Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce-au ales copiii vostri la mot?


99 raspunsuri la acest subiect

#91
simonik79

simonik79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 06 februarie 2008 - 12:43

Alexutzu meu a ales o iconita, bani si masina. Deci...preot. Eu asa zic.Sora mea a ales(acum 22 ani)caiet, foarfece si pix iar akm are o functie de conducere in Buc. Asa k eu cred in asea.

#92
CrisAndy

CrisAndy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 08 iulie 2008 - 18:28

Buna
Saptamana trecuta i-am luat si noi motzul baietelului nostru si a ales de pe tavita: o mingiuta, banii si surubelnita.
Bunica lui "a inteles mesajul" si dupa aceea mi-a spus: "Va fi un bun electrician dar banii ii va castiga din fotbal".
Am inceput sa radem toti, noi nu prea credem in povestile pe care ni le spun batranii, dar ea ca de obicei "ne-a inchis gura" dandu-ne si replica:
"Mama mea, Dumnezeu s-o ierte, mi-a zis ca de pe tava am luat prima data foarfeca si stiti prea bine ca toata viata mea am lucrat la croitorie si este lucrul pe care eu el fac cu cea mai mare placere", apoi s-a uitat la noi (am un frate si o sora) si ne-a spus:
"Tu (adica sora mea) ai luat prima data de pe tava un ruj deci sti prea bine ca nici drumul la usa nu dai daca nu ai ruj pe buze si ca esti cea mai cocheta dintre toti copii mei (culmea: este cea mai frumoasa);
tu (adica fratele meu) ai luat prima data de pe tava o cheie de masina deci stiti ca el a fost primul dintre toti, cu toate ca e cel mai mic, care a avut masina (culmea: nu i-au cumparat-o parintii);
iar tu (adica eu) prima data de pe tava ai luat pixul deci stiu toti ca tie tot timpul ti-a placut sa scrii, de dragul de a scrie le faceai temele fratilor tai, compuneri etc (culmea: am cel mai frumos scris)".
Imi place gandul ca baiatelul meu va fi un mare fotbalist si ca va castiga si bani din acest hobby. Fotbalist stiu ca va fi caci inca de pe acum da cu piciorul in minge si striga: Goooooo!!! si este jocul care il prefera cel mai mult, ramane de vazut daca va castiga si bani de pe urma acestui hobby.
Sper ca nu v-am retinut prea mult cu povestile mele, am vrut sa va fac sa credeti macar un pic in ce va spun mamicile voastre, adica bunicile copiilor nostri, la urma urmei e frumos sa speram[;)].
Va pupik.

#93
angipangi

angipangi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 09 iulie 2008 - 03:33

baiatul meu a ales dintre toate:pixul,cartea si pe urma surubelnita,nu stiu ce inseamna,dar surubelnita a folosit-o mreu la desfacut masini sai orice tinea de suruburi[:D]pe urma ia placut scoala ,acum sa cam saturat[:D]
urmeaza sa vad ce alege scorpiuta[:D]


teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.web...563642807EqHYOU teodora

#94
iulia06

iulia06

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 26 iulie 2008 - 10:43

fetita mea a ales iconita ,bani,si fard de pleoape

#95
xerxe2005

xerxe2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 998 mesaje

Postat 05 august 2008 - 14:32

Baiatul meu a ales insemnul de agent la politie de frontiera al surorii mele, cheile de la masina si oglinda.



Razvan Gabriel

#96
tudorcatalin

tudorcatalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 06 august 2008 - 00:35

PAAAAAAAIII cred ca si-a dat si el seama de unde vin shi unde se produc bani multi[:D].. la vama acolo :)))) sa va traiasca bebelul sa va bucurati de el. E prima data cand intru pe forum asta dar o sa mai revin ca m-am amuzat destul citind mesajele voastre.... noi inca suntem micuti, dar CRESTEM REPEDE
Citat:
citat din mesajul lui xerxe2005
Baiatul meu a ales insemnul de agent la politie de frontiera al surorii mele, cheile de la masina si oglinda.Razvan Gabriel
pozeTudor

#97
rasfatzata

rasfatzata

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 06 august 2008 - 02:12

a mea a ales pixul

crisanda

#98
duoart

duoart
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 august 2008 - 19:24

ca sa nu ne mai batem capul cu ce sa punem pe tava si cum sa facem momentul asta, exista niste fete ursitoare care fac un fel de spectacol cu obiectele si explica alegerea bebelusului. stiati de asta?
[:)]

#99
maradona

maradona
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 septembrie 2008 - 14:16

Al meu a ales cheile de la masina si painea:P


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -