Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Religia


10 raspunsuri la acest subiect

#11
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 23:00

Buna!fetelor poate unele stiu prb mele,asa ca am sa va spun ceva.Eu sunt nascuta intr-o fam ORTODOXA,cu credinta in D-zeu.Pana sa ma casatoresc viata mergea bine,fara griji si obligatii,dar acum au inceput prb.ne dorim un bebe dar nu prea avem sanse mari de a se indeplini.Aici in germania am o cumnata care este Evanghelica.mi-a spus sa ma duc cu ea la "biserica"unde se ducea ea,sa ma rog ca D_Zeu ma va ajuta.am fost o singura data si sincera sa fiu mi-a placut f mult.nu stiu ce sa fac.daca incep sa ma duc la "biserica"cu ea este un pacat?in zona la mine nici nu sunt biserici ortodoxe si sincera sa fiu simt nevoia sa merg la biserica.voi ce relegii sunteti?credeti in D-zeu?eu cateodata cred ca D-zeu m-a uitat si imi e cam frica.astept raspunsurile voaste.PUPICI!

 

Lucia,

 si eu am fost botezata orthodox dar am crescut fiind crestina doar cu numele, fara credinta, si ccu  vaga cultura biblica. 

la 29 de ani am acceptat cu adevarat pe Domnul Isus , la o biserica crestina din America,si de atunci am inceput sa cresc in credinta si in cunostiinte biblice...

 

tu in primul rind ai nevoie de credinta, care o capeti nu neaparat prin frecventarea unei biserici, dar prin ruga proprie la Dumnezeu si citind Biblia.

 deci unde anume spune in Biblie ca a te duce la alta biserica e "pacat"?

sau crezi cumva ca asta ar fi singurul tau pacat?

 

cat despre implinirea dorintelor indifferent care ar fi ele, trebuie sa te rogi, si sa ai rabdare si credinta ca ORICARE ar fi planul lui Dumenzeu e cel mai bun pt tine.

 

 

asa de limitat in crezi pe Dumnezeu ca isi uita copiii? Draga mea , Dumenzeu nu te uita dar ai grija ca tu sa nnu te indepartezi de el, ci pe fiecare zi prin ruga si studio sa fii cat mai aproape de El...atunci toate nelinistile, grijile pamantesti sunt nimicuri pe langa Gloria Lui.

 

tu cauta sa fiputernica in credinta si sa il descoperi pe Dumnezeu si sa te approprii mai mult de elprin citirea cuvintului. du-te la ce biserica crezi ca te ajuta sa te cladesti cat mai solid spiritual...si lasa totul in grija Lui. 

 

eu nu te indemn sa pleci de la ortodoxie...si sa te duci la o alta relgie, faci cum te indeamna Dumnezeu.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -