Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

nasterea la Spitalul judetean Ilfov, fost Titan


249 raspunsuri la acest subiect

#11
cristina_21

cristina_21
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 16:09

Buna tuturor,
Eu trebuie sa nasc in jur de 20 iulie tot la acest spital, cu Doamna Doctor Dragu. Sper sa mai postati si alte informatii, caci nu am gasit multe site-uri despre acest spital.
Ariel_7000 sa ne povestesti cum a fost la nastere! Iti doresc o nastere usoara si un bebe sanatos si voinic!

#12
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 29 martie 2008 - 19:10

multumesc cristina! sa dea Doamne Doamne sa fie bine! o sa va tin la curent:)))

sarcina usoara in continuare!

alexutza 5 ani si [gravi] [baietel]Teodor Mihai

AMR max.15 ZILE!!!



votati poza "de craciun"!

votati poza "felicitare"!



TEODOR

POZE

alexutza 2003-2004

alexutza2005

alexutza2006

alexutza2007



#13
Kaliopia

Kaliopia
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 martie 2008 - 16:56

Buna ziua burtici si bebici. Sunt o viitoare mamica.[gravi]. Am 10 saptamani.Am si eu o intrebare daca ma poate elucida cineva. Doctora care imi montorizeaza sarcina este Dr, Bragaru Mariana de la Spitalul Angelescu. Stie cineva ceva mai multe detalii despre dumneaei. Face garzi la Sp Pantelimon si la Spitalul Judetean Ilfov, care dintre cele doua credeti ca este mai OK?

#14
Kaliopia

Kaliopia
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 martie 2008 - 17:05

Ariel 7000 nastere usoara si bebetul sa fie sanatos. Te rog sa ne spui cum v-a decurge nasterea, cum este spitalul, personalul si cat costa. Asta cand vei avea timp, dupa nastere. Ma gandesc un pic cu teama la expirarea AMR-ului. Docta mi-a spus ca in jur de 27 oct. 2008 voi naste. Abia astept sa il tin in brate dar imi si este teama de nastere. Daca totul este bine, vreau sa nasc normal. SUCCES!

[gravi]+10 saptamani

#15
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 01 aprilie 2008 - 22:41

multumesc kaliopia! eu am "calcat" prin ambele spitale pana acum...iti recomand din suflet spit jud ilfov, iar de pantelimon, tot din suflet iti zic sa te feresti!e diferenta ca de la cer la pamant! eu stau la 2 minute de spit pantelimon, dar am preferat sa merg la jud if, fatza de care stau cam la 20-30 min, depinde de trafic ...



dupa ce voi naste, voi reveni cu vesti "proaspete" de la locul faptei!



alexutza 5 ani si [gravi] [baietel]Teodor Mihai



12 zile pana vine TEO mic

POZE

alexutza 2003-2004

alexutza2005

alexutza2006

alexutza2007



#16
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 13 aprilie 2008 - 19:37

Ariel, sa nu ne uiti cu noutatile :0
Si eu tot acolo urmeaza sa nasc, am DPN 08.05
Ha, ha, sper sa nu dau eu noutatzile, ca asta mica a mea e cam grabita :)
Pupici!

YLARI [gravi]

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

http://community.web...561951230FYYkoq


#17
simona_27

simona_27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 29 aprilie 2008 - 18:29

Buna mamici si burtici!
Ma bucur ca am gasit acest forum pentru ca urmeaza sa nasc la acest spital cu Dr. Dragu si nu prea stiu cum stau lucrurile pe acolo. Este primul bebe pentru mine si urmeaza sa nasc pe 25.septembrie insa ma cam sperie faptul ca o sa fie bebe in grija mea in salon, nu stiu daca o sa fac fata... [hopsieu]Astept noutatile de la ariel si YLARI. Succes

#18
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 15 mai 2008 - 02:15

simona, de dr. dragu am auzit numai de bine. chiar pot sa zic ca am "asistat" la o nastere a unei paciente a dansei. dupa ce am nascut, noaptea m-au lasat sa raman in patul din sala de nasteri, ca sa ma supravegheze mai atent, caci am avut probleme mari la nastere (eclampsie) si a 2 a zi dimineata, in sala de nasteri de alaturi, dr. dragu si pacienta ei...erau in direct:))) mi s-a parut draguta si amabila cu ea...plus ca am mai vazut-o si prin spital si la materno-fetala si mi-a placut.

asistentele si infirmierele foarte dragute, nota 10 pt ele! "dr.neonato, madam boboc" cam apriga si putin tiranica cu subalternele, uneori si cu mamicile....dar face treaba buna. poate si d-asta au fost asistentele atat de atente cu bebeii. eu cand am nascut am avut marele ghinion sa nu beneficiez de noua sectie de neonato. am nascut exact in ziua inaugurarii,adica intr-o joi, duminica mi-a dat drumul acasa, sectia s-a deschis pe urma...pacat! a fost unul din motivele pt care alesesem acest spital.

detalii despre noua sectie si conditii si alte amanunte poate iti va da Ylari, ca ea a nascut recent si a fost "acolo", nu pe langa, ca mine...

daca mai ai intrebari, nu ezita sa le pui! sarcina usoara in continuare!



mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bebic] Teodor Mihai (10.04.2008)

POZE ALEX SI TEO:[foto]

alexutza 2003-2004,alexutza2005,alexutza2006,alexutza2007

povestea lui TEO



#19
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 16 mai 2008 - 23:17

quote:
Originally posted by simona_27

Buna mamici si burtici!
Ma bucur ca am gasit acest forum pentru ca urmeaza sa nasc la acest spital cu Dr. Dragu si nu prea stiu cum stau lucrurile pe acolo. Este primul bebe pentru mine si urmeaza sa nasc pe 25.septembrie insa ma cam sperie faptul ca o sa fie bebe in grija mea in salon, nu stiu daca o sa fac fata... [hopsieu]Astept noutatile de la ariel si YLARI. Succes



e superdragutza, a fost de garda cand am nascut eu si a fost mana a 2 a la cezariana mea. bafta maxima!!!

YLARI
http://community.web...561951230FYYkoq


#20
simona_27

simona_27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 22 mai 2008 - 19:47

Va multumesc tare mult pentru raspunsuri si urari, mai ales ... o sa am nevoie pentru ca intre timp au intervenit probleme-contractii si presiune, durere in zona pelvisului. Am doar 22 saptamani si, desi urmez tratament si stau mai mult in pat, am inceput sa ma interesez despre nasterea prematura. Sper sa nu fie cazul, in simea mea ma incapatanez sa cred ca voi duce sarcina macar 38 de saptamani dar....nu as vrea sa ma prinda nepregatita evenimentul acesta [V]. Nu stiu ce aparatura e necesara si ce are sau nu spitalul dar daca voi stiti ceva in sensul asta va rog sa ma linistiti si pe mine :D Pupuci!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -