Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

sunt a nimanui


204 raspunsuri la acest subiect

#11
AuraCris

AuraCris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 23:34

Nu esti singura, chiar deloc...Ai un copil...el al tau si tu esti a lui, ca atare nu esti singura. Ai intrat in aceasta comunitate si sunt sigura ca te vei simti mult mai bine, vei gasi solutii pentru problemele tale. Fruntea sus!

#12
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 23:54

In primul rand vreau sa stiu daca locuiesti si cu soacra. am cateva intrebari si te rog sa-mi raspunzi sa vad cu ce te pot ajuta de cat timp esti aici in canada/cati ani ai/

la multi ani Babylina , sa ne traiesti sa fi sanatoasa si multa fericire uite un cadou de la mine[s][s][comoara]



"To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet."

Charles Haanel

#13
animanui

animanui

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 19 februarie 2008 - 23:56

Va multumesc din suflet!LiaMaria iti doresc sanatate Dianei!E o dulceata!M-am mai linistit pe ziua de azi...dar acum merg acasa si nu stiu ce va fi!Mi se furnica carnea pe mine ca intru iar in iadul ala...insa imi voi vedea copilul..doar asta ma mai consoleaza ...si voi!Multumesc!

#14
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 00:02

animanui, si eu sunt aici. Te rog, nu-i mai asculta cand iti spun toate chestiile alea, gandeste-te ca o fac cu un scop. NU AU DREPTATE! Si nu, o femeie care pleaca cu copilul ei pentru ca e abuzata fizic sau psihic nu il rapeste. Te rog mult, indoieste-te de tot ce iti inoculeaza ei. Doar asa poti sa te salvezi. Spune-ne, cum putem sa te ajutam?



Suntem aici! Unde esti in Ca?



O imbratisare!




Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

#15
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 00:02

ANIMANUI cum au zis fetele,nu esti singura,macar virtual suntem alaturi de tine! O sa vezi cate fete iti vor da sfaturi aici pe DC! Cat timp are bebe? Daca mai creste un pic,poti sa iti gasesti un serviciu si se schimba treaba!

BABYLINA [s]



MONI SI DIANA (01.01.2006)


DIA MEA

" Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )


#16
marcellinna

marcellinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 00:04

A puiului tau si un pic,atat cat putem sa te ajutam din "cutiile" astea care ne ajuta sa comunicam si a noastra esti!

Ia mai da-i si-n saracie si nu mai apleca tu urechea la toate prostiile ce-ti baga-n cap sotul si soacra ta! Stiu ca esti vulnerabila dar incearca oarecum sa fii indiferenta la bazaconiile ce ti le toarna si nu te mai gandi ca n-ai scapare.Trebuie sa existe o portita pe care sa iesi din situatia asta.


Fetelor din Canada,eu nu stiu cum merg treburile pe acolo ,dar va rog eu frumos cautati sa aflati ce retea de ajutor pt mamele abuzate exista acolo si cam cum ar putea fi ajutata fata asta.Ce servicii ofera?






#17
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 00:06

In canada foarte usor poti sa primesti bani de la guvern , mai ales ca mama singura chiar si locuintza platita de guvern , trebuie numai sa iti faci o intilnire cu o persoana de la servicile sociale si te invatza imediat ce e de facut.

"To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet."
Charles Haanel

#18
marcellinna

marcellinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 00:08

Uite ca Lemoni deja s-a si pus in miscare.Multumesc Lemoni!Uite-o si pe MQQM![bis]

La multi ani Babylina!

#19
Sierra

Sierra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 00:27

De ce nu ai serviciu? Nu ai drept de munca?

Daca ai drept de munca, mergi si lucreaza ceva, orice, in afara casei, macar 4 ore pe zi, ca sa socializezi si sa iti recastigi o parte din respectul de sine. Cum vine asta sa nu iti permiti abonamentul la un telefon mobil si intimitatea ta cand esti femeie in toata firea?

Atunci cand sotul va fi obligat sa isi ia bona la copil (sau sa stea soacra cu el)isi va dea seama cate economii ii faceai cand stateai tu cu copilul vostru si isi va reconsidera pozitia.

Daca nu ai drept de munca legal fiindca esti inca sponsorizata de sot,e un pic mai complicat. Abuzul psihologic e mai greu de dovedit decat cel fizic. Trebuie sa te inscrii sa frecventezi regulat un consilier psihologic, indiferent ca ala iti rezolva problemele de familie sau nu, numai asa vei avea dovada, documentatia ca ai fost abuzata psihic, fiindca martori inteleg ca nu prea sunt.



#20
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 00:36

animanui, vad ca ai probleme sa comunici de acasa... nu ne-ai spus de cat timp esti aici si cat esti de familiara cu sistemul, asa ca ma hazardez. Cel mai simplu lucru: mergi la biblioteca, au internet gratuit, nu te poate verifica nimeni. De acolo poti lua legatura cu cei cu care trebuie.



Dar spune-ne, in ce oras esti?



Sunt aici o multime de resurse pe care poti sa le accesezi, nu are nicio importanta ca nu ai job, nimic nu justifica sa fi calcata in picioare!




Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -