Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ce deodorante ?????


275 raspunsuri la acest subiect

#241
goss76

goss76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 05 aprilie 2012 - 16:20

Eu folosesc deodorantele Urtekram care sunt pe baza de piatra de alaun si sunt foarte OK. Varianta cu lamaie verde este destul de parfumata si face fata cam toata ziua. Eu le iau de pe net de la Sauber Shop sau din Piata Amzei de la ki-life.

Heleny mamica de Matei si Ilinca
21 sept 2009
Secretul reusitei : Dr. Prof. Dov Feldberg




#242
Mystique2012

Mystique2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 13:06

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Eu folosesc Vichy si ma impac foarte bine cu el...pana acum foloseam Nivea sau Rexona... dar am trecut la Vichy si sunt foarte multumita.

Mami fericita de [bebic] Cristi!!![avion] 09.03.2011



Si eu folosesc Vichy deo solid fara aluminiu.

#243
IoanaDance

IoanaDance

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 25 iulie 2012 - 15:17

La Plafar se gaseste o gama de deodorante (3-4 feluri swunt, parca), stick, cu glicerina si plante, si dureaza de te saturi de el, e mult mai natural si fara aluminiu si parabeni. Imi scapa numele dar intrebati, eu sunt fan de multa vreme.

#244
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 25 iulie 2012 - 17:07

Am gasit acum ceva timp un deodorant la Sephora DeoDry, iar la descriere are urmatoarele:



What it is:

A long-lasting stick deodorant.



What it does:

This deodorant, in a refreshingly cool scent, contains a volcanic mineral that absorbs wetness to keep you dry and essential oils that mask unpleasant odor.



What it is formulated WITHOUT:

- Parabens

- Sulfates

- Synthetic Dyes

- Phthalates

- GMOs

- Triclosan



Culmea este ca nu scrie de aluminiu in clar, dar pe etica nu apare nicaieri aluminiul.



[gravired]29+ cu [baietel]



-= Love life, live love =-



Blog de neuron insarcinat

#245
geliza

geliza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 12:05

am vazut in DM My Dry deo; a folosit cineva?

Eliza
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

#246
elenanalbaru

elenanalbaru

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 03 noiembrie 2012 - 03:31

Eu folosesc piatra de alaun - deodorant natural inodor si acum mi-am cumparat Deodorant natural Hofigal [:D]



Mamica printesei mele Maria Sara :)

Imagine postata

#247
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 11 martie 2013 - 04:26

Citat:
citat din mesajul lui elenanalbaru
Eu folosesc piatra de alaun - deodorant natural inodor si acum mi-am cumparat Deodorant natural Hofigal [:D]Mamica printesei mele Maria Sara :)Imagine postata
si eu l-am folosit pina...azi. tocmai ce am aflat ca si deodorantul cristal (piatra de alaun) contine aluminiu [bang][bang][bang]de azi inainte: ulei de cocos! masat usurel pina intra in piele la subrat si gata."*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. ""You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]

#248
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 21:52

Allure deodorantele cu alaun sunt de 2 feluri, trebuie citit cu atentie. cele naturale sunt potasium alaun. mai exista si aluminium alaun, banuiesc ca din acesta ai avut si tu.

eu am un bolovan fara o forma bine definita, am avut inital o piatra taiata frumos si pusa in suport, cu capac, semana cu deo rol, dar mi-a cazut in cada si s-a spart. la urmatorul am zis ca nu are rost sa mai dau banii pe finisaje, ca doar nu il duc la expozitie. il am de peste 1 an si nu se cunoaste ca sa fi scazut.



m-am uitat in baie. primul a fost de la Alvin Connor si pe eticheta scrie: potasium alaun, apa, glicerina. asta



---------------------------------------------

TANARA SPERANTA

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#249
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 15 martie 2013 - 06:14

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
Allure deodorantele cu alaun sunt de 2 feluri, trebuie citit cu atentie. cele naturale sunt potasium alaun. mai exista si aluminium alaun, banuiesc ca din acesta ai avut si tu. eu am un bolovan fara o forma bine definita, am avut inital o piatra taiata frumos si pusa in suport, cu capac, semana cu deo rol, dar mi-a cazut in cada si s-a spart. la urmatorul am zis ca nu are rost sa mai dau banii pe finisaje, ca doar nu il duc la expozitie. il am de peste 1 an si nu se cunoaste ca sa fi scazut.m-am uitat in baie. primul a fost de la Alvin Connor si pe eticheta scrie: potasium alaun, apa, glicerina. asta---------------------------------------------
tot ceva de genul ala aveam si eu.citeste cu atentie ingredientele ca esti in eroare: "potassium alaun" e de fapt potassium ALUM (care e pe scurt aluminiu...)http://articles.merc...orants.aspxm-am lasat de el... cum spuneam, uleiul de cocos - face treaba de minune."*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. ""You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]

#250
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 19:50

Allure, uleiul de cocos se poate folosi ca deodorant? Really? Si nu mirosi dupa el? Ca eu (si din pacate si fiica-mea la fel) miros dupa f multe deodorante normale, cred ca dupa uleiul ala as puti de-a dreptul:(

Caro


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -