu medicul de garda si hop cu banii, hop el vb cu o moasa si sotul hop cu banii moasa ho la mine si im zice: HAI SA O REZOLVAM!iti fac ceva dar taci din gura.eu afirm.ea vine cu o innjectie.peste jum de ora vine doctorul care sa schimbat si spune ca nu sunt de nascut ca asa scrie in fisa si peste 1 ora ma muta sus la" in asteptare."peste o ora vine sa ma mute eu ii zic ca ma doare burat si spatele si am crampe .el zice nu .eu zic da.el zice "hai sa vedem".hop sus.surpriza.2 cm.d zice "cineva si-a facut treba bine p aici"eu...tac ca asa mi sa zis.apoi zice hai ca trebuie s nasti.nu te mai mutam.eu zic "buna injectia aia"!!!![hop]

#32
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 10 august 2008 - 22:49

Buna fetelor.
Eu am nascut la acest spital pe 4 mai 2008 o scumpete dulce de fetitza.
La mine in semnatura este un link cu fotografii. Mergeti pe prima pagina, ca sa vedeti toate albumele si am pus acolo poze in albumul numit Spitalul Judetean Ilfov, o maternitate extraordinara. Personalul este super, eu am avut dureri de cap groaznice si am fost ajutata, incurajata, indrumata de personalul de acolo, niste doamne fantastice toate.

Pup si nastere usoara, sper ca v-am fost de ajutor macar un pic!!!

YLARI
http://community.web...561951230FYYkoq

http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png


#33
curea

curea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 21 august 2008 - 16:11

Felicitari Ylari pentru fetita si celorlalte mamici care au nascut la spitalul judetean Ilfov si ca ati postat aici. Ne ajutati foarte mult pe noi (viitoarele mamici). Conteaza enorm sa stii la ce sa te astepti cand esti la fata locului. Am o intrebare si o rugaminte pentru mamicile care au nascut cu dr. parpalici, eu am deabia 8 spatamani si imi este rusine sa ii cer rusine sa ii cer un telefon unde o pot deranja. Voi cum ati procedat?
Multumesc frumos pentru tot ce ati scris aici.


#34
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 26 septembrie 2008 - 19:51

Citat:
citat din mesajul lui curea

Felicitari Ylari pentru fetita si celorlalte mamici care au nascut la spitalul judetean Ilfov si ca ati postat aici. Ne ajutati foarte mult pe noi (viitoarele mamici). Conteaza enorm sa stii la ce sa te astepti cand esti la fata locului. Am o intrebare si o rugaminte pentru mamicile care au nascut cu dr. parpalici, eu am deabia 8 spatamani si imi este rusine sa ii cer rusine sa ii cer un telefon unde o pot deranja. Voi cum ati procedat?
Multumesc frumos pentru tot ce ati scris aici.



Buna, ai facut rost de nr de telefon? Daca mai ai nevoie ti-l dau eu pe PM!
Pupici si sarcina usoara. Este o dulce si o superprofesionista, putini medici sunt asa la noi in tara. A stat cu mine 3 ore si mi-a distras atentia de la contractii... Ptr ca pana la urma nu am putut naste normal (dupa 18 ore de la ruperea membranelor eu aveam dilatatie 2 cm pe contractie) i-am zis ca nu mai pot si mi-a facut imediat cezariana. Saracutza, m-a incurajat, m-a ajutat cum a putut, doar ca nu putea naste in locul meu. Ai sa o cunosti pe parcursul sarcinii si vei vedea ca nu am exagerat cu nimic. [pup][pup]

YLARI
http://community.web....com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png


#35
curea

curea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 29 septembrie 2008 - 17:11

Multumesc Ylari pentru amabilitatea ta. Pana la urma mi-am facut curaj si i-am zis ca daca poate sa imi dea nr. dansei de tel nu o voi deranja decat daca sunt probleme mari si nu pot astepta pana la urmatoarea intrevedere. Dupa cate am citit imi este teama de nastere dar voi trece eu peste acest pas. Deocamdata astept sa treaca primul trimestru. Sper ca voi ajunge si eu la acest stadiu la care ati ajuns si voi sa va povestesc experimentul meu. Am notat si am retinut to ce a scris fiecarea sa pot nebeficia de informatiile oferite de voi. Va multumim ca ati deschis acest forum.
Cristina

#36
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 02 octombrie 2008 - 11:54

Citat:
citat din mesajul lui curea

Multumesc Ylari pentru amabilitatea ta. Pana la urma mi-am facut curaj si i-am zis ca daca poate sa imi dea nr. dansei de tel nu o voi deranja decat daca sunt probleme mari si nu pot astepta pana la urmatoarea intrevedere. Dupa cate am citit imi este teama de nastere dar voi trece eu peste acest pas. Deocamdata astept sa treaca primul trimestru. Sper ca voi ajunge si eu la acest stadiu la care ati ajuns si voi sa va povestesc experimentul meu. Am notat si am retinut to ce a scris fiecarea sa pot nebeficia de informatiile oferite de voi. Va multumim ca ati deschis acest forum.
Cristina


Bafta, sa ai sarcina usoara iti doresc. Stai linistita, cred ca tuturor ne-a fost frica, e normal... Dar totul va fi bine, esti pe maini bune, spitalul e super si personalul si mai si. Totul va fii bine!!!!

YLARI
http://community.web....com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png


#37
alexa-rozi

alexa-rozi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 02 octombrie 2008 - 19:36

Si eu voi naste la acest spital ,am 33 de saptamini.am fost pacienta doamnei dr.parpalici dar la 23 de saptamini am schimbat-o din cauza unor neintelegeri.Asa ca am hotarit sa imi aleg un ginecolog barbat pentru ca tot ei sunt mai calmi,mai atenti etc.Femeile au toane,chiar nu ma asteptam de la ea sa faca asa urit cu toate ca am platit toate consultatiile la Hipocrat,nu mi-a facut nici o analiza gratuita.Am citi despre dinsa si de rau si de bine asa ca parerile sunt impartite,poate nu am fost pe aceasi lungime de unda.Asta nu inseamna ca toata lumea va beneficia de felul cum ma tratat pe mine.Nu stiu ce o fi fost in capul meu sa-mi aleg femeie,dar m-am gandit ca e prima nastere si poate nu voi fi la fel de jenata.M-am dus la spitalul Jud.Ilfov si l-am rugat pe dl.dr. MASSAWI Tarig sa ma ia in supraveghere(citisem cite ceva tot la DC despre dinsul).Vreau sa spun ca este un om extraordinar ,calm iti inspira incredere,vorbeste foarte frumos si este foarte dedicat meseriei pe care o face.Nu se grabeste si iti explica tot ce a ce vrei.Mi-a dat nr.de telefon de la primul control chiar inainte sa cotizez cu ceva.Are in permanenta telefonul deschis si mi-a spus sa-l sun si noaptea daca e vreo problema.In comparatie cu dr.Parpalici care nici la 23 de saptamini nu se sinchisise sa-mi dea nr.de telefon al ei.Asa ca sunt foarte linistita in privinta nasterii,sunt sigura ca dl.doctor ma va ajuta foarte mult.Cine vrea sa afle si alte pareri despre el sa dea search pe google numele lui.Eu am fost doar in sectia materno-fetala la acest spital si mi se pare curat,asistentele sunt foarte dragute,zimbitoare.Nu te repede nimeni daca intrebi cite ceva.Daca mai sunt mamici care vor naste la acest spital sau care au nascut sa ne mai dea si noua niste informatii in privinta scorurilor de aici.Eu voi naste natural,fara epidurala.

#38
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 06 octombrie 2008 - 22:12

Citat:
citat din mesajul lui alexa-rozi

Si eu voi naste la acest spital ,am 33 de saptamini.am fost pacienta doamnei dr.parpalici dar la 23 de saptamini am schimbat-o din cauza unor neintelegeri.Asa ca am hotarit sa imi aleg un ginecolog barbat pentru ca tot ei sunt mai calmi,mai atenti etc.Femeile au toane,chiar nu ma asteptam de la ea sa faca asa urit cu toate ca am platit toate consultatiile la Hipocrat,nu mi-a facut nici o analiza gratuita.Am citi despre dinsa si de rau si de bine asa ca parerile sunt impartite,poate nu am fost pe aceasi lungime de unda.Asta nu inseamna ca toata lumea va beneficia de felul cum ma tratat pe mine.Nu stiu ce o fi fost in capul meu sa-mi aleg femeie,dar m-am gandit ca e prima nastere si poate nu voi fi la fel de jenata.M-am dus la spitalul Jud.Ilfov si l-am rugat pe dl.dr. MASSAWI Tarig sa ma ia in supraveghere(citisem cite ceva tot la DC despre dinsul).Vreau sa spun ca este un om extraordinar ,calm iti inspira incredere,vorbeste foarte frumos si este foarte dedicat meseriei pe care o face.Nu se grabeste si iti explica tot ce a ce vrei.Mi-a dat nr.de telefon de la primul control chiar inainte sa cotizez cu ceva.Are in permanenta telefonul deschis si mi-a spus sa-l sun si noaptea daca e vreo problema.In comparatie cu dr.Parpalici care nici la 23 de saptamini nu se sinchisise sa-mi dea nr.de telefon al ei.Asa ca sunt foarte linistita in privinta nasterii,sunt sigura ca dl.doctor ma va ajuta foarte mult.Cine vrea sa afle si alte pareri despre el sa dea search pe google numele lui.Eu am fost doar in sectia materno-fetala la acest spital si mi se pare curat,asistentele sunt foarte dragute,zimbitoare.Nu te repede nimeni daca intrebi cite ceva.Daca mai sunt mamici care vor naste la acest spital sau care au nascut sa ne mai dea si noua niste informatii in privinta scorurilor de aici.Eu voi naste natural,fara epidurala.


Buna alexa-rozi, sarcina usoara in continuare si iti urez o nastere usoara de asemenea. Am auzit numai de bine si despre noul tau doctor. Te felicit ca ti-ai luat inima in dinti si ai schimbat medicul... cine stie... asa cum spui tu, poate nu ati fost pe aceeasi lungime de unda... e foarte important lucrul asta. Sectia de neonatologie este complet renovata in primavara asta, asistentele sunt super, inafara de una (nu imi aduc aminte cum o cheama, din pacate).
Toate bune!

YLARI
http://community.web....com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png


#39
alexa-rozi

alexa-rozi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 06 octombrie 2008 - 23:19

YLARI sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa!Ai idee cam cit te duce o nastere normala la acest spital?am inteles ca tu ai facut cezariana,dar nu ai auzit la fetele de pe acolo care au nascut natural cam cit se da la doctor,moasa,etc?
Alexa[gravi]33+[baietel]Razvan Adrian

#40
gopo29

gopo29
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 17 octombrie 2008 - 15:34

YLARI (sa-ti traiasca fetita, e o dulceata scumpa foc [flo]) am vazut pozele tale pe care le-ai facut in spital si mi-am adus aminte de zilele pe care le-am petrecut si eu in spitalul acela. Chiar si acum dupa ce a trecut 1 an de zile de cand am nascut pot sa spun ca am facut alegerea cea mai buna in privinta spitalului.
Alexa-rozi, eu tot cezariana am facut si am dat medicului meu 600 RON (am nascut in oct. 2007). Nu stiu daca a fost sau nu multumita de suma asta; cert e ca dupa nastere s-a purtat cu mine ca si inainte de nastere, adica a fost un medic profesionist si responsabil pana la capat.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -